Re: Ποιά είναι η γνώμη σας για το ντέρμπι των αιωνίων?

Συζητήσεις σχετικά με το δημοφιλέστερο άθλημα, το ποδόσφαιρο.

Ποιός έπρεπε κατά την γνώμη σας να νικήσει στο σημερινό ντέρμπι?

Ολυμπιάκος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Παναθηναϊκός
5
50%
Δίκαια έληξε ισόπαλο
4
40%
Blank Vote
1
10%
 
Σύνολο ψήφων : 10

Ποιά είναι η γνώμη σας για το ντέρμπι των αιωνίων?

Δημοσίευσηαπό Vagoulas » 13 Ιαν 2008, 21:27

Θεωρώ πως αν και τα στατιστικά είναι μοιρασμένα ο Παναθηναϊκός ήταν καλύτερος γιατί ήταν πιο σταθερός στο παιχνίδι του. Έτσι λοιπόν αν και γαύρος ψηφίζω ότι ο Παναθηναϊκός έπρεπε να νικήσει για να μην νομίζουν κάποιοι ότι δεν είμαι αντικειμενικός. ;)
Τελευταία επεξεργασία από Vagoulas και 13 Ιαν 2008, 21:30, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Vagoulas
Sr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 478
Εγγραφή: 10 Ιαν 2008, 19:37
Τοποθεσία: Helsinki
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Ποιά είναι η γνώμη σας για το ντέρμπι των αιωνίων?

Δημοσίευσηαπό JoKo » 13 Ιαν 2008, 23:31

Vagoulas έγραψε:Θεωρώ πως αν και τα στατιστικά είναι μοιρασμένα ο Παναθηναϊκός ήταν καλύτερος γιατί ήταν πιο σταθερός στο παιχνίδι του. Έτσι λοιπόν αν και γαύρος ψηφίζω ότι ο Παναθηναϊκός έπρεπε να νικήσει για να μην νομίζουν κάποιοι ότι δεν είμαι αντικειμενικός. ;)

Συμφωνώ απόλυτα με τον Vagoula με εξαίρεση τα στατιστικά: ο Παναθηναϊκός έχω την εντύπωση ότι έπαιξε καλύτερη μπάλα  και ήταν πιο οργανωμένος. Ο Ολυμπιακός, από την άλλη πλευρά, έχασε μια πολύ καλή ευκαιρία με τον Κοβάσεβιτς και ένα χέρι που το θεώρησαν κόρνερ.
Άβαταρ μέλους
JoKo
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: 09 Ιαν 2008, 22:33
Τοποθεσία: Athens, Greece

Re: Ποιά είναι η γνώμη σας για το ντέρμπι των αιωνίων?

Δημοσίευσηαπό kkalop » 14 Ιαν 2008, 00:23

Εντάξει υπήρξαν περίεργες φάσεις εκατέρωθεν αλλά πιστεύω ότι αυτό το σκορ τελικά δεν είναι άσχημο
(πάντα αντικειμενικά μιλώντας) ;)
Άβαταρ μέλους
kkalop
Sr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 475
Εγγραφή: 10 Ιαν 2008, 17:48
Τοποθεσία: Λαμία
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Ποιά είναι η γνώμη σας για το ντέρμπι των αιωνίων?

Δημοσίευσηαπό gatos » 14 Ιαν 2008, 01:48

Για να πω την αλήθεια δεν τον περίμενα τόσο καλό τον Παναθηναϊκό σήμερα. Προσωπικά πιστεύω ότι ήταν πολύ καλύτερος από τον Ολυμπιακό στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού. Στην διαιτησία δεν χρειάζεται να σταθούμε...έγινε φοβερό match και δεν χρειάζεται να το χαλάσουμε.Το κομβικό σημείο του derby ήταν το χαμένο penalty. Άμα το έβαζε εκεί ο Μητσάρας θα το τελείωνε το παιχνίδι!Αλλά τι να κάνεις...έτσι είναι η μπάλα!Ελπίζω την Τετάρτη να δούμε έναν εξίσου καλό αγώνα και αυτήν την φορά να νικήσει η Πανάθα!!! ;)
I see dead people...
Άβαταρ μέλους
gatos
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 10 Ιαν 2008, 19:23

Re: Ποιά είναι η γνώμη σας για το ντέρμπι των αιωνίων?

Δημοσίευσηαπό JoVou » 14 Ιαν 2008, 04:49

Δεν πρέπει να αρκούμαστε στην μετριότητα παίδες. Οι καλύτερες φάσεις προέκυψαν από λάθη. Μπήκαν γκόλ που μπορούσαν να είχαν ακυρωθεί...Δες τα 6 γκόλ της United και βρες μου κάτι παρόμοιο. ΔΕΝ υπάρχει! Πρέπει να κρίνουμε ..όχι με βάση την ένταση του αγώνα και το ρυθμό,(χαίρω πολύ, κι ένας αγώνας 100m έχει ρυθμό!) αλλά με βάση την ποιότητα.

Περιμένω κι άλλα βήματα...πρός τα εμπρός!
Never Leave 4 Tomorrow ... What You can Finish up From Today!
Άβαταρ μέλους
JoVou
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: 10 Ιαν 2008, 02:33
Τοποθεσία: Xanthi
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Ποιά είναι η γνώμη σας για το ντέρμπι των αιωνίων?

Δημοσίευσηαπό gatos » 14 Ιαν 2008, 11:00

JoVou έγραψε:Δεν πρέπει να αρκούμαστε στην μετριότητα παίδες. Οι καλύτερες φάσεις προέκυψαν από λάθη. Μπήκαν γκόλ που μπορούσαν να είχαν ακυρωθεί...Δες τα 6 γκόλ της United και βρες μου κάτι παρόμοιο. ΔΕΝ υπάρχει! Πρέπει να κρίνουμε ..όχι με βάση την ένταση του αγώνα και το ρυθμό,(χαίρω πολύ, κι ένας αγώνας 100m έχει ρυθμό!) αλλά με βάση την ποιότητα.

Περιμένω κι άλλα βήματα...πρός τα εμπρός!


Καλά τα λες Jovou αλλά αν περιμένεις να δεις ομάδα στο ελληνικό πρωτάθλημα αντίστοιχη της United τότε θα περιμένεις πολύ καιρό... :D
I see dead people...
Άβαταρ μέλους
gatos
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 10 Ιαν 2008, 19:23

Re: Ποιά είναι η γνώμη σας για το ντέρμπι των αιωνίων?

Δημοσίευσηαπό Vagoulas » 14 Ιαν 2008, 11:02

gatos έγραψε:Καλά τα λες Jovou αλλά αν περιμένεις να δεις ομάδα στο ελληνικό πρωτάθλημα αντίστοιχη της United τότε θα περιμένεις πολύ καιρό... :D

Εγώ πάντως gatos ξέρω μία και φοράει και κόκκινα... ;)
Άβαταρ μέλους
Vagoulas
Sr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 478
Εγγραφή: 10 Ιαν 2008, 19:37
Τοποθεσία: Helsinki
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Ποιά είναι η γνώμη σας για το ντέρμπι των αιωνίων?

Δημοσίευσηαπό gatos » 14 Ιαν 2008, 11:05

Τον Ολυμπιακό Βόλου εννοείς??? ;)
I see dead people...
Άβαταρ μέλους
gatos
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 10 Ιαν 2008, 19:23

Re: Ποιά είναι η γνώμη σας για το ντέρμπι των αιωνίων?

Δημοσίευσηαπό JoVou » 14 Ιαν 2008, 11:44

Ελάτε μωρέ,μη ρίχνετε το επίπεδο. Υπάρχουν κι ορεξάτες ομάδες στην SL. Αλλά το κρίμα πάει στο ότι δεν είναι καμιά από τις μεγάλες ομάδες (φαινομενικά...) μέσα στο group αυτό. Ας πούμε, έχω δει ωραία και γρήγορη μπάλα από τον Άρη, τη Λάρισα..., όχι πάντα βέβαια-θέλει και σταθερότητα. Με τους μεγάλους όμως τι γίνεται?
Never Leave 4 Tomorrow ... What You can Finish up From Today!
Άβαταρ μέλους
JoVou
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: 10 Ιαν 2008, 02:33
Τοποθεσία: Xanthi
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Ποιά είναι η γνώμη σας για το ντέρμπι των αιωνίων?

Δημοσίευσηαπό Vagoulas » 14 Ιαν 2008, 11:58

JoVou έγραψε:Ελάτε μωρέ,μη ρίχνετε το επίπεδο. Υπάρχουν κι ορεξάτες ομάδες στην SL. Αλλά το κρίμα πάει στο ότι δεν είναι καμιά από τις μεγάλες ομάδες (φαινομενικά...) μέσα στο group αυτό. Ας πούμε, έχω δει ωραία και γρήγορη μπάλα από τον Άρη, τη Λάρισα..., όχι πάντα βέβαια-θέλει και σταθερότητα. Με τους μεγάλους όμως τι γίνεται?

Jovou συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!Κατά την γνώμη μου αυτήν την περίοδο την καλύτερη μπάλα παίζει ο Άρης και ο Αστέρας (τον οποίον δεν ανέφερες). Όσο αναφορά τους μεγάλους ειδικά από τους Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό μην περιμένεις και πολύ μεγάλη μπάλα γιατί έχουν γίνει πολύ μεγάλες αλλαγές στα ρόστερ και είναι λίγο δύσκολο να δέσουν τόσο πολλοί και διαφορετικοί παίχτες τόσο γρήγορα. Ίδωμεν...
Άβαταρ μέλους
Vagoulas
Sr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 478
Εγγραφή: 10 Ιαν 2008, 19:37
Τοποθεσία: Helsinki
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Ποιά είναι η γνώμη σας για το ντέρμπι των αιωνίων?

Δημοσίευσηαπό JoVou » 14 Ιαν 2008, 15:38

Πάντως, όσο πάει στο poll ισσοροπούν τα πράγματα. Αρχικά η νίκη του Παναθηναικού ήταν πολύ διαδεδομένη σαν δικαιότερη έκβαση του αγώνα. Πόσο ακόμη θα το σκέφτεστε ρε παιδιά όμως?Τερματίστε το Poll..πάει, πέρασε!  :P Βγάλτε νέο για το ματς που έρχεται...
Τελευταία επεξεργασία από JoVou και 14 Ιαν 2008, 15:41, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Never Leave 4 Tomorrow ... What You can Finish up From Today!
Άβαταρ μέλους
JoVou
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: 10 Ιαν 2008, 02:33
Τοποθεσία: Xanthi
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης