WoW: Wrath of the Lich King Release Date Announced

Ενότητα αποκλειστικά για συζητήσεις σχετικά με παιχνίδια για τον ηλεκτρονικό σας υπολογιστή και ό,τι άλλο σχετικό.

WoW: Wrath of the Lich King Release Date Announced

Δημοσίευσηαπό hetauma » 15 Σεπ 2008, 20:59

13 Νοεμβρίου
R.I.P. για τους καμμένους
hetauma
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: 02 Φεβ 2008, 15:51

Re: WoW: Wrath of the Lich King Release Date Announced

Δημοσίευσηαπό panxer » 15 Σεπ 2008, 21:13

Αργκχ..
Παν.Μ.
Άβαταρ μέλους
panxer
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: 04 Φεβ 2008, 11:54
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: WoW: Wrath of the Lich King Release Date Announced

Δημοσίευσηαπό Stokos » 15 Σεπ 2008, 21:17

Μακριά από το WoW, έχασα τζάμπα 4 χρόνια με σχεδόν 5-6 ώρες κάψιμο τη μέρα... Και τι κατάφερα? Είχα ένα rogue με dual Glaives και full t6/s3, wow, φοβερό...

Όταν έφτασα 2ο έτος και χρωστούσα όλο το πρώτο έτος (πλην των αγγλικών :p ) άρχισα να το ξανασκέφτομαι.
"Όχι δεν είμαι εθισμένος" λέω... Θα τα συνδιάσω σχολή και WoW (ναι το WoW το έβλεπα κάπως σαν 2η "δουλειά")... Τελικά δε τα κατάφερα και συνέχισα να μη πατάω στη σχολή όσο θα έπρεπε... "Μήπως είμαι εθισμένος τελικά;". Λέω δε θα παίξω μια εβδομάδα... Έφτασα σε σημείο να βλέπω wow στον ύπνο μου... ούτε ναρκωτικά να έπαιρνα :p Το όλο σκηνικό ομολογώ με τρόμαξε λίγο. Τελικά τα κατάφερα να μη παίξω μια εβδομάδα και διαπίστωσα κάτι που ήθελα να αρνούμαι, ναι ήμουν εθισμένος σε κάτι ανούσιο. Το account "έφυγε" 550 ευρώπουλα και απο τότε δεν ασχολήθηκα με wow.

Τώρα είναι να μπω στο 3ο έτος αλλά ουσιαστικά θα μπω στο 2ο αφού "έχασα" ένα χρόνο παρακολουθήσεων με τις βλακείες που έκανα...

Αυτά τα λίγα είχα να πω για τους "καμένους" που σκοπεύουν να συνεχίσουν για άλλο ένα ανούσιο expansion.
Stokos
 

Re: WoW: Wrath of the Lich King Release Date Announced

Δημοσίευσηαπό jimar » 15 Σεπ 2008, 22:01

Η παραπάνω ομολογία μας οδηγεί αβίαστα στο συμπέρασμα οτι η Blizzard έχει πετύχει κάτι που λίγες εταιρίες έχουν καταφέρει στην ιστορία του gaming (η τουλάχιστον έτσι υποθέτω)... δηλαδή να εχουν εθιστεί σε ένα επι πληρωμή online παιχνίδι πάνω από 9.000.000 παίχτες. Αυτό βέβαια πρωτού ανοιχτεί το τελευταίο δίμηνο σε Νότια Αμερική και Ρωσία. Έτσι καταλήγουμε ότι ή το WOW είναι κάτι αξιόλογο ή δεν ξέρουμε τι μας γίνεται!!!

Whatever, ας ανοίξουν οι πύλες των pc  να εισέλθει η δεύτερη επέκταση αυτού του φανταστικού κόσμου, επιφυλάσοντας....νεους αντιπάλους,  τον Artha Menethil -Lich King τον ίδιο (κακός σε συσκευασία 2σε1 σα σαμπουάν),νέα  class Ιππότης του θανάτου, αερομαχίες με τα flying mounts, πολιορκητικές μηχανές και πάνω απ' όλα νέα κουρέματα !!!
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
Once upon a time i was walking in the wild and i fell onto a tree...
People they say that it happens everyday and the tree just came to me...
Άβαταρ μέλους
jimar
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: 17 Ιουν 2008, 17:52
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: WoW: Wrath of the Lich King Release Date Announced

Δημοσίευσηαπό The_Doctor » 19 Σεπ 2008, 12:44

http://www.youtube.com/watch?v=UBAoFIBrqbU

2 χρονια ζομπι.6 μηνες ΚΑΘΑΡΟΣ.

Με λένε Γρηγορη κ ειμαι καλα...

http://www.youtube.com/watch?v=dTFaQxegOxQ&feature=related

Κατι σαν ιστορια ζωης μου ακουγεται.
Τελευταία επεξεργασία από The_Doctor και 21 Σεπ 2008, 00:30, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
The_Doctor
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 16 Ιαν 2008, 19:03


Re: WoW: Wrath of the Lich King Release Date Announced

Δημοσίευσηαπό jimar » 06 Ιαν 2009, 22:41

Απλά θεΪκό αυτό το video....
Once upon a time i was walking in the wild and i fell onto a tree...
People they say that it happens everyday and the tree just came to me...
Άβαταρ μέλους
jimar
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: 17 Ιουν 2008, 17:52
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: WoW: Wrath of the Lich King Release Date Announced

Δημοσίευσηαπό Stokos » 06 Μαρ 2009, 21:12

Πέτυχα ψάχνοντας για τα recruits της Blizzard: http://www.blizzard.com/us/jobopp/ ότι θέλουν ως skill:
Experienced in Playing Online Role Playing games
Dungeon and raiding experience in other MMOs
Leadership position within an MMO guild


Τελικά δε πήγε "τζάμπα" το πρώτο έτος, λέτε να το βάλω στο βιογραφικό μου???
Stokos
 



Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης