Alfa Romeo Mito

Συζήτηση σχετικά με όλα τα είδα μηχανοκίνητου αθλητισμού (Αγώνες, Φόρμουλα 1, Καρτ, Θαλάσσια σπορ κ.ά.)

Re: alfa romeo mito

Δημοσίευσηαπό dim » 24 Ιουν 2008, 21:38

Άψογος!
Το νιώθεις το αντικείμενο!
dim
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: 03 Μαρ 2008, 23:51
Τοποθεσία: Stockholm

Re: alfa romeo mito

Δημοσίευσηαπό fortsatos » 24 Ιουν 2008, 23:54

:D :D :D Thanx dim! Αν η σχολή ήταν για αυτοκίνητα τώρα θα έπαιρνα πτυχίο... :( Nevermind...
Incarnated Solvent Abuse
Άβαταρ μέλους
fortsatos
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: 17 Ιαν 2008, 17:48

Re: alfa romeo mito

Δημοσίευσηαπό JoVou » 25 Ιουν 2008, 14:11

Για τούνελ λες και αναφέρεις για παράδειγμα αυτά της Εγνατίας εδώ? Ε λοιπόν άκου, δε ξέρω αν σε φέρνει ο δρόμος κατά τα μάρη της πατρίδας μου..αλλά, τα πιο γνωστά τούνελ είναι αυτά στο τμήμα της Εγνατίας Βέροια-Κοζάνη. 13 τον αριθμό, με το μεγαλύτερο να φτάνει τα 2,2km.

Έπονται αυτά του δρόμου για Γιάννενα. Δεν έχω πάει κατά κει για να ξέρω αν και πόσα είναι παραδοτέα στην κυκλοφορία...

Υ.Γ.: Ανοίξτε κανένα νέο topic. To παρακάναμε εδώ...το εξαντλήσαμε το Mito  :P
Never Leave 4 Tomorrow ... What You can Finish up From Today!
Άβαταρ μέλους
JoVou
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: 10 Ιαν 2008, 02:33
Τοποθεσία: Xanthi
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: alfa romeo mito

Δημοσίευσηαπό Paladin » 25 Ιουν 2008, 14:54

Ε λοιπόν άκου, δε ξέρω αν σε φέρνει ο δρόμος κατά τα μάρη της πατρίδας μου..αλλά, τα πιο γνωστά τούνελ είναι αυτά στο τμήμα της Εγνατίας Βέροια-Κοζάνη. 13 τον αριθμό, με το μεγαλύτερο να φτάνει τα 2,2km.


Τα γνωρίζω αυτά τα tunnel αλλά έχω περάσει μόνο μία φορά από εκεί.Όντως σε κάποια κομμάτια ευχαριστιέσαι πραγματικά οδήγηση. Το πιο μεγάλο νομίζω που είναι υπό κατασκευή είναι στην Κατάρα. Ο δρόμος που κάνω πιο συχνά είναι αυτός Ξάνθη-Θεσσαλονίκη οπότε αυτούς τους δρόμους(και τα tunnel) ξέρω καλά.
Ωραίο είναι επίσης αυτό το καινούριο της Κατερίνης(με ωραία ηχώ 8)) αλλά ένας γνωστός μου που έκανε το λάθος και το "άνοιξε" εκεί αντιμετώπισε μια πολύ ωραία κλήση μιας και έχουν κάμερα στην οποία ξέρω ότι αλλάζουν το φιλμ πολύ συχνά.

Πολύ ωραία διαδρομή επίσης είναι πάνω για Σταυρούπολη.Δεν έχει tunnel βέβαια :P αλλά τα στροφιλίκια σε συνδυασμό με την υπέροχη φύση δίνουν μια από τις ωραιότερες διαδρομές στην περιοχή.
Άβαταρ μέλους
Paladin
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: 15 Μάιος 2008, 23:21
Τοποθεσία: Ξάνθη

Re: alfa romeo mito

Δημοσίευσηαπό brera » 05 Οκτ 2008, 23:25

Aυτο απευθύνεται στους alfisti.Eίναι πραγματικό γεγονός.
"εχθές μόλις πάρκαρα στο σπίτι μου και ενω την κουκούλωνα, ενας γείτονας με τον μικρό του έβαζαν ένα ποδήλατο στο αμάξι τους. (bmw 316 E90) Mόλις με είδε ο μικρός αρχισε να λέει στον πατέρα του γιατί δεν πήρε το ίδιο αμάξι με το δικό μου.
Με τα πολλά τα παίρνει στο κρανίο ο πατέρας του και αρχίζει να του φωνάζει: "Άσε με ρε Κωσταντή! Καλό είναι και αυτό που πήραμε! Και εγώ ήθελα να έχω Αλφα αλλά η φώκια η μάνα σου δεν ήθελε, αλλα απο την άλλη καλύτερα που δεν έχουμε Άλφα. Είναι αμαρτία να έχω μία Αλφα Ρομέο και να βγαίνει απο την θέση του συνοδηγού η μάνα σου που έχει γίνει σαν φάλαινα!!""
Alfa Romeo is love and passion...
Senza cuore saremmo solo macchine!!
Άβαταρ μέλους
brera
Γενικός Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1327
Εγγραφή: 05 Φεβ 2008, 18:30
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: alfa romeo mito

Δημοσίευσηαπό brera » 23 Νοέμ 2008, 13:19

Παιδια εχω οδηγησει το mito.Aπλα δεν παίζεται.Κινητηρας,κρατηματα,τιμονι.Ότι χαρακτηρίζει μια αλφα.Καλα όταν πατας το γκάζι ειναι αλλο πράμα.Αν το αφήσεις και απότομα θα σου πετάξει και ενα σκάσιμο η εξάτμιση.Απλα ενα απο τα καλυτερα αυτοκινητα στην κατηγορία του(αν οχι το καλυτερο).. 8) 8)
Άβαταρ μέλους
brera
Γενικός Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1327
Εγγραφή: 05 Φεβ 2008, 18:30
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: alfa romeo mito

Δημοσίευσηαπό brera » 27 Νοέμ 2008, 01:05

Τελικα η alfa romeo mi.to πηρε 5 αστερια στο crashtest.Δειτε και το σχετικο βιντεο.http://www.youtube.com/watch?v=LnyL0SzTr6A
Άβαταρ μέλους
brera
Γενικός Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1327
Εγγραφή: 05 Φεβ 2008, 18:30
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Alfa Romeo Mito

Δημοσίευσηαπό brera » 26 Μάιος 2009, 12:58

http://www.highoctane.gr/sbj.aspx?sbj=653
Που ειναι ο ανταγωνισμος; ;D 8)
Άβαταρ μέλους
brera
Γενικός Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1327
Εγγραφή: 05 Φεβ 2008, 18:30
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Προηγούμενη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης