Πρέπει να ανεβαστούν οι προεργασίες στο forum?

Διδάσκοντες: Ι.Πρατικάκης, Επ. Καθηγητής

Re: Πρέπει να ανεβαστούν οι προεργασίες στο forum?

Δημοσίευσηαπό jimmy_thomas » 25 Σεπ 2008, 17:36

Kevin έγραψε:Είμαι αντίθετος ναι. Στο post που έκρινες μίλησα σχετικά με ένα συγκεκριμένο θέμα, σε ένα συγκεκριμένο άτομο, σε ένα συγκεκριμένο χώρο, με ένα συγκεκριμένο σκοπό. Οτιδήποτε άλλο είναι προσωπικό μου θέμα. Όπως είναι του καθενός και δεν έκατσα ούτε θα κάτσω να κρίνω. Δεν έχω καμία υποχρέωση να "υποσχεθώ" ή να σου δώσω λόγο για κάτι επειδή εσύ παριστάνεις τον κριτή των πάντων.


Και εγώ πολυ συγκεκριμένα σου απαντώ ότι είναι δικαίωμα του καθενός να κάνει κριτική όπως και υποχρέωση του να τη δέχεται. Εσυ για παράδειγμα όταν με αποκαλείς "κριτή των πάντων" μου ασκείς κριτική. Το αν συμφωνώ ή όχι με τα λεγόμενα σου είναι άλλο θέμα. Για αυτό το λόγο να μάθεις να δέχεσαι την κριτική αλλιώς μείνε σιωπηλός.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
jimmy_thomas
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: 16 Ιαν 2008, 05:30
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Πρέπει να ανεβαστούν οι προεργασίες στο forum?

Δημοσίευσηαπό Kevin » 25 Σεπ 2008, 17:37

jimmy_thomas έγραψε:Και εγώ πολυ συγκεκριμένα σου απαντώ ότι είναι δικαίωμα του καθενός να κάνει κριτική όπως και υποχρέωση του να τη δέχεται. Εσυ για παράδειγμα όταν με αποκαλείς "κριτή των πάντων" μου ασκείς κριτική. Το αν συμφωνώ ή όχι με τα λεγόμενα σου είναι άλλο θέμα. Για αυτό το λόγο να μάθεις να δέχεσαι την κριτική αλλιώς μείνε σιωπηλός.


Υπάρχουν όρια στην κριτική φίλε μου.
Kevin
 

Re: Πρέπει να ανεβαστούν οι προεργασίες στο forum?

Δημοσίευσηαπό jimmy_thomas » 25 Σεπ 2008, 17:41

Kevin έγραψε:Υπάρχουν όρια στην κριτική φίλε μου.

Εφόσον δεν γίνεται προσβλητική δεν υπάρχουν φίλε μου.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
jimmy_thomas
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: 16 Ιαν 2008, 05:30
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Πρέπει να ανεβαστούν οι προεργασίες στο forum?

Δημοσίευσηαπό Kevin » 25 Σεπ 2008, 17:42

jimmy_thomas έγραψε:Εφόσον δεν γίνεται προσβλητική δεν υπάρχουν φίλε μου.


Και δεν περνάει τα όρια των προσωπικών θεμάτων του καθενός. Ειδικά όταν εκείνος δεν αναφέρθηκε στα προσωπικά θέματα των άλλων.
Kevin
 

Re: Πρέπει να ανεβαστούν οι προεργασίες στο forum?

Δημοσίευσηαπό jimmy_thomas » 25 Σεπ 2008, 17:44

Kevin έγραψε:Και δεν περνάει τα όρια των προσωπικών θεμάτων του καθενός. Ειδικά όταν εκείνος δεν αναφέρθηκε στα προσωπικά θέματα των άλλων.

Ας το κλείσουμε τότε εδω τοτε το θεμα. Ετσι κι αλλιως είμαστε off-topic εδώ και κάμποσα posts.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
jimmy_thomas
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: 16 Ιαν 2008, 05:30
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Πρέπει να ανεβαστούν οι προεργασίες στο forum?

Δημοσίευσηαπό Kevin » 25 Σεπ 2008, 17:45

jimmy_thomas έγραψε:Ας το κλείσουμε τότε εδω τοτε το θεμα. Ετσι κι αλλιως είμαστε off-topic εδώ και κάμποσα posts.


Εσύ το άρχισες. Ας το κλείσουμε εδώ.
Kevin
 

Re: Πρέπει να ανεβαστούν οι προεργασίες στο forum?

Δημοσίευσηαπό jimmy_thomas » 25 Σεπ 2008, 17:47

Kevin έγραψε:Εσύ το άρχισες. Ας το κλείσουμε εδώ.

Έκλεισε λοιπόν.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
jimmy_thomas
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: 16 Ιαν 2008, 05:30
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Πρέπει να ανεβαστούν οι προεργασίες στο forum?

Δημοσίευσηαπό Bombastic » 25 Σεπ 2008, 20:02

+1 στο stnik
Αν και το θέμα έκλεισε όπως λέτε θα ήθελα να παραθέσω την γνώμη μου. Όπως προειπώθηκε το αν θα ανέβει κάτι ή όχι είναι καθαρά θέμα του δημιουργού ή του έχοντος. Εγώ θα τις ανέβαζα (αν και δε με αφορά το αποτέλεσμα). Από εκεί και πέρα η μισαλλοδοξία μόνο προσωπική φθορά προκαλεί. Το φόρουμ έγινε για να δίνει οποιαδήποτε βοήθεια (χωρίς όρια) στους συμφοιτητές μας. Παρέχοντας εργαλεία δεν καθορίζεις και τη χρήση τους. Όλοι μας κάποια στιγμή χρειαζόμααστε βοήθεια από κάποιον. Πριν βιαστείτε να σκεφτείτε το αντίθετο μερικοί, αναλογιστείτε απλά το πόσες φορές έχουμε όλοι χρησιμοποιήσει πνευματικά πονήματα άλλων. Πόσοι έχουν λάβει βοήθεια συμφοιτητών τους; (καλά μερικοί "ποτέ" δεν ζήτησαν) :P Πόσοι δεν έχουν linux, mozilla, για να μην αναφερθώ στα κρακαρισμένα, που κάποιοι παράνομα μεν αλλά κουράστηκαν δε να τα φτίαξουν, και εμείς τα χρησιμοποιούμε. Στην εργασία μας αργότερα θα χρειαστεί να δουλέψουμε ομαδικά, αν δεν στηρίζουμε την ομάδα μας θα έχουμε και οι ίδιοι πρόβλημα. Και δεν ισχύει ο ισχυρισμός, πως τότε θα είιναι αλλιώς, γιατί αν στα 18-24 μας μιλάμε για ομαδικότητα και αλληλοβοήθεια που δεν μάθαμε από το δημοτικό, θα το εφαρμόσουμε στα 30 και στα 40 μας; Να είστε σίγουροι ότι δεν κινδυνεύουμε να χάσουμε τίποτα από κανένα άλλο παρά μόνο από τον ίδιο μας τον εαυτό. Ας μην επιβεβαιώνουμε το ρητό του ΠΛΑΥΤΟΥ: Lupus est homo homini
Υ.Γ. Τα παραπάνω δεν αποτελούν μπηχτές για κανένα, είναι απλά ερεθίσματα για νέες ποιο ανοιχτές και πιο σφαιρικές σκέψεις.
Bombastic
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: 03 Φεβ 2008, 17:36
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Πρέπει να ανεβαστούν οι προεργασίες στο forum?

Δημοσίευσηαπό alehunter » 24 Απρ 2012, 20:05

οι προεργασιες βρισκονται ολες στα αρχεια του μαθηματος πλεον,ειναι σχεδον ιδιες με το βιβλιο τις ανεβασα...
λυσεις προεργασιων και εργασιων εργαστηριων ειναι μεσα στο αρχειο
απλα μην αντιγραψεις και τις απαντησεις στις ασκ εργαστηριου διοτι θα σε καταλαβουν,καθε μηχανημα εχει καποιο σφαλμα(ε κανε και κατι στο εργαστηριο που θα πας :D )
Άβαταρ μέλους
alehunter
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 1527
Εγγραφή: 24 Δεκ 2011, 01:33
Τοποθεσία: ακριβώς εκεί που θες να 'μαι
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Προηγούμενη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες