Εξέταση Ηλεκτρονική ΙΙ [Ιούνιος 2011]

Διδάσκοντες: Φ. Τσαλίδης, Καθηγητής

Εξέταση Ηλεκτρονική ΙΙ [Ιούνιος 2011]

Δημοσίευσηαπό mafux » 17 Ιουν 2011, 12:32

Την Τρίτη υπάρχει στο πρόγραμμα εξέτασης η Ηλεκτρονική 2 που εγώ προσωπικά διδάχθηκα στο 3ο έτος, χειμερινό εξάμηνο, πέρσυ. Γνωρίζει κάποιος αν η εξέταση είναι για το ίδιο μάθημα και με την ίδια ύλη;
mafux
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2008, 00:39
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Εξέταση Ηλεκτρονική ΙΙ Ιούνιος 2011

Δημοσίευσηαπό firefox » 17 Ιουν 2011, 15:03

ο κ. Λυγούρας είπε πως η συγκεκριμένη εξέταση είναι στα πλαίσια της πτυχιακής Ιουνίου (5ο έτος και πάνω) και δεν μπορούν να κατέβουν φοιτητές μικρότερων ετών.

Όσον αφορά και την πτυχιακή εξέταση τώρα αλλά και τον Σεπτέμβρη, τα θέματα θα τα βάλει εκείνος, όπως ξέραμε, με ανοιχτά βιβλία.
firefox
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2009, 16:13

Re: Εξέταση Ηλεκτρονική ΙΙ Ιούνιος 2011

Δημοσίευσηαπό loukis » 17 Ιουν 2011, 21:36

firefox έγραψε:ο κ. Λυγούρας είπε πως η συγκεκριμένη εξέταση είναι στα πλαίσια της πτυχιακής Ιουνίου (5ο έτος και πάνω) και δεν μπορούν να κατέβουν φοιτητές μικρότερων ετών.

τώρα μας σκότωσες... σίγουρα πράγματα?? γιατί απ ότι ξέρω όλοι υπολογίζουν να κατέβουν την τρίτη...
Άβαταρ μέλους
loukis
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: 06 Δεκ 2009, 17:23
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Εξέταση Ηλεκτρονική ΙΙ Ιούνιος 2011

Δημοσίευσηαπό firefox » 18 Ιουν 2011, 09:52

Ναι ναι ξέρω και λίγοι επίσης ξέρουν ότι δεν μπορούν να κατέβουν. Ο ίδιος μας το είπε για την πτυχιακή.

Ούτως ή άλλως όμως, αν είσαι κάτω από 5ο έτος, δεν μπορείς μέσα σε μία χρονιά να δώσεις ένα μάθημα 3 φορές, και στις 3 εξεταστικές. Έτσι θα πρεπε να το σκεφτούμε. Αλλά κανονικα έπρεπε και η γραμματεία να το έχει διευκρινήσει κάπως. Βλέπω κόσμο να κατεβαίνει τζάμπα την Τρίτη. Και τι θα τους κάνουν? Θα τους διώξουν? ..
firefox
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2009, 16:13

Re: Εξέταση Ηλεκτρονική ΙΙ Ιούνιος 2011

Δημοσίευσηαπό JoVou » 18 Ιουν 2011, 13:53

Πάντως παιδιά, η ΣΧΕΔΙΑΣΗ ΨΗΦΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ και η ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΙΙ είναι το ίδιο μάθημα!
Τώρα, το τι έχουν σκοπό να κάνουν οι καθηγητές δε γνωρίζω.
Άβαταρ μέλους
JoVou
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: 10 Ιαν 2008, 02:33
Τοποθεσία: Xanthi
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Εξέταση Ηλεκτρονική ΙΙ [Ιούνιος 2011]

Δημοσίευσηαπό mafux » 19 Ιουν 2011, 05:14

Αφού το είπε στο μάθημα οκ. Πάντως από τη στιγμή που το πρόγραμμα λέει Ηλεκτρονική ΙΙ θα υπάρξει πρόβλημα γιατί και εγώ θα κατεβώ να δώσω αφού έχω διαβάσει την ίδια ύλη και έδωσα Ψηφιακά 1.
mafux
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2008, 00:39
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Εξέταση Ηλεκτρονική ΙΙ [Ιούνιος 2011]

Δημοσίευσηαπό Andy » 19 Ιουν 2011, 12:54

Ρε παιδιά περσι όμως για τη φυσική ΙΙ έχει γίνει το ίδιο πράγμα νομίζω...εγώ προσωπικά την είχα δώσει φλεβάρη και μπορούσα να τη δώσω και ιούνι με τους πρωτοετείς (ήμουν δεύτερο έτος) και την έδωσα και σεπτέμβρη...άρα 3 φορές την ίδια χρονιά..
άρα μάλλον ο κ.Λυγούρας δε ψήνεται παρά είναι "παράλογο" να το δώσουμε 3 φορές έτσι όπως πάει το πρόγραμμα σπουδών.
Τελευταία επεξεργασία από megatron και 19 Ιουν 2011, 18:45, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αιτία: Επεξεργασία δημοσίευσης - Μετατροπή greeklish σε πεζά ελληνικά
Andy
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: 16 Δεκ 2009, 18:49

Re: Εξέταση Ηλεκτρονική ΙΙ [Ιούνιος 2011]

Δημοσίευσηαπό Seitjo90 » 20 Ιουν 2011, 11:24

Ανακοίνωση από το e-class για το θέμα αυτό

ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΗ 20-06-2011 (Μάθημα: ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΙΙ | Εκπαιδευτής: Λυγουρας Ιωαννης)
Μετά από πολλά E-mails που δέχθηκα σχετικά με τη δυνατότητα συμμετοχής των φοιτητών στην αυριανή εξέταση του Μαθήματος ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΙΙ, διευκρινίζονται τα ακόλουθα:
1) Η αυριανή εξέταση αφορά το μάθημα Σχεδιασμός Ψηφιακών Συστημάτων που δίδαξε ο κ. Τσαλίδης. Πρόκειται για το τροποποιημένο στα πλαίσια του ΠΕΣΠ πλέον μάθημα της (τέως) ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΙΙ (με τροποποιημένη ύλη) και αφορά αυτούς που είναι στο δεύτερο έτος (4ο Εξάμηνο). Καμμία σχέση με τους τριτοετείς (και πάνω).
2) Η ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΙΙ εξετάστηκε κανονικά το Φεβρουάριο και θα ξανα-εξεταστεί το ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ. Η αυριανή εξέταση ως ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΙΙ αφορά τους επί πτυχίω φοιτητές και ΚΑΝΕΝΑΝ άλλο. Απλώς, αντί η ημερομηνία εξέτασης να μπει στην εβδομάδα της πτυχιακής και μόνο λόγω της παραπάνω ιδαιτερότητας μπήκε την ίδια ημερομηνία με το Σχεδιασμό Ψηφιακών Συστημάτων. ΤΕΛΟΣ.
Από το Εργαστήριο Ηλεκτρονικης
Some people want it to happen, some wish it would happen, and others make it happen - Michael Jordan
Άβαταρ μέλους
Seitjo90
Γενικός Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1983
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2008, 19:24
Τοποθεσία: Dublin, Ireland
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Εξέταση Ηλεκτρονική ΙΙ [Ιούνιος 2011]

Δημοσίευσηαπό mafux » 20 Ιουν 2011, 11:36

Η παράδοση του Πανεπιστημίου μας στην έγκαιρη ενημέρωση συνεχίζεται και επιβεβαιώνεται άλλη μία φορά!
mafux
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2008, 00:39
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης