Εγώ βαριέμαι.Εσύ;

Χαλαρή κουβέντα για ό,τι δεν έχει θέση στα άλλα boards. Συζήτηση σε ΚΟΣΜΙΟ επίπεδο για όλα τα θέματα. Απαγορεύονται μόνο τα πολιτικά θέματα. Προσωπικές επιθέσεις και βρισιές θα οδηγούν στο κλείδωμα ή και στην διαγραφή του topic.

Βαριέσαι;

Ναι.
46
78%
Όχι.
13
22%
 
Σύνολο ψήφων : 59

Re: Εγώ βαριέμαι.Εσύ;

Δημοσίευσηαπό LoVaBiLL » 23 Σεπ 2008, 14:22

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
LoVaBiLL
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 804
Εγγραφή: 16 Ιαν 2008, 01:18

Re: Εγώ βαριέμαι.Εσύ;

Δημοσίευσηαπό jimar » 23 Σεπ 2008, 15:28

Υπάρχει κανένα μέρος για να εκτονωθεί κανεις?
η βαρεμάρα βλάπτει σοβαρά όταν είναι μακρόχρονη... βέβαια πάντα υπάρχουν οι άμεσες λύσεις για πρόχειρη αντιμετώπιση (πχ ελαφρό καψιμο στο pc) αλλά ο οργανισμός ζητάει κάτι παραπάνω...
Once upon a time i was walking in the wild and i fell onto a tree...
People they say that it happens everyday and the tree just came to me...
Άβαταρ μέλους
jimar
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: 17 Ιουν 2008, 17:52
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Εγώ βαριέμαι.Εσύ;

Δημοσίευσηαπό Guest » 23 Σεπ 2008, 16:47

Όλη την ώρα μπροστά από ένα PC,chat,msn,games,ανόητο και άσκοπο surfing λόγω βαρεμάρας κλπ κλπ ξεχάσαμε τι θα πει ζωή. Οk σπουδάζουμε ΗΜΜΥ,λογικό είναι η επέκταση του χεριού μας να ναι πλέον ένα mouse για αμέτρητες ώρες αλλά...μήπως είναι ώρα και για... κοινωνικές συναναστροφές??
Βαριέσαι που βαριέσαι μην κλείνεσαι χειρότερα στον εαυτό σου..φυσικά και δεν μιλάμε για αυτήν την περίοδο εξεταστικής,αλλά για τη γενική αντιμετώπιση της βαρεμάρας,παντός καιρού...
Guest
 

Re: Εγώ βαριέμαι.Εσύ;

Δημοσίευσηαπό dimitrisgzs » 23 Σεπ 2008, 17:10

ειναι τυχαιο που (κατα τη γνωμη μου) αυξανονται τα post  σε περιοδο εξεταστικης? εγω αλλες φορες βαριομουν να γραψω στο forum! οριστε λοιοπον η θετικη επιδραση της βαρεμαρας :D
Άβαταρ μέλους
dimitrisgzs
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: 09 Απρ 2008, 03:12

Re: Εγώ βαριέμαι.Εσύ;

Δημοσίευσηαπό m.j. » 23 Σεπ 2008, 17:20

jimar έγραψε:Υπάρχει κανένα μέρος για να εκτονωθεί κανεις?
η βαρεμάρα βλάπτει σοβαρά όταν είναι μακρόχρονη... βέβαια πάντα υπάρχουν οι άμεσες λύσεις για πρόχειρη αντιμετώπιση (πχ ελαφρό καψιμο στο pc) αλλά ο οργανισμός ζητάει κάτι παραπάνω...

.....πιστεύω ,όπως και πολλοί ...ψυχολόγοι, πως το να προσπαθήσεις να αντιδράσεις στον κατασταλτικό παράγοντα της, προερχόμενης από το οτιδήποτε, βαρεμάρας , μέσω του pc και των απόλυτα χρονοβόρων παιχνιδιών ,είναι άκρως ανώφελο!
δεν πηγαίνεις καμμιά βολτίτσα λοιπόν? το μυαλό σου θα ξεχαστεί...και η απόδοση σου σε ότι κάνεις μετά θα ανέβει...
μην νομίσεις πως θα χάσεις χρόνο ή θα κουραστείς..πολύ περισσότερο κουράζεσαι μπροστά στον υπολογιστή και σε ό,τι αφορά τον χρόνο......δεν θα το σχολιάσω!..και μιλάω για κουραση ψυχολογική που είναι χειρότερη!!
παντως το θέμα pc είναι κάτι που όσοι ασχολούνται με τον τομέα του επαγγέλματος μας ΠΡΕΠΕΙ να προσέξουν.....!
peace just wanted to be free.
m.j.
Sr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 304
Εγγραφή: 18 Μάιος 2008, 14:58
Τοποθεσία: ..το υπερπέραν..

Re: Εγώ βαριέμαι.Εσύ;

Δημοσίευσηαπό Stokos » 23 Σεπ 2008, 17:34

michelle έγραψε:.....πιστεύω ,όπως και πολλοί ...ψυχολόγοι, πως το να προσπαθήσεις να αντιδράσεις στον κατασταλτικό παράγοντα της, προερχόμενης από το οτιδήποτε, βαρεμάρας , μέσω του pc και των απόλυτα χρονοβόρων παιχνιδιών ,είναι άκρως ανώφελο!
δεν πηγαίνεις καμμιά βολτίτσα λοιπόν? το μυαλό σου θα ξεχαστεί...και η απόδοση σου σε ότι κάνεις μετά θα ανέβει...
μην νομίσεις πως θα χάσεις χρόνο ή θα κουραστείς..πολύ περισσότερο κουράζεσαι μπροστά στον υπολογιστή και σε ό,τι αφορά τον χρόνο......δεν θα το σχολιάσω!..και μιλάω για κουραση ψυχολογική που είναι χειρότερη!!
παντως το θέμα pc είναι κάτι που όσοι ασχολούνται με τον τομέα του επαγγέλματος μας ΠΡΕΠΕΙ να προσέξουν.....!


Συμφωνώ απόλυτα, όποτε είπα ας κάνω ένα 10λεπτο διάλειμμα στο pc κατέληξε σε 1-1:30ωρο  :o
Stokos
 

Re: Εγώ βαριέμαι.Εσύ;

Δημοσίευσηαπό megatron » 23 Σεπ 2008, 18:48

Stokos έγραψε:Συμφωνώ απόλυτα, όποτε είπα ας κάνω ένα 10λεπτο διάλειμμα στο pc κατέληξε σε 1-1:30ωρο  :o


Δυστυχώς (ή για κάποιους άλλους ευτυχώς... ::)), κι εγώ τα ίδια παθαίνω.. :P Ξεκινώ να κάνω κανά 10λεπτο διάλειμμα, και καταλήγω ούτε εγώ ξέρω πόσο....πφφφφφφ..
Καλά μιλάμε, για τρελός εθισμός στο pc (ποιο pc?...στο internet!!!) :P :P
Άβαταρ μέλους
megatron
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 979
Εγγραφή: 08 Απρ 2008, 17:46
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Εγώ βαριέμαι.Εσύ;

Δημοσίευσηαπό megatron » 25 Ιαν 2009, 21:02

Επειδή δεν ξέρω τι να κάνω γενικά...(γενικά και ειδικά μάλλον δεν ξέρω τι μου γίνεται, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα... :P :P ), και βαριέμαι απίστευτα, είδα αυτό εδώ στο internet και έχει να κάνει με παιχνιδάκια με τα Looney Toons. ;D .Σκοτώνεις με κάποιον τρόπο την ώρα σου και για "λίγο", ξαναγίνεσαι παιδί!!! ;D
Άβαταρ μέλους
megatron
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 979
Εγγραφή: 08 Απρ 2008, 17:46
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Εγώ βαριέμαι.Εσύ;

Δημοσίευσηαπό LoVaBiLL » 27 Ιουν 2009, 00:21

5 βδομάδες εξεταστική!!! αααααΑΑΑΑΑαααααΑΑΑΑΑΑΑααααααΑΑΑΑΑ
Ζηλεύω τους τυπικούς υπομονετικούς μου συμφοιτητές που την παλεύουν δυνατά.
Εγώ πάω έξω.
Άβαταρ μέλους
LoVaBiLL
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 804
Εγγραφή: 16 Ιαν 2008, 01:18

Re: Εγώ βαριέμαι.Εσύ;

Δημοσίευσηαπό megatron » 27 Ιουν 2009, 00:28

LoVaBiLL έγραψε:5 βδομάδες εξεταστική!!! αααααΑΑΑΑΑαααααΑΑΑΑΑΑΑααααααΑΑΑΑΑ
Ζηλεύω τους τυπικούς υπομονετικούς μου συμφοιτητές που την παλεύουν δυνατά.
Εγώ πάω έξω.


Πες που πας για να ΄ρθω κι εγώ! (Προτείνω MyClub... O0 )
Βαρέθηκα...., αμάν πια!! :P
Άβαταρ μέλους
megatron
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 979
Εγγραφή: 08 Απρ 2008, 17:46
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Εγώ βαριέμαι.Εσύ;

Δημοσίευσηαπό brera » 27 Ιουν 2009, 02:41

Eγω παλι ειμαι πτωμα.Δε βαριεμαι καθολου.Απλα νοσταλγω την ωρα που θα βαριεμαι ;)
Άβαταρ μέλους
brera
Γενικός Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1327
Εγγραφή: 05 Φεβ 2008, 18:30
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Εγώ βαριέμαι.Εσύ;

Δημοσίευσηαπό Stokos » 27 Ιουν 2009, 03:12

Και εγώ βαριέμαι. Την έχω κάνει boomerang.

Spoiler: Τη πετάω και τη πιάνω δηλαδή.
Stokos
 

Προηγούμενη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron