Μαθήματα επιλογής 6ου Εξαμήνου [2010-2011]

Συζήτηση για τα μαθήματα του 6ου εξαμήνου

Μαθήματα επιλογής 6ου Εξαμήνου [2010-2011]

Δημοσίευσηαπό Seitjo90 » 18 Φεβ 2011, 20:34

Καλησπέρα...

θα μπορούσε κάποιος να πει μερικά λόγια για κάποιο μάθημα από αυτά για να καθοδηγηθούμε σωστά στο τι θέλουμε να επιλέξουμε?

Βασικά είμαι μεταξύ Βάσεις Δεδομένων και Τεχνολογίας Ήχου....
Some people want it to happen, some wish it would happen, and others make it happen - Michael Jordan
Άβαταρ μέλους
Seitjo90
Γενικός Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1983
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2008, 19:24
Τοποθεσία: Dublin, Ireland
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Μαθήματα επιλογής 6ου Εξαμήνου

Δημοσίευσηαπό download » 19 Φεβ 2011, 18:25

παρε βασεις δεδομενων, πολυ βαρετο μαθημα αλλα περνας χαλαρα με εργασια, μια κλαιν μαιν εξεταση στο τελος και ετσι (νομιζω τωρα το εχει παρει ο ντι τζει)
download
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 29 Ιαν 2011, 13:32

Re: Μαθήματα επιλογής 6ου Εξαμήνου

Δημοσίευσηαπό megatron » 19 Φεβ 2011, 22:13

Για το μάθημα της Τεχνολογίας Ήχου μπορώ να σου πω πως όταν ήμουν στο έτος σου το δίδασκε ο κ.Ορφανίδης και περιλάμβανε 4 εργασίες μέσα στο εξάμηνο (χωρίς παρακολούθηση στα μαθήματα, παρά μόνον όταν ήταν να δώσει οδηγίες για κάθε εργασία.) Η πρωτη εργασία ήταν βιβλιογραφική με θέματα γύρω από την τεχνολογία του ήχου (π.χ. ακουστικά, μικρόφωνα, μεγάφωνα-ηχεία κλπ) ενώ οι υπόλοιπες 3 εργασίες ήταν να κάνεις κάποιες εφαρμογές επάνω στο προγραμμα προσομοίωσης ήχου, το femlab της Comsol.
Προσομοιώσεις του τύπου ας πούμε πως κατανέμεται ο ήχος μέσα σε μια αίθουσα συναυλιών...ή πως "βγαίνει" ο ήχος από την εξάτμιση ενός αυτοκινήτου ή ο ήχος από ένα ηχοσύστημα που μπορεί να έχει κάποιος στο σπίτι του....

Αυτά.... :)
Άβαταρ μέλους
megatron
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 979
Εγγραφή: 08 Απρ 2008, 17:46
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Μαθήματα επιλογής 6ου Εξαμήνου

Δημοσίευσηαπό loki10 » 19 Φεβ 2011, 22:38

Τώρα όμως είδα ότι το πήρε ο κ. Μητιανούδης όποτε κάπως αλλαγμένο θα είναι λογικά. Εμένα μου φαίνεται ενδιαφέρον...
loki10
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2008, 14:03
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Μαθήματα επιλογής 6ου Εξαμήνου

Δημοσίευσηαπό achilleas11 » 20 Φεβ 2011, 12:40

loki10 έγραψε:Τώρα όμως είδα ότι το πήρε ο κ. Μητιανούδης όποτε κάπως αλλαγμένο θα είναι λογικά.

Λογικά θα έχει Matlab όπως το κόβω :)

Ωστόσο, επειδή δε με βολεύουν οι ώρες θα πάρω μάλλον εμβιοηλεκτρομαγνητισμό. Εύκολα περνιέται;
Άβαταρ μέλους
achilleas11
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 122
Εγγραφή: 24 Δεκ 2008, 19:23
Τοποθεσία: Ξάνθη
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

cron