Τελευταίος αγώνας F1 για το 2008

Συζήτηση σχετικά με όλα τα είδα μηχανοκίνητου αθλητισμού (Αγώνες, Φόρμουλα 1, Καρτ, Θαλάσσια σπορ κ.ά.)

Τελευταίος αγώνας F1 για το 2008

Δημοσίευσηαπό brera » 03 Νοέμ 2008, 11:13

Όποιος παρακολούθησε χθες τον τελευταίο αγώνα της formula 1 για το 2008 θα παραδεχθεί πιστεύω ότι ήταν από τους καλύτερους αγώνες των τελευταίων ετών.Αγωνία μέχρι την τελευταία στιγμή.Πραγματικά ο πρωταθλητής κρίθηκε στην τελευταία στροφή ;) :) :) :D.Μακάρι να ακολουθήσουν και άλλα τέτοια πρωταθλήματα. 8) 8)
Παρτε και ενα βιντεάκι του τελευταίου γύρου.http://www.youtube.com/watch?v=pQcGX0Kw ... re=related
Τελευταία επεξεργασία από James και 03 Νοέμ 2008, 11:59, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αιτία: Κεφαλαία
Άβαταρ μέλους
brera
Γενικός Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1327
Εγγραφή: 05 Φεβ 2008, 18:30
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Τελευταίος αγώνας F1 για το 2008

Δημοσίευσηαπό JimMichael » 03 Νοέμ 2008, 13:34

Συμφωνώ απόλυτα. Παρά μάλιστα τη γενικότερη πίεση προς τη McLaren με άδικες κατά τη γνώμη μου αφαιρέσεις βαθμολογιών και άλλων επίσης "τροποποιήσεων" υπήρξε μεγάλη αγωνία μέχρι και τον τελευταίο γύρο.

Εγώ προσωπικά είχα "φάει όλα μου τα νύχια" μέχρι τη γραμμή του τερματισμού. Μακάρι να συνεχιστεί έτσι.

Αξιοσημείωτη είναι μάλιστα η κίνηση της McLaren να ξοδέψει 7.000.000 ευρώ για το στήσιμο του μονοθεσίου της μόνο για το συγκεκριμένο αγώνα προκειμένου να εγγυηθεί σωστή λειτουργία του κινητήρα αλλά και το αεροδυναμικό στήσιμο, ώστε να μην υπάρχει ενδεχόμενο εγκατάλειψης.
Άβαταρ μέλους
JimMichael
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 833
Εγγραφή: 12 Ιαν 2008, 00:20
Τοποθεσία: Athens
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες