Ανακοίνωση του καθηγητή διά αντιπροσώπων 2008-2009

Διδάσκοντες: Δ. Παπαδόπουλος, Καθηγητής

Ανακοίνωση του καθηγητή διά αντιπροσώπων 2008-2009

Δημοσίευσηαπό patirgerasimos » 11 Νοέμ 2008, 11:11

τραβηξε πιστολι σήκωσε μπαϊράκι πείτε οπως θέλετε αλλα ο Καθηγητης του μαθήματος τα τρελαθηκε που δεν παει κανεις στις παραδώσεις του (εκατσε ποτέ να σκεφτεί γιατι??????) κ σημερα στα εργαστηρια μας ειπαν οτι αν συνεχιστει αυτό θα θεωρησει το μαθημα μη διδαχθέν.. Γιαυτο όσοι ειναι σε αυτο το τμήμα πρεπει να πανε κ αν ειναι ειτε να το πουμε να ενωθουν ολα τα τμηματα τη τεταρτη ή στα ισια οτι δεν καταλαβαινουμε Χριστο απο αυτόν
Τελευταία επεξεργασία από JimMichael και 11 Νοέμ 2008, 16:28, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αιτία: Παρακαλείσθε να επιλέγετε πιο περιεκτικούς και συνάμα πιο ευπρεπείς τίτλους για τα θέματα που ξεκινάτε.
Άβαταρ μέλους
patirgerasimos
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 1158
Εγγραφή: 09 Απρ 2008, 20:02
Τοποθεσία: Μονή Εσφιγμένου

Re: Ανακοίνωση του καθηγητή διά αντιπροσώπων 2008-2009

Δημοσίευσηαπό cmavr8 » 11 Νοέμ 2008, 13:04

Ψηφίζω ανώνυμα τα ίσια...
Με επιστολή δηλαδή.

Απλά να το κάνει ο Παναγιώτης το μάθημα, τη Δευτέρα ξέρω γω... (ένα τμήμα δηλαδή)
cmavr8
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 519
Εγγραφή: 17 Μάιος 2008, 16:15
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Ανακοίνωση του καθηγητή διά αντιπροσώπων 2008-2009

Δημοσίευσηαπό Stokos » 11 Νοέμ 2008, 13:19

cmavr8 έγραψε:Ψηφίζω ανώνυμα τα ίσια...
Με επιστολή δηλαδή.

Απλά να το κάνει ο Παναγιώτης το μάθημα, τη Δευτέρα ξέρω γω... (ένα τμήμα δηλαδή)


Συμφωνώ...

Γιατί είμαστε υποχρεωμένοι να πηγαίνουμε στο μάθημα του κ.Παπαδόπουλου όταν στο άλλο τμήμα γίνεται πολύ καλύτερο μάθημα? Δε μπορώ να καταλάβω τι "απειλή" είναι αυτή... ας κάτσει να σκεφτεί λίγο πιο ώριμα ο άνθρωπος
Stokos
 

Re: Ανακοίνωση του καθηγητή διά αντιπροσώπων 2008-2009

Δημοσίευσηαπό cmavr8 » 11 Νοέμ 2008, 13:24

Καλά, δεν τον ακούσαμε να μιλάει. Από αντιπρόσωπο τα ακούσαμε.

Ίσως αν δείξουμε υπεύθυνη στάση να φερθεί ανάλογα. Προς το παρόν προφανώς πιστεύει ότι απλά είμαστε αδιάφοροι χαζοφοιτητές.
cmavr8
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 519
Εγγραφή: 17 Μάιος 2008, 16:15
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Ανακοίνωση του καθηγητή διά αντιπροσώπων 2008-2009

Δημοσίευσηαπό Kevin » 11 Νοέμ 2008, 13:37

Αν ρωτήσει τον μεταπτυχιακό πόσοι παρακολουθούν το μάθημα της Τετάρτης δεν θα υπάρχει λόγος να μπούμε σε τέτοιες διαδικασίες. Είναι δυνατόν να μην έχει έρθει σε επικοινωνία μαζί του? Αν έχουν μιλήσει, τότε ξέρει οτι παρακολουθούμε αρκετοί.
Kevin
 

Re: Ανακοίνωση του καθηγητή διά αντιπροσώπων 2008-2009

Δημοσίευσηαπό patirgerasimos » 11 Νοέμ 2008, 13:54

αν δε βγει ακρη μεσα στις επομενες μερες δλδ με το μεταπτυχιακο κ τον αλλο που κανει το μαθημα...λεω να ζητησουμε να ενωθουν τα τμηματα τη αφου στο παπαδοπουλο δε παει κανεις κ στον αλλο ποσοι ειναι?10-15?
Άβαταρ μέλους
patirgerasimos
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 1158
Εγγραφή: 09 Απρ 2008, 20:02
Τοποθεσία: Μονή Εσφιγμένου

Re: Ανακοίνωση του καθηγητή διά αντιπροσώπων 2008-2009

Δημοσίευσηαπό LoVaBiLL » 12 Νοέμ 2008, 17:32

Τσαμπουκαλευτείτε....
Να του γυρίσουν τα μυαλά του καθηγητή, να κανουμε και τις μηχανες Αναλυση και Πιθανότητες.

Ο καθηγητής είναι αξιολάτρευτος. Έχω μιλήσει στα διαλείμματα του, γιατί που και που πήγαινα στα μαθηματα του. Έστω σπαστά. Είναι μεγάλος άνθρωπος, θέλει λίγη συμμετοχή στο μάθημά του, οι εξετάσεις του είναι εύκολες, και εσείς δεν θέλετε να πάτε ένα δίωρο. Από 3 φορές ο καθένας αν πάει σπαστά, θα του κάνετε το χατίρι. Ναι, για χατίρι μάλλον θα πρόκειται.

Μόνο το συμφέρων μας; Αγάπη για τη σχολή και τα αντικείμενά της καθόλου;

Και επίσης, δε μιλάμε ποτέ έτσι για έναν καταξιωμένο καθηγητή, patirgerasimos και Stokos.
Ο "άνθρωπος" αυτός σκέφτεται 50 χρονιά περισσότερο "ώριμα" από εμάς.

Σημ.: Ούτε εμένα μ'αρέσει το ότι θα έχει κυρώσεις στο μάθημα για λόγους τέτοιους αλλά μάλλον δεν σκεφτήκατε ΠΟΤΕ την θέση του καθηγητή. Είναι πιο πολύ θέμα φιλότιμου. Όχι πανεπιστημιακό.
Σημ.2: Δεν ξέρω καλά καλά το θέμα!! Αλλά η διαίσθησή μου αυτό μου λέει. Μην με αποπάρετε. Απλά σας λέω και την άλλη μεριά σκέψης!! Γιατί συμπαθώ τον καθηγητή.
Άβαταρ μέλους
LoVaBiLL
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 804
Εγγραφή: 16 Ιαν 2008, 01:18

Re: Ανακοίνωση του καθηγητή διά αντιπροσώπων 2008-2009

Δημοσίευσηαπό jimar » 12 Νοέμ 2008, 17:36

Το "ωραίο" αυτής της υπόθεσης είναι ότι στο σημερινό μάθημα τα 10-15 άτομα που παρεβρέθησαν ήταν όλα από την 1η ομάδα.... δηλαδή αυτοί που είναι να πανε τη δευτέρα ουσιαστικά συντηρούν το μάθημα της τετάρτης... αυτό και μόνο αρκεί για να δοθεί ένα μήνυμα και να σταματήσει ο παραλογισμός...
Once upon a time i was walking in the wild and i fell onto a tree...
People they say that it happens everyday and the tree just came to me...
Άβαταρ μέλους
jimar
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: 17 Ιουν 2008, 17:52
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Ανακοίνωση του καθηγητή διά αντιπροσώπων 2008-2009

Δημοσίευσηαπό patirgerasimos » 12 Νοέμ 2008, 19:27

κοιτα η κατασταση αυτη εγινε γιατι εβαλε κ αλλο τμημα αλλη μερα. Εγω λοιπον που εχω ήδη 6 ωρες τη δευτερα γτ να μην παω τη τεταρτη που εχω μονο 4?? εγω μετα παντως πηγα στα μαθηματα του (ειμασταν μονο 4 ατομα!!)αλλα απο τοτε που εβαλε κ αλλη μερα προτιμησα αυτην...παντως ακουσα οτι μπορει μονο το πρωτο τμημα να μην εχει δικαιωμα να κατεβει στις εξετασεις...τεσπα θα δειξει
Άβαταρ μέλους
patirgerasimos
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 1158
Εγγραφή: 09 Απρ 2008, 20:02
Τοποθεσία: Μονή Εσφιγμένου

Re: Ανακοίνωση του καθηγητή διά αντιπροσώπων 2008-2009

Δημοσίευσηαπό JimMichael » 12 Νοέμ 2008, 21:31

Άποψή μου: Αφήστε τις όποιες ντροπές και τις όποιες βαρεμάρες ΑΝ υπάρχουν κατά μέρος και πηγαίνετε στον καθηγητή να μιλήσετε κατά πρόσωπο για να διαλευκανθεί αν όντως ειπώθηκε κάτι τέτοιο, ποιος ο σκοπός του δεύτερου μαθήματος, πώς θα πρέπει να κινηθείτε στο μέλλον, πώς θα κινηθεί ο καθηγητής στο μέλλον. Μην το αφήνετε να περάσει έτσι. Πάρτε την κατάσταση στα χέρια σας. Μπορεί όλα αυτά να είναι απλές φήμες. Θα το διαπιστώσετε μιλώντας με τον ίδιο.
Άβαταρ μέλους
JimMichael
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 833
Εγγραφή: 12 Ιαν 2008, 00:20
Τοποθεσία: Athens
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Ανακοίνωση του καθηγητή διά αντιπροσώπων 2008-2009

Δημοσίευσηαπό paul21 » 12 Νοέμ 2008, 21:34

φιλε μου lovabill .... δεν ειναι οτι αδιαφορουμε για το μαθημα , οπως λες... (καθως αντι τη δευτερα , πηγαινουμε την τεταρτη και κανουμε ακριβως τα ιδια πραγματα με αυτα που θα εκανε ο καθηγητης τη δευτερα.... απλα με τον μεταπτυχιακο!!!! Δηλαδη παρακολουθουμε το μαθημα....)...Αλλωστε εμενα προσωπικα μου αρεσει περισσοτερο το μαθημα με τον μεταπτυχιακο (οπως και σε αλλους πιστευω).... και οπως ειπε πιο πανω ο patirgerasimos ... αφου μας βολευει η τεταρτη... πηγαινουμε σε αυτο το τμημα !!!!
Αναμενουμε εξελιξεις !!!

ps. Καταλαβαινω τη θεση του καθηγητη ....αλλα , αφου γινεται καλυτερο μαθημα τη τεταρτη(προσωπικη μου αποψη) ...πηγαινω τοτε!!
Δε θέλω τζάκι , Δε θέλω σόμπα.... θέλω μονάχα της Original τη μπόμπα.
Άβαταρ μέλους
paul21
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: 09 Απρ 2008, 21:11

Re: Ανακοίνωση του καθηγητή διά αντιπροσώπων 2008-2009

Δημοσίευσηαπό patirgerasimos » 12 Νοέμ 2008, 22:18

να διευκρινίσω κατι την ανακοινωση αυτή την έκανε ενας εκ των υπευθυνων του εργαστηριου δε ξερω ονομα (εκεινος που φερνει του λιγο του ξανθοπουλου) δε ειναι δλδ ραδιο αρβυλα.Παντως πρεπει να βρουμε το καθηγητη συντομα κ οχι τη παραλη δευτερα.. Νομιζω οτι το 5 μελές μπορεί να πάει ή καποιοι φοιτητές απο το πρωτο γκρουπ ωστε να ξεκαθαριστει το θέμα..
Άβαταρ μέλους
patirgerasimos
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 1158
Εγγραφή: 09 Απρ 2008, 20:02
Τοποθεσία: Μονή Εσφιγμένου

Re: Ανακοίνωση του καθηγητή διά αντιπροσώπων 2008-2009

Δημοσίευσηαπό m.j. » 13 Νοέμ 2008, 15:51

JimMichael έγραψε:Άποψή μου: Αφήστε τις όποιες ντροπές και τις όποιες βαρεμάρες ΑΝ υπάρχουν κατά μέρος και πηγαίνετε στον καθηγητή να μιλήσετε κατά πρόσωπο για να διαλευκανθεί αν όντως ειπώθηκε κάτι τέτοιο, ποιος ο σκοπός του δεύτερου μαθήματος, πώς θα πρέπει να κινηθείτε στο μέλλον, πώς θα κινηθεί ο καθηγητής στο μέλλον. Μην το αφήνετε να περάσει έτσι. Πάρτε την κατάσταση στα χέρια σας. Μπορεί όλα αυτά να είναι απλές φήμες. Θα το διαπιστώσετε μιλώντας με τον ίδιο.

++1
γι 'αυτό θα προέτρεπα όσους επιθυμούν να ανακόψουν την ενδεχόμενη αυτή μελλοντική πράξη του καθηγητή να έρθουν στο μάθημα της επόμενης Δευτέρας ακόμη και αν ανήκουν στο άλλο τμήμα, όσο περισσότεροι τόσο το καλύτερο, για να μπορέσουμε να τοποθετηθούμε όσοι θέλουμε και να μιλήσουμε με τον ίδιο τον κ.Παπαδόπουλου για το θέμα αυτό.
m.j.
Sr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 304
Εγγραφή: 18 Μάιος 2008, 14:58
Τοποθεσία: ..το υπερπέραν..

Re: Ανακοίνωση του καθηγητή διά αντιπροσώπων 2008-2009

Δημοσίευσηαπό cmavr8 » 13 Νοέμ 2008, 16:24

Οκ, ας πάμε στο μάθημα της Δευτέρας 24/11 όσο πιο πολλοί γίνεται...
cmavr8
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 519
Εγγραφή: 17 Μάιος 2008, 16:15
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Ανακοίνωση του καθηγητή διά αντιπροσώπων 2008-2009

Δημοσίευσηαπό Guest » 18 Νοέμ 2008, 18:10

Στο σημερινό εργαστήριο, ο καθηγητής είπε πως έχει γίνει παρανόηση.Όπως είπε, για να θεωρηθεί ένα μάθημα διδαχθέν, σύμφωνα με τον νόμο, θα πρέπει να γίνουν συνόλικα 13 παραδόσεις. Εξαιτίας της χθεσινής αργίας αλλά και διαφόρων άλλων λόγων,ανέφερε πως έχουν χαθεί μαθήματα. Επίσης είπε πως τα τμήματα δημιουργήθηκαν για να πηγαίνει ο καθένας από εμάς σε αυτό που έχει οριστεί (αλφαβητικά)σύμφωνα με την ανακοίνωση που είχε βγει και δεν μπορούμε αν, για παράδειγμα, "ανήκουμε" στο πρώτο, να πηγαίνουμε στο δεύτερο. Ο καθένας στο τμήμα του, με βάση τα λεγόμενά του.Προτροπή του, λοίπον, να πηγαίνουμε στο μάθημα της Δευτέρας, όσοι "ανήκουμε" σε αυτό, έτσι ώστε να συμπληρώσουμε τον απαιτούμενο αριθμό παραδόσεων και να θεωρηθεί το μάθημα διδαχθέν άρα και να μπορεί να πραγματοποιηθεί εξέταση σε αυτό. (προφανώς δεν αρκεί να πηγαίνουν άτομα μόνο στο τμήμα της Τετάρτης)
Guest
 

Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης