Διαμαρτυρία κατά των pez και hannibal

Συζήτηση αποκλειστικά και μόνο για το site και το forum. Προτείνετε ιδέες και επισημάνετε προβλήματα που συναντάτε.

Συμφωνείτε να απομακρυνθούν οι pez και hannibal από το forum;

Το δημοψήφισμα λήγει στις 18 Ιουν 2010, 22:11

Ναι
40
70%
Όχι
17
30%
 
Σύνολο ψήφων : 57

Re: Διαμαρτυρία κατά των pez και hannibal

Δημοσίευσηαπό rabbit » 15 Ιουν 2010, 10:48

pez έγραψε:...επιθυμείτε σφόδρα να το διαγράψετε επειδή το μόνο που πράττει -και για το οποίο προφανώς πταίει, για μερικούς από εσάς- είναι πως καταγγέλλει δημόσια, τεκμηριωμένα και με επιχειρήματα, αυτά που άλλοι πράττουν -δηλαδή, πως πταίει επειδή σας θυμίζει την τραγική πραγματικότητα μέσα στην οποία επιθυμείτε...

Συνεχίζετε, έτσι? Ειλικρινά, δεν καταλαβαίνετε ή δεν θέλετε να καταλάβετε?

Είστε το anti-unit της google το 'χετε πάρει χαμπάρι? Η google προσπαθεί να συμμαζέψει την "πληροφορία", εσείς τη διασπείρετε.

Ακόμα και αν έχετε δίκιο (που απ' τα αποτελέσματα των δικαστηρίων χλωμό..) τουλάχιστον έπρεπε να 'χετε κάνει τον κόπο να διαβάσετε ένα βιβλίο σχετικά με το marketing ή τις πωλήσεις για το πώς να "παρουσιάζετε" κάτι.

Αν λοιπόν ξεφεύγατε απ' την τρομερή ασφάλεια των 3 (ή όσων είναι) χιλιάρικων του Δημοσίου η οποία δεν σας ανάγκασε ποτέ να κάνετε κάτι τέτοιο, θα βλέπατε (τουλάχιστον 2 φορές) τον χρυσό κανόνα που λέει "καλύτερα απ' τα 10 που ξέρεις να παρουσιάσεις 5 και να τα παρουσιάσεις καλά, παρά να παρουσιάσεις και τα 10 ατσούμπαλα. Θα αποτύχεις".

Χρησιμοποιείτε εργαλεία του '80 για να αντιμετωπίσετε καταστάσεις του 2010. Το '80 ήταν η περίοδος στην οποία "έπιανε" το στυλ πώλησης "σου χώνω όλες τις πληροφορίες, είσαι υποχρεωμένος να τις απορροφήσεις και στο τέλος να αγοράσεις". Μην ακούσω οτι δεν αντιλαμβάνεστε τον συνειρμό πώλησης και forum, όλοι όταν γράφουμε "πουλάμε". Προσπαθείτε να τρυπήσετε ένα τανκς με σφεντόνα..

Όλοι ξέρουμε οτι έχετε κάποιο "δίκιο". Όλοι βιώνουμε τις δυσκολίες στο Πανεπιστήμιο, το σαθρό σύστημα, τις απατεωνιές.. καταλάβετέ το.. Το να γίνεστε περίγελος με το να βάζετε τη λίστα των εν ενεργεία Συλλόγων που βρήκατε στο Πρωτοδικείο στους αποστολείς του mail σας δεν είναι λύση. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι οτι θέλετε να υπάρχουν backup όταν χρειαστεί να τα αναζητήσετε στο μέλλον? Υπάρχει και το Save...

Αλλά ξέρω ποιός φταίει. Ο Linus. Από τότε που είπε τη μλκία οτι οι πραγματικοί άντρες δεν κρατούν backup αλλά τα ρίχνουν στο δίκτυο και αφήνουν άλλους να το κάνουν άρχισε η παράκρουση. Ε και πάλι πάρτε χαμπάρι οτι δεν τα κρατάει κανείς!!

Όσο για τον hanibal, είστε μικρόψυχος. Δεν σας βρίζει. Αυτό με την απόλυση το 'ριξε στον αέρα και όποιος είχε τη μύγα μυγιάστηκε... Σε δικό σας post είδαμε τον ισχυρισμό οτι αναφέρθηκε σε εσάς. Όχι σε δικό του. Στην τελική, δείξτε του λίγη συμπάθεια. Τουλάχιστον ασχολείται. Εσείς είσασταν που το ξεκινήσατε όλο αυτό...
Άβαταρ μέλους
rabbit
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 23 Ιουν 2009, 23:53

Re: Διαμαρτυρία κατά των pez και hannibal

Δημοσίευσηαπό Stokos » 15 Ιουν 2010, 11:38

rabbit έγραψε:Αλλά ξέρω ποιός φταίει. Ο Linus. Από τότε που είπε τη μλκία οτι οι πραγματικοί άντρες δεν κρατούν backup αλλά τα ρίχνουν στο δίκτυο και αφήνουν άλλους να το κάνουν άρχισε η παράκρουση.

Έτσι! Cloud computing, έτη φωτός μπροστά ;D
Stokos
 

Re: Διαμαρτυρία κατά των pez και hannibal

Δημοσίευσηαπό LoVaBiLL » 21 Ιουν 2010, 12:25

Τελικά, αποχώρησαν οι χρήστες οικειοθελώς;
Εγώ να δηλώσω πως είμαι κατά των διαγραφών. Πονάει δόντι, βγάλει δόντι; Φτιάξει δόντι.
Άβαταρ μέλους
LoVaBiLL
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 804
Εγγραφή: 16 Ιαν 2008, 01:18

Re: Διαμαρτυρία κατά των pez και hannibal

Δημοσίευσηαπό hannibal » 21 Ιουν 2010, 20:59

LoVaBiLL έγραψε:Τελικά, αποχώρησαν οι χρήστες οικειοθελώς;
Εγώ να δηλώσω πως είμαι κατά των διαγραφών. Πονάει δόντι, βγάλει δόντι; Φτιάξει δόντι.



Εγώ δεν αποχώρησα. Ευχαριστώ για τη συμπαράσταση. Η αλήθεια είναι ότι πονάει ένα δόντι. Ο οδοντίατρος δεν βρίσκει κάτι. Δοκομάζω Colgate pro-Relierf.
Άβαταρ μέλους
hannibal
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: 12 Δεκ 2009, 10:57

Re: Διαμαρτυρία κατά των pez και hannibal

Δημοσίευσηαπό karatzinis_fan » 23 Ιουν 2010, 20:33

Αν και είμαι εκπρόθεσμος παραθετω τη γνώμη μου. Εμαι κατά της αποπομπής των δύο φίλων μας.
Σκεφτείται ρε παιδιά με τι θα γελάμε αν φύγουν;;; Ειναι πλούτος για το φόρουμ.Κατω τα χέρια σας!!!!
karatzinis_fan
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 21 Οκτ 2008, 14:58

Re: Διαμαρτυρία κατά των pez και hannibal

Δημοσίευσηαπό hannibal » 24 Ιουν 2010, 10:55

karatzinis_fan έγραψε:Αν και είμαι εκπρόθεσμος παραθετω τη γνώμη μου. Εμαι κατά της αποπομπής των δύο φίλων μας.
Σκεφτείται ρε παιδιά με τι θα γελάμε αν φύγουν;;; Ειναι πλούτος για το φόρουμ.Κατω τα χέρια σας!!!!



Ευχαριστούμε ... για το "Ειναι πλούτος για το φόρουμ".
αλλά δεν είναι σωστό να "γελάμε με τους φίλους μας". Να γελάμε με αυτά που γράφουν οι φίλοι μας, ναι.

Μήπως να το αλλάξεις σε "pez_fan" ή σε "hannibal_fan";
Άβαταρ μέλους
hannibal
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: 12 Δεκ 2009, 10:57

Προηγούμενη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

cron