Openfest 2011

Πολιτιστικές εκδηλώσεις που συμβαίνουν στην Ξάνθη και όχι μόνο.

Openfest 2011

Δημοσίευσηαπό M@R@S » 29 Μαρ 2011, 23:24

Οι σπουδαστές των Ηλεκτρονικών Υπολογιστικών Συστημάτων του ΤΕΙ Πειραιά σας προσκαλούν για δεύτερη συνεχή χρονιά στο φεστιβάλ ανοικτού κώδικα και ελεύθερου λογισμικού που θα γίνει στο ΤΕΙ Πειραιά στις 9-10 Απριλίου του 2011. Οι ομιλίες και τα workshops θα κινηθούν γύρω από τις εξής θεματικές ενότητες:

- Εφαρμογή Open Source στην εκπαίδευση και το δημόσιο
- Θέματα ασφάλειας
- Νομικό πλαίσιο Ελλάδας & λοιπών χωρών
- OS / Open Source
- Web / Networks / Programming
- Mobile/ Embedded Development

Το φεστιβάλ απευθύνεται σε όλους: φοιτητές, προγραμματιστές και σε όλους όσους ενδιαφέρονται να μάθουν περισσότερα για τις δυνατότητες που δίνει η χρήση ελεύθερου λογισμικού. Η είσοδος είναι ελεύθερη.

Δείτε το αναλυτικό πρόγραμμα καθώς και περισσότερες πληροφορίες: http://openfest.teipir.gr.

Το παραπάνω e-mail μου στάλθηκε απο φοιτητή στο Webmail και αποφάσισα να το σηκώσω στο Deece για όσους από εσάς ενδιαφέρεστε για το φεστιβάλ αλλά δεν κρατάτε πλέον κάποια επαφή με το Webmail, έτσι ώστε να μάθετε.

Εγώ κατά 90% θα πάω, οπότε όποιος ενδιαφέρεται ας με κάνει ένα pm ή ας postarei στο topic, όσο για διαμονή, αν δεν έχει κάποιος κάπου να μείνει, έχουμε σπίτια για να βολευτούμε όλοι στην Αθήνα.



This is M@R@S speaking.
Greetings to the Populi in Xan8h!
Συνημμένα
wall2.png
OpenFEST 2011
Κώδικας: Επιλογή όλων
If this is your first night you have to fight...
Άβαταρ μέλους
M@R@S
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 02 Φεβ 2011, 18:53

Re: Openfest 2011

Δημοσίευσηαπό LoVaBiLL » 31 Μαρ 2011, 02:31

Καλή φάση. Νομίζω είδα και μία αφίσα για αύριο απόγευμα (Πέμπτη) στο προκατ κάτι αντίστοιχο.
Άβαταρ μέλους
LoVaBiLL
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 804
Εγγραφή: 16 Ιαν 2008, 01:18

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες