Eξέταση Eργαστηρίου Ηλεκτρικών Μηχανών Ι [2010-2011]

Διδάσκοντες: Δ. Παπαδόπουλος, Καθηγητής

Eξέταση Eργαστηρίου Ηλεκτρικών Μηχανών Ι [2010-2011]

Δημοσίευσηαπό Seitjo90 » 08 Ιαν 2011, 17:00

Καλησπέρα

Επειδή δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς παίζει με την εξέταση, έχω ορισμένες απορίες.
1ον εγώ τι θα δώσω στην εξέταση?? Μόνο τα χαρτιά που κρατούσα σημειώσεις στα εργαστήρια(εκείνα που έχουν και υπογραφή επάνω τους) ή χρειάζεται και κάτι ακόμη??

2ον όταν λέμε εξέταση, θα με βάλουν δηλαδή να κάνω κάποια διάταξη με μηχανή και πάνω σε αυτό θα με εξετάσουν??θα με ρωτήσουν σχετικά με τα εργαστήρια και τι ασχολήθηκα?? θα έχω και παραπάνω θεωρία??

Ευχαριστώ
Some people want it to happen, some wish it would happen, and others make it happen - Michael Jordan
Άβαταρ μέλους
Seitjo90
Γενικός Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1983
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2008, 19:24
Τοποθεσία: Dublin, Ireland
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Eξέταση εργαστηρίου Ηλεκτρικών Μηχανών Ι [2010-2011

Δημοσίευσηαπό Pagouras » 08 Ιαν 2011, 21:22

Εκτος απο τα χαρτια με τις υπογραφες θα κανεις μια εργασια (νομιζω χειρογραφη) με ολες τις ερωτησεις και απαντησεις των εργαστηριακων ασκησεων που εκανες και θα παραδοσεις και τα χαρτια και την εργασια. Στην εξεταση, θα σου κανουν ερωτησεις πιο πολυ θεωριας (του τυπου: αν αυξησουμε το ρευμα διεγερσης πως μεταβαλλεται το μαγνητικο πεδιο...κλπ). Καλο ειναι να διαβασεις συνοπτικα τη θεωρια απο τις σημειωσεις που εχει στο expresscopy πριν δωσεις και τη θεωρια των ασκησεων που εκανες ;)
Άβαταρ μέλους
Pagouras
Sr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: 04 Απρ 2008, 11:18

Re: Eξέταση Eργαστηρίου Ηλεκτρικών Μηχανών Ι [2010-2011]

Δημοσίευσηαπό Joey » 12 Ιαν 2011, 21:48

Σχετικά με το δεύτερο ερώτημά σου, να σου πω και εγώ ότι η εξέταση θα είναι καθαρά θεωρητική. Προσπάθησε να καταλάβεις τις βασικές αρχές λειτουργίας των μηχανών και πρόσεχε τις ερωτήσεις των εργασιών που θα παραδώσεις γιατί μπορεί να σε ρωτήσουν κάποια από αυτές όπως για παράδειγμα την Ερώτηση 4 σελ. 13 του Τόμου Β. Άλλες «αγαπημένες» ερωτήσεις είναι τι είναι οι ψήκτρες καθώς επίσης και κάτι σχετικό με τα πειράματα ανοιχτού κυκλώματος και βραχυκύκλωσης.

Καλή επιτυχία! ;)
Άβαταρ μέλους
Joey
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: 21 Αύγ 2008, 12:18
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Eξέταση Eργαστηρίου Ηλεκτρικών Μηχανών Ι [2010-2011]

Δημοσίευσηαπό Grisslol » 21 Ιαν 2011, 15:40

Ξερει κανεις ποτε θα γινει η εξεταση; Δεν εχουν βγαλει ακομη κατι στο e-class...
Άβαταρ μέλους
Grisslol
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: 28 Ιουν 2010, 22:42

Re: Eξέταση Eργαστηρίου Ηλεκτρικών Μηχανών Ι [2010-2011]

Δημοσίευσηαπό Seitjo90 » 21 Ιαν 2011, 16:18

Grisslol έγραψε:Ξερει κανεις ποτε θα γινει η εξεταση; Δεν εχουν βγαλει ακομη κατι στο e-class...


την Τετάρτη στο μάθημα μας είπε πως είναι πολύ πιθανόν η εξέταση του εργαστηρίου
να γίνει τελικά τη Δευτέρα 21/2 δηλαδή αμέσως μετά την εξεταστική
(άλλωστε το μάθημα είναι στις 18/2 )

Δεν ήταν σίγουρος πάντως..
Some people want it to happen, some wish it would happen, and others make it happen - Michael Jordan
Άβαταρ μέλους
Seitjo90
Γενικός Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1983
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2008, 19:24
Τοποθεσία: Dublin, Ireland
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron