Επιλογή Κύκλου Σπουδών για 4οετείς ΗΜΜΥ

Συζήτηση σχετικά με τα μαθήματα που διδάσκονται στο Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών του Δ.Π.Θ.

Re: Επιλογή Κύκλου Σπουδών για 4οετείς ΗΜΜΥ

Δημοσίευσηαπό alehunter » 13 Σεπ 2014, 21:48

Χαιρετώ τους πάντες
λοιπον εγω εχω αποφασισει την κατευθυνση π θα διαλεξω(ηελκτρονικος).
Επειδη το μιλαω αρκετα με ενα φιλο μου που σκεφτεται
σοβαρα τηλεπ θα ηθελα καποιος να μας πει γενικα τι παιζει με αυτη την κατευθυνση.
οποιαδηποτε πληροφορια ακομα και με pm θα ηταν ιδιαιτερα χρήσιμη καθώς οι τηλεπ ειναι σαν φαντασματα κανεις δ ξερει τπτ/κανεναν :P


Υ.Γ. εγω τον απωθώ καθως οπως τ λεω απο την στιγμη π δ εχει δωσει/δει αρχες τηλεπ, ζευξεις και κυριως πεδια 1,2,3 δ καταλαβαίνει καν τι λέει καθως και τι θα συναντησει. Αλλο η θεωρια και αλλο η πραξη(το λεω γιατι αναφερεται οτι τον ενδιαφερουν πολυ οι τρόποι λειτουργιας κεραιων, ασυρματων κτλπ πραγματα τα οποια μεταφραζονται σε μικροκυματα κτλπ π δ νμζ κατλααβαινει ποσο ΠΑΛΟΥΚΙΑ κτλπ ειναι)


τεσπα παρακαλώ φωτίστε μας :)
Άβαταρ μέλους
alehunter
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 1527
Εγγραφή: 24 Δεκ 2011, 01:33
Τοποθεσία: ακριβώς εκεί που θες να 'μαι
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Επιλογή Κύκλου Σπουδών για 4οετείς ΗΜΜΥ

Δημοσίευσηαπό Seitjo90 » 14 Σεπ 2014, 12:50

Έχω την εντύπωση ότι αν διαλέξεις μία κατεύθυνση και τελικά μετανιώσεις, μπορείς να αλλάξεις (βέβαια χάνεις ένα χρόνο από τις σπουδές σου). Απλά μπορείς να κρατήσεις εάν έχει κάποιο κοινό μάθημα (αυτό γινόταν στο δικό μου έτος).

ΥΓ από τα μαθήματα που αναφέρεις ότι δεν έχει ασχοληθεί (άρα χρωστάει λογικά) και φαντάζομαι πως θα έχει και κάποια επιπλέον, μήπως καλύτερα να τα περάσει πρώτα και μετά να επιλέξει κατεύθυνση?
Some people want it to happen, some wish it would happen, and others make it happen - Michael Jordan
Άβαταρ μέλους
Seitjo90
Γενικός Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1983
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2008, 19:24
Τοποθεσία: Dublin, Ireland
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Επιλογή Κύκλου Σπουδών για 4οετείς ΗΜΜΥ

Δημοσίευσηαπό alehunter » 14 Σεπ 2014, 14:56

Seitjo90 έγραψε:Έχω την εντύπωση ότι αν διαλέξεις μία κατεύθυνση και τελικά μετανιώσεις, μπορείς να αλλάξεις (βέβαια χάνεις ένα χρόνο από τις σπουδές σου). Απλά μπορείς να κρατήσεις εάν έχει κάποιο κοινό μάθημα (αυτό γινόταν στο δικό μου έτος).

ΥΓ από τα μαθήματα που αναφέρεις ότι δεν έχει ασχοληθεί (άρα χρωστάει λογικά) και φαντάζομαι πως θα έχει και κάποια επιπλέον, μήπως καλύτερα να τα περάσει πρώτα και μετά να επιλέξει κατεύθυνση?

δ νμζ ν τ κανει καποιος αυτο?!?τρελο μου φαινεται!

ΥΓκ ν χασει ενα ολοκληρο χρονο?δ καταλαβαινω τη σκεψη σ ??? τεσπα,οχι δ αποτελει βιωσιμη επιλογη :-\
Άβαταρ μέλους
alehunter
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 1527
Εγγραφή: 24 Δεκ 2011, 01:33
Τοποθεσία: ακριβώς εκεί που θες να 'μαι
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Επιλογή Κύκλου Σπουδών για 4οετείς ΗΜΜΥ

Δημοσίευσηαπό Seitjo90 » 14 Σεπ 2014, 15:45

alehunter έγραψε:δ νμζ ν τ κανει καποιος αυτο?!?τρελο μου φαινεται!


Και, όμως, ξέρω άτομα που το έκαναν. Εάν κάνεις μία επιλογή και τελικά θες να αλλάξεις, δυστυχώς χάνεις ένα χρόνο.

alehunter έγραψε:ΥΓκ ν χασει ενα ολοκληρο χρονο?δ καταλαβαινω τη σκεψη σ τεσπα,οχι δ αποτελει βιωσιμη επιλογη


Δεν ξέρω πόσα χρωστά συνολικά, αλλά αν πχ έχει κάποιος 14-15 μαθήματα, τότε πιθανόν να τελειώσει με αυτά πριν πάει σε κατεύθυνση θα ήταν μία επιλογή (για να μην έχει παλιά μαθήματα, να έχει καλύτερες βάσεις για τα επόμενα και να δει τι πραγματικά του αρέσει).
Σε κάποια πανεπιστήμια εφαρμόζεται κάτι αντίστοιχο...
Some people want it to happen, some wish it would happen, and others make it happen - Michael Jordan
Άβαταρ μέλους
Seitjo90
Γενικός Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1983
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2008, 19:24
Τοποθεσία: Dublin, Ireland
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Προηγούμενη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 19 επισκέπτες