Ποιες ξένες τηλεοπτικές σειρές παρακολουθείτε?

Ταινίες που είδαμε, ταινίες που θα δούμε και πώς θα τις δούμε. Συζήτηση για την 7η τέχνη, το Home Cinema, προτάσεις και λύσεις.

Re: Ποιες ξένες τηλεοπτικές σειρές παρακολουθείτε?

Δημοσίευσηαπό Maraz » 03 Αύγ 2013, 21:22

Λογικά, απ' ότι φαίνεται θα έχει και συνέχεια του χρόνου.
“Long is the way, and hard, that out of hell leads up to light.”
Άβαταρ μέλους
Maraz
Sr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 489
Εγγραφή: 12 Ιουν 2009, 20:51
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Ποιες ξένες τηλεοπτικές σειρές παρακολουθείτε?

Δημοσίευσηαπό alehunter » 03 Αύγ 2013, 22:44

μακαρι, θα ειναι μλκ αν την κοψουν
θελω και αλλη μαχη με το βασιλια ελια και φυσικα να γ@μησ... και την υπολοιπη αγγλια(+γαλλια)
Άβαταρ μέλους
alehunter
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 1527
Εγγραφή: 24 Δεκ 2011, 01:33
Τοποθεσία: ακριβώς εκεί που θες να 'μαι
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Ποιες ξένες τηλεοπτικές σειρές παρακολουθείτε?

Δημοσίευσηαπό Maraz » 04 Αύγ 2013, 00:15

Ωραίος, είναι ο Ragnar Lothbrok και νομίζω ότι είναι όντως ιστορικό πρόσωπο.
“Long is the way, and hard, that out of hell leads up to light.”
Άβαταρ μέλους
Maraz
Sr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 489
Εγγραφή: 12 Ιουν 2009, 20:51
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Ποιες ξένες τηλεοπτικές σειρές παρακολουθείτε?

Δημοσίευσηαπό Jimking » 08 Αύγ 2013, 13:30

The Walking dead ρε παιδιά. Σειρά με διαρκή δράση και δυνατούς χαρακτήρες. Περιμένουμε 4η season!
Είδα πρόσφατα μία μίνι σειρά με 6 μονόωρα επεισόδια την The Room. Πολύ καλή αν θέλετε να δείτε κάτι μικρό επιστημονικής φαντασίας.
Τώρα βλέπω την Under the Dome. Επιστημονικής φαντασίας ongoing με 6 επεισόδια στην 1η season μέχρι τώρα. Την συστήνω σε όλους.
Επίσης πολύς κόσμος βλέπει Arrow και Spartacus, αλλά δεν τα ακούμπησα ακόμα.
Jimking
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 26 Αύγ 2012, 14:04

Re: Ποιες ξένες τηλεοπτικές σειρές παρακολουθείτε?

Δημοσίευσηαπό alehunter » 09 Αύγ 2013, 11:47

Jimking έγραψε:The Walking dead ρε παιδιά. Σειρά με διαρκή δράση και δυνατούς χαρακτήρες. Περιμένουμε 4η season!
Είδα πρόσφατα μία μίνι σειρά με 6 μονόωρα επεισόδια την The Room. Πολύ καλή αν θέλετε να δείτε κάτι μικρό επιστημονικής φαντασίας.
Τώρα βλέπω την Under the Dome. Επιστημονικής φαντασίας ongoing με 6 επεισόδια στην 1η season μέχρι τώρα. Την συστήνω σε όλους.
Επίσης πολύς κόσμος βλέπει Arrow και Spartacus, αλλά δεν τα ακούμπησα ακόμα.

walking dead δεν με ξετρελανε τοσο να πω την αληθεια ειναι λιγο υπερβολικα χαζα τα ζομπια. Επισησ, αφου σε καμια ταινια τα ζομπια δεν κολυμπανε για ποιο λογο δεν πανε στην αυστραλια να καθαρησουν ο,τι υπαρχει στο νησι και να αραξουν εκει να τελειωνουν?Τελος, ειναι ντροπη το κινεζακι ο φλωρος να εχει την πιο ωραια τυπισσα ΑΙΣΧΟΣ.-
To under the dome του stephen king το προτεινω και εγω σαν σειρα και επειδη μαλιστα εχω διαβασει και το βιβλιο μιλαμε οκ τα καλυτερα ερχονται!!
Spartacus αξιζει αλλα με χαλασε πολυ που στην 2η σεαζον αλλαζει ο πρωταγωνιστης(πεθαινει στην πραγματικοτητα ο ηθοποιος που εκανε το σπαρτακο) για το βελακια δεν με επεισε το τραιλερ που ειδα....


ΠΡΟΤΕΙΝΩ PERSON OF INTEREST ειναι σε φαση white collar κλασσικη αμερικανια να περασετε την ωρα σας ωραια και ευχαριστη ο,τι πρεπει για καλοκαιρι.Kυριως η 2η σεαζον ειναι ακρως πορωτικη.(ο πρωταγωνιστης btw ειναι ο κλασσικος ιησους(του αντ1)! και τον ειχα ξεχασει τοσα χρονια σαν φατσα-ηθοποιο
Άβαταρ μέλους
alehunter
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 1527
Εγγραφή: 24 Δεκ 2011, 01:33
Τοποθεσία: ακριβώς εκεί που θες να 'μαι
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Ποιες ξένες τηλεοπτικές σειρές παρακολουθείτε?

Δημοσίευσηαπό Jimking » 09 Αύγ 2013, 13:42

alehunter έγραψε:
Jimking έγραψε:The Walking dead ρε παιδιά. Σειρά με διαρκή δράση και δυνατούς χαρακτήρες. Περιμένουμε 4η season!
Είδα πρόσφατα μία μίνι σειρά με 6 μονόωρα επεισόδια την The Room. Πολύ καλή αν θέλετε να δείτε κάτι μικρό επιστημονικής φαντασίας.
Τώρα βλέπω την Under the Dome. Επιστημονικής φαντασίας ongoing με 6 επεισόδια στην 1η season μέχρι τώρα. Την συστήνω σε όλους.
Επίσης πολύς κόσμος βλέπει Arrow και Spartacus, αλλά δεν τα ακούμπησα ακόμα.

walking dead δεν με ξετρελανε τοσο να πω την αληθεια ειναι λιγο υπερβολικα χαζα τα ζομπια. Επισησ, αφου σε καμια ταινια τα ζομπια δεν κολυμπανε για ποιο λογο δεν πανε στην αυστραλια να καθαρησουν ο,τι υπαρχει στο νησι και να αραξουν εκει να τελειωνουν?Τελος, ειναι ντροπη το κινεζακι ο φλωρος να εχει την πιο ωραια τυπισσα ΑΙΣΧΟΣ.-
To under the dome του stephen king το προτεινω και εγω σαν σειρα και επειδη μαλιστα εχω διαβασει και το βιβλιο μιλαμε οκ τα καλυτερα ερχονται!!
Spartacus αξιζει αλλα με χαλασε πολυ που στην 2η σεαζον αλλαζει ο πρωταγωνιστης(πεθαινει στην πραγματικοτητα ο ηθοποιος που εκανε το σπαρτακο) για το βελακια δεν με επεισε το τραιλερ που ειδα....


ΠΡΟΤΕΙΝΩ PERSON OF INTEREST ειναι σε φαση white collar κλασσικη αμερικανια να περασετε την ωρα σας ωραια και ευχαριστη ο,τι πρεπει για καλοκαιρι.Kυριως η 2η σεαζον ειναι ακρως πορωτικη.(ο πρωταγωνιστης btw ειναι ο κλασσικος ιησους(του αντ1)! και τον ειχα ξεχασει τοσα χρονια σαν φατσα-ηθοποιο


Γενικά το walking dead διαδραματίζεται σε μία συγκεκριμένη περιοχή με συγκεκριμένους ανθρώπους και δεν γνωρίζουμε τι γίνεται στις άλλες πλευρές του πλανήτη. Τα ζόμπι είναι χαζά αλλά όταν μαζεύονται πολλά δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Τώρα για αυστραλία τι να πω δεν ξέρω, μπορεί να μην μπορούν καν να πάνε αν δεν έμεινε τίποτα όρθιο,αν δεν υπάρχουν πλοία κλπ αλλά δεν με νοιάζει! Και στην τελική σιγά την Μάγκι! :D
Under the Dome δεν κρατιέμαι είναι τέλειο ότι ακριβώς μου αρέσει σε σειρά!
Jimking
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 26 Αύγ 2012, 14:04

Re: Ποιες ξένες τηλεοπτικές σειρές παρακολουθείτε?

Δημοσίευσηαπό Maraz » 17 Αύγ 2013, 21:12

Τελείωσα αισίως 6 season Big Bang Theory και 10 season Two and a half men. Σειρά έχουν τα Workaholics και Person of Interest (κόλησα, ο Jim Caviesel δίνει ρέστα σαν Mr Reese). Alehunter, δεν παίζει στον Ιησού του Αντ1(Robert Powell) αλλά στα πάθη του Χριστού του Mel Gibson (σκηνοθεσία).
“Long is the way, and hard, that out of hell leads up to light.”
Άβαταρ μέλους
Maraz
Sr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 489
Εγγραφή: 12 Ιουν 2009, 20:51
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Ποιες ξένες τηλεοπτικές σειρές παρακολουθείτε?

Δημοσίευσηαπό alehunter » 18 Αύγ 2013, 15:55

Maraz έγραψε:Τελείωσα αισίως 6 season Big Bang Theory και 10 season Two and a half men. Σειρά έχουν τα Workaholics και Person of Interest (κόλησα, ο Jim Caviesel δίνει ρέστα σαν Mr Reese). Alehunter, δεν παίζει στον Ιησού του Αντ1(Robert Powell) αλλά στα πάθη του Χριστού του Mel Gibson (σκηνοθεσία).

εχει χαλασει το big bang πλεον δεν εχει τοση φαση και το two and a half men ειναι ντροπη να το βλεπεις με τον κουτσερ,μολις εφυγε ο τσαρλι σταματησα να το τιμαω με τα downloads μου :D
Workaholiccs και εγω το εχω κατεβασει και εχω ακουσει τα καλυτερα τοσο για το σεριαλ οσο και το soundtrack
Και οπως ειπα και πανω για το person of interest κυριως στην 2η σεαζον μιλαμε αγρια πορωση!

για το ιησου ναι εχεις δικιο my bad,still γνωστη φατσα σαν jesus ;)
Άβαταρ μέλους
alehunter
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 1527
Εγγραφή: 24 Δεκ 2011, 01:33
Τοποθεσία: ακριβώς εκεί που θες να 'μαι
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Ποιες ξένες τηλεοπτικές σειρές παρακολουθείτε?

Δημοσίευσηαπό Maraz » 18 Αύγ 2013, 16:05

Κοίτα, τελευταία σεζόν Big Bang Theory άρχισα να κουράζομαι με τις μακρόσυρτες κουβέντες που δεν κατέληγαν πουθενά, ειδικά από την κοριτσοπαρέα. Από την άλλη, ο Kutcher είναι δισεκατομμυριούχος προγραμματιστής λογισμικού (στη σειρά), οπότε είναι καλή επιρροή για κάθε επίδοξο HMMY, :P.
Person of Interest : καλοστημένο και καλογυρισμένο, γρήγορο και δεν ξεκολάς με τίποτα. Μου έφερε στο μυαλό Human Target (2 κύκλοι) το οποίο βέβαια ήταν λίγο πιο χαλαρό. Το είχε δείξει το περσινό καλοκαίρι στο Star.
“Long is the way, and hard, that out of hell leads up to light.”
Άβαταρ μέλους
Maraz
Sr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 489
Εγγραφή: 12 Ιουν 2009, 20:51
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Ποιες ξένες τηλεοπτικές σειρές παρακολουθείτε?

Δημοσίευσηαπό alehunter » 18 Αύγ 2013, 16:55

Maraz έγραψε:Κοίτα, τελευταία σεζόν Big Bang Theory άρχισα να κουράζομαι με τις μακρόσυρτες κουβέντες που δεν κατέληγαν πουθενά, ειδικά από την κοριτσοπαρέα. Από την άλλη, ο Kutcher είναι δισεκατομμυριούχος προγραμματιστής λογισμικού (στη σειρά), οπότε είναι καλή επιρροή για κάθε επίδοξο HMMY, :P.
Person of Interest : καλοστημένο και καλογυρισμένο, γρήγορο και δεν ξεκολάς με τίποτα. Μου έφερε στο μυαλό Human Target (2 κύκλοι) το οποίο βέβαια ήταν λίγο πιο χαλαρό. Το είχε δείξει το περσινό καλοκαίρι στο Star.

γιατ ο kutcher δεν ξερω δεν με εμπνεει. Δες αν σου αρεσε ο ο παλιος=τραρλι σιν το Anger management βγαζει αρκετο γελιο
ναι το θυμαμαι αυτο λιγο χοντρικα απο το σταρ(βασικα μονο το ξανθο θυμαμαι) επισης ιδια φαση ειναι και το nikita
( φυσικα εμεις γαλουχηθηκαμε με αυτο το νικιτα αλλα τεσπα)
Άβαταρ μέλους
alehunter
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 1527
Εγγραφή: 24 Δεκ 2011, 01:33
Τοποθεσία: ακριβώς εκεί που θες να 'μαι
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Ποιες ξένες τηλεοπτικές σειρές παρακολουθείτε?

Δημοσίευσηαπό Maraz » 18 Αύγ 2013, 17:00

Το Anger Management είναι στη λίστα μου με τα προσεχώς. Στο Human Target μορφή ήταν ο Guerero ο κοντούλης με τα γυαλιά, τα μαλλιά και τα μούσια, και γενικά είχε καλές ατάκες.
Luc Besson... μην τη ψάχνεις...
“Long is the way, and hard, that out of hell leads up to light.”
Άβαταρ μέλους
Maraz
Sr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 489
Εγγραφή: 12 Ιουν 2009, 20:51
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Ποιες ξένες τηλεοπτικές σειρές παρακολουθείτε?

Δημοσίευσηαπό alehunter » 19 Αύγ 2013, 13:02

Maraz έγραψε:Το Anger Management είναι στη λίστα μου με τα προσεχώς. Στο Human Target μορφή ήταν ο Guerero ο κοντούλης με τα γυαλιά, τα μαλλιά και τα μούσια, και γενικά είχε καλές ατάκες.
Luc Besson... μην τη ψάχνεις...

αξιζει το anger management και επειδη ειναι 20λεπτο το τελειωνεις ανετα σε 1-2 μερες το πολυ...
δεν το θυμαμαι να πω την αληθεια αλλα την εβαλα να κατεβει και αυτη την σειρα και καποτεεεε στο μελλον θα τον δω και αυτον ;D
Άβαταρ μέλους
alehunter
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 1527
Εγγραφή: 24 Δεκ 2011, 01:33
Τοποθεσία: ακριβώς εκεί που θες να 'μαι
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Ποιες ξένες τηλεοπτικές σειρές παρακολουθείτε?

Δημοσίευσηαπό mafux » 23 Αύγ 2013, 15:53

Dexter και κοντεύει και στο τέλος. Μένουν άλλα 4 επεισόδια για το τέλος της 8ης και τελευταίας σεζόν.
mafux
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2008, 00:39
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Ποιες ξένες τηλεοπτικές σειρές παρακολουθείτε?

Δημοσίευσηαπό alehunter » 23 Αύγ 2013, 17:05

πραγματι τελειωνει ο dexter και ειναι τρελη πορωση με τη χαλασε λιγο η 'γαρυφαλια' καθως δεν νμζ πως κολλαει και τοσο με το σεριαλ αλλα και παλι ειναι αρκετα καλη σειρα.


και το suits αξιζει ειδα σημερα το 6ο επεισοδιο,αξιζει...
Άβαταρ μέλους
alehunter
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 1527
Εγγραφή: 24 Δεκ 2011, 01:33
Τοποθεσία: ακριβώς εκεί που θες να 'μαι
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Ποιες ξένες τηλεοπτικές σειρές παρακολουθείτε?

Δημοσίευσηαπό alehunter » 11 Νοέμ 2013, 17:18

Λοιπον μολις τελειωσα παιδια ενα φοβερο σηριαλ μολις 2 season(θα βγουν και αλλες) φανταστικο λεγεται luther
Σας το προτεινω ανεπιφυλακτα ειναι σχετικα με ενα αστυνομικο και γενικοτερα υποθεσεις αλλα δεν ειναι το κλασσικο πεζο λυνει υποθεση σε ενα επεισοδιο τελος αλλα εχει και αλλες προεκτασεις καθε φορα ως προς την προσωπικοτητα του,κοινωνικου του στατους,σκεψεις,συναισθηματα κτλπ μου αρεσει πολυ.
Αρκετα προσεγμενη παραγωγη του BBC :)
Άβαταρ μέλους
alehunter
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 1527
Εγγραφή: 24 Δεκ 2011, 01:33
Τοποθεσία: ακριβώς εκεί που θες να 'μαι
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης