TOP GEAR:H αποκαλυψη για το ποιος ειναι ο Stig

Ταινίες που είδαμε, ταινίες που θα δούμε και πώς θα τις δούμε. Συζήτηση για την 7η τέχνη, το Home Cinema, προτάσεις και λύσεις.

TOP GEAR:H αποκαλυψη για το ποιος ειναι ο Stig

Δημοσίευσηαπό brera » 23 Ιουν 2009, 03:46

Τελικα το μεγαλο μυστηριο λυθηκε.Οπως αποκαλυφθηκε και στην πρωτη επομπη της νεας σαιζον ο περιβοητος Stig ειναι ο Michael Schumacher.
http://www.youtube.com/watch?v=ifrtlC4N ... re=related
Άβαταρ μέλους
brera
Γενικός Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1327
Εγγραφή: 05 Φεβ 2008, 18:30
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: TOP GEAR:H αποκαλυψη για το ποιος ειναι ο Stig

Δημοσίευσηαπό JimMichael » 23 Ιουν 2009, 12:21

Σχόλια στο βίντεο:

digitalcandymcr (1 minute ago)
nah dont fink its him, at the end the credits read bla bla bla the stig and special guest michael schumacher (i cant spell) so nah dnt fink its him

Και λίγο πιο πάνω:


KingDurham90 (8 seconds ago)
Given that TG have confirmed it was a stunt and that Schumacher isnt the Stig...I still reckon it's Damon Hill.

- He's fast. Very fast.
- He's retired.
- He's British
- He's a nice guy

Με κάνουν να έχω αμφιβολίες.
Φίλοι και χρήμα, νερό και λάδι.
Άβαταρ μέλους
JimMichael
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 833
Εγγραφή: 12 Ιαν 2008, 00:20
Τοποθεσία: Athens
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: TOP GEAR:H αποκαλυψη για το ποιος ειναι ο Stig

Δημοσίευσηαπό brera » 23 Ιουν 2009, 13:37

Εγω παλι δεν ξερω.Μπορει οντως ομως να ειναι αυτος.Σε μερικα επεισοδια αν δειτε που ειχαν πχ μια καινουρια f1 προς οδηγηση,καποιοι οδηγοι αγωνων δεν μπορουσαν να οδηγησουν και ο "Stig" εμπαινει μεσα και εσπαγε τους χρονους.Σιγουρα δεν μπορει να οδηγησει ενας απλος οδηγος ενα μονοθεσιο f1 ετσι.Αποτην αλλη ο Schumacher πιστευω οτι μπορει να το κανει και για διασκεδαση μιας που εχει αποσηρθει και ειμαι σιγουρος οτι το ΒΒC εχει την οικονομικη δυνατοτητα να τον πληρωνει για οδηγο.
Ο Perry McCarthy ήταν ο προηγουμενος Stig,ο οποιος φορουσε μαυρα ,οπως ο ιδιος παραδεχθηκε σε αυτοβιογραφια του.Και δεν εχει απο την αλλη κανενα λογο ο Schumacher να πει οτι ειναι ο Stig αν δεν ειναι.
Αυτα ως προς τη λογικη.Τωρα αν ειναι αυτος δεν ξερει κανεις
Τελευταία επεξεργασία από brera και 23 Ιουν 2009, 13:58, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
brera
Γενικός Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1327
Εγγραφή: 05 Φεβ 2008, 18:30
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: TOP GEAR:H αποκαλυψη για το ποιος ειναι ο Stig

Δημοσίευσηαπό JoKo » 23 Ιουν 2009, 13:38

Και εγώ άλλος νόμιζα ότι είναι:

http://www.telegraph.co.uk/news/4286448 ... nswer.html
Άβαταρ μέλους
JoKo
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: 09 Ιαν 2008, 22:33
Τοποθεσία: Athens, Greece

Re: TOP GEAR:H αποκαλυψη για το ποιος ειναι ο Stig

Δημοσίευσηαπό JimMichael » 23 Ιουν 2009, 14:01

Εντάξει οφείλω να ομολογήσω ότι μπερδεύτηκα πλήρως. Από τη μια, γιατί ο Schumacher να πει ότι είναι ο Stig αν δεν ήταν όντως, κι από την άλλη έχω ήδη δύο διαφορετικά ονόματα για το ποιοί άλλοι "όντως" είναι.
Φίλοι και χρήμα, νερό και λάδι.
Άβαταρ μέλους
JimMichael
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 833
Εγγραφή: 12 Ιαν 2008, 00:20
Τοποθεσία: Athens
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: TOP GEAR:H αποκαλυψη για το ποιος ειναι ο Stig

Δημοσίευσηαπό dimitrisgzs » 23 Ιουν 2009, 14:30

Εμένα πειστικό μου φάνηκε το video και ομολογώ οτι δε το περίμενα! :o :o :o :o
Άβαταρ μέλους
dimitrisgzs
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: 09 Απρ 2008, 03:12

Re: TOP GEAR:H αποκαλυψη για το ποιος ειναι ο Stig

Δημοσίευσηαπό fortsatos » 23 Ιουν 2009, 14:36

Ούτε καν... Χαβαλέ έκαναν...

"The White Stig was 'revealed' to be former Formula 1 driver Michael Schumacher in the first episode of the thirteenth series, first broadcast on 21 June 2009. However at the end of the show this was implied to be an elaborate joke. Schumacher is also credited as the Special Guest of the episode, separately to 'the Stig'.
.........
In the first episode of the 13th series of Top Gear, the Stig drove an all-black Ferrari FXX[57] around the Top Gear Test Track, achieving their fastest lap time for a production car of 1:10.7.[58] Later in the show he was brought into the studio, and then revealed himself as Michael Schumacher.[59] Clarkson stated at the end of the show "I'm not sure if Michael Schumacher is the Stig" after showing a comedy clip of Schumacher (dressed up as the Stig) supposedly struggling to drive the Suzuki Liana."
Πηγή: Wikipedia
Άβαταρ μέλους
fortsatos
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: 17 Ιαν 2008, 17:48

Re: TOP GEAR:H αποκαλυψη για το ποιος ειναι ο Stig

Δημοσίευσηαπό JimMichael » 23 Ιουν 2009, 14:42

Ε τότε θα'χε περισσότερη πλάκα να βάζαν τον Stig και τον Schumi σε έναν vs αγώνα με ένα ίδιο αμάξι... Αυτό θα άξιζε
Άβαταρ μέλους
JimMichael
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 833
Εγγραφή: 12 Ιαν 2008, 00:20
Τοποθεσία: Athens
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: TOP GEAR:H αποκαλυψη για το ποιος ειναι ο Stig

Δημοσίευσηαπό LoVaBiLL » 23 Ιουν 2009, 15:08

Σιγά μην έχουν έναν.
Άβαταρ μέλους
LoVaBiLL
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 804
Εγγραφή: 16 Ιαν 2008, 01:18

Re: TOP GEAR:H αποκαλυψη για το ποιος ειναι ο Stig

Δημοσίευσηαπό dimitrisgr » 23 Ιουν 2009, 15:34

Απο ότι θυμάμαι τον black stig τον "σκοτώσαν" στος τέλος του 2003(στην αρχη της 3ης σεζόν) με την πτώση απο αεροπλανοφόρο.Και αν δεν κάνω λάθος την ιδια χρονια φέραν τον white...
Όποτε δεν παίζει ο schumacher να αφηνε την προετοιμασία για τους αγωνές και το τελευταίο πρωτάθλημα,για να τρέχει στην Αγγλία να κάνει γύρους και να μαθαίνει στους "καλεσμένους" πως να οδηγούν στην πίστα.Επίσης σε ένα αρθρο διαβάσα ότι ο clarksοn είπε"Αυτός ειναι ο stig...για σημέρα".Δεν ειμαι σιγουρος για αυτό,μιας και ακομα δεν είδα το επεισόδιο...

Οποιος θυμάται πότε ακριβώς εμφανισαν τον white,ας το πει...

Υ.Γ.Ο Stig απλώς έκανε τους γύρους..Σε όποιαδηποτε αλλη εμφανιση όπως σε σοου αυτοκινητων κτλ εβάζαν άλλον.
dimitrisgr
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 12 Οκτ 2008, 22:17

Re: TOP GEAR:H αποκαλυψη για το ποιος ειναι ο Stig

Δημοσίευσηαπό brera » 23 Ιουν 2009, 16:12

Tελικα ειδα ολο το επεισοδιο.Στο τελος δειχνει ενα γυρο του Schumacher με το chevrolet ο οποιος ταχα δεν ξερει να οδηγει αυτοκινητο ,πηγαινει αναποδα στην πιστα,βγαινει απο το δρομο κλπ.Και καταληγει ο Clarkson οτι πιστευει οτι δεν ειναι αυτος ο stig.Μετα πεφτουν οι τιτλοι τελους και δειχνει τον Schumacher ως special guest.Αρα το μυστηριο παραμενει ::)
Άβαταρ μέλους
brera
Γενικός Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1327
Εγγραφή: 05 Φεβ 2008, 18:30
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: TOP GEAR:H αποκαλυψη για το ποιος ειναι ο Stig

Δημοσίευσηαπό brera » 02 Ιούλ 2009, 01:19

http://www.youtube.com/watch?v=u2lKsaEiuIE
Σε αυτο το βιντεο εχω να πω οτι επρεπε να φανταστουμε οτι ειναι ο Schumacher.H συγκεκριμμενη fxx ειναι η μονη μαυρη που υπαρχει.Επιπλεον ειναι η μονη fxx οποια δεν εχει λευkή γραμμή στη μέση,εχει και καποια αλλα "καλουδια" και ανηκει μονο στον Michael Schumacher ::)
Άβαταρ μέλους
brera
Γενικός Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1327
Εγγραφή: 05 Φεβ 2008, 18:30
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης