HTC VS iPhone

Χαλαρή κουβέντα για ό,τι δεν έχει θέση στα άλλα boards. Συζήτηση σε ΚΟΣΜΙΟ επίπεδο για όλα τα θέματα. Απαγορεύονται μόνο τα πολιτικά θέματα. Προσωπικές επιθέσεις και βρισιές θα οδηγούν στο κλείδωμα ή και στην διαγραφή του topic.

HTC VS iPhone

Δημοσίευσηαπό brera » 13 Αύγ 2010, 13:18

Ποιές συσκευές πιστεύετε ότι είναι καλύτερες ή σας αρέσουν περισσότερο και γιατί;
Βρήκα και το παρακάτω βιντεάκι που έχει την πλάκα του αν και πετάει κάποια "διακοσμητικά επίθετα" και δείνχει την κόντρα ανάμεσα στους fan του ενός και το άλλου smartphone. ;D
http://www.youtube.com/watch?v=FL7yD-0pqZg .
Άβαταρ μέλους
brera
Γενικός Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1327
Εγγραφή: 05 Φεβ 2008, 18:30
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: HTC VS iPhone

Δημοσίευσηαπό Stokos » 14 Αύγ 2010, 14:45

δε ξέρω τι λένε αλλά εγώ άρχισα να μαζεύω οικονομίες να πάρω iPhone, για προφανείς λόγους O0
Stokos
 

Re: HTC VS iPhone

Δημοσίευσηαπό hannibal » 14 Αύγ 2010, 18:54

Stokos έγραψε:δε ξέρω τι λένε αλλά εγώ άρχισα να μαζεύω οικονομίες να πάρω iPhone, για προφανείς λόγους O0



Stoke,
μόλις μαζέψεις τα χρήματα, πάρε το iPhone4 άφοβα. Σου προωθώ email που λάβαμε στη λίστα eece για την πληροφόρησή σου. Δυστυχώς δεν έχω εντοπίσει τον Έλληνα που ανέπτυξε τον προσομοιωτή.

Έλυσα το Πρόβλημα του iPhone4 με τη χήση κάποιου Ελληνικού Προσομοιωτή Κεραιών [RIR] -
Αγοράστε άφοβα.

Δείτε παρακάτω τις σχετικές αναφορές στον ηλεκτρονικό "τύπο" και μετά σας δίνω τη λύση:

http://www.telecomnews.gr/top-story/303 ... ports.html

Με ανακοίνωση που εξέδωσε το Consumer Reports, η μηνιαία έκδοση της Ένωσης Καταναλωτών
(Consumer Union) στις Ηνωμένες Πολιτείες, δε συνιστάται στον καταναλωτή η αγορά του Apple
iPhone 4, εξαιτίας του προβλήματος που παρουσιάζει το σήμα του τηλεφώνου όταν ο χρήστης
το κρατά με συγκεκριμένο τρόπο. Μάλιστα, οι τεχνικοί του Consumer Reports ισχυρίζονται,
ύστερα από ελέγχους που πραγματοποίησαν σε διαφορετικές συσκευές, ότι η κακή λήψη σήματος
αποτελεί πρόβλημα στο hardware του iPhone 4, δηλαδή στη λανθασμένη τοποθέτηση της κεραίας
του, και ότι δεν ευθύνεται το δίκτυο της AT&T, του αμερικάνικου παρόχου με τον οποίο έχει
προβεί σε αποκλειστική συμφωνία η Apple.

Η ΛΥΣΗ:

Όπως προέκυψε με τη χρήση ελληνικού προσομοιωτή, η λύση στο πρόβλημα της Apple είναι να
κρατάτε το τηλέφωνο ανάποδα (ή ανάσκελα). Τόσο απλή, τόσο ελληνική!
Νέες ενημερώσεις ακολουθούν.
Άβαταρ μέλους
hannibal
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: 12 Δεκ 2009, 10:57

Re: HTC VS iPhone

Δημοσίευσηαπό megatron » 07 Δεκ 2010, 18:55

brera έγραψε:Ποιές συσκευές πιστεύετε ότι είναι καλύτερες ή σας αρέσουν περισσότερο και γιατί;


Διαλέγω HTC, διότι τρέχει Android λειτουργικό για κινητά και είναι φυσικά open source αφού ειναι βασισμένο σε πυρήνα Linux! 8)
(Γενικότερα θα διάλεγα συσκευές και smartphones με Android...), όχι ότι δεν θεωρώ καλό το iPhone, απλά έχω αδυναμία στο Linux...
Άβαταρ μέλους
megatron
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 979
Εγγραφή: 08 Απρ 2008, 17:46
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: HTC VS iPhone

Δημοσίευσηαπό loukis » 08 Δεκ 2010, 13:36

HTC DESIRE HD!!! και το iphone ας φάει την σκόνη του!!
Άβαταρ μέλους
loukis
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: 06 Δεκ 2009, 17:23
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: HTC VS iPhone

Δημοσίευσηαπό megatron » 08 Δεκ 2010, 19:24

loukis έγραψε:HTC DESIRE HD!!!


Μόνο HTC? Πάμε για το νέο Nexus της Google...Απολαύστε το εδώ: http://www.google.com/nexus ... :)
Άβαταρ μέλους
megatron
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 979
Εγγραφή: 08 Απρ 2008, 17:46
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες