Χιούμορ - Ανέκδοτα

Χαλαρή κουβέντα για ό,τι δεν έχει θέση στα άλλα boards. Συζήτηση σε ΚΟΣΜΙΟ επίπεδο για όλα τα θέματα. Απαγορεύονται μόνο τα πολιτικά θέματα. Προσωπικές επιθέσεις και βρισιές θα οδηγούν στο κλείδωμα ή και στην διαγραφή του topic.

Re: Χιούμορ - Ανέκδοτα

Δημοσίευσηαπό massimo » 29 Φεβ 2008, 14:17

kkalop έγραψε:Πάει ένας τσιγκούνης σε ένα βενζινάδικο και λέει:

- Γεια σας, θα ήθελα ένα κουταλάκι της σούπας βενζίνη, ένα κουταλάκι του γλυκού γράσο και μια σταγόνα λάδι!

Του λέει τότε ο βενζινοπώλης:

- Μήπως θέλεις να κλάσω για να φουσκώσω τα λάστιχα;


καλό ρε πρεσσαααα  :D
Άβαταρ μέλους
massimo
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: 14 Ιαν 2008, 13:40
Τοποθεσία: thessaloniki-xanthi

Re: Χιούμορ - Ανέκδοτα

Δημοσίευσηαπό JimMichael » 04 Μαρ 2008, 12:11

Εν όψει του μεγάλου παιχνιδιού Chelsea - Olympiakos είπεν ο Λεμονής να κάνει κάτι το διαφορετικό για να δώσει άλλη πνοή στην ομάδα του. Ήθελε λοιπόν να πάρει ιδέες από τις μεγάλες ομάδες, οπότε πήρε το αεροπλάνο και πέταξε για Αγγλία να δει τη Manchester και να πάρει συμβουλές από τον προπονητή.
-Sir Takis, is that you?
-Oohhh, sir Alex, τι κάνεις φίλε μου?
-Φάιν φάιν Τάκης, εσύ πώς και από τα μέρη μας?
-Ήρθα να με βοηθήσεις για να ανεβάσω τον ομάδα μου με στόχο να γίνει κι αυτή σπουδαία. Ποιό είναι το μυστικό σου sir Alex?
-Να σου πω sir Τάκης φίλε μου, δεν αρκεί να έχεις καλούς παίχτες σε μια ομάδα σε φυσική κατάσταση και τεχνική, πρέπει να είναι και έξυπνοι. Να σου δείξω τι εννοώ. Rooney... Rooney... έλα εδώ.
-Yes, coach. Τι είναι?
-Ποιός είναι αυτός που'χει πατέρα τον πατέρα σου, μητέρα τη μητέρα σου και δεν είναι ο αδερφός σου?
-Εγώ φυσικά coach.
-Μπράβο παιδί μου, πήγαινε να συνεχίσεις την προπόνηση. Κατάλαβες sir Τάκης?
-Κατάλαβα κατάλαβα, ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου sir Alex, φεύγω καρφί για Ελλάδα τώρα.
Πράγματι παίρνει το αεροπλάνο της επιστροφής ο Λεμονής και γυρίζει την ώρα που οι παίχτες του είχαν προπόνηση.
-Πάντος, έλα εδώ παιδί μου.
-Μάλιστα coach.
-Ποιός είναι αυτός που'χει πατέρα τον πατέρα σου, μητέρα τη μητέρα σου και δεν είναι ο αδερφός σου;
-Εεεεε... Εμ... Εεεεε... coach να σου απαντήσω μετά μη χαλάω τώρα την προπόνηση.
-Εντάξει παιδί μου συνέχισε.
Καθώς προπονούνταν ο Πάντος με τους άλλους συμπαίχτες του, τον έτρωγε η απορία και δεν ήθελε να απογοητεύσει τον προπονητή του, οπότε πάει και ρωτάει τον Kovacevic.
-Ρε Darko ποιός είναι αυτός που'χει πατέρα τον πατέρα σου μητέρα τη μητέρα σου και δεν είναι ο αδερφός σου;
-Εγώ.
Τρέχει λοιπόν χαρούμενος ο Πάντος αφού βρήκε τη λύση και πάει στο Λεμονή να του την πει.
-Coach το βρήκα, η απάντηση είναι o Darko.
-Όχι βρε βλάκα, ο Rooney είναι.
Φίλοι και χρήμα, νερό και λάδι.
Άβαταρ μέλους
JimMichael
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 833
Εγγραφή: 12 Ιαν 2008, 00:20
Τοποθεσία: Athens
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Χιούμορ - Ανέκδοτα

Δημοσίευσηαπό kkalop » 04 Μαρ 2008, 21:40

-Τι λέει ένα βιάγκρα που βρίσκεται στον οισοφάγο...???

-Η στύση σας προωθείται !!!  :D
Άβαταρ μέλους
kkalop
Sr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 475
Εγγραφή: 10 Ιαν 2008, 17:48
Τοποθεσία: Λαμία
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Χιούμορ - Ανέκδοτα

Δημοσίευσηαπό pxanth » 13 Μαρ 2008, 09:49

Στο δημοτικό η δασκάλα λέει στους μαθητές της: "Παιδιά, ελάτε να κάνουμε ένα τεστ εξυπνάδας!". Στην συνέχεια ρωτάει έναν: "Ριχάρδο, πες μου ποιο είναι αυτό το ζωάκι: Περπατά στα κεραμίδια, έχει μουστάκι, κάνει νιάου και αλλά έχει και μια ελιά στη μυτούλα του!". Απαντά ο μαθητής: "Δεν ξέρω κυρία!". Και η δασκάλα του λέει: "Μα είναι η γάτα, την ελιά έβαλα απλά να σε μπερδέψω". Στην συνέχεια... "Πέτρο, πες μου εσύ: έχει φτερό, ράμφος και από κάτω ένα κουκούτσι;". Απαντά ο Πέτρος: "Πού να ξέρω κυρία, και με κουκούτσι από κάτω; Δύσκολα τα πράγματα!". Του απαντά η δασκάλα: "Είναι το πουλί βρε παιδί μου, το κουκούτσι έβαλα έτσι απλά να σε μπερδέψω!".

Τώρα εσύ Τοτέ, ρώτα με ΕΣΥ κάτι!



Ξεκινά και λέει λοιπόν: "Τι είναι μακρύ, είναι κόκκινο και στρογγυλό στην κορυφή, έχει δυο μπάλες από κάτω και αρέσουν στις γυναίκες να το βάλουν στο στόμα;". Τσαντίζεται η δασκάλα και του λέει!: "Τοτέ, έξω από την τάξη!!! ΤΩΡΑ!!!". Ήρεμος της λέει της δασκάλας: "Όχι κυρία μου... είναι το ΚΡΑΓΙΟΝ, τις μπάλες τις έβαλα απλά για να σας μπερδέψω!"
All those moments will be lost in time, like tears in the rain.
Time to die.
Άβαταρ μέλους
pxanth
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: 14 Ιαν 2008, 14:20
Τοποθεσία: Xanthi
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Χιούμορ - Ανέκδοτα

Δημοσίευσηαπό gatos » 19 Μαρ 2008, 17:03

Ήταν σε ένα αεροπλάνο μαζεμένες όλες οι διασημότητες του κόσμου. Από την Ελλάδα ήταν ο Τοτός, ενώ ακόμη μαζί του ταξίδευαν η Angelina Jolie, ο Βrad Pitt, η Monica Bellucci, ο Tom Cruz, η Nicole Kidman και πολλοί άλλοι. Σε κάποια στιγμή το αεροπλάνο λόγω μηχανικής βλάβης αρχίζει να χάνει απότομα ύψος και τελικά πέφτει σε ένα νησί του Ειρηνικού. Από την πτώση διασώζονται μόνο ο Τοτός και η Angelina Jolie, την οποία ο Τοτός την γούσταρε απίστευτα και ήθελε να την γ***σει. Παρά τις επίμονες προσπάθειες του Τοτού όμως η Angelina δεν του καθόταν. Με τον καιρό όμως είδε και απόειδε η γυναίκα καθώς είχε αρκετούς μήνες χωρίς sex και αποφάσισε να του κάτσει. Αυτό συνεχιζόταν για αρκετό καιρό ώσπου μια μέρα ξυπνάει η Angelina και δεν βλέπει πουθενά τον Τοτό. Τι να κάνει λοιπόν, αρχίζει και ψάχνει όλο το νησί προκειμένου να τον βρει. Μετά από πολύωρη προσπάθεια καταφέρνει και βρίσκει τον Τοτό, ο οποίος ήταν καθισμένος πάνω σε ένα βράχο και κοιτούσε την θάλασσα σκεπτικός και στεναχωρημένος.
- Τοτέ,λέει η Angelina, γιατί έφυγες από δίπλα μου και δεν είπες τίποτα;
Ο Τοτός δεν της δίνει σημασία και συνεχίζει να κοιτάει την θάλασσα.
- Τοτέ μίλα μου σε παρακαλώ, πες μου τι έπαθες; Μήπως μπορώ να κάνω τίποτα για να σε βοηθήσω;
- Μπορείς να βγάλεις μουστάκι και τρίχες στο στήθος και στην μασχάλη; ρωτάει ο Τοτός.
- Καλά πως να το κάνω αυτό, λέει η Angelina, δεν μπορώ.
- Ε τότε δεν μπορείς να με βοηθήσεις, σήκω και φύγε!
Την επόμενη μέρα πάλι τα ίδια, άφαντος ο Τοτός. Πάει, λοιπόν, πάλι η Angelina στον βράχο και βλέπει τον Τοτό στα ίδια χάλια. Αυτό συνεχιζόταν για πολλές μέρες οπότε και η Angelina προκειμένου να κάνει καλά τον Τοτό αποφάσισε να κόψει τα μαλλιά της και να κολλήσει τις τρίχες πάνω από το στόμα για να φαίνεται σαν μουστάκι, στο στήθος και στις μασχάλες. Πάει, λοιπόν, στον βράχο όπου καθόταν ο Τοτός και στέκεται δίπλα του. Με το που την βλέπει ο Τοτός, χαμογελάει και με περήφανο ύφος της λέει:
- Καλά μ****α, γ***ω ένα μ***ι...δεν φαντάζεσαι!!!
I see dead people...
Άβαταρ μέλους
gatos
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 10 Ιαν 2008, 19:23

Re: Χιούμορ - Ανέκδοτα

Δημοσίευσηαπό Pagouras » 11 Απρ 2008, 21:04

Ήταν ένας Έλληνας στην Αμερική και πηγαίνει να φάει hot-dog.Βρίσκει λοιπόν ένα fast food και παραγγέλνει στον υπάλληλο που δούλευε εκεί.Μόλις ο υπάλληλος του δίνει το hot-dog ο Έλληνας του λέει : "Από όλο το σκύλο μόνο την π----α του μου έφερες!!"
Vorsprung durch Technik
                                    
                                 
Άβαταρ μέλους
Pagouras
Sr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: 04 Απρ 2008, 11:18

Re: Χιούμορ - Ανέκδοτα

Δημοσίευσηαπό JimMichael » 06 Μάιος 2008, 21:00

Μια φοβερή ατάκα που άκουσα από έναν φίλο...

Πάει μια μέρα σε ένα μπουρδέλο, βρίσκει μια κουκλάρα, πληρώνει και πηγαίνουν στο δωματιάκι... Πρωτού αρχίσει το νταχτιρντί... τι ρωτάει αυτός:
-Πώς σε λένε;
-Ελίνα, απαντάει.
-Κι από πού είσαι Ελίνα;
-Α... δεν μπορώ να σου πω.
Ανικανοποίητος από την απάντηση, αλλά είχε άλλα στο μυαλό του και δεν πτοήθηκε...
Ξαναπάει την επόμενη μέρα στο ίδιο μπουρδέλο και πετυχαίνει την ίδια γκόμενα και την καβατζώνει πάλι γιατί του άρεσε. Πηγαίνουν πάλι στο δωματιάκι και της ξαναπιάνει τη συζήτηση αυτός:
-Γεια σου, τι κάνεις Ελίνα; Με θυμάσαι;
-Πώς πώς... Είχες έρθει και χθες.
-Ναι, αλλά χθες δε μου απάντησες τελικά από πού είσαι. Σήμερα θα μου πεις;
-Ε.. όχι, μη με πιέζεις, δεν μπορώ να σου πω.
-Άμα δε μου πεις θα σε γα**σω.
Φίλοι και χρήμα, νερό και λάδι.
Άβαταρ μέλους
JimMichael
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 833
Εγγραφή: 12 Ιαν 2008, 00:20
Τοποθεσία: Athens
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Χιούμορ - Ανέκδοτα

Δημοσίευσηαπό kkalop » 08 Μάιος 2008, 20:29

όχι ακριβώς ανέκδοτο αλλά έχει γέλιο ...  ;D
Συνημμένα
untitled.JPG
Άβαταρ μέλους
kkalop
Sr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 475
Εγγραφή: 10 Ιαν 2008, 17:48
Τοποθεσία: Λαμία
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Χιούμορ - Ανέκδοτα

Δημοσίευσηαπό kkalop » 08 Μάιος 2008, 20:46

Γυρίζει ξαφνικά ο αστυνομικός στο σπίτι και βρίσκει τη γυναίκα του με τον  καλύτερο του φίλο στο κρεβάτι.
Χωρίς δεύτερη κουβέντα βγάζει το περίστροφο και τον σκοτώνει επί τόπου.
Τότε γέρνει η σύζυγος και του λέει:
«Λοιπόν Χαρη αν συνεχίσεις έτσι στο τέλος θα μείνεις χωρίς φίλους.»
Άβαταρ μέλους
kkalop
Sr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 475
Εγγραφή: 10 Ιαν 2008, 17:48
Τοποθεσία: Λαμία
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Χιούμορ - Ανέκδοτα

Δημοσίευσηαπό gatos » 11 Μάιος 2008, 00:15

Γυρίζει μια μέρα σπίτι από το σχολέιο ένα παιδάκι και λέει στον μπαμπά του:
- Μπαμπά μπαμπά, σήμερα έκανα κάτι πολύ έξυπνο και γλύτωσα 40 λεπτά(του ευρώ)
- Σοβάρα? Τι έκανες?, του λέει ο μπαμπάς του...
- Πήγα σήμερα σχολείο με τα rollers και στον γυρισμό αντί να μπω στο λεωφορείο πιάστηκα από πίσω και έτσι μ' έφερε σπίτι χωρίς να κόψω εισιτήριο!!!
Και λέει ο μπαμπάς του...
- Καλά βρε ηλίθιε γιατί δεν πιάστηκες πίσω από ένα ταξί να γλυτώσεις 4 ευρώ???
I see dead people...
Άβαταρ μέλους
gatos
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 10 Ιαν 2008, 19:23

Re: Χιούμορ - Ανέκδοτα

Δημοσίευσηαπό Pagouras » 11 Μάιος 2008, 20:02

Ένας τουρίστας βρέθηκε σ' ένα pet shop και κοίταζε τα ζωάκια. Κάποια
στιγμή μπαίνει ένας κύριος και ζητάει έναν Excel-χιμπατζή. Ο πωλητής
έγνεψε καταφατικά, χάθηκε για λίγο κι επέστρεψε μ' έναν χιμπατζή
λέγοντας "15.000 ευρώ, παρακαλώ!". Ο πελάτης πλήρωσε κι έφυγε με το
χιμπατζή. Έκπληκτος ο τουρίστας απευθύνθηκε στον πωλητή:
"Πολύ ακριβός ο χιμπατζής, γιατί;"


"Ο χιμπατζής αυτός είναι τέλειος στο Excel. Προγραμματίζει με ελάχιστα
λάθη, πολύ γρήγορα και με μικρό κόστος" του απάντησε ο πωλητής.
Ο τουρίστας πρόσεξε έναν άλλον χιμπατζή σε κλουβί με τιμή 25.000 ευρώ.
"Ω, αυτός είναι ακόμη πιο ακριβός, τι κάνει αυτός;" ρώτησε πάλι. "Αυτός
είναι ειδικός στον προγραμματισμό web. php, java, html, τα παίζει στα
δάχτυλά του" απάντησε ο πωλητής.


Σε λίγο το μάτι του τουρίστα έπεσε σ' έναν άλλον χιμπατζή, του οποίου η
τιμή ήταν 50.000 ευρώ. Απευθύνθηκε και πάλι στον πωλητή, λέγοντάς του
"αυτός κοστίζει περισσόετρο απ' ό,τι οι άλλοι δυο μαζί. Τι ακριβώς κάνει
αυτός;". Ο πωλητής του απάντησε "Για να είμαι ειλικρινής, δεν τον έχω
δει ποτέ να κάνει κάτι, έχω προσέξει όμως πως οι άλλοι χιμπατζήδες τον
φωνάζουν Administrator..."
Vorsprung durch Technik
                                    
                                 
Άβαταρ μέλους
Pagouras
Sr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: 04 Απρ 2008, 11:18

Re: Χιούμορ - Ανέκδοτα

Δημοσίευσηαπό mpougatsas » 11 Μάιος 2008, 22:30

Ένα γρήγορο...

Ήταν μια φορά που λέτε 2 φίλοι στην Ξάνθη... Ο ένας, ήταν φοιτητής ηλεκτρολόγος και ο άλλος, δεν είχε ούτε αυτός γκόμενα... :P
D.U.T.H. - Don't Use Thongs Here... :P
Άβαταρ μέλους
mpougatsas
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 224
Εγγραφή: 21 Μαρ 2008, 12:58
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Χιούμορ - Ανέκδοτα

Δημοσίευσηαπό nestoras » 11 Μάιος 2008, 23:14

Pagouras έγραψε:"Για να είμαι ειλικρινής, δεν τον έχω
δει ποτέ να κάνει κάτι, έχω προσέξει όμως πως οι άλλοι χιμπατζήδες τον
φωνάζουν Administrator..."



αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
καλό......
Άβαταρ μέλους
nestoras
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: 14 Ιαν 2008, 01:14

Re: Χιούμορ - Ανέκδοτα

Δημοσίευσηαπό kkalop » 16 Μάιος 2008, 14:19

Μεγάλος αγώνας μπάσκετ Παναθηναϊκού, το γήπεδο είναι κατάμεστο από θεατές. Το παιχνίδι είναι συναρπαστικό και οι 2 ομάδες εναλάσσονται στο σκόρ. Οι play-makers και των δύο ομάδων κάνουν ίσως το καλύτερο παιχνίδι της ζωής τους. Στην 3η περίοδο το σκόρ είναι 79-80, 80-80, 81-80 και πηγαίνει πόντο-πόντο μόνο με καλάθια των play-makers. Ξαφνικά ακούγεται η κόρνα της γραμματείας και ένας μαυροφορεμένος τύπος με μαύρα γυαλιά και περούκα μπάινει στη μέση του γηπέδου κρατώντας το μικρόφωνο του σταδιού. Το παιχνίδι διακόπτεται και ο τύπος μέσω του μικροφώνου του σταδίου λέει: "Παρακαλούνται οι φίλαθλοι κατά την έξοδό τους από το γήπεδο απόψε να προσκομίσουν αποδείξεις των εισητηρίων τους και να εγγράψουν τα ονόματά τους στη σχετική κατάσταση". Παραδόξως αυτό δεν παραξενεύει κανέναν. Πάλι ο τύπος από το μικρόφωνο: "Παρακαλούνται οι play-makers των δύο ομάδων να βγάλουν τα ρούχα τους και να έρθουν στο κέντρο του γηπέδου, θα γίνει έρευνα!". Όντως οι 2 play-maker πηγαίνουν στο κέντρο του γηπέδου και αρχίζουν να ξεντύνονται, ενώ το κοινό φωνάζει "Ψάξτους!-Ψάξτους!" Έξαλλος ο Θανάσης Γιαννακόπουλος πετάγεται από τη θέση του και αρπάζει τον μαυροφορεμένο τύπο, του βγάζει τα γυαλιά και την περούκα και τι να δεί: Ο Χρήστος Δάντης!
-"Χρήστο τι θές εσύ εδώ;"
-"Απόψε, θέλω αποδείξεις και ονόματα και το κορμάκι τους θα ψάξω πόντο-πόντο"
Άβαταρ μέλους
kkalop
Sr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 475
Εγγραφή: 10 Ιαν 2008, 17:48
Τοποθεσία: Λαμία
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Χιούμορ - Ανέκδοτα

Δημοσίευσηαπό kkalop » 16 Μάιος 2008, 14:21

Ήταν ένας τύπος που κάθε βράδυ φορούσε την πανοπλία του, έπαιρνε το ξίφος του, καθόταν μπροστά στον υπολογιστή του, παράγγελνε ποτά από το Internet, του τα φέρνανε και τα έπινε σερφάροντας και κάνοντας chat με άλλους στο Internet.
Μια μέρα τον πήρε χαμπάρι ο συγκάτοικός του και τον ρώτησε:


- "Καλά ρε... Τι είναι αυτό που κάνεις κάθε βράδυ? Είσαι προβληματικός?!"
- "Όχι ρε"
- "Ε τι είσαι?"
- "e-πότης"
Άβαταρ μέλους
kkalop
Sr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 475
Εγγραφή: 10 Ιαν 2008, 17:48
Τοποθεσία: Λαμία
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

cron