800.000 άνθρωποι για μια θέση εργασίας!

Χαλαρή κουβέντα για ό,τι δεν έχει θέση στα άλλα boards. Συζήτηση σε ΚΟΣΜΙΟ επίπεδο για όλα τα θέματα. Απαγορεύονται μόνο τα πολιτικά θέματα. Προσωπικές επιθέσεις και βρισιές θα οδηγούν στο κλείδωμα ή και στην διαγραφή του topic.

800.000 άνθρωποι για μια θέση εργασίας!

Δημοσίευσηαπό Stokos » 16 Ιαν 2009, 19:17

Τεράστια ζήτηση, πέρα από κάθε προσδοκία, είχε η αγγελία για μια θέση εργασίας η οποία χαρακτηρίσθηκε «η καλύτερη δουλειά στον κόσμο».

Πρόκειται για τη θέση του επιστάτη στο νησί Χάμιλτον της Αυστραλίας, για την οποία εκδήλωσαν ενδιαφέρον περίπου 800.000 άνθρωποι απ' όλο τον κόσμο, με αποτέλεσμα να διακοπεί η λειτουργία της ιστοσελίδας η οποία δεχόταν τις αιτήσεις. Με μηνιαίο εισόδημα 17.000 ευρώ, ο τυχερός που θα επιλεγεί θα εργάζεται μόνο για 12 ώρες το μήνα, θα διαμένει σε βίλα με τρία δωμάτια, πισίνα και θέα στο στενό απ' όπου περνούν κάθε Σεπτέμβριο οι μεγάπτερες φάλαινες, και ανάμεσα στα καθήκοντά του θα είναι το τάισμα των σπάνιων ψαριών της περιοχής, η φροντίδα του ταχυδρομείου του νησιού, καθώς και η δημιουργία ενός blog και βίντεο που θα προσελκύσουν τουρίστες. Αξίζει να σημειωθεί ότι μεταξύ των υποψηφίων βρίσκεται ένας χρυσός Ολυμπιονίκης από την Ελβετία, ενώ οι περισσότερες αιτήσεις προέρχονται από τη Βρετανία και τις ΗΠΑ.

Πηγή: http://www.citypress.gr/index.html?acti ... icle=63239
Stokos
 

Re: 800.000 άνθρωποι για μια θέση εργασίας!

Δημοσίευσηαπό starchild » 19 Ιαν 2009, 00:22

17 000 euro για να ταϊζεις ψάρια...
Τι τα 'θελα τα πεδία και τα κυκλώματα μου λές???
Άβαταρ μέλους
starchild
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: 21 Μάιος 2008, 01:30

Re: 800.000 άνθρωποι για μια θέση εργασίας!

Δημοσίευσηαπό megatron » 26 Μαρ 2009, 14:47

Επειδή δεν με βλέπω πολύ καλά εδώ πέρα, αίτηση προλαβάινω να κάνω, ή είμαι εκτός προθεσμίας?? ::) ;D
Άβαταρ μέλους
megatron
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 979
Εγγραφή: 08 Απρ 2008, 17:46
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: 800.000 άνθρωποι για μια θέση εργασίας!

Δημοσίευσηαπό patirgerasimos » 26 Μαρ 2009, 16:28

Μπα τη προλαβαν.. νομιζω την πηρε καποια Ελληνιδα.. ετσι έλεγε το σταρ τουλαχιστον..γιατι εγω που την ακουσα δεν καταλαβαινα τπτ απο οτι έλεγε..
Άβαταρ μέλους
patirgerasimos
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 1158
Εγγραφή: 09 Απρ 2008, 20:02
Τοποθεσία: Μονή Εσφιγμένου

Re: 800.000 άνθρωποι για μια θέση εργασίας!

Δημοσίευσηαπό JoKo » 27 Μαρ 2009, 11:43

Χτες-προχτές διάβασα ότι ακόμη δε βγήκαν τα αποτελέσματα...

Ένας Έλληνας (ομογενής στην Ιρλανδία ;D ) είναι μέσα στη δεκάδα, αλλά η πρώτη (από Ταϋλάνδη νομίζω) τον περνάει για χιλιάδες ψήφους.
Άβαταρ μέλους
JoKo
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: 09 Ιαν 2008, 22:33
Τοποθεσία: Athens, Greece

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες