Μάθημα Επιλογής [3ο εξάμηνο] [2013-2014]

Συζήτηση για τα μαθήματα του 3ου εξαμήνου

Μάθημα Επιλογής [3ο εξάμηνο] [2013-2014]

Δημοσίευσηαπό Evender » 28 Σεπ 2013, 13:21

Γεια σας παιδιά και καλή χρονιά...Θα ήθελα αν γίνεται να μου δώσετε λίγες πληροφορίες για τα μαθήματα επιλογής του 3ου εξαμήνου(μέσα από το πρόγραμμα σπουδών είδα ότι είναι τα:Διαδικτυακός Προγραμματισμός,Διαφορικές Εξισώσεις με Μερικές Παραγώγους,Επιχειρησιακή Έρευνα ΙΙ,Μεταφορά Θερμότητας)...Δηλαδή θέλω να μάθω:
-πληροφορίες σχετικά με το περιεχόμενο και την εξέταση του κάθε μαθήματος.
-πόσο εύκολο είναι να γράψεις βαθμό στο μάθημα.
-το πόσο είναι απαραίτητες οι παρακολουθήσεις.
-αν δίνονται απαλλακτικές εργασίες ή εργασίες που δίνουν μπόνους(και πόσα είναι αυτά τα μπόνους).

Ευχαριστώ πολύ!
Τελευταία επεξεργασία από Seitjo90 και 11 Φεβ 2014, 18:36, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αιτία: Διόρθωση Θέματος - Προσθήκη Ημερομηνίας
Evender
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: 17 Ιαν 2013, 13:39

Re: Μάθημα επιλογής 3ου εξαμήνου

Δημοσίευσηαπό Seitjo90 » 28 Σεπ 2013, 15:24

Evender έγραψε:Διαφορικές Εξισώσεις με Μερικές Παραγώγους,Επιχειρησιακή Έρευνα ΙΙ


Και τα δύο γίνονται από τον κ. Σχοινά. Ίδια φιλοσοφία με το μάθημα επιλογής του στο προηγούμενο εξάμηνο (δεν ξέρω αν το είχες πάρει).
Μικρής δυσκολίας και τα δύο. Λογικά θα υπάρξουν 2 μικρές εργασίες στο εξάμηνο
Προσωπικά είχα πάρει το πρώτο (ΔΕΜΠ) και δεν είχα δυσκολευτεί...
Some people want it to happen, some wish it would happen, and others make it happen - Michael Jordan
Άβαταρ μέλους
Seitjo90
Γενικός Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1983
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2008, 19:24
Τοποθεσία: Dublin, Ireland
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Μάθημα επιλογής 3ου εξαμήνου

Δημοσίευσηαπό alehunter » 28 Σεπ 2013, 16:14

Evender έγραψε:Γεια σας παιδιά και καλή χρονιά...Θα ήθελα αν γίνεται να μου δώσετε λίγες πληροφορίες για τα μαθήματα επιλογής του 3ου εξαμήνου(μέσα από το πρόγραμμα σπουδών είδα ότι είναι τα:Διαδικτυακός Προγραμματισμός,Διαφορικές Εξισώσεις με Μερικές Παραγώγους,Επιχειρησιακή Έρευνα ΙΙ,Μεταφορά Θερμότητας)...Δηλαδή θέλω να μάθω:
-πληροφορίες σχετικά με το περιεχόμενο και την εξέταση του κάθε μαθήματος.
-πόσο εύκολο είναι να γράψεις βαθμό στο μάθημα.
-το πόσο είναι απαραίτητες οι παρακολουθήσεις.
-αν δίνονται απαλλακτικές εργασίες ή εργασίες που δίνουν μπόνους(και πόσα είναι αυτά τα μπόνους).

Ευχαριστώ πολύ!

Καλη χρονια και σε εσενα φιλε μου εχουμε και λεμε:
Διαδικτυακός Προγραμματισμός
ειναι βασικα η γλωσσα προγραμματισμου html (αρκετα ευκολη) καθως και θα μαθεις στο εργαστηριο να χρησιμοποιεις το προγραμμα dreamweaver. δλδ εχει θεωρια και εργαστηριο(και μονο στο εργαστηριο να πατας ειναι υπεραρκετο νμζ). Δεν εχει τελικη εξεταση αλλα εχεις στο τελος να παρουσιασεις ενα σιτε που θα κανεις +μια προφορικη εξεταση στο σιτε που εκανες δλδ πως το εκανες κτλπ(απλες ερωτησεις πιο πολυ για να δειξεις οτι εσυ εκανες το σιτε και οχι καποιος αλλος)
+ωραιο ευκολο και χρησιμο μαθημα
+δεν εχει τελικη γραπτη εξεταση
-εχει εργαστηριο νμζ καθε εβδομαδα
Διαφορικές Εξισώσεις με Μερικές Παραγώγους,Επιχειρησιακή Έρευνα ΙΙ(πιο ευκολη η επιχ.ερευνα ΙΙ)
και τα 2 τα κανει ο φανταστικος κ.Σχοινας. Ιδια φαση τα μαθηματα με την Επιχειρισιακη ερευνα Ι δλδ
2 εργασιες οι οποιες πιανουν +1 μπονους πανω απο την βαση,παλια θεματα ανεβασμενα στην ιστοδελιδα του καθηγητη στο utopia
ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΙΚΕΣ ...
διβαζεις απλα ενα pdf με σημειωσεις του καθηγητη και κατεβαινεις στην εξεταση και εισαι οκ(βοηθαει να πας και στο μαθημα αλλα δεν ειναι υποχρεωτικο μ το πδφ και τα παλια θεματα εισαι σιγουρα οκ)
ΓΙΑ ΕΠΙΧΕΙΡΙΣΙΑΚΗ ΕΡΕΥΝΑ ΙΙ
περα απο το ονομα δεν εχει καμια σχεση με την επιχ.ερευνα Ι ΔΕΝ θα σου χρειαστει καμια γνωση απο το μαθημα επιλογης του 2ου εξαμηνου
στανταρ πραγματα και εδω δλδ απο σημειωσεις+παλια θεματα εισαι οκ στην τελικη εξεταση
+ευκολα μαθηματα με απλα μαθηματικα
+ιδιαιτερα οργανωμενα λογω καθηγητη
+παλια θεματα,πεφτουν μονο ακησεις=διαμαντια
-δεν βρισκω κατι


Αρα, ευκολα και τα 3 μαθηματα που ανεφερα για να γραψεις βαθμο. Σιγουρα πιο ευκολα του κ.Σχοινα και σιγουρα πιο ευκολο απο τα 3 για να γραψεις βαθμο η επιχ ερευνα2
μπονους σχ.+1 απο τις 2 εργασιες
απαλλακτικη η html

αυτα :)
Άβαταρ μέλους
alehunter
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 1527
Εγγραφή: 24 Δεκ 2011, 01:33
Τοποθεσία: ακριβώς εκεί που θες να 'μαι
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Μάθημα επιλογής 3ου εξαμήνου

Δημοσίευσηαπό Evender » 30 Σεπ 2013, 15:08

Οκ ευχαριστώ πολύ!Μία τελευταία ερώτηση ο βαθμός δυσκολίας της html σε σχέση με την C ποιος είναι,δηλαδή είναι πιο εύκολη πιο δύσκολη ή περίπου στα ίδια?
Evender
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: 17 Ιαν 2013, 13:39

Re: Μάθημα επιλογής 3ου εξαμήνου

Δημοσίευσηαπό Maraz » 30 Σεπ 2013, 15:28

Η html είναι σαφώς πιο εύκολη από τη c και δεν έχουν καμία σχέση.
“Long is the way, and hard, that out of hell leads up to light.”
Άβαταρ μέλους
Maraz
Sr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 489
Εγγραφή: 12 Ιουν 2009, 20:51
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Μάθημα επιλογής 3ου εξαμήνου

Δημοσίευσηαπό alehunter » 30 Σεπ 2013, 18:30

kαμια σχεση φιλε/η μου μην ανησυχεις ποσοστο δεν μπορω να σου πω αλλα ειναι πραγματικα πανευκολη γλωσσα η html κυριως σε σχεση με την c ειναι απλες εντολεςασε που δεν θα εχεις να μαθεις-γραψεις πολυ κωδικα τα περισσοτερα θα τα κανετε απο το dreamciewer δλδ απο ενα προγραμμα το οποιο θα του λες τι θες και θα βγαζει μπαμ κωδικα
Το μαθημα ειναι αρκετα καλαο και ευκολο και σιγουρα ενδιαφερον,εγω ειχα επιλεξει σχοινα και οχι html κυριως λογω προσωπικου χρονου=δεν μπορουσα-προλαβαινα 1 εργγαστηριο καθε εβδομαδα καθως ολο το 2ο ετος μ ειχε φανει πολυ βαρβατο
Άβαταρ μέλους
alehunter
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 1527
Εγγραφή: 24 Δεκ 2011, 01:33
Τοποθεσία: ακριβώς εκεί που θες να 'μαι
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

cron