Εκλογές 2009 : Αποτελέσματα για Αδημαγώγητους

Χαλαρή κουβέντα για ό,τι δεν έχει θέση στα άλλα boards. Συζήτηση σε ΚΟΣΜΙΟ επίπεδο για όλα τα θέματα. Απαγορεύονται μόνο τα πολιτικά θέματα. Προσωπικές επιθέσεις και βρισιές θα οδηγούν στο κλείδωμα ή και στην διαγραφή του topic.

Εκλογές 2009 : Αποτελέσματα για Αδημαγώγητους

Δημοσίευσηαπό pez » 05 Οκτ 2009, 22:48

-
- Τα αποτελέσματα των εκλογών έξω απ' τα κανάλια -
-
- Re: εκλογες 2009 -- Fw: [a] 1981 KAI META -uNdErGrOuNd- - Monday, October 05, 2009 11:24 PM -
- To: ΔΕΠ ΔΠΘ - Cc: EECE - From: Petros Zimourtopoulos -
-
- RE: εκλογες 2009 - Saturday, October 03, 2009 6:21 PM - To: ΔΕΠ ΔΠΘ - From: ... [email protected]
-
- [a] 1981 KAI META -uNdErGrOuNd- - Monday, October 05, 2009 11:16 PM -
- To: Virtual Antennas - Cc: /F/L/O/S/S/ - From: Virtual Antennas

| Sent...: Monday, March 08, 2004 11:37 PM
| Sent...: Friday, March 19, 2004 9:52 PM
| Sent...: Tuesday, September 18, 2007 10:39 AM
| Subject: 1981 KAI META

Εικόνα

Πέτρος Ζιμουρτόπουλος
http://antennas.gr/im/81_uNdErGrOuNd_81.gif

* Ελληνικές βουλευτικές εκλογές: http://tinyurl.com/2nbx5d - http://ekloges.ypes.gr/
pez
 

Εκλογολόγος, αλλά όχι Ηλεκτρολόγος

Δημοσίευσηαπό ckoukou » 06 Οκτ 2009, 09:43

Δυστυχώς λόγω του βασικού σου πτυχίου, αν είναι σωστές οι πληροφορίες που μου δίνουν τα παιδιά εδώ στο κυλικείο, δεν μπορώ να γράψω το ευφυολόγημα "Ηλεκτρολόγος - Εκλογολόγος". Πάλι μου στερείς τη χαρά ... αφού είσαι Φυσικός.

Βεβαίως οι μελέτες σου περί εκλογών δεν νομίζω να ενδιαφέρουν κανέναν. Πες μας όμως: Τι γίνεται με τα άκυρα και τα λευκά; Προσμετρώνται στον υπολογισμό του ποσοστού;
Μήπως μετάνοιωσες για τις ΑΠΑΠΑνακρίβειες που μας σέρβιρες τον Ιούνιο;

Ακόμη και το ΠΑΣΟΚ έπιασε 43,92%, αρκετά κάτω από του Προέδρου μας (51,25%)

Setembre δεν είχαμε τον προηγούμενο μήνα;
ckoukou
 

Re: Εκλογές 2009 : Αποτελέσματα για Αδημαγώγητους

Δημοσίευσηαπό pez » 07 Οκτ 2009, 05:08

==>> Παράκαμψη ολοκληρωτικού γειωτήρα ==>> Παραφράζοντας δηλαδή τον Β. Ραφαηλίδη, ίσως σήμερα να έχουμε, περισσότερο από ποτέ, κάθε δικαίωμα να αναρωτηθούμε στα σοβαρά - d;^) - αν και κατά πόσον: "Ο καθένας μας στην Ελλάδα παραμένει μια ζωή κολλημένος σ' αυτό που πήγε μια μέρα και δήλωσε στο καφενείο - π.χ. στο δικό μας Καφέ Τραμπούκ: π φυσικός, επ μαθηματικός, μδ ράδιο-ηλεκτρολόγος και δρ ηλεκτρολόγος μηχανικός - d;^)) - πάει και τελείωσε!" - d;^))) - Πέτρος Ζιμουρτόπουλος -
pez
 

Re: Εκλογές 2009 : Τι έγινε στην Ξάνθη

Δημοσίευσηαπό pez » 08 Οκτ 2009, 05:44

- Από ό,τι μάλιστα διαπιστώνω (ekloges.ypes.gr) -προς ιδιαιτέρως μεγάλη, ομολογουμένως, προσωπική ικανοποίησή μου, λόγω της... δικαίωσης της προσωπικής μου (μα ήταν τόσο εύκολη!) πρόβλεψης- έχουμε, αμέσως μετά από την προηγούμενη πανελλαδική πρωτιά στην... μείωση του ποσοστού της Νέας Δημοκρατίας στην Ξάνθη το 2007, και πάλι, τώρα, το 2009, και αμέσως μετά την πρωτιά της μείωσης στο Ρέθυμνο -μα, αμέσως μετά!- την... δευτεριά στην μείωση -πού αλλού;- στην Ξάνθη και πάλι! - Μα γιατί άραγε, ε; - Γιατί; - Ελάτε λίγο, προσπαθείστε κάπως, αγαπητέ μου εσείς, που δεν καταλαβαίνετε... - Που δεν ξέρετε: "που κολλάει η" -θυμηθείτε λίγο! -- Χωρίς Αποτελέσματα!- "εκλογή προέδρου με το τη ψηφίζει ο νομός Ξάνθης??????????" και θαυμάζετε και ζητάτε -για μια ακόμη φορά, μετά από τόσες προηγούμενες- και πάλι ... "εξηγήσεις"; - Υποθέτω πως μάλλον επειδή εσείς δεν θα ψηφίσατε στις 'εκλογές' αυτές, ε; - d;^) - Αλλά για κοιτάξτε λίγο: Οι τοπικές κοινωνίες δεν κοιμούνται! - Όπως πολύ ίσως θα θέλαμε να ελπίζουμε Εδώ Μέσα "διά της μεθόδου της νή[υ]σσης" (Λεμπέσης: 6)", πλην όμως αυτές ΔΕΝ κοιμούνται! - Παρακολουθούν - Τόσο από εκεί έξω, διαβάζοντας εφημερίδες και ακούγοντας ραδιόφωνο ή βλέποντας τηλεόραση (Εφημερίδα ΘΡΑΚΗ - 1 Σεπτεμβρίου 2009) όσο και από Εδώ Μέσα, όπου -συνεχώς από το 2003!- έχουμε "ποικίλα επεισόδια", σαν κι αυτά, τις προάλλες, μόλις πριν από τις εκλογές, οπότε πήγαν "... και διαπίστωσαν έναν χωρίς αποτελέσματα πρόεδρο τμήματος..." - Διότι βλέπετε αγαπητέ διαπορούντα:

- Μετά τα Ζωνιανά στο Ρέθυμνο ήταν που είχαμε τα Ζμπρωχνιανά στην Ξάνθη!

- Όπως τα Ζμπρωχνιανά αυτά έχουν ήδη καταχωρηθεί -για πάντα!- στα Internet Archives, στα Διαδικτυακά Αρχεία και στα Αρχεία της Βιβλιοθήκης της Αλεξανδρείας, προς αιωνίαν δόξαν αυτού του τμήματος:

- "Departmental Forwarding of an Unsigned Declaration by Unknowns":
- http://web.archive.org/web/20080426200559/antennas.ee.duth.gr/sa/ss/ss.htm

- Πέτρος Ζιμουρτόπουλος

- ΥΓ - Όλα εδώ κάτω πληρώνονται! - Το διαδίκτυο, το ξαναείπαμε, όχι απλώς -και ευτυχώς!- στερείται μιας Κοντής, σαν την απελπιστικά Κοντή νεοελληνική μνήμη - Το διαδίκτυο έχει μνήμη ελέφαντα! -

- ΥΓ2 - Έπεται συνέχεια μακρά...
pez
 

Ο ΝΕΟΣ ΑΡΧΗΓΟΣ ΚΟΜΑΤΟΣ

Δημοσίευσηαπό ckoukou » 08 Οκτ 2009, 07:55

Άσ΄τα αυτά τώρα. Σε πρόλαβα. Άλλος την πλήρωσε ...Δες εδώ:
viewtopic.php?f=170&t=1671&st=0&sk=t&sd=a&start=15
ΟΙ ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ ΕΚΤΟΣ ΒΟΥΛΗΣ - ΣΙΓΟΥΡΑ ΦΤΑΙΕΙ Ο (ΚΟΥ)^2 ΡΛΗΣ.

Δεν βλέπω όμως η εφημερίδα σου (Η Εφημερίδα όλων μας) να γράφει κάτι. Φαίνεται ότι η παπάρα που δημοσίευσε πριν 2 χρόνια, δεν πούλησε φύλλα.

Μα για τόσο αφελείς μας περνάς; Προσπαθείς να πείσεις ένα κόμα ότι έχασε στην Ξάνθη λόγω της εκλογής Προέδρου σε ένα Τμήμα κάποιας Σχολής; Οι περισσότεροι Ξανθιώτες δεν γνωρίζουν ούτε πόσα είναι τα Τμήματα της Πολυτεχνικής.

Σου ρίχνω ιδέα. Πήγαινε στο Συνέδριο που θα γίνει εντός των ημερών και βγάλ' τα όλα στη φόρα (και στο φόρουμ). Ίσως η Νέα Δημοκρατία σε εκλέξει αρχηγό. Να' χουμε και εμείς έναν άνθρωπο δικό μας.

Και να πηγαίνεις στα μαθήματα. Εγώ όλο το απόγευμα στο Κυλικείο ήμουν και δεν σε είδα. Είδα μόνο την κα Σαφιγιάννη, η οποία αγόρασε 2 ice tea λεμόνι, 1 νερό (μικρό), ένα χυμό βίσυνο και ένα φραπέ.
ckoukou
 

Re: Ο ΝΕΟΣ ΑΡΧΗΓΟΣ ΚΟΜΑΤΟΣ

Δημοσίευσηαπό Vagoulas » 08 Οκτ 2009, 12:14

ckoukou έγραψε:Είδα μόνο την κα Σαφιγιάννη, η οποία αγόρασε 2 ice tea λεμόνι, 1 νερό (μικρό), ένα χυμό βίσυνο και ένα φραπέ.


Τι μάρκα ακριβώς ήταν ο χυμός βύσινο? Γιατί από όσο ξέρω δεν έχετε φρέσκο αλλά βιομηχανικό (μπαγιάτικο δηλαδή και με πολλά συντηρητικά για να αντέξει στο χρόνο). Όπως και η παιδεία που παρέχεται Εκεί Μέσα...
Άβαταρ μέλους
Vagoulas
Sr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 478
Εγγραφή: 10 Ιαν 2008, 19:37
Τοποθεσία: Helsinki
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Ο ΝΕΟΣ ΑΡΧΗΓΟΣ ΚΟΜΑΤΟΣ

Δημοσίευσηαπό ckoukou » 08 Οκτ 2009, 17:00

Vagoulas έγραψε:Τι μάρκα ακριβώς ήταν ο χυμός βύσινο? Γιατί από όσο ξέρω δεν έχετε φρέσκο αλλά βιομηχανικό (μπαγιάτικο δηλαδή και με πολλά συντηρητικά για να αντέξει στο χρόνο). Όπως και η παιδεία που παρέχεται Εκεί Μέσα...



LEXOTANIL.
Δεν ξέρω για που τον προόριζε. Ίσως, τελικά να ήταν και άλλος στο κτίρο και να μην τον είδα.
ckoukou
 

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

cron