Σχόλια γενικού περιεχομένου για την Α1

Συζητήσεις σχετικά με το άθλημα της καλαθοσφαίρισης.

Σχόλια γενικού περιεχομένου για την Α1

Δημοσίευσηαπό Vagoulas » 11 Ιαν 2008, 19:33

Γνώμη μου είναι ότι η φετινή Α1 έχει να επιδείξει μόνο 2 σοβαρές ομάδες άντε 3 (για να βάλω και τον Άρη) και σχετικά με την περυσινή είναι χαμηλότερου επιπέδου.
Άβαταρ μέλους
Vagoulas
Sr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 478
Εγγραφή: 10 Ιαν 2008, 19:37
Τοποθεσία: Helsinki
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Σχόλια γενικού περιεχομένου για την Α1

Δημοσίευσηαπό JoVou » 14 Ιαν 2008, 23:28

Προσωπικά εγώ είμαι ευχαριστημένος από τις μεγάλες ομάδες μόνο. Συμφωνώ ότι το επίπεδο έχει πέσει κάπως (ίσως επειδή ανέβηκε ελάχιστα φέτος το ποδόσφαιρο). Ο φετινός Ολυμπιακός πάντως, με σαγηνεύει, ίσως περισσότερο κι από τον ΠΑΟ! Έτσι, να χουμε κι ένα άθλημα να μας τρέμει λίγο η Ευρώπη... :o
Never Leave 4 Tomorrow ... What You can Finish up From Today!
Άβαταρ μέλους
JoVou
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: 10 Ιαν 2008, 02:33
Τοποθεσία: Xanthi
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Σχόλια γενικού περιεχομένου για την Α1

Δημοσίευσηαπό macJohn » 15 Ιαν 2008, 00:06

Vagoulas έγραψε:Γνώμη μου είναι ότι η φετινή Α1 έχει να επιδείξει μόνο 2 σοβαρές ομάδες άντε 3 (για να βάλω και τον Άρη) και σχετικά με την περυσινή είναι χαμηλότερου επιπέδου.


Πιστεύω πως ο φετινός Άρης είναι χειρότερος από αυτόν της προηγούμενης αγωνιστικής περιόδου, αλλά φέτος έχει ένα μεγάλο ατού  ;D. Έναν εξαιρετικό Τζέρεμι Μάσεϊ. Με διαφορά ο καλύτερος μέχρι στιγμής παίκτης της Α1, κρίνοντας από την απόδοσή του.
Άβαταρ μέλους
macJohn
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 568
Εγγραφή: 09 Ιαν 2008, 23:52
Τοποθεσία: Cambridge, MA, U.S.A.
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Σχόλια γενικού περιεχομένου για την Α1

Δημοσίευσηαπό gatos » 15 Ιαν 2008, 00:15

macJohn έγραψε:Πιστεύω πως ο φετινός Άρης είναι χειρότερος από αυτόν της προηγούμενης αγωνιστικής περιόδου, αλλά φέτος έχει ένα μεγάλο ατού  ;D. Έναν εξαιρετικό Τζέρεμι Μάσεϊ. Με διαφορά ο καλύτερος μέχρι στιγμής παίκτης της Α1, κρίνοντας από την απόδοσή του.


Ποιος Μάσει βρε macJohn? Επειδή ψιλοσυμπαθείς τον Άρη(λέμε τώρα) είναι και ο καλύτερος παίχτης της Α1 ως τώρα?Τι άλλο θα ακούσουμε... ;)
I see dead people...
Άβαταρ μέλους
gatos
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 10 Ιαν 2008, 19:23

Re: Σχόλια γενικού περιεχομένου για την Α1

Δημοσίευσηαπό macJohn » 15 Ιαν 2008, 00:40

gatos έγραψε:Ποιος Μάσει βρε macJohn? Επειδή ψιλοσυμπαθείς τον Άρη(λέμε τώρα) είναι και ο καλύτερος παίχτης της Α1 ως τώρα?Τι άλλο θα ακούσουμε... ;)


Για να μην νομίζεις εσύ και οι υπόλοιποι πως μεροληπτώ υπέρ του Άρη και του Μάσεϊ, σου παραθέτω τα στατιστικά στοιχεία της Α1 μετά από 12 αγωνιστικές (που αφορούν τον Τζέρεμι Μάσεϊ).

- 3ος σκόρερ με 226 πόντους.
- 1ος rebounder με 112 rebounds(επιθετικά και αμυντικά).
- 3ος στα won fouls  με 61 κερδισμένα φάουλ.
- 1ος stealer με 32 κλεψίματα.
- 7ος blocker με 8 τάπες.
- 2ος στο δείκτη tendex(αξιολόγηση) με 0.782(με άριστα το 1).
- 5ος στις βολές με 44 εύστοχες.
- 1ος στα δίποντα με 79 εύστοχα.

Καλό θα είναι να δεις και κανένα παιχνίδι του Άρη (μην πω της Α1 και γίνω κακός) και μετά να πεις την άποψή σου...
Άβαταρ μέλους
macJohn
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 568
Εγγραφή: 09 Ιαν 2008, 23:52
Τοποθεσία: Cambridge, MA, U.S.A.
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Σχόλια γενικού περιεχομένου για την Α1

Δημοσίευσηαπό gatos » 15 Ιαν 2008, 00:47

macJohn έγραψε:Για να μην νομίζεις εσύ και οι υπόλοιποι πως μεροληπτώ υπέρ του Άρη και του Μάσεϊ, σου παραθέτω τα στατιστικά στοιχεία της Α1 μετά από 12 αγωνιστικές (που αφορούν τον Τζέρεμι Μάσεϊ).

- 3ος σκόρερ με 226 πόντους.
- 1ος rebounder με 112 rebounds(επιθετικά και αμυντικά).
- 3ος στα won fouls  με 61 κερδισμένα φάουλ.
- 1ος stealer με 32 κλεψίματα.
- 7ος blocker με 8 τάπες.
- 2ος στο δείκτη tendex(αξιολόγηση) με 0.782(με άριστα το 1).
- 5ος στις βολές με 44 εύστοχες.
- 1ος στα δίποντα με 79 εύστοχα.

Καλό θα είναι να δεις και κανένα παιχνίδι του Άρη (μην πω της Α1 και γίνω κακός) και μετά να πεις την άποψή σου...



Ναι φίλε μου...αλλά και μόνος σου βλέπεις ότι στα στατιστικά που έβαλες δεν είναι σε όλα πρώτος!!!
I see dead people...
Άβαταρ μέλους
gatos
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 10 Ιαν 2008, 19:23

Re: Σχόλια γενικού περιεχομένου για την Α1

Δημοσίευσηαπό macJohn » 15 Ιαν 2008, 00:49

gatos έγραψε:Ναι φίλε μου...αλλά και μόνος σου βλέπεις ότι στα στατιστικά που έβαλες δεν είναι σε όλα πρώτος!!!


Η σιωπή μου προς απάντησή σου...
Άβαταρ μέλους
macJohn
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 568
Εγγραφή: 09 Ιαν 2008, 23:52
Τοποθεσία: Cambridge, MA, U.S.A.
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Σχόλια γενικού περιεχομένου για την Α1

Δημοσίευσηαπό gatos » 15 Ιαν 2008, 02:33

macJohn έγραψε:Η σιωπή μου προς απάντησή σου...


Όταν δεν έχουμε τι να πούμε αυτό λέμε...Καλύτερα πάντως που δεν λες και τίποτα να σου πω την αλήθεια γιατί δεν το πολυκατέχεις το θέμα! ;D
I see dead people...
Άβαταρ μέλους
gatos
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 10 Ιαν 2008, 19:23

Re: Σχόλια γενικού περιεχομένου για την Α1

Δημοσίευσηαπό Vagoulas » 15 Ιαν 2008, 09:25

macJohn έγραψε:Για να μην νομίζεις εσύ και οι υπόλοιποι πως μεροληπτώ υπέρ του Άρη και του Μάσεϊ, σου παραθέτω τα στατιστικά στοιχεία της Α1 μετά από 12 αγωνιστικές (που αφορούν τον Τζέρεμι Μάσεϊ).

- 3ος σκόρερ με 226 πόντους.
- 1ος rebounder με 112 rebounds(επιθετικά και αμυντικά).
- 3ος στα won fouls  με 61 κερδισμένα φάουλ.
- 1ος stealer με 32 κλεψίματα.
- 7ος blocker με 8 τάπες.
- 2ος στο δείκτη tendex(αξιολόγηση) με 0.782(με άριστα το 1).
- 5ος στις βολές με 44 εύστοχες.
- 1ος στα δίποντα με 79 εύστοχα.

Καλό θα είναι να δεις και κανένα παιχνίδι του Άρη (μην πω της Α1 και γίνω κακός) και μετά να πεις την άποψή σου...


Πάντως macjohn γνώμη μου είναι να κοιτάς καλύτερα το tendex. Να σε ρωτήσω όμως πρώτος ποιος είναι και από  που τα βρήκες αυτά τα στατιστικά; Το συγκεκριμένο παίχτη τον πάω πάρα πολύ είναι πραγματικό εργαλείο πολύ μπάσκετ και ταυτόχρονα πολύ δύναμη.
Τελευταία επεξεργασία από Vagoulas και 15 Ιαν 2008, 09:46, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Vagoulas
Sr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 478
Εγγραφή: 10 Ιαν 2008, 19:37
Τοποθεσία: Helsinki
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Σχόλια γενικού περιεχομένου για την Α1

Δημοσίευσηαπό macJohn » 15 Ιαν 2008, 11:01

Vagoulas έγραψε:Πάντως macjohn γνώμη μου είναι να κοιτάς καλύτερα το tendex. Να σε ρωτήσω όμως πρώτος ποιος είναι και από  που τα βρήκες αυτά τα στατιστικά; Το συγκεκριμένο παίχτη τον πάω πάρα πολύ είναι πραγματικό εργαλείο πολύ μπάσκετ και ταυτόχρονα πολύ δύναμη.


Ξέχασα να το αναφέρω :-[. Τα στατιστικά τα πήρα από την ΕΣΑΚΕ.
Άβαταρ μέλους
macJohn
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 568
Εγγραφή: 09 Ιαν 2008, 23:52
Τοποθεσία: Cambridge, MA, U.S.A.
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Σχόλια γενικού περιεχομένου για την Α1

Δημοσίευσηαπό innerwisp » 17 Ιαν 2008, 00:18

Βασικά δεν είναι ανάγκη να είσαι πρώτος σε όλες τις κατηγορίες ξεχωριστά για να είσαι ο καλύτερος συνολικά. Πόλύ καλός ο Μάσεϊ φέτος. Αλλά παρόλο που είμαι Αριανός δεν μπορώ να πω ότι είναι καλύτερος από τον Μπουρούση. Και αυτός ο Jumper που κάρφωσε στη μάπα του Μάσεϊ την προηγούμενη βδομάδα είναι πολύ παιχταράς. Απορώ γιατί δεν παίζει ΝΒΑ.
innerwisp
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 16 Ιαν 2008, 23:54

Re: Σχόλια γενικού περιεχομένου για την Α1

Δημοσίευσηαπό Vagoulas » 17 Ιαν 2008, 00:29

innerwisp έγραψε:Βασικά δεν είναι ανάγκη να είσαι πρώτος σε όλες τις κατηγορίες ξεχωριστά για να είσαι ο καλύτερος συνολικά. Πόλύ καλός ο Μάσεϊ φέτος. Αλλά παρόλο που είμαι Αριανός δεν μπορώ να πω ότι είναι καλύτερος από τον Μπουρούση. Και αυτός ο Jumper που κάρφωσε στη μάπα του Μάσεϊ την προηγούμενη βδομάδα είναι πολύ παιχταράς. Απορώ γιατί δεν παίζει ΝΒΑ.

Καταρχήν innerwisp να σε καλωσορίσω στο forum. Κατά δεύτερον συμφωνώ μαζί σου για τον JAABER ότι είναι παιχτάρα μεγάλη. Αλλά εγώ θα προτιμούσα να κρατάμε μια πισινή για να τον δούμε πως λειτουργεί σε μια μεγάλη ομάδα όπου ο ανταγωνισμός είναι πιο μεγάλος. Συμβαίνει αρκετές φορές τέτοιοι παίχτες να "χάνονται". Μακάρι βέβαια να μην συμβεί στην προκειμένη περίπτωση.
Τελευταία επεξεργασία από Vagoulas και 17 Ιαν 2008, 00:48, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Vagoulas
Sr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 478
Εγγραφή: 10 Ιαν 2008, 19:37
Τοποθεσία: Helsinki
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Σχόλια γενικού περιεχομένου για την Α1

Δημοσίευσηαπό Vagoulas » 17 Ιαν 2008, 13:00

JoVou έγραψε:Ο φετινός Ολυμπιακός πάντως, με σαγηνεύει, ίσως περισσότερο κι από τον ΠΑΟ! Έτσι, να χουμε κι ένα άθλημα να μας τρέμει λίγο η Ευρώπη... :o

Συμφωνώ Jovou ότι είναι καλύτερος από τις άλλες χρονιές αλλά τα παλικάρια πρέπει να παίξουν και λίγη άμυνα! Δεν γίνεται να μου το παίζουν βεντέτες και ξέρουμε όλοι όταν η επίθεση σε ένα παιχνίδι δεν είναι στην μέρα της άμα έχεις καλή άμυνα μπορεί και να το πάρεις.

Έλεος έβλεπα τις προάλλες να θυσιάζονται παίχτες όπως ο Μάτσας να παίζουν σκυλίσια άμυνα και να μένουν από δυνάμεις στην επίθεση.
Άβαταρ μέλους
Vagoulas
Sr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 478
Εγγραφή: 10 Ιαν 2008, 19:37
Τοποθεσία: Helsinki
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron