The Legend of Zelda: Twilight Princess για Wii

Ενότητα αποκλειστικά για συζητήσεις σχετικά με παιχνίδια για τον ηλεκτρονικό σας υπολογιστή και ό,τι άλλο σχετικό.

The Legend of Zelda: Twilight Princess για Wii

Δημοσίευσηαπό macJohn » 05 Ιαν 2009, 19:42

Έχει κανείς σας το The Legend of Zelda: Twilight Princess για το Wii?
Είναι καλό? Σκέφτομαι να το αγοράσω και θα ήθελα να ξέρω.

Ευχαριστώ πολύ. O0
Άβαταρ μέλους
macJohn
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 568
Εγγραφή: 09 Ιαν 2008, 23:52
Τοποθεσία: Cambridge, MA, U.S.A.
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: The Legend of Zelda: Twilight Princess για Wii

Δημοσίευσηαπό Stokos » 05 Ιαν 2009, 23:16

Ναι το έχω εγώ. Είναι κατά τη γνώμη μου από τους καλύτερους τίτλους για το Wii και συναγωνίζεται στα ίσια το Ocarina of Time για N64 (κατά πολλούς το καλύτερο παιχνίδι για κονσόλα που έχει βγει μέχρι σήμερα). To μόνο μειονέκτημα που τουλάχιστον εγώ διαπίστωσα είναι ότι είναι σχετικά εύκολο... δηλαδή δε πρόκειται να "κολλήσεις" σε κάποιο μέρος του παιχνιδιού ιδιαίτερα μεγάλο χρονικό διάστημα. Το συνολικό gameplay time για ένα run είναι γύρω στις 35-40 ώρες. Το replay value είναι αρκετά καλό αν και δεν έχει τόσα πολλά side-quests όσο τα Ocarina of Time και Majora's Mask για N64. Κατά τη γνώμη μου είναι το καλύτερο action-adventure για το Wii αυτή τη στιγμή.

Η πραγματική μαγεία του τίτλου όμως βρίσκεται σε ένα bug του παιχνιδιού χάρη στο οποίο έχει γίνει δυνατό να "σπάσει" το wii και να μπορείς να τρέχεις σε αυτό homebrew προγραμματάκια (από media player μέχρι και linux έχουν κάνει Port) και γενικά να πειράξεις τα ios του Wii. Πρόσφατα μάλιστα κυκλοφόρησε η λεγόμενη DVDx Library η οποία κάνει install ένα patcharισμένο ios το οποίο επιτρέπει στο DVD Drive του Wii να κάνει boot νόμιμα ( ::) ) backups παιχνιδιών (Softmod). Με άλλα λόγια το Zelda: TP είναι το μοναδικό παιχνίδι που χρειάζεται να αγοράσεις για τη κονσόλα και όποιος κατάλαβε κατάλαβε ;D
Τελευταία επεξεργασία από JimMichael και 06 Απρ 2009, 17:59, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αιτία: Αφαίρεση περιεχομένων δημοσίευσης που αναφέρονται σε παράνομο λογισμικό
Stokos
 

Re: The Legend of Zelda: Twilight Princess για Wii

Δημοσίευσηαπό JimMichael » 06 Απρ 2009, 17:33

Τα τελευταία Posts σβήστηκαν λόγω μη τήρησης κανονισμών περί παράνομου λογισμικού
JimMichael
Φίλοι και χρήμα, νερό και λάδι.
Άβαταρ μέλους
JimMichael
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 833
Εγγραφή: 12 Ιαν 2008, 00:20
Τοποθεσία: Athens
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες