- 2 Δεκεμβρίου 2009 -

Διδάσκοντες: Π. Ζιμουρτόπουλος, Επ. Καθηγητής

- 2 Δεκεμβρίου 2009 -

Δημοσίευσηαπό pez » 03 Δεκ 2009, 15:19

- Εικόνα
- 2,900 x 1,196 - 376 ΚΒ - jpg
-
- Πέτρος Ζιμουρτόπουλος
pez
 

Re: - 2 Δεκεμβρίου 2009 -

Δημοσίευσηαπό ckoukou » 04 Δεκ 2009, 16:48

Μήπως, να βλέπαμε και εσένα στο πλάνο;
Μη κάνεις ντροπές τώρα. Εμφανίσου γιατί θα βάλω πάλι τη φωτογραφία, που τόσο μου αρέσει.
ckoukou
 

Re: - 2 Δεκεμβρίου 2009 -

Δημοσίευσηαπό Mr Q » 04 Δεκ 2009, 21:02

Μπράβο κύριε Ζιμουρτόπουλε για την πρωτοβουλία αυτή αναφορικά με τα μαθήματα σας.Αρκετά πρωτότυπη για τα δεδομένα του duth.

Κύριε Κυριάκο μιας και κάθεστε και σχολιάζετε φωτό,δε βγάζετε τις κούτες από το κυλικείο να τις στρώσετε στο διάδρομο για να μη γεμίζουμε λάσπη;
Είμαστε που είμαστε λίγοι τηλέπ.,στο τέλος δεν θα 'ρχετε κανένας.
Περιμέναμε να 'ρθει κ η άσφαλτος με τα καινούρια κτίρια,αλλά την πατήσαμε σαν την Ντόρα και μεις(θα περιμένουμε για πολύ ακόμη).
Mr Q
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: 22 Απρ 2008, 19:40

Re: - 2 Δεκεμβρίου 2009 -

Δημοσίευσηαπό ckoukou » 05 Δεκ 2009, 09:02

Κύριε Q,
ποιό είναι το πρόβλημά σας με τη λάσπη; Νόμιζα ότι αισθάνεστε άνετα, αφού ζείτε μέσα σε αυτήν, εκθειάζοντας τον συγκεκριμένο καθηγητή σας ...
ckoukou
 

Re: - 2 Δεκεμβρίου 2009 -

Δημοσίευσηαπό pez » 05 Δεκ 2009, 18:19

- Mr Q : (Παρ Δεκ 04, 2009 10:02 pm) : "Μπράβο..."

- Ευχαριστώ - Και το εννοώ - Είναι μια δυνατότητα καταγραφής που στρέφει οριστικά τα -τόσο αγαπητά στους "μπουρδουκλωνολόγους"- ..."ασαφή δεδομένα", εις βάρος τους! - Τώρα μπορούμε να ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ όλοι μας "τι είπα και τι δεν είπα", "αν το είπα", "πως το είπα", "το είπα λάθος ή σωστά", κ.λπ. - Δημιουργεί ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΕΣ συνθήκες τεκμηρίωσης της ΥΠΕΥΘΥΝΟΤΗΤΑΣ - Μεγάλη υπόθεση! - Κατά την ταπεινή μου γνώμη; - Από τα πιο σημαντικά γεγονότα στις Πανεπιστημιακές Παραδόσεις των τελευταίων "τόσων" ετών! - d;^) - Πέτρος Ζιμουρτόπουλος -
pez
 

Μπράβο

Δημοσίευσηαπό ckoukou » 05 Δεκ 2009, 18:50

Μπράβο. Αλλά βάλε και τη φάτσα σου, διότι μπορεί να είναι σωστά γραμμένα στον Πίνακα, αλλά μπορεί να μην τα έχεις γράψει εσύ. π.χ. μπορεί να έχεις στείλει κάποιαν άλλη/άλλον. Ή, μπορεί η φωτογραφία να είναι περισυνή.
Υπόδειξη: Όταν φωτογραφίζεσαι, κράτα και μία εφημερίδα της ημέρας εκείνης, ώστε να φαίνεται η ημερομηνία. Έτσι θα ξέρει και ο Πρόεδρος ότι πηγαίνεις στα μαθήματα. Αλλοιώς θα σου στείλει τον αστυνομικό Γραββάνη ...
ckoukou
 

Re: - 2 Δεκεμβρίου 2009 -

Δημοσίευσηαπό Mr Q » 06 Δεκ 2009, 08:16

Κύριε Κυριάκο μάλλον κάποιοι άλλοι έχουν συμβιβαστεί με τη λάσπη και τους "μπουνταλάδες''.Ο νοών,νοείτω.
"Κύριε, οι ιδέες σας είναι αποκρουστικές, αλλά είμαι έτοιμος να πεθάνω προκειμένου να μπορείτε να τις εκφράζετε", έλεγε ο Βολταίρος στον αντίπαλό του, θεωρώντας τα θεμέλια της ανεκτικότητας απέναντι στις ιδέες αδιαχώριστα από τη δημοκρατία, και από τα ανθρώπινα δικαιώματα. Ίσως γιατί το αντίθετο μιας αλήθειας δεν είναι απαραίτητα ένα σφάλμα, μπορεί να είναι μια αντίθετη αλήθεια.
Αν κάναμε και λίγη φιλοσοφία θα μαθαίναμε και κάτι ουσιαστικό ως προς τη μετέπειτα ζωή μας,θα παιδευόμασταν,και δεν θα μορφωνόμασταν απλά,αλλά
τι σας ενδιαφέρουν τώρα αυτά,ένας απλός υπάλληλος κυλικείου δεν είστε;
Mr Q
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: 22 Απρ 2008, 19:40

Re: - 2 Δεκεμβρίου 2009 -

Δημοσίευσηαπό ckoukou » 06 Δεκ 2009, 09:57

Mr Q έγραψε:...αλλά τι σας ενδιαφέρουν τώρα αυτά,ένας απλός υπάλληλος κυλικείου δεν είστε;



Ναι, βεβαίως. Και εσείς ένας από τους δύο, όλους κι όλους, στενούς φίλους (ΔΕΠ) του Ζιμουρτό, δεν είστε;
ckoukou
 

Re: - 2 Δεκεμβρίου 2009 -

Δημοσίευσηαπό Mr Q » 06 Δεκ 2009, 19:43

Ναι, βεβαίως. Και εσείς ένας από τους δύο, όλους κι όλους, στενούς φίλους (ΔΕΠ) του Ζιμουρτό, δεν είστε;


Κυριάκο σε λίγο θα μας πεις ότι είδες σε βιντεάκι του troktikoy τον Τσώρτσιλ να έχει έρθει να ελέγξει τα σημερινά "Δεκεμβριανά" όπως το '44.Καμία σχέση,δε γνωρίζω προσωπικά τον κύριο Ζιμουρτόπουλο.
Mr Q
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: 22 Απρ 2008, 19:40

Re: - 2 Δεκεμβρίου 2009 -

Δημοσίευσηαπό ckoukou » 06 Δεκ 2009, 19:56

Mr Q έγραψε:Κυριάκο σε λίγο θα μας πεις ότι είδες σε βιντεάκι του troktikoy τον Τσώρτσιλ να έχει έρθει να ελέγξει τα σημερινά "Δεκεμβριανά" όπως το '44.Καμία σχέση,δε γνωρίζω προσωπικά τον κύριο Ζιμουρτόπουλο.


Ώστε δεν γνωρίζεις τον Mister Z. Ενδιαφέρον. Φαίνεται ότι θα είσαι φοιτητής μικρού εξαμήνου που θέλεις να γίνεις "τηλέπ" και δε συνάντησες ακόμη τη μοίρα σου... Διότι πως αλλοιώς εξηγείται τότε αυτό που γράφεις παραπάνω:
"Είμαστε που είμαστε λίγοι τηλέπ.,στο τέλος δεν θα 'ρχετε κανένας."
Ούτε και εγώ γνωρίζω προσωπικά τον Τσώρτσιλ, ακουστά τον έχω, όπως και εσύ το Ζιμουρτό.


Όπως και να έχει, η επικοινωνία μαζί σου μου είναι άχρηστη.
ckoukou
 

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες