Πρόγραμμα Εξεταστικής Περιόδου Σεπτεμβρίου 2011

Ανακοινώσεις γενικής φύσεως σχετικά με το Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Δ.Π.Θ.

Πρόγραμμα Εξεταστικής Περιόδου Σεπτεμβρίου 2011

Δημοσίευσηαπό life » 22 Ιουν 2011, 09:18

Αναρτήθηκε στις 22/06/11 από Γραμματεία Τμήματος

Δείτε το συνημμένο πρόγραμμα εξεταστικής περιόδου Σεπτεμβρίου 2010-2011 που θα οριστικοποιηθεί κατά τη Γ.Σ. του τμήματος στις 28/06/2011.

Πηγή: http://www.ee.duth.gr/node/1699
Συνημμένα
septemvrios2011_teliko.pdf
Τελικό Πρόγραμμα Εξεταστικής Σεπτεμβρίου 2011
(444.71 KiB) Έχει μεταφορτωθεί 727 φορές
Τελευταία επεξεργασία από megatron και 05 Νοέμ 2011, 22:21, έχει επεξεργασθεί 6 φορά/ες συνολικά
Αιτία: Επεξεργασία δημοσίευσης - Προσθήκη νέου συννημμένου αρχείου με το τελικό πρόγραμμα εξεταστικής Σεπτεμβρίου 2011
Άβαταρ μέλους
life
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: 30 Ιαν 2009, 13:22
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Πρόγραμμα Εξεταστικής Περιόδου Σεπτεμβρίου 2010-2011

Δημοσίευσηαπό vangelis86 » 22 Ιουν 2011, 11:43

Κάθε χρόνο και χειρότερο??????????? Τι θα γίνει??? Αυτός που το έβγαλε πρέπει να είναι εκτός τόπου και χρόνου.
vangelis86
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 16 Φεβ 2008, 23:40

Re: Πρόγραμμα Εξεταστικής Περιόδου Σεπτεμβρίου 2011

Δημοσίευσηαπό nairePAOK » 23 Ιουν 2011, 01:20

Οντως συνάδελφε για να βγει τόσο χάλια πρόγραμμα θέλει μεγάλη προσπάθεια.δηλαδη τι σκ@τ@ σχολή είμαστε αν δεν μπορούμε να βγάλουμε ένα πρόγραμμα της προκοπής;δεν μπορεί να βγεί βάσει των δμ και των φοιτητών που χρωστάνε κάθε μάθημα μέσω κάποιου αλγοριθμου; ??? ??? ένα άτομο δεν μπορεί να αποφασίζει για ολόκληρο το πρόγραμμα,είναι αδύνατο να το καταρτίσει σωστά όσο καλός και να είναι.υποτίθεται ότι έχουμε αρμόδια όργανα ώστε να γίνεται η σωστή ζύμωση αντικειμενικά ...
είναι αυτό που λένε ΗΜΜΥτρελος
nairePAOK
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 02 Σεπ 2010, 00:17
Τοποθεσία: Ηλεκτρολόγκα,το νησί των τρελών
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Πρόγραμμα Εξεταστικής Περιόδου Σεπτεμβρίου 2011

Δημοσίευσηαπό george_ti » 23 Ιουν 2011, 10:18

σε κάποιες σχολές ανακοινώνονται όλα τα προγράμματα των εξεταστικών στην αρχή !!! της χρονιάς. Έτσι μπορείς να προγραμματίσεις το διάβασμα. Τώρα φασκελοκουκουλωστα, Τηλεπ ΙΙ, ΣΑΕ ΙΙ και ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ σε 2 μέρες !! Ίσως να είμαι ο μοναδικός, έχω την αίσθηση όμως ότι δεν είμαι. Δεν μπορεί το πρόγραμμα να βγαίνει τελευταία στιγμή (να θυμίσω ότι το Γενάρη άλλαξε 4 μέρες πριν την έναρξη των εξετάσεων) και ταυτόχρονα να βασίζεται στις "υποχρεώσεις" των διδασκόντων. Γι αυτό και είμαστε χώρα της ΜΠΑΝΑΝΙΑΣ
george_ti
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 201
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2010, 10:54
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Πρόγραμμα Εξεταστικής Περιόδου Σεπτεμβρίου 2011

Δημοσίευσηαπό cokos » 23 Ιουν 2011, 10:34

Δυστιχώς δεν είσαι ο μόνος
Αν σκεφτείς πως ΣΗΕ ΙΙΙ και Ισχύος ΙΙ έχουν μόλις λίγες ώρες διαφορά θα καταλάβεις πόσο μεγάλο είναι το πρόβλημα (το ίδιο έγινε και τον Φεβρουάριο)
Μαθήματα ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΩΝ και τα δύο και μάλιστα τα δύο πιο δύσκολα
Ούτε επανάληψη δεν φτάνεις να κάνεις
Οπιος είναι ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΟΣ καταλαβαίνει
cokos
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 16 Ιουν 2011, 09:56

Re: Πρόγραμμα Εξεταστικής Περιόδου Σεπτεμβρίου 2011

Δημοσίευσηαπό kavourdilis » 23 Ιουν 2011, 10:53

εγώ νομίζω πρέπει να γίνει το εξής.. Στις νορμάλ εξεταστικές. Το κάθε έτος να αποφασίζει το πρόγραμμα του όπως το βολεύει.. Επεμβάσεις από μεγαλύτερα έτη να γίνονται αν συμφωνεί η πλειοψηφία του έτους.

Τωρα για την εξεταστική του σεπτέμβρη,θα πρέπει να κοιτάξει κανείς δύσκολα μαθήματα διαδοχικών ετών, πχ 4-5 να μην πέφτουν κοντά..Πρόγραμμα που να ικανοποιεί τους πάντες,για εξεταστική 3 ή 4 εβδομάδων δεν θα γίνει ποτέ.. Απλά πρέπει να βγαίνει νωρίς όπως τώρα, κ να αποφεύγονται ακρότητες του στυλ σηε 3 ισχύος 2, ΑΠΕ στην ίδια μέρα...
kavourdilis
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 09 Μάιος 2008, 15:06
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Πρόγραμμα Εξεταστικής Περιόδου Σεπτεμβρίου 2011

Δημοσίευσηαπό vangelis86 » 23 Ιουν 2011, 11:27

Παράδειγμα: Τετάρτη 07/09/2011 ΣΗΕ ΙΙΙ
Πέμπτη 08/09/2011 Ισχύος ΙΙ
Παρασκευή 09/09/2011 Κ ΙΙ

Και διαβασμένα να τα 'χεις ούτε για επανάληψη δεν προλαβαίνεις
vangelis86
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 16 Φεβ 2008, 23:40

Re: Πρόγραμμα Εξεταστικής Περιόδου Σεπτεμβρίου 2011

Δημοσίευσηαπό Dimitrisgz » 23 Ιουν 2011, 11:48

Για να κάνω και λίγο το δικηγόρο του διαβόλου... πρώτον, νομίζω ότι πρόβλέπεται να βγαίνει το πρόγραμμα από τους φοιτητές, όπως ανέφερε κάποιος παραπάνω(εννοείται σε συννενόηση με τους καθηγηγτές), αλλά σχεδόν κανείς (εκτός απο 1-2 άτομα) δε θυσιάζει 1 ώρα από τον καφέ του για να ασχοληθεί με κάτι τέτοιο. Και δεύτερον, απ ότι πρόσεξα δεν αναφέρεστε σε μαθήματα ίδιου έτους ενώ το πρόγραμμα βγαίνει πρώτα απ όλα με τη λογική να μην είναι κοντά μαθήματα ίδου έτους
Dimitrisgz
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: 04 Δεκ 2009, 14:07
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Πρόγραμμα Εξεταστικής Περιόδου Σεπτεμβρίου 2011

Δημοσίευσηαπό nairePAOK » 23 Ιουν 2011, 12:06

Για τέτοια πράγματα πάμε και τους ψηφίζουμε,για να κάνουν 5 πράγματα σωστά για τους φοιτητές ,τα υπόλοιπα έπονται.Αν δεν μπορούν να στήσουν ένα προγραμμα της προκοπής να σηκώσουν τα χέρια ψηλά.Συντελεστές βαρύτητας και καποια διαδικασια με προγραμμα και παγίωση των προγραμμάτων σε διάρκεια ετών.Στο λύκειο μου το κάνανε αυτό,στο ΗΜΜΥ τρομάρα μας δεν μπορούμε να το κάνουμε;
Και κάτι άλλο ,υπάρχει συγκεκριμένος λόγος ώστε να κρατάει η εξεταστική 4 βδομάδες και όχι 5 για παράδειγμα;Γιατι για έμενα απο εκει ξεκινάει η ρίζα του κακού και κυνηγάμε τον συγγραφέα που προσπαθεί να τα χωρέσει όλα
είναι αυτό που λένε ΗΜΜΥτρελος
nairePAOK
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 02 Σεπ 2010, 00:17
Τοποθεσία: Ηλεκτρολόγκα,το νησί των τρελών
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Πρόγραμμα Εξεταστικής Περιόδου Σεπτεμβρίου 2011

Δημοσίευσηαπό kakalos » 23 Ιουν 2011, 13:14

το πραγματικο προβλημα ειναι οτι χρωσταμε μαθηματα τωρα για το ποιος ευθυνεται για αυτο ειναι αλλο θεμα.......η επαναληπτικη εξεταστικη ειναι μια διευκολυνση για αυτο μη γκρινιαζετε και διαβαστε....
Άβαταρ μέλους
kakalos
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: 12 Φεβ 2009, 13:28

Re: Πρόγραμμα Εξεταστικής Περιόδου Σεπτεμβρίου 2011

Δημοσίευσηαπό MNO » 23 Ιουν 2011, 14:49

kakalos έγραψε:το πραγματικο προβλημα ειναι οτι χρωσταμε μαθηματα τωρα για το ποιος ευθυνεται για αυτο ειναι αλλο θεμα.......η επαναληπτικη εξεταστικη ειναι μια διευκολυνση για αυτο μη γκρινιαζετε και διαβαστε....


quoted for truth
MNO
Sr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 408
Εγγραφή: 11 Μάιος 2008, 20:45
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Πρόγραμμα Εξεταστικής Περιόδου Σεπτεμβρίου 2011

Δημοσίευσηαπό george_ti » 23 Ιουν 2011, 15:20

Σωστά,
κανείς δε φταίει που χρωστάω μαθήματα παρά μόνο ΕΓΩ
το πρόγραμμα δίνει ίσες αποστάσεις σε μαθήματα του ίδιου έτους άρα είναι σωστά δομημένο
δεν μπορεί να βγει κάποιο πρόγραμμα που να βολεύει όλους

όμως ας μου πει κάποιος γιατί το πρόγραμμα Σεπτεμβρίου ανακοινώνεται επίσημα στις 28 Ιουνίου και δεν ανακοινώνεται στις 28 Ιανουαρίου ?
george_ti
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 201
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2010, 10:54
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Πρόγραμμα Εξεταστικής Περιόδου Σεπτεμβρίου 2011

Δημοσίευσηαπό brera » 23 Ιουν 2011, 17:41

kakalos έγραψε:το πραγματικο προβλημα ειναι οτι χρωσταμε μαθηματα τωρα για το ποιος ευθυνεται για αυτο ειναι αλλο θεμα.......η επαναληπτικη εξεταστικη ειναι μια διευκολυνση για αυτο μη γκρινιαζετε και διαβαστε....

Συμφωνώ. Δε μπορουν όλοι να ειναι ευχαριστημένοι.
Alfa Romeo is love and passion...
Senza cuore saremmo solo macchine!!
Άβαταρ μέλους
brera
Γενικός Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1327
Εγγραφή: 05 Φεβ 2008, 18:30
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Πρόγραμμα Εξεταστικής Περιόδου Σεπτεμβρίου 2011

Δημοσίευσηαπό vangelis86 » 23 Ιουν 2011, 19:13

Οι περισσότεροι φοιτητές χρωστούν, είτε το θέλουμε είτε όχι έτσι είναι. Οπότε όπως και να 'χει η πλειοψηφία χρωστά τα δύσκολα και δεν βολεύεται με αυτό το πρόγραμμα, εκτός από τους πρωτοετείς. Συνεπώς ο καθένας μπορεί να δίνει τις δικές του συμβουλές.
vangelis86
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 16 Φεβ 2008, 23:40

Re: Πρόγραμμα Εξεταστικής Περιόδου Σεπτεμβρίου 2011

Δημοσίευσηαπό nairePAOK » 23 Ιουν 2011, 21:56

οτι χρωστάμε χρώσταμε δεν μας είπες κάτι καινούργιο φιλαράκι,αν δεν χρωστούσα δεν θα εξέφραζα την άποψη μου.Πάντα κάποια θα αδικούνται και είναι λογικό .Και αυτό δεν είναι κάτι καινούργιο.Το θέμα είναι μήπως μπορεί να βγει ένα πιο ομοιογενές πρόγραμμα ώστε να βολεύεται η πλειοψηφία.Εδω γίνονται σημεία και τέρατα ,όπως και τον ιουνιο.Εγω μίλησα για κάτι εφικτό που να μην μπλέκονται "συμφέροντα" άλλου είδους και ο αλλος λεει οτι χρωσταμε πολλα.Ο καθένας το μακρύ και το κοντό του εδω μέσα
είναι αυτό που λένε ΗΜΜΥτρελος
nairePAOK
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 02 Σεπ 2010, 00:17
Τοποθεσία: Ηλεκτρολόγκα,το νησί των τρελών
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

cron