Εκδρομή στην Ισπανία

Χαλαρή κουβέντα για ό,τι δεν έχει θέση στα άλλα boards. Συζήτηση σε ΚΟΣΜΙΟ επίπεδο για όλα τα θέματα. Απαγορεύονται μόνο τα πολιτικά θέματα. Προσωπικές επιθέσεις και βρισιές θα οδηγούν στο κλείδωμα ή και στην διαγραφή του topic.

Εκδρομή στην Ισπανία

Δημοσίευσηαπό mara » 14 Φεβ 2008, 14:14

Αγαπητέ JoVou,μπορείς να στείλεις μερικές πληροφορίες σχετικα με την εκδρομή στην Ισπανία που ανέφερες...
Γνωρίζω αρκετά άτομα που ενδιαφέρονται...
Ευχαριστώ :D
Τελευταία επεξεργασία από James και 14 Φεβ 2008, 15:27, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
mara
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 22 Ιαν 2008, 18:07

Re: ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΤΗΝ ΙΣΠΑΝΙΑ

Δημοσίευσηαπό JoVou » 14 Φεβ 2008, 15:52

Φίλη mara,
αρχικά να πω ότι την εκδρομή διοργανώνει γνωστό φροντιστήριο ισπανικών της πόλης, στο οποίο και πηγαίνω, γι αυτό άλλωστε ξέρω και τόσες λεπτομέριες. Όσον αφορά το πρόγραμμα της εκδρομής:

Αναχωρούμε από Θεσ/νικη με πτήση απευθείας για Βαρκελώνη στις 20 Απρίλη (Κυριακή των Βαϊων) και επιστρέφουμε 24 του μήνα (Μ.Πέμπτη), επίσης αεροπορικώς πίσω στη Θεσ/νίκη (5 ημέρες δλδ και 4 νύχτες).
Η τιμή είναι στα 585 Ευρώ και περιλαμβάνει τα εξής:

-Αεροπορικά εισιτήρια με πτήση τσάρτερ απευθείας για Βαρκελώνη (και μετακίνηση από Ξάνθη πρός το αεροδρόμιο Μακεδονία και πίσω με λεωφορείο)
-4 διανυκτερεύσεις σε ξενοδοχείο 4 αστέρων εντός της πόλης της Βαρκελώνης, με πρωινό, σε δωμάτια...πιθανώς αυτά να είναι κατά βάση τρίκλινα..ΔΕΝ είναι σίγουρο ακόμη
-Ξεναγήσεις και μεταφορά με λεωφορείο στα αξιοθέατα της πόλης...που θα παραθέσω παρακάτω
-Ομαδική ταξιδιωτική ασφάλιση αστικής ευθύνης με την Generally Life καθώς και ασφάλεια ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης...μακάρι να μην μας χρειαστεί!!!

Τα αξιοθέατα που θα έχουμε τη χαρά όσοι από τους εκδρομείς ενδιαφερθούμε να πάμε, είναι συνοπτικάτα παρακάτω...:

-Επίσκεψη στην Sagrada familia του Gaudi
-Επίσκεψη στο Parc Guell
-Επίσκεψη στο Camp nou (γήπεδο της ομάδας ποδοσφαίρου της Barca)
-Επίσκεψη στο παλάτι Palau Pedralbes με το μοναστήρι – μουσείο
-Προαιρετικά επίσκεψη στην Pedrera, άλλο ένα σπίτι χαρακτηριστικό δείγμα της αρχιτεκτονικής του gaudi
-Επίσκεψη στην Casa Batlo το εργαστήρι του μεγάλου αρχιτέκτονα
-Επίσκεψη στο Μουσείο του Dali στο Figueras τόπο γέννησης του - κατά την επιστροφή στάση για φαγητό στην Girona
-Επίσκεψη στο λόφο του Montjuic με το παλάτι και τις ολυμπιακές αθλητικές εγκαταστάσεις, τον πύργο του Calatrava, το γήπεδο μπάσκετ Palau San Jordi της Barcelona
-Προαιρετική επίσκεψη στο Palau de Musica Catalan
-Επίσκεψη στο Μουσείο του Miro
-Επίσκεψη στον πύργο Torre agbar

όσοι ενδιαφέρονται να πω ότι θα πρέπει να καταθέσουν τις προκαταβολές τους (200Ευρώ) μέχρι και το τέλος του Φλεβάρη, στο εν λόγω φροντιστήριο. Μπορεί να συμμετέχει οποιοσδήποτε θέλει, ακόμη κι αν δεν είναι μαθητής. Περισσότερες πληροφορίες όπως και το αναλυτικό πρόγραμμα της εκδρομής μπορώ να παραθέσω σε όποιον θέλει μόνο προσωπικά, μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Τελευταία επεξεργασία από JoVou και 14 Φεβ 2008, 16:15, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Never Leave 4 Tomorrow ... What You can Finish up From Today!
Άβαταρ μέλους
JoVou
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: 10 Ιαν 2008, 02:33
Τοποθεσία: Xanthi
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Εκδρομή στην Ισπανία

Δημοσίευσηαπό nikdelig » 14 Φεβ 2008, 20:06

να πάτε και καλα να περάσετε
Just victims of the in-house drive-by
They say jump, you say how high
Άβαταρ μέλους
nikdelig
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 01 Φεβ 2008, 22:28
Τοποθεσία: Sierra Leone
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Εκδρομή στην Ισπανία

Δημοσίευσηαπό LoVaBiLL » 14 Φεβ 2008, 21:39

nikdelig έγραψε:να πάτε και καλα να περάσετε


Aμάν βρε αγόρι μου....Γιατί μιλάς έτσι και μου σπαράζεις την καρδιά;ε;

Ουφ...Τεσπά...Το καταπίνω.
Άβαταρ μέλους
LoVaBiLL
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 804
Εγγραφή: 16 Ιαν 2008, 01:18

Re: Εκδρομή στην Ισπανία

Δημοσίευσηαπό mara » 15 Φεβ 2008, 19:44

Αγαπητέ JoVou,σου έστειλα mail στη διεύθυνσή σου στο yahoo (την πήρα απο το profile του forum) για την εκδρομή!!!
Στείλε μου ότι ξέρεις
Ευχαριστώ πολύ :D :D :D
mara
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 22 Ιαν 2008, 18:07

Re: Εκδρομή στην Ισπανία

Δημοσίευσηαπό nikdelig » 15 Φεβ 2008, 20:19

lovabill έγραψε:Aμάν βρε αγόρι μου....Γιατί μιλάς έτσι και μου σπαράζεις την καρδιά;ε;

Ουφ...Τεσπά...Το καταπίνω.

πρόσεχε μην σου κάτσει στο λαιμό...
Just victims of the in-house drive-by
They say jump, you say how high
Άβαταρ μέλους
nikdelig
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 01 Φεβ 2008, 22:28
Τοποθεσία: Sierra Leone
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

cron