Οδηγίες για το μάθημα EMC

Διδάσκοντες: Μ. Χρυσομάλλης, Αν. Καθηγητής

Οδηγίες για το μάθημα EMC

Δημοσίευσηαπό somada141 » 04 Μαρ 2009, 23:37

Λοιπόν αγαπητοί Τηλεπ,

Το μάθημα EMC είναι ένα από τα ωραία μαθήματα στο οποίο μπορείται να γράψετε 10 χωρίς τρομερό (συγκριτικά με άλλα μαθήματα) διάβασμα. Οι συμβουλές που έχω να δώσω είναι:

1)Να παρακολουθείτε ανελειπώς το μάθημα : ο κ.Χρυσομάλλης δίνει μεγάλη σημασία στο ποιοι παρακολουθούν και το λαμβάνει ιδιαίτερα υπόψη του κατά την διόρθωση
2)Να κάνετε όλες τισ εργασίες : Οι εργασίες δίνουν ένα bonus της τάξης της 1-1.5 μονάδας και δείχνουν ότι ασχοληθήκατε με το μάθημα. Επιπλέον οι ασκήσεις που μπαίνουν στην εξέταση είναι ΠΑΝΤΑ παρόμοιες με τις ασκήσεις των εργασιών οπότε αποτελούν πολύ καλή προετοιμασία
3)Στις εξετάσεις μπαίνουν κάποιες προκαθορισμένες ερωτήσεις τις οποίες μοιράζει ο ίδιος ο καθηγητής αλλά χωρίς τις απαντήσεις. Μπαίνουν συνήθως 8-10 ερωτήσεις από ένα σύνολο των 50 και ομολογουμένως χρειάζονται 2-3 μέρες για να τις μάθει κάποιος απέξω.

Θα ανεβάσω τόσο τις 3 εργασίες όπως τις έλυσα και παρέδωσα εγώ καθώς και τις ερωτήσεις του μαθήματος, με τις απαντήσεις που βγάλαμε εγώ και ο Ηλίας Αϊτίδης. Προσοχή μπορεί να υπάρχουν λάθη παρότι αυτές είναι οι διορθωμένες εκδόσεις.

http://www.deece.gr/joomla/index.php?option=com_docman&task=cat_view&gid=98&Itemid=53&lang=el

ΠΡΟΣΟΧΗ : Ευελπιστώ ότι κανείς δεν είναι αρκετά χαζός ώστε να πάει και να αντιγράψει τις εργασίες. Καλοί μου άνθρωποι ο κ.Χρυσομάλλης δεν γεννήθηκε εχθές και προφανώς θα το καταλάβει μιας και κρατάει αντίγραφα όλων των παλαιών εργασιών. Οι εργασίες που δίνονται είναι καθαρά για λόγους σύγκρισης και καθοδήγησης. Όχι για να κάνετε μία αντιγραφή των 5'. Μην είστε ξεφτίλες

ΠΡΟΣΟΧΗ : Φυσικά άνθρωποι είμαστε, είναι αναμενόμενο να υπάρχουν λάθη σε κάποια σημεία. Ποτέ μην καταπίνετε ότι σας σερβίρουν χωρίς να το κρίνετε.

PS: Για την ώρα ανέβασα μόνο τις εργασίες καθώς πρέπει να σκανάρω και να ανεβάσω τις διορθωμένες απαντήσεις. Μόλις το κάνω θα το ανακοινώσω εδώ
somada141
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 18 Μαρ 2008, 15:11

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες