2ο Πανελλήνιο Συνέδριο φοιτητών ΗΜ&ΜΥ

Ανακοινώσεις γενικής φύσεως σχετικά με το Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Δ.Π.Θ.

2ο Πανελλήνιο Συνέδριο φοιτητών ΗΜ&ΜΥ

Δημοσίευσηαπό danai » 27 Μαρ 2008, 20:19

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι υπάρχει πρόθεση για την οργάνωση της δωρεάν μετακίνησης στην Αθήνα όπου θα πραγματοποιηθεί το 2ο Πανελλήνιο Συνέδριο φοιτητών ΗΜ&ΜΥ στις 18-19 Απριλίου, και ενδεχόμενης δωρεάν ή με κάποια επιβάρυνση διαμονής (για 2 ή 3 ημέρες). Παρακαλούνται όσοι ενδιαφέρονται να παρακολουθήσουν το συνέδριο, να κάνουν αίτηση μέχρι την Τρίτη 1η  Απριλίου. Οι αιτήσεις γίνονται τηλεφωνικά, στους αριθμούς

6946681756 Γιώργος Τ.
6973235278 Γιώργος Μ.

ενώ κυκλοφορεί επίσης λίστα ανάμεσα στα έτη. Στις αιτήσεις θα θέλαμε από εσάς να μας γνωστοποιήσετε εάν επιθυμείτε διαμονή και να μας παρέχετε κάποιο e-mail, το οποίο θα χρησιμοποιηθεί για την εγγραφή στην ιστοσελίδα του Συνεδρίου, εάν η τελευταία θέλετε να γίνει από μας.


Η κίνηση αυτή είναι μια πρωτοβουλία του φοιτητικού παραρτήματος της ΙΕΕΕ στην Ξάνθη σε συνεργασία με το 4ο έτος ΗΜ&ΜΥ του Δ.Π.Θ. και τα οργανωτικά μέλη του συνεδρίου στην Ξάνθη: Μανωλή Δανάη & Χρήστου Δημήτριος.
danai
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: 15 Ιαν 2008, 14:38

Re: 2ο Πανελλήνιο Συνέδριο φοιτητών ΗΜ&ΜΥ

Δημοσίευσηαπό JimMichael » 28 Μαρ 2008, 17:04

Αν κανονιστεί μεταφορικό μέσο, για πότε λέτε αναχώρηση και επιστροφή; Για να τσεκάρω κι εγώ το πρόγραμμά μου να δω αν με βολεύει η όχι...

Πάντως από τώρα εκφράζω την επιθυμία μου να πάω, αρκεί όμως να είναι και ευνοϊκές οι συνθήκες.
Φίλοι και χρήμα, νερό και λάδι.
Άβαταρ μέλους
JimMichael
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 833
Εγγραφή: 12 Ιαν 2008, 00:20
Τοποθεσία: Athens
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: 2ο Πανελλήνιο Συνέδριο φοιτητών ΗΜ&ΜΥ

Δημοσίευσηαπό mpougatsas » 28 Μαρ 2008, 19:55

Καμμιά εξέλιξη σχετικά με τη χρηματοδότηση του όλου εγχειρήματος; Βασικά κι εγώ ψήνομαι, αλλά περιμένω λίγο να δώ άμα θα έχω και παρέα να έρθω...
D.U.T.H. - Don't Use Thongs Here... :P
Άβαταρ μέλους
mpougatsas
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 224
Εγγραφή: 21 Μαρ 2008, 12:58
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: 2ο Πανελλήνιο Συνέδριο φοιτητών ΗΜ&ΜΥ

Δημοσίευσηαπό danai » 28 Μαρ 2008, 21:30

Οι ημερομηνίες δεν έχουν καθοριστεί ακομά γιατί δεν γνωρίζουμε το ποσό που θα καταφέρουμε να συγκεντρώσουμε, ώστε να ξέρουμε και τον αριθμό των διανυκτερέυσεων.Το λογικό είναι να ξεκινήσουμε Πέμπτη και να επιστρέψουμε ή Σάββατο βράδυ ή Κυριακή. Για ό,τι νεότερο θα ενημερώσουμε. Μην ξεχνάτε ότι η προθεσμία λήγει την Τρίτη 1 Απριλίου.
danai
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: 15 Ιαν 2008, 14:38

Re: 2ο Πανελλήνιο Συνέδριο φοιτητών ΗΜ&ΜΥ

Δημοσίευσηαπό Joe » 28 Μαρ 2008, 23:22

Αλήθεια,ποιός χρηματοδοτεί το όλο "concept"?
koubi or not koubi?
Άβαταρ μέλους
Joe
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: 20 Ιαν 2008, 05:36
Τοποθεσία: Somewhere out of space...

Re: 2ο Πανελλήνιο Συνέδριο φοιτητών ΗΜ&ΜΥ

Δημοσίευσηαπό dim » 04 Απρ 2008, 13:36

Καλησπέρα σε όλους.

Ωραία και η διοργάνωση, καλό και το συνέδριο, άκρως εκπαιδευτική και η εκδρομή...αλλά μήπως ξέρει κάποιος να μας πει με πόσα papers εκπροσωπείται το Δημοκρίτειο?
dim
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: 03 Μαρ 2008, 23:51
Τοποθεσία: Stockholm

Re: 2ο Πανελλήνιο Συνέδριο φοιτητών ΗΜ&ΜΥ

Δημοσίευσηαπό Joe » 05 Απρ 2008, 19:29

Είχα δει το πρόγραμμα τις προάλλες και μου φαίνεται ότι ένα paper είναι του ΔΠΘ όλο κι όλο...
Αν δεν κάνω λάθος...Είμαστε αρκετά πίσω σε σχέση με τα άλλα πανεπιστήμια είναι η αλήθεια και γι'αυτό φταίμε όλοι από τη σχολή,τους καθηγητές μέχρι εμάς τους ίδιους...
koubi or not koubi?
Άβαταρ μέλους
Joe
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: 20 Ιαν 2008, 05:36
Τοποθεσία: Somewhere out of space...

Re: 2ο Πανελλήνιο Συνέδριο φοιτητών ΗΜ&ΜΥ

Δημοσίευσηαπό dim » 05 Απρ 2008, 21:00

Καλησπέρα σε όλους και όλες,

Το ίδιο διαπίστωσα και εγώ χθες το βράδυ κοιτώντας το πρόγραμμα του Συνεδρίου.Σαφώς και δεν ευθύνονται μόνο οι καθηγητές μας (άλλωστε δεν φταίνε για όλα αυτοί), φταίμε και εμείς οι φοιτητές. Αν παρατηρήσει κάποιος πιο προσεκτικά μεγάλος αριθμός papers είναι γραμμένα από προπτυχιακούς φοιτητές χωρίς την επίσημη συμμετοχή κάποιου μέλους ΔΕΠ ή μεταπτυχιακού φοιτητή ή υπ. διδάκτορα.

Ξέχασα επίσης να αναφέρω ότι από μία σύντομη ανάγνωση των εργασιών που έγιναν από προπτυχιακούς φοιτητές, η πλειοψηφία είναι βιβλιογραφικές και όχι ερευνητικές εργασίες. Αυτό σημαίνει ότι είναι και ευκολότερο να γίνει από έναν π.χ. 4οετή ή 5οετή φοιτητή μια εργασία με θέμα που ανήκει στα ευρύτερα αγαπημένα θέματα του καθενός.

Merge συνεχόμενων posts

 
Τελευταία επεξεργασία από dim και 05 Απρ 2008, 21:41, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
dim
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: 03 Μαρ 2008, 23:51
Τοποθεσία: Stockholm

2ο Πανελλήνιο Συνέδριο Φοιτητών ΗΜΜΥ

Δημοσίευσηαπό Genghis Khan » 10 Απρ 2008, 00:51

Την Παρασκευή 11/4/2008 και ώρα 7 το απόγευμα στην αίθουσα Β2 του κτιρίου των ΗΜΜΥ θα πραγματοποιηθεί ενημέρωση σχετικά με το συνέδριο των ηλεκτρολόγων στην Αθήνα. Η παρουσία σας κρίνεται απαραίτητη για τη διασφάλιση της θέσεώς σας. Αν για κάποιο λόγο δεν μπορείτε να έρθετε κρίνεται απαραίτητο να στείλετε κάποιον αντιπρόσωπο.

Θερμή παράκληση, αν γνωρίζετε άτομα που έχουν δηλώσει συμμετοχή για το συνέδριο να τους ενημερώσετε για τη συνάντηση αυτή.

Για πληροφορίες:
Γιώργος Τ. 6946681756
Γιώργος Μ. 6973235278
Άβαταρ μέλους
Genghis Khan
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 07 Απρ 2008, 00:35

Re: 2ο Πανελλήνιο Συνέδριο Φοιτητών ΗΜΜΥ

Δημοσίευσηαπό mpak4 » 10 Απρ 2008, 14:53

θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να δηλώσω συμμετοχή για να κατέβω στην αθήνα με τα λεωφορεία.Γενικά δηλαδή αν υπάρχουν θέσεις.Έχω γραφτεί πάντως στο συνέδριο.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
mpak4
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: 07 Απρ 2008, 18:35
Τοποθεσία: xanthi

Re: 2ο Πανελλήνιο Συνέδριο Φοιτητών ΗΜΜΥ

Δημοσίευσηαπό brera » 10 Απρ 2008, 18:48

Mέσα από μια ιστοσελίδα δεν κάνουμε εγγραφή; :-\
Alfa Romeo is love and passion...
Senza cuore saremmo solo macchine!!
Άβαταρ μέλους
brera
Γενικός Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1327
Εγγραφή: 05 Φεβ 2008, 18:30
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

2ο πανελλήνιο συνέδριο φοιτητών ΗΜΜΥ

Δημοσίευσηαπό brera » 22 Απρ 2008, 09:38

Πολύ ωραίο το συνέδριο που πραγματοποιήθηκε στην Αθήνα το προηγούμενο σαββατοκύριακο.Ήμουν εκεί και παρόλο που δεν καταλάβαινα και πολλά από τα θέματα,επειδή είμαι πρωτοετής, μπορώ να πώ ότι αρκετά απο αυτά παρουσίαζαν ιδιαίτερο ενδιαφέρον.Ένα δυσάρεστο γεγονός είναι ότι δεν υπήρχαν καθηγητές απο το 
Δημοκρίτειο για να μας εκπροσωπήσουν,εκτός και αν εγώ δεν τους αντιλήφθηκα.Μακάρι να καθιερωθεί ως θεσμός και να συνεχιστεί και τα επόμενα χρόνια. ;) :D ;D
Alfa Romeo is love and passion...
Senza cuore saremmo solo macchine!!
Άβαταρ μέλους
brera
Γενικός Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1327
Εγγραφή: 05 Φεβ 2008, 18:30
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες