Μάθημα επιλογής [1o Εξάμηνο] [2013-2014]

Συζήτηση για τα μαθήματα του 1ου εξαμήνου

Μάθημα επιλογής [1o Εξάμηνο] [2013-2014]

Δημοσίευσηαπό nick8 » 02 Οκτ 2013, 22:25

Θα ήθελα να με συμβουλεύσετε σχετικά με την επιλογή μαθήματος ανάμεσα στην ιστορία της επιστήμης του ΗΜΜΥ και στην θεμελίωση των θετικών επιστημών καθώς μόνο αυτά τα 2 μαθήματα θα γίνουν φέτος. Τέλος θα ήθελα να μάθω το τρόπο με τον οποίο εξετάζεται το κάθε μάθημα.
Τελευταία επεξεργασία από Seitjo90 και 11 Φεβ 2014, 18:37, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αιτία: Διόρθωση Θέματος - Προσθήκη Ημερομηνίας
nick8
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2013, 15:47

Re: Μάθημα επιλογής [1o Εξάμηνο]

Δημοσίευσηαπό Maraz » 02 Οκτ 2013, 23:29

Και τα 2 μαθήματα τα κάνει ο κ. Παύλος, εγώ προσωπικά είχα πάρει το "Ιστορία της Επιστήμης του ΗΜΜΥ", όπου το μάθημα είχε ένα μεγάλο φάσμα πληροφοριών (από Μαθηματικά μέχρι Πεδία κάναμε) που βοήθησαν αρκετά σε μετέπειτα μαθήματα της σχολής. Πιστεύω όμως ότι όποιο και αν επιλέξεις, απαραίτητο στοιχείο είναι η παρακολούθηση, ακόμα και αν έχει απαλλακτική εργασία το μάθημα. Εμείς τότε, δώσαμε εξετάσεις αν θυμάμαι καλά. Κοίτα και στο Wiki στο Πρόγραμμα Σπουδών για κάποιες πληροφορίες. Ελπίζω να βοήθησα.
“Long is the way, and hard, that out of hell leads up to light.”
Άβαταρ μέλους
Maraz
Sr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 489
Εγγραφή: 12 Ιουν 2009, 20:51
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Μάθημα επιλογής [1o Εξάμηνο]

Δημοσίευσηαπό alehunter » 02 Οκτ 2013, 23:41

απαραιτητη παρακολουθηση η ιστορια του ημμυ και στο αλλο γενικα οπου ειναι ο κ.Παυλος το εκτιμαει αν εισαι εκει και σιγουρα αν δεν εισαι δεν σε βλεπει και με τοσο καλο ματι
ιστορια εχει 3 υποενοτητες μεσα δλδ μαθηαμτιακ,φυσικη,τεχνολογια μονο μπλα μπλα και θεωριες ειναι αρα μην ανησυχεις
η εξεταση ειναι να κανεις μια εργασια(ή περιληψη του βιβλιου του ή να απαντησεις σε κατι ερωτησεις)

στην επιλογη εγω επελεξα ιστορια και αλλοι φιλοι μου επελξαν θεμελιωση η ιστορια ειναι σαφως πιο βατη και εινια πιο συγκεκριμενη ενω στο αλλο μαθημα ειναι πολυ φλου η υλη κτλπ δεν νμζ να αξιζει να το παρεις και να παιδευτεις εκτος αν εισαι φιλοσοφικη προσωπικοτητα O0



Για να παρεις μια ιδεα για το τι ειναι η ιστορια δες στα αρχεια εχω τις σημειωσεις του 2011 καθως και την εργασια εξαμηνου μου+μια αλλη που ειχα βρει για να καταλαβεις γενικα τι παιζει-σαν εργασια τι ζηταει
για αναλυτικα το περιεχομενο οπως λεει ο μαραζ δες το wiki μασ :)
Άβαταρ μέλους
alehunter
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 1527
Εγγραφή: 24 Δεκ 2011, 01:33
Τοποθεσία: ακριβώς εκεί που θες να 'μαι
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες