Ατάκες από την καθημερινότητα στο DUTh

Θέματα που αφορούν το τμήμα των Η.Μ.Μ.Υ.

Re: Ατάκες από την καθημερινότητα στο DUTh

Δημοσίευσηαπό JimMichael » 06 Φεβ 2009, 08:20

Έλα για να βλέπω κίνηση, άντε τελευταίο για σήμερα.

Γραφείο καθηγητή κ. Ταδοπουλόπουλου.

Τοκ τοκ τοκ (πόρτα). Καμία απάντηση. Ανοίγω σιγά σιγά. Ο καθηγητής απασχολημένος στο pc γράφονται με την εκπληκτική ταχύτητα 5χρονού με την κλασική πλέον πληκτρολόγηση του δείκτη - 1 πλήκτρο/5sec.

Εγώ: Γεια σας κ. Ταδοπουλόπουλε.
Καθηγητής: (φλατ λάιν)
Εγώ: Μήπως σας ενοχλώ; Να περάσω κάποια άλλη στιγμή;
Καθηγητής: (φλατ λάιν συνεχίζει, τον χάνουμε, τον απινιδωτή γρήγορα)....(Ο απινιδωτής σώζει ζωές) Τι θες; (βέβαια η εξέταση των ματιών ακόμα δεν έχει δώσει θετικά αποτελέσματα - δε με έχει κοιτάξει ακόμα)
Εγώ: Θα ήθελα να σας απασχολήσω για το γραπτό μου.
Καθηγητής: (φλατ λάιν, τον χάνουμε κάντε κάτι... ένεση εφεδρίνης)
Εγώ: Υπάρχει κάποια άλλη στιγμή που να είστε διαθέσιμος να δούμε το γραπτό μου αν είναι εύκολο;
Καθηγητής: (Η εφεδρίνη σώζει ζωές αλλά με καθυστέρηση φάσης) Όχι.
Εγώ: Καλά.
Καθηγητής: Ποιό είναι το πρόβλημά σου;
Εγώ: Ε, να, ήθελα να δούμε μαζί το γραπτό μου για να καταλάβω τι έχω κάνει λάθος, γιατί έχω την εντύπωση ότι άξιζε για παραπάνω.
Καθηγητής: Πόσο πήρες;
Εγώ: Μου βάλατε 3, αλλά είχα λύσει 3 θέματα (3/4 θέματα που είχε σύνολο)
Καθηγητής: Άμα πήρες 3 δεν πα να'χεις λύσει και 13 θέματα... (τελικά δε με κοίταξε ποτέ... αλλά τουλάχιστον λειτουργούσαν οι άλλες αισθήσεις)
Άβαταρ μέλους
JimMichael
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 833
Εγγραφή: 12 Ιαν 2008, 00:20
Τοποθεσία: Athens
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Ατάκες από την καθημερινότητα στο DUTh

Δημοσίευσηαπό Giannis » 06 Φεβ 2009, 09:26

Μετά την κοινοποίηση αποτελεσμάτων της εξεταστικής του μαθήματος ΧΥ ΙΙ, εκνευρισμένος φοιτητής πάει στο γραφείο του κ.ΧιΨιάδη για να δει το γραπτό του, μια φυσιολογική ώρα που ο κόσμος συνήθως είναι στο γραφείο του:

Φοιτητής: "Νοκ,νοκ"
.......καμία απάντηση.....
........πάει να ανοίξει την πόρτα....κλειδωμένη.....
με πιο έντονο ύφος, χτυπάει πολύ δυνατά την πόρτα και φωνάζει:
"κΧιΨιάδη ανοίξτε μας!!!!"
...συνεχίζει να βαράει την πόρτα.....
"Ανοίξτε μας!!!Ξέρουμε πως είστε μέσα και βλέπετε τ$0νt€$!!!!!!"
Θα σε παρακαλούσα να μην σπαταλάς το πολύτιμο ρεύμα και πόρους από αυτόν τον πλανήτη για να γραφεις αυτά που σκέφτεσαι.

Να κλέβεις ιδέες από ένα άτομο είναι κλοπή, να κλέβεις από πολλά...είναι έρευνα.

Πάτα εδώ
Άβαταρ μέλους
Giannis
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 182
Εγγραφή: 15 Ιαν 2008, 01:39
Τοποθεσία: Banana Republic
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Ατάκες από την καθημερινότητα στο DUTh

Δημοσίευσηαπό Naskas » 06 Φεβ 2009, 13:51

Παιδιά αν μπορείτε πείτε καμία ατάκα από Σπ*ρ*(ελπίζω να καταλάβατε ;) ).Ώρες ώρες έλεγε απίστευτα.Αν θυμιθώ κανένα θα το γράψω.
Naskas
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: 06 Σεπ 2008, 13:51

Re: Ατάκες από την καθημερινότητα στο DUTh

Δημοσίευσηαπό patirgerasimos » 06 Φεβ 2009, 14:19

αυτό μου το χουν πει.. Ηταν ο κύριος Χ και έφτιαχνε καφέ και ο κύριος Υ μιλούσε (σε τμήμα πρέπει να ήτανε)..Βλεποντας ο Υ οτι ο Χ δεν τον πρόσεχε (επειδή έκανε το καφε) λέει ο Υ "βέβαια ο κύριος Χ δεν μας κάνει τη τιμή να μας ακούσει" και γυρνάει ο Χ και λέει "Σε αντίθεση με σας εγώ είμαι σε θέση να κάνω 2 πράγματα ταυτόχρονα" μετά ο Υ τσατίζεται και φευγει...άμα μαθεται ποιος ειναι ο Χ και ο Υ θα γελάτε ακόμα περισσοτερο
Τελευταία επεξεργασία από patirgerasimos και 06 Φεβ 2009, 15:19, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
patirgerasimos
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 1158
Εγγραφή: 09 Απρ 2008, 20:02
Τοποθεσία: Μονή Εσφιγμένου

Re: Ατάκες από την καθημερινότητα στο DUTh

Δημοσίευσηαπό papadrikos » 06 Φεβ 2009, 14:35

ημουνα πρωτο ετος και καναμε μαθημα στα παλια κτιρια των ηλεκτρολογων.. ειχε αρχισει ο καθηγητης να μας αναλυει το περιγραμμα του μαθηματος ενω μια κοπελιτσα σε σχετικα μπροστινη σειρα αρχιζει να χασκογελα.. την βλεπει ο καθηγητης και προσπαθει να το προσπερασει αλλα την κοπελιτσα την πιανει νευρικο γελιο.. φαινεται πως ο καθηγητης την παρακολουθει με την ακρη του ματιου του.. ωσπου σε καποια στιγμη μη μπορωντας να κρατηθει αλλο πεταει τη θεικη ατακα που ελυσε ολο το αμφιθεατρο στα γελια.. γυναικαι εισαι αγαπη μου.. μια ζωη πατατες θα τηγανιζεις..
papadrikos
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2008, 19:13

Re: Ατάκες από την καθημερινότητα στο DUTh

Δημοσίευσηαπό papadrikos » 06 Φεβ 2009, 14:45

δυο παιδακια στο πρωτο ετος καθονται και παρακολουθουν μαθημα στο παλιο αμφιθεατρο.. εχουν αρχισει και βαριουνται.. και μην εχωντας αποβαλλει τις συνηθιες του σχολειου ακομα... ο ενας φτιαχνει σαιτες και ο αλλος τις πεταει στον πινακα οταν η καθηγητρια γυριζε την πλατη.. μετα τη δευτερη σαιτα γυρναει θυμωμενη η νεαρη καθηγητρια και φωναζει.. οποιος την εφτιαξε να ερθει να την παρει και να βγει εξω.. κοιταζονται οι δυο φοιτητες και αναρωτιουνται.. τι ειπε; αυτος που την εφτιαξε ή αυτος που την πεταξε;; μολις το ξεκαθαριζουν αυτο.. σηκωνεται ο φοιτητης που την εφτιαξε παιρνει τη σαιτα απο το πατωμα και γυριζοντας στην καθηγητρια της λεει.. την επομενη ωρα θα με δεχτητε;; του απανταει.. αν δεν ξαναπεταξεις σαιτα.. και της λεει με μια φυσικοτητα.. μα δεν πεταξα σαιτα.. ολο απορια η καθητρια τον ρωταει.. τοτε γιατι σηκωθηκες να τη μαζεψεις;; και εκνευρισμενος ο φοιτητης.. εεεε αυτος που την εφτιαξε ή αυτος που την πεταξε;;;
papadrikos
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2008, 19:13

Re: Ατάκες από την καθημερινότητα στο DUTh

Δημοσίευσηαπό papadrikos » 06 Φεβ 2009, 14:48

κανουμε πρωτο μαθημα στα κυκλωματα και εχουμε χαθει στις συναρτησεις.. πεταγεται αυθορμητα ο μπροστινος μου και λεει.. το ηξερα οτι επρεε να παω στο παιδαγωγικο..
papadrikos
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2008, 19:13

Re: Ατάκες από την καθημερινότητα στο DUTh

Δημοσίευσηαπό Pagouras » 06 Φεβ 2009, 14:58

Naskas έγραψε:Παιδιά αν μπορείτε πείτε καμία ατάκα από Σπ*ρ*(ελπίζω να καταλάβατε ;) ).Ώρες ώρες έλεγε απίστευτα.Αν θυμιθώ κανένα θα το γράψω.


1o ετος στη θερ_______κη. Καναμε μια ασκηση που περιλαμβανε καυσιμα με καυσαερια και εργο (νομιζω κατι με εμβολο πρεπει να ηταν-δεν θυμαμαι καλα). Καποια στιγμη λεει ενας φοιτητης στο καθηγητη. 'Αρα κυριε οτι μπαινει-βγαινει', και του απανταει: 'Αν οτι εμπαινε εβγαινε, εσυ δεν θα ειχες γεννηθει'. και σκαει ολο το αμφιθεατρο στα γελια ;D ;D ;D
Άβαταρ μέλους
Pagouras
Sr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: 04 Απρ 2008, 11:18

Re: Ατάκες από την καθημερινότητα στο DUTh

Δημοσίευσηαπό Naskas » 06 Φεβ 2009, 15:10

2o έτος, τ. μηχανική, ο ίδιος. Μας μιλούσε για καταπονήσεις και συγκεκριμένα για την στρέψη. Πάει να μας δείξει με μια κιμωλία όμως ήταν μικρή και δεν το κατάφερε. Όση ώρα προσπαθούσε έλεγε ότι στρέψη θα κάνει κάποιος που είναι "ανώμαλος" γιατί είναι δύσκολη. Όταν λοιπόν δεν τα κατάφερε με την μικρή κιμωλία, γυρνάει στο πίνακα να πάρει μια μεγάλη και λέει "Καθίστε να πάρω μια μεγάλη γιατί για να κάνει κανείς ανωμαλίες, θέλει δύναμη"
Naskas
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: 06 Σεπ 2008, 13:51

Re: Ατάκες που αντιπροσοπεύουν την εσωτερική λειτουργία του DUTh

Δημοσίευσηαπό karatzinis_fan » 06 Φεβ 2009, 16:13

gatos έγραψε:Ήταν Τρίτη πρωί απ'ότι θυμάμαι...είχαμε εργαστήριο. Καθώς, λοιπόν, ασχολούμασταν με την εργαστηριακή άσκηση και προσπαθούσαμε να βρούμε την συνδεσμολογία του κυκλώματος, ένας από τους υπεύθυνους του εργαστηρίου χτυπούσε τον καφέ σε μια άκρη του εργαστηρίου με το χτυπητήρι. Σε κάποια φάση πέφτει η ασφάλεια του εργαστηρίου(προφανώς κάποιος από μας έκανε λάθος στην συνδεσμολογία και πήγε να τροφοδοτήσει το κύκλωμα), οπότε με το που πέφτει η ασφάλεια ακούμε μια φωνή..."Αμάν ρε παιδιά τι θα γίνει?Ούτε έναν καφέ δεν μπορούμε να φτιάξουμε...θα μας τα κάψετε όλα!".  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Πέσαμε κάτω από τα γέλια...


Ρε παιδιά πειτε μου επιτέλους ποιος ειναι εχω σπάσει το κεφάλι μου!!! O0
karatzinis_fan
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 21 Οκτ 2008, 14:58

Re: Ατάκες από την καθημερινότητα στο DUTh

Δημοσίευσηαπό LoVaBiLL » 06 Φεβ 2009, 16:15

(εξετασεις εργαστηριου)

-Εσύ!
-Εγώ;
-Ναι εσύ. Γιατί αντιγράφεις;
-Ε, εγώ δε....
-Όπως είσαι έξω.
-Μα...
-Λοιπον, τελευταια φορά.
-Ντάξει.
-Νταξει; ΝΤΑΞΕΙ; "Συγνώμη και ευχαριστώ κύριε επιτηρητά" αλλιώς έφυγες από εδώ...
Άβαταρ μέλους
LoVaBiLL
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 804
Εγγραφή: 16 Ιαν 2008, 01:18

Re: Ατάκες από την καθημερινότητα στο DUTh

Δημοσίευσηαπό Stokos » 06 Φεβ 2009, 20:23

Προφορική εξέταση του Lovabill από τον "Fortran-Guru" σε μάθημα 5ου εξαμήνου:

-Τι κάνει αυτή η παράμετρος?
-Ε δε ξέρω
-Αυτή τι κάνει...?
-Ε που να ξέρω
-Αυτή???
-Να σας ρωτήσω κάτι? Εσείς τα ξέρετε δηλαδή?

-> Ο καθηγητής γελάει και ο Lovabill περνάει το μάθημα
Stokos
 

Re: Ατάκες από την καθημερινότητα στο DUTh

Δημοσίευσηαπό LoVaBiLL » 06 Φεβ 2009, 20:53

Ε, όταν έχεις "σπουδάσει" το πράμα πρακτικά, η εμπειρία φαίνεται! ;)
χα χα

Σημ.: Ο μεταπτυχιακός του ήταν στην εξέταση και ο διάλογος ήταν στον ενικό..πιο φιλικός... :)
Άβαταρ μέλους
LoVaBiLL
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 804
Εγγραφή: 16 Ιαν 2008, 01:18

Re: Ατάκες από την καθημερινότητα στο DUTh

Δημοσίευσηαπό Stokos » 06 Φεβ 2009, 21:12

LoVaBiLL έγραψε:Ε, όταν έχεις "σπουδάσει" το πράμα πρακτικά, η εμπειρία φαίνεται! ;)
χα χα

Σημ.: Ο μεταπτυχιακός του ήταν στην εξέταση και ο διάλογος ήταν στον ενικό..πιο φιλικός... :)


Α σόρυ μπέρδεψα ;D
Stokos
 

Re: Ατάκες από την καθημερινότητα στο DUTh

Δημοσίευσηαπό patirgerasimos » 06 Φεβ 2009, 21:18

Πρώτο έτος σε εργαστήριο πάμε τις εργασίες, τις παίρνει ο υπέυθυνος και χωρίς καν να τις δει τις πετάει σε μια γωνία...
Άβαταρ μέλους
patirgerasimos
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 1158
Εγγραφή: 09 Απρ 2008, 20:02
Τοποθεσία: Μονή Εσφιγμένου

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

cron