Γυμναστήριο

Χαλαρή κουβέντα για ό,τι δεν έχει θέση στα άλλα boards. Συζήτηση σε ΚΟΣΜΙΟ επίπεδο για όλα τα θέματα. Απαγορεύονται μόνο τα πολιτικά θέματα. Προσωπικές επιθέσεις και βρισιές θα οδηγούν στο κλείδωμα ή και στην διαγραφή του topic.

Γυμναστήριο

Δημοσίευσηαπό nick8 » 27 Σεπ 2013, 18:33

Ψάχνω ένα καλό γυμναστήριο , με γυμναστές όπου ενδιαφέρονται, έχετε κάποια πρόταση;
nick8
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2013, 15:47

Re: Γυμναστήριο

Δημοσίευσηαπό gtsorb » 05 Οκτ 2013, 23:23

Εξαρτάται τι θες.

Το "ΠΡΟΤΥΠΟ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ" είναι "σιδεράδικο" και απευθύνεται σε όσους θέλουν να κάνουν κυρίως ασκήσεις με βάρη/αντιστάσεις. Έχει τη μεγαλύτερη ποικιλία σε μηχανήματα και αλτήρες (νομίζω είναι το μοναδικό με squat rack στη Ξάνθη). Από αθλήματα έχει Krav-maga και νομίζω Taekwondo. Η τιμή είναι 35 ευρώ το μήνα (φοιτητικό). Ο γυμναστής εκεί (Λάζαρος Θεοδωρίδης), θα σου βγάλει ένα πρόγραμμα ανάλογα με το τι του ζητήσεις (ασκήσεις απομόνωσης για στήθος/πλάτη/δικέφαλους/τρικέφαλους κ.ο.κ., κυκλικό πρόγραμμα, ελεύθερα βάρη ή μηχανήματα), θα σου δείξει τα όργανα και τις ασκήσεις και από εκεί και πέρα you're on your own.

Το "Dynamic Body Club" είναι πιο "lifestyle", "fitness" ή όπως αλλιώς θες πες το. Έχει λιγότερη ποικιλία από όργανα αλλά περισσότερους διαδρόμους, στατικά ποδήλατα, ελλειπτικά κ.λπ. Βέβαια τα βασικά μηχανήματα (πρέσα, τροχαλίες, κωπηλατικό, σμιθ κ.λπ.) εννοείται ότι υπάρχουν. Είναι λίγο πιο ακριβό από το ΠΡΟΤΥΠΟ (νομίζω 40 το μήνα), αλλά έχει το καλό ότι μπορείς να πληρώνεις ανά επίσκεψη (3 ευρώ) που το ΠΡΟΤΥΠΟ δεν το έχει. Ο γυμναστής εκεί (Γιάννης Παπούτσογλου) σε καμία περίπτωση δεν έχεις τις γνώσεις του Λάζαρου, αλλά δείχνει να ενδιαφέρεται και να είναι πιο εξυπηρετικός.

Για τα υπόλοιπα γυμναστήρια GYM 95, Fitness κ.λπ. δεν έχω άποψη.

Επίσης, από 14 Οκτωβρίου ανοίγει το Cate's Crossfit από την Κατερίνα Βαρελά, το οποίο είναι είναι άλλη φιλοσοφία από τα παραδοσιακά γυμναστήρια. Αν θέλεις μπορείς να ψάξεις στο internet για το crossfit. Ακούγεται όμως ότι η μηνιαία συνδρομή θα είναι γύρω στα 50 ευρώ.

Τέλος, υπάρχει και το γήπεδο (μετά τις ράγες του τρένου πηγαίνοντας προς τα κτήρια των Ηλεκτρολόγων) όπου μπορείς να πας για τρέξιμο (δωρεάν).

Τσορμπατζόγλου.Γιώργος
gtsorb
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 05 Μαρ 2013, 17:37

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης