Χιούμορ - Ανέκδοτα

Χαλαρή κουβέντα για ό,τι δεν έχει θέση στα άλλα boards. Συζήτηση σε ΚΟΣΜΙΟ επίπεδο για όλα τα θέματα. Απαγορεύονται μόνο τα πολιτικά θέματα. Προσωπικές επιθέσεις και βρισιές θα οδηγούν στο κλείδωμα ή και στην διαγραφή του topic.

Re: Χιούμορ - Ανέκδοτα

Δημοσίευσηαπό Joey » 24 Νοέμ 2009, 15:47

Μια κοπέλα φέρνει σπίτι το φίλο της να τον γνωρίσει στους γονείς της, μια που αποφάσισαν να παντρευτούν.

- Ποια είναι λοιπόν τα σχέδιά σου; Ρώτησε ο πατέρας της κοπέλας.
- Έχω πάρει υποτροφία για το Πανεπιστήμιο, απάντησε ο νεαρός.
- Υποτροφία .... μμμμμ ....Αξιοθαύμαστο, αλλά πως θα μπορέσεις να παράσχεις στην
κόρη μου ένα σπίτι για να ζήσει όπως έχει συνηθίσει;
- Θα μελετήσω σκληρά κι έχει ο Θεός.
- Και τι θα κάνεις για να προσφέρεις στην κόρη μου το δαχτυλίδι αρραβώνων
που της αξίζει;
- Θα αφοσιωθώ στις σπουδές μου κι έχει ο Θεός.
- Και παιδιά; Πως θα μπορέσεις να συντηρήσεις παιδιά;
- Μην ανησυχείτε κύριε, έχει ο Θεός.

Η όλη συζήτηση συνεχίστηκε έτσι και κάθε φορά που ο πατέρας της κοπέλας ρωτούσε κάτι, ο ιδεαλιστής
γαμπρός επέμενε ότι έχει ο Θεός. Αργότερα η μητέρα της κοπέλας ρώτησε τον άντρα της:
- Πως πήγε η κουβέντα σας;
- Δεν έχει δουλειά, δεν έχει σχέδια για το μέλλον αλλά τουλάχιστον το παιδί πιστεύει ότι
είμαι ο ΘΕΟΣ!!!!!! :D
Άβαταρ μέλους
Joey
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: 21 Αύγ 2008, 12:18
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Χιούμορ - Ανέκδοτα

Δημοσίευσηαπό macJohn » 25 Νοέμ 2009, 13:54

Η σκηνή:
Ένα κοτόπουλο διασχίζει ένα δρόμο.
Ερώτηση: Γιατί το κοτόπουλο διέσχισε το δρόμο;
ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ:
ΠΛΑΤΩΝΑΣ:
Για το καλό του. Στην άλλη πλευρά βρίσκεται η αλήθεια.
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ:
Είναι στη φύση του κοτόπουλου να διασχίζει τους δρόμους.
ΓΑΛΙΛΑΙΟΣ:
Κι όμως, τον διέσχισε...
ΚΑΡΤΕΣΙΟΣ:
Για να πάει στην απέναντι πλευρά.
ΜΑΚΙΑΒΕΛΙ:
Ο Σκοπός, να περάσει το κοτόπουλο το δρόμο, αγιάζει τα Μέσα, όποια κι αν
είναι αυτά.
ΚΑΡΟΛΟΣ ΜΑΡΞ:
Ηταν ιστορικά αναπόφευκτο.
ΔΑΡΒΙΝΟΣ:
Τα κοτόπουλα, στο πέρασμα των αιώνων, επιλέχτηκαν από τη φύση με τέτοιο
τρόπο ώστε να είναι σήμερα γενετικώς ικανά να διασχίζουν δρόμους.
ΦΡΟΫΝΤ:
Το γεγονός ότι ασχολείστε με το εάν το κοτόπουλο διέσχισε το δρόμο
αποδεικνύει ότι διακατέχεστε από σύνδρομα ανασφάλειας και ότι η
σεξουαλικότητά σας είναι αφόρητα καταπιεσμένη.
ΜΑΡΤΙΝ ΛΟΥΘΕΡ ΚΙΝΓΚ:
Ονειρεύομαι έναν κόσμο όπου κάθε κοτόπουλο θα είναι ελεύθερο να διασχίζει το
δρόμο χωρίς να δίνει λογαριασμό για την πράξη του.
ΓΙΟΥΡΙ ΓΚΑΓΚΑΡΙΝ:
Για να πάει εκεί που κανένα άλλο κοτόπουλο δεν είχε πάει πριν.
ΚΩΣΤΑΣ ΣΗΜΙΤΗΣ:
Το κοτόπουλο δεν διέσχισε όλο το δρόμο, αλλά μετά τις εκλογές η κυβέρνηση
μας θα κάνει ότι είναι μπορετό για να ολοκληρωθεί η διάσχιση.
ΜΠΙΛ ΚΛΙΝΤΟΝ:
ΟΡΚΙΖΟΜΑΙ στο Σύνταγμα και στις Αρχές των Ηνωμένων Πολιτειών ότι δεν είχα
καμία σχέση με το κοτόπουλο αυτό.
ΜΠΙΛ ΓΚΕΪΤΣ:
Είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας αναγγείλουμε ότι μόλις κυκλοφόρησε το νέο
"ΤΣΙΚΕΝ Office 2000", που δεν διασχίζει μόνο το δρόμο, αλλά εκκολάπτει,
αρχειοθετεί, σχεδιάζει κλπ.
ΕΝΑΣ ΠΩΛΗΤΗΣ ΤΗΣ ΙΒΜ:
Προτείνουμε την εγκατάσταση ενός ψηφιακού συστήματος που να επιτρέπει στα
κοτόπουλα να διασχίζουν τους δρόμους. Ενα δίκτυο 5 τερματικών συνδεδεμένοι
σε σειρά και εφοδιασμένοι με Γιου Πι Ες, συνολικής μνήμης 600 γιγαμπαϊτς και
ταχύτητα 1.500 Μεγαχέρτζ θα είναι η καλύτερη λύση για τη διάσχιση των
δρόμων. Η λειτουργία της εγκατάστασης απαιτεί μια συνεχεί υποστήριξη, ήτοι
25 ανθρωποέτη (κόστος: 400.000 την ημέρα πλέον ΦΠΑ).
PEZ:
Νόμιμες Ενέργειες Ακολουθούν.
CKOUKOU:
Να αυτός που παρέσυρε το κοτόπουλο και πέρασε απέναντι.



Πρόσθεσα και δύο ακόμη πρόσωπα, guess who? :P :P
Τελευταία επεξεργασία από megatron και 26 Νοέμ 2009, 01:11, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αιτία: Αφαίρεση φωτογραφίας
Άβαταρ μέλους
macJohn
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 568
Εγγραφή: 09 Ιαν 2008, 23:52
Τοποθεσία: Cambridge, MA, U.S.A.
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Χιούμορ - Ανέκδοτα

Δημοσίευσηαπό Vagoulas » 25 Νοέμ 2009, 15:11

Να ποστάρω και εγώ ένα ανέκδοτο συνεχίζοντας το δρόμο που άνοιξε ο Macjohn:

Πρώτη μέρα μαθημάτων σε αμερικάνικο σχολείο.
Η δασκάλα παρουσιάζει έναν καινούριο συμμαθητή τους, τον Ιάπωνα Σακίρο Σουζούκι, και το μάθημα αρχίζει με μικρές ερωτήσεις ιστορίας.
- Για να δούμε, λοιπόν, πόσο καλοί είστε στην αμερικανική ιστορία; λέει η δασκάλα. Ποιος είπε: «Δώστε μου ελευθερία ή δώστε μου θάνατο»;
Κάποιοι μουρμουρίζουν, αλλά κανείς δε σηκώνει το χέρι του, εκτός από τον καινούριο:
- Ο Πάτρικ Χένρι το 1775 στη Φιλαδέλφεια.
- Μπράβο, Σουζούκι. Και ποιος είπε: «Κυβέρνηση του λαού, από το λαό και για το λαό»; ξαναρωτά την τάξη η δασκάλα.
- Ο Αβραάμ Λίνκολν το 1863 στο Γκέτισμπουργκ, απαντά και πάλι ο Σουζούκι.
Η δασκάλα κοιτάζει αυστηρά την τάξη και λέει:
- Ντροπή σας! Ο Σουζούκι είναι Γιαπωνέζος και ξέρει την αμερικανική ιστορία καλύτερα από σας!
Τη σιωπή στην τάξη σπάει μια μικρή φωνή από τα πίσω θρανία:
- Ρε δεν πάτε να γ@>/%είτε όλοι, μ@λ@!ες Γιαπωνέζοι!
- Ποιος το είπε αυτό; ρωτάει αυστηρά η δασκάλα.
Ο Σουζούκι σηκώνει το χέρι του και χωρίς να περιμένει λέει:
- Ο στρατηγός Μακ Άρθουρ το 1942 στη Διώρυγα του Παναμά και ο Λι Ιακόκα το 1982 στη γενική συνέλευση της Τζένεραλ Μότορς.
Η τάξη βυθίζεται στη σιωπή.
- Θέλω να ξεράσω... ακούγεται μια ξεψυχισμένη φωνή.
- Ποιος το είπε αυτό; ρωτάει με βλοσυρό ύφος η δασκάλα.
Και ο Σουζούκι πετάγεται πάλι:
- Ο Τζορτζ Μπους ο πρώτος στον πρωθυπουργό Τανάκα κατά τη διάρκεια επίσημου δείπνου στο Τόκιο το 1991.
Ένας μαθητής σηκώνεται όρθιος και ξεσπάει:
- Ρε δε μας παίρνεις καμιά π!#@, λέω γω!
Και ο Σουζούκι ψύχραιμα:
- Μπιλ Κλίντον στη Μόνικα Λουίνσκι το 1997 στο οβάλ γραφείο του Λευκού Οίκου.
Δυο τρεις μαθητές πετάγονται και φωνάζουν:
- Α γα...σου, ρε μαλ@k¨"&μένο, Σουζούκι.
Ατάραχος ο Γιαπωνέζος:
- Βαλεντίνο Ρόσι, Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Μοτοσικλέτας, Ράλι Νότιας Αφρικής, το 2002.
Κόλαση στην τάξη, οι μαθητές ουρλιάζουν και πετάνε καρέκλες, η δασκάλα έχει σωριαστεί λιπόθυμη και ξαφνικά ανοίγει η πόρτα και μπαίνει ο διευθυντής:
- Ε, μα την Παναγία, δεν έχω ξαναδεί τέτοιο μπουρδέλο.
Και στο βάθος ακούγεται πάλι η φωνή του Σουζούκι:
- Πρόεδρος του τμήματος ΗΜΜΥ της Πολυτεχνικής Σχολής του ΔΠΘ κατά την διάρκεια του πρώτου τμήματος των καθηγητών το 2006.
Άβαταρ μέλους
Vagoulas
Sr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 478
Εγγραφή: 10 Ιαν 2008, 19:37
Τοποθεσία: Helsinki
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Χιούμορ - Ανέκδοτα

Δημοσίευσηαπό macJohn » 25 Νοέμ 2009, 16:14

Εικόνα

Η Γρίπη των χοίρων είναι παντού!!!
Άβαταρ μέλους
macJohn
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 568
Εγγραφή: 09 Ιαν 2008, 23:52
Τοποθεσία: Cambridge, MA, U.S.A.
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Χιούμορ - Ανέκδοτα

Δημοσίευσηαπό jimar » 25 Νοέμ 2009, 20:51

Γιατί άνδρες δεν δίνουν συμβουλές σε περιοδικά

Αγαπητέ Γιώργο,
Ελπίζω να μπορείς να με βοηθήσεις! Τις προάλλες, έφυγα για τη δουλειά μου αφήνοντας τον σύζυγό μου στο σπίτι να βλέπει τηλεόραση όπως συνήθως. Δεν είχα απομακρυνθεί πάνω από 500 μέτρα όταν το αυτοκίνητο άρχισε να κάνει διακοπές και έσβησε. Το πάρκαρα στην άκρη και πήγα με τα πόδια πίσω στο σπίτι για να ζητήσω βοήθεια από τον σύζυγό μου.

Όταν μπήκα στο σπίτι δεν πίστευα στα μάτια μου! Τον βρήκα στην κρεβατοκάμαρά μας με την κόρη των γειτόνων μας. Εγώ είμαι 52, ο σύζυγός μου 54 και η κόρη των γειτόνων μας 22. Είμαστε χρόνια παντρεμένοι. Όταν άρχισα να τον ρωτάω, μου αποκάλυψε ότι έχει σχέση μαζί της τους τελευταίους 6 μήνες. Του είπα να διακόψει αλλιώς θα έφευγα. Είναι άνεργος τους τελευταίους 6 μήνες και νιώθει άχρηστος και θλιμμένος. Τον αγαπώ πάρα πολύ, αλλά από τη μέρα που του έθεσα το τελεσίγραφο γίνεται όλο και πιο απόμακρος. Δε θέλει να πάει σε σύμβουλο γάμου και φοβάμαι ότι δεν αντέχω άλλο αυτή τη κατάσταση.

Μπορείς να με βοηθήσεις;
Μαρία

- - - - - - -

Αγαπητή Μαρία
Όταν ένα αυτοκίνητο κάνει διακοπές και σβήνει μετά από τόσο μικρή απόσταση, αυτό μπορεί να οφείλεται σε διάφορους λόγους. Ξεκίνα ελέγχοντας αν υπάρχουν σκουπίδια στο σωληνάκι του καυσίμου. Αν είναι καθαρό, έλεγξε την πολλαπλή εισαγωγής και επίσης τα καλώδια της γείωσης. Αν τίποτε από αυτά δε σου λύνει το πρόβλημα, τότε μπορεί να είναι ελαττωματική η αντλία βενζίνης, δημιουργώντας χαμηλή παροχή πίεσης στα μπεκ ψεκασμού.

Ελπίζω να σε βοήθησα
Γιώργος
Once upon a time i was walking in the wild and i fell onto a tree...
People they say that it happens everyday and the tree just came to me...
Άβαταρ μέλους
jimar
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: 17 Ιουν 2008, 17:52
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Χιούμορ - Ανέκδοτα

Δημοσίευσηαπό Christos_ST » 01 Δεκ 2009, 22:59

Αν μπορείς να αρχίσεις τη μέρα σου χωρίς καφεΐνη,

Αν μπορείς να είσαι χαμογελαστός αγνοώντας πόνους και κούραση,

Αν μπορείς να μη διαμαρτύρεσαι και να μην κάνεις τους ανθρώπους να
βαριούνται με τα προβλήματά σου,


Αν μπορείς να τρως το ίδιο φαΐ κάθε μέρα και να είσαι ευγνώμων γι'
αυτό,

Αν μπορείς να καταλάβεις πότε οι αγαπημένοι σου είναι πολύ
απασχολημένοι για να σου αφιερώσουν χρόνο,

Αν μπορείς να αδιαφορήσεις όταν οι άνθρωποι ξεσπάνε επάνω σου,

Αν μπορείς να δεχθείς κριτική και κατηγορίες χωρίς αντίσταση,

Αν μπορείς να αντιμετωπίσεις τον κόσμο χωρίς ψέματα και εξαπάτηση,

Αν μπορείς να νικήσεις το άγχος χωρίς βοήθεια ειδικού,

Αν μπορείς να χαλαρώσεις χωρίς αλκοόλ,

Αν μπορείς να κοιμάσαι βαθιά κάθε βράδυ,














τότε κατά πάσα πιθανότητα είσαι

ο οικογενειακός σκύλος.
Christos_ST
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: 15 Ιαν 2008, 15:23

Re: Χιούμορ - Ανέκδοτα

Δημοσίευσηαπό Alexander » 03 Δεκ 2009, 11:33

Το αντρόγυνο και η πεθερά χαζεύουν έξω από ένα ζαχαροπλαστείο. η πεθερά κοιτάζει στη βιτρίνα, κάτι ωραία τσουρέκια:
- Τη μισή ζωή μου θα έδινα για ένα από αυτά, λέει.
Και στη στιγμή, ο γαμπρός της, πετιέται μέσα και, σε λίγο, ξαναβγαίνει και της προσφέρει δύο τσουρέκια.
Άβαταρ μέλους
Alexander
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 136
Εγγραφή: 01 Οκτ 2008, 17:19
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Χιούμορ - Ανέκδοτα

Δημοσίευσηαπό LoVaBiLL » 03 Δεκ 2009, 19:28

My brain has two sides. The left one has nothing right. The right one has nothing left.

Παρακαλώ τον οπτιμους πραιμ να επιτρέψει την εγγλέζικη διάλεκτο για λόγους πνευματώδους αστεϊσμού.
Άβαταρ μέλους
LoVaBiLL
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 804
Εγγραφή: 16 Ιαν 2008, 01:18

Re: Χιούμορ - Ανέκδοτα

Δημοσίευσηαπό Christos_ST » 04 Δεκ 2009, 02:09

Πάει ένας στην Αμερική ξεβράκωτος και σε 1 χρόνο έγινε δισεκατομμυριούχος. Του παίρνουν συνέντευξη από περιοδικό:
- "Πως τα καταφέρατε;"
- "Όταν έφτασα Αμερική είχα 2 δολάρια στην τσέπη. Αγόρασα 4 μήλα από μισό δολάριο, τα έπλυνα, τα γυάλισα και τα πούλησα για 1 δολάριο το ένα. Με τα 4 δολάρια αγόρασα 8 μήλα, τα έπλυνα,
τα γυάλισα και τα πούλησα για 1 δολάριο το ένα. Μετά αγόρασα με 8 δολάρια 16 μήλα..."
- "Και έτσι γίνατε πλούσιος!"
- "Όχι, πέθανε ένας θείος μου και μου άφησε την περιουσία του..."

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


Μια φορά ένας τυπος καθόταν σε ένα μπαρ. Εκεί που καθότανε και έπινε το ποτό του, μπαίνει μία τύπισσα με φοβερό κορμί! Τρελάθηκε!!!
Πάει δίπλα της να της μιλήσει, γυρνάει αυτή το κεφάλι και τότε ο τύπος φρικάρει! Η γκόμενα είχε απίστευτο κορμί, αλλά η φάτσα της ήταν ένα αίσχος!
Την ρωτάει:
- "Πού το έφτιαξες αυτή την κορμάρα, κούκλα μου;"
- "Στο κολυμβητήριο. Κολυμπάω καθημερινά", λέει αυτή.
Και αυτός:
- "Και το κεφαλάκι; Δεν το βουτάμε καθόλου μέσα;"
Christos_ST
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: 15 Ιαν 2008, 15:23

Re: Χιούμορ - Ανέκδοτα

Δημοσίευσηαπό Alexander » 10 Δεκ 2009, 13:32

Ο γελωτοποιός: Μεγαλειότατε, με βάζετε και πειράζω τους αυλικούς σας και φοβάμαι πως κάποιος απ'αυτούς θα με σκοτώσει. Με έχουν ήδη φοβερίσει μερικοί.
Ο βασιλιάς: Όποιος σε σκοτώσει, θα τον κρεμάσω ένα τέταρτο μετά το θάνατό σου. Μπορείς να'σαι ήσυχος.
Ο γελωτοποιός: Ευχαριστώ. Όμως θα 'μουν πιο ήσυχος αν τον κρεμούσατε ένα τέταρτο πριν από το θάνατό μου.
Άβαταρ μέλους
Alexander
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 136
Εγγραφή: 01 Οκτ 2008, 17:19
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Χιούμορ - Ανέκδοτα

Δημοσίευσηαπό Vagoulas » 10 Δεκ 2009, 17:11

"Η γυναίκα - σκληρός δίσκος

Θυμάται τα πάντα, ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ...



Η γυναίκα - RAM

Σας ξεχνάει εντελώς μόλις δεν ασχολείστε μαζί της.


Η γυναίκα - Windows

Όλος ο κόσμος ξέρει πως δεν μπορεί να κάνει τίποτα σωστά, μα κανένας δεν μπορεί να ζήσει χωρίς αυτήν.


Η γυναίκα Excel

Λένε πως μπορεί να κάνει πολλά πράγματα, αλλά εσείς την χρησιμοποιείτε μόνο για τα βασικά.


Η γυναίκα - Screen Saver

Δεν χρησιμεύει σε τίποτα αλλά τουλάχιστον σας κάνει να γελάτε.


Η γυναίκα - Web-Server

Είναι πάντα απασχολημένη όταν την έχετε ανάγκη.


Η γυναίκα - Multimedia

Ξέρει να ομορφαίνει πράγματα που δεν έχουν κανέναν απολύτως ενδιαφέρον.


Η γυναίκα - CD-ROM

Με το πέρασμα του χρόνου, γίνεται όλο και ποιο γρήγορη.


Η γυναίκα - Ιός
Γνωστή και ως "Σύζυγος". Έρχεται όταν δεν την περιμένετε. Εγκαθίσταται σπίτι σας και χρησιμοποιεί όλους τους πόρους σας. Αν προσπαθήσετε να την απεγκαταστήσετε σίγουρα θα χάσετε κάποια δεδομένα. Αν δεν προσπαθήσετε, τα χάνετε όλα."
Άβαταρ μέλους
Vagoulas
Sr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 478
Εγγραφή: 10 Ιαν 2008, 19:37
Τοποθεσία: Helsinki
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Χιούμορ - Ανέκδοτα

Δημοσίευσηαπό Joey » 10 Δεκ 2009, 19:59

Κατά τη διάρκεια ενός συνεδρίου πληροφορικής (ComDex) ο Bill Gates συνέκρινε τη βιομηχανία πληροφορικής με την αυτοκινητοβιομηχανία για να καταλήξει στο εξής συμπέρασμα:
- Αν η General Motors είχε την ίδια τεχνολογική ανάπτυξη όπως η βιομηχανία της πληροφορικής σήμερα θα οδηγούσαμε αυτοκίνητα που θα κόστιζαν 25 δολάρια και θα κατανάλωναν 1γαλόνι βενζίνη στα 100 χιλιόμετρα...

Σε μια συνέντευξη τύπου η General Motors δια στόματος M. West, έδωσε την εξής απάντηση:
- Αν η General Motors είχε αναπτύξει την τεχνολογία της όπως η Microsoft, τα αυτοκίνητα που θα οδηγούσαμε θα είχαν τις εξής ιδιότητες:
- Το αυτοκίνητο σας θα πάθαινε ατυχήματα 2 φορές τη μέρα χωρίς κάποια προφανή αιτία.
- Κάθε φορά που οι άσπρες γραμμές του δρόμου ξαναβάφονταν, θα έπρεπε να αγοράζετε ξανά νέο αυτοκίνητο.
- Περιστασιακά το αυτοκίνητο θα ξέφευγε από την πορεία του χωρίς να γνωρίζετε τον λόγο. Εσείς θα έπρεπε απλά να το δεχτείτε, να σταματήσετε επιτόπου, να ξαναξεκινήσετε και να συνεχίσετε την πορεία σας.
- Κάποιες φορές κατά τη διάρκεια ιδιαίτερων ελιγμών όπως για παράδειγμα μια κλειστή αριστερή στροφή, το αμάξι σας απλά θα πήγαινε όλο ευθεία και έπειτα θα αρνιόταν να ξαναξεκινήσει, και για να το αντιμετωπίσετε αυτό θα έπρεπε να προχωρήσετε σε ολική αλλαγή και επαναγκατάσταση της μηχανής.
Τα αυτοκίνητα δεν θα σας παραδίνονταν παρά μόνο με ένα κάθισμα διότι θα έπρεπε να διαλέξετε ανάμεσα στο CAR95 και στο CARNT. Κάθε κάθισμα επιπλέον θα απαιτούσε ειδική παραγγελία από την μονάδα παραγωγής.
- Η Apple θα ανέπτυσσε αυτοκίνητα που θα λειτουργούσαν με ηλεκτρική ενέργεια, πιο αξιόπιστα, 5 φορές πιο γρήγορα και 2 φορές πιο ελαφριά, αλλά δεν θα μπορούσαν να κυκλοφορήσουν παρά μόνο στο 5% των δρόμων.
- Οι ενδείξεις θερμοκρασίας των λαδιών και της μπαταρίας θα είχαν αντικατασταθεί από την γενική ένδειξη: - Γενική Βλάβη.
- Τα καθίσματα θα απαιτούσαν από κάθε επιβάτη να έχει το ίδιο ύψος και το ίδιο βάρος.
- Ο αερόσακος πριν ανοίξει θα ρωτούσε: - Θέλετε οπωσδήποτε το άνοιγμα;
- Περιστασιακά οι έξοδοι αυτοκινήτου θα μπλόκαραν. Εσείς δεν θα μπορούσατε να τις ξανανοίξετε παρά μόνο κάνοντας ένα κόλπο, για παράδειγμα θα έπρεπε συγχρόνως να τραβάγατε το χερούλι της πόρτας, να γυρίζετε το κλειδί και με το άλλο χέρι να αρπάζετε την κεραία του ραδιοφώνου.
- Η General Motors θα σας υποχρέωνε να αγοράζετε με κάθε αυτοκίνητο ένα πακέτο οδικές κάρτες Deluxe της εταιρίας Rand McNally (αφού είναι θυγατρική της General Motors) ακόμα και αν εσείς δεν θέλετε και ούτε έχετε ανάγκη αυτές τις κάρτες. Σε περίπτωση που δεν αγοράζατε αυτά τα έξτρα, το αυτοκίνητό σας θα έτρεχε 50% πιο αργά (ή πιο γρήγορα). Εξ αιτίας αυτού η Ran McNally θα συρόταν στα δικαστήρια.
- Κάθε φορά που η General Motors θα έβγαζε ένα καινούριο μοντέλο, κάθε οδηγός θα έπρεπε να μάθει ξανά να οδηγεί, γιατί καμιά εντολή δεν θα λειτουργούσε όπως ακριβώς στα προηγούμενα μοντέλα.
- Και τέλος θα πρέπει να πατήσετε το κουμπί "Έναρξη" για να σταματήσει η μηχανή...
Άβαταρ μέλους
Joey
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: 21 Αύγ 2008, 12:18
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Χιούμορ - Ανέκδοτα

Δημοσίευσηαπό jimar » 14 Δεκ 2009, 15:14

Μία οικογένεια Αγγλων προετοιμάζεται για τις καλοκαιρινές της διακοπές. Βρήκαν λοιπόν ένα εξοχικό σπιτάκι, του οποίου ιδιοκτήτης ήταν ένας διαμαρτυρόμενος παπάς και έκλεισαν την συμφωνία. Γυρίζοντας όμως στην πόλη, η κυρία θυμήθηκε ότι δεν είχε δει πουθενά WC Έγραψε λοιπόν στον παπά τα εξής:
- "Αιδεσιμότατε πάτερ, είμαι η κυρία που...
πριν μερικές μέρες σας επισκέφτηκα με το σύζυγό μου και κλείσαμε συμβόλαιο για το εξοχικό σπιτάκι. Aλλά δεν είδαμε πουθενά WC και θα ήθελα να με πληροφορήσετε καταλλήλως."
Ο παπάς δεν κατάλαβε την σύντμηση WC και το μυαλό του πήγε σ` ένα εκκλησάκι των Αγγλωv, που βρισκόταν κοντά στο εξοχικό του και ονομαζόταν Wables Chappel. Γράφει λοιπόν στην κυρία:
- "Αγαπητή κυρία, σας πληροφορώ ότι ο τόπος που σας ενδιαφέρει βρίσκεται σε απόσταση 12 μιλίων από το σπίτι. Πράγμα λίγο δύσκολο για όσους συνηθίζουν να πηγαίνουν συχνά. Όποιος έχει τη συνήθεια να παραμένει πολύ καιρό, καλό είναι να παίρνει και φαγητό μαζί του. Στην τοποθεσία φτάνει κανείς με αυτοκίνητο, ποδήλατο ή και με τα πόδια αν δεν βιάζεται. Η αίθουσα έχει θέσεις για 40 καθιστούς και 100 όρθιους. Υπάρχει κλιματισμός για να αποφεύγονται οι δυσάρεστες οσμές. Τα παιδιά κάθονται κοντά στους γονείς τους και όλοι μαζί τραγουδούν. Στην είσοδο σας παραδίδεται ένα χαρτί, που αν δεν φτάσει χρησιμοποιείται ανά δύο άτομα. Τα φύλλα πρέπει να συγκεντρώνονται κατά την έξοδο, ώστε να χρησιμοποιούνται για μια φορά ακόμα. Υπάρχουν επίσης μεγάφωνα για τους ήχους έτσι ώστε να ακούγονται από τους έξω. Αυτά που συλλέγονται μοιράζονται στους φτωχούς. Υπάρχουν επίσης φωτογράφοι που αποθανατίζουν τις διάφορες φάσεις, για να μπορούν όλοι να βλέπουν αυτά τα πρόσωπα, σε μια στιγμή τόσο ανθρώπινη. Εις το επανιδείν με το σύζυγό σας."
Once upon a time i was walking in the wild and i fell onto a tree...
People they say that it happens everyday and the tree just came to me...
Άβαταρ μέλους
jimar
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: 17 Ιουν 2008, 17:52
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Χιούμορ - Ανέκδοτα

Δημοσίευσηαπό aek_21 » 14 Δεκ 2009, 21:32

Τη μέρα που σε γνώρισα
πήρα νέο router,
και τ' όνομά σου κράτησα
σαν cookie στο computer.

Σε τριγυρίζουν viruses,
worms & Trojan horses
βάλε με εμένα Firewall
τα data σου να σώσεις..

Σου 'στειλα τα e-mail μου
μα εσύ πριν τα ανοίξεις,
στον Κάδο Ανακύκλωσης
διάλεξες να τα ρίξεις.

Καν την ψυχή σου Internet
να γίνω ιστοσελίδα
κάθε που ανοίγεις το P.C.
να 'μαι η home σελίδα.

Μα εσύ γυρεύεις new releases
και μνήμες 2 Giga
τι να φτουρίσω πια εγώ
με την παλιο- Αmiga..

Format θα κάνω τον σκληρό
τον δίσκο μου για σένα
τα parts μου αναβάθμιση
θα κάνω ένα ένα

Για σενα εγώ και ADSL
και VoD άμα ζητήσεις
από οκτώ providers
ποτέ να μη μ' αφήσεις.

Θα σ' αγαπώ παντοτινά,
δε λέω παραμύθια
ALT + Ctrl + το Delete
δεν τα `χω γω συνήθεια..................:P
aek_21
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 12:23

Re: Χιούμορ - Ανέκδοτα

Δημοσίευσηαπό gossipgirl » 14 Δεκ 2009, 21:58

συγγνώμη ρε παιδιά δεν βλέπετε ότι το τόπικ είναι χιούμορ ανέκδοτα...Τι.......είναι αυτά που γράφετε???
Τελευταία επεξεργασία από megatron και 15 Δεκ 2009, 00:55, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αιτία: Επεξεργασία δημοσίευσης λόγω απρεπών εκφράσεων
gossipgirl
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 30 Οκτ 2008, 16:06

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες