Μετακίνηση ημερομηνίας εξέτασης Σεπτεμβρίου 2008

Διδάσκοντες: π.Γ. Αναγνωστόπουλος, Αν. Καθηγητής

Μετακίνηση ημερομηνίας εξέτασης Σεπτεμβρίου 2008

Δημοσίευσηαπό Bombastic » 22 Σεπ 2008, 22:40

Ρε παιδιά μιας και από τη μία ο κ. Παύλος δεν έχει πρόβλημα να γράψουμε άλλη μέρα και από την άλλη μέχρι την Τετάρτη θα μας κάνει φροντιστηριακά μαθήματα προτείνω να του πούμε να γράψουμε την Δευτέρα αντί την Παρασκευή. Σίγουρα χαμένοι δεν θα βγούμε σε καμία περίπτωση. Πείτε τις γνώμες σας αν ειναι να του το πούμε αύριο.
Τελευταία επεξεργασία από Bombastic και 22 Σεπ 2008, 23:41, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Bombastic
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: 03 Φεβ 2008, 17:36
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Μετακίνηση ημερομηνίας εξέτασης

Δημοσίευσηαπό massimo » 22 Σεπ 2008, 22:41

Ναι συμφωνώ!Καλη ιδέα,να του πούμε.Θα ναι καλύτερα και ειδικά γι αυτους που δίνουν κι αλλα μαθήματα αυτη την βδομαδα.
Τελευταία επεξεργασία από massimo και 22 Σεπ 2008, 22:46, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
massimo
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: 14 Ιαν 2008, 13:40
Τοποθεσία: thessaloniki-xanthi

Re: Μετακίνηση ημερομηνίας εξέτασης

Δημοσίευσηαπό madhoney00 » 22 Σεπ 2008, 22:48

+1 Πολύ ωραία ιδέα.Να προλάβουμε να μελετήσουμε όσα μας έκανε και στα φροντιστηριακά μαθήματα ώστε να είμαστε καλύτερα προετοιμασμένοι όταν θα δώσουμε εξέταση
Άβαταρ μέλους
madhoney00
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: 01 Φεβ 2008, 00:44

Re: Μετακίνηση ημερομηνίας εξέτασης

Δημοσίευσηαπό patirgerasimos » 22 Σεπ 2008, 23:07

+1 κ απο μενα. επίσης θα ειμαι ευγνομων σε οποιον ανεβασει τις σημειωσεις απο αυτα τα μαθηματα του παυλου...
Άβαταρ μέλους
patirgerasimos
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 1158
Εγγραφή: 09 Απρ 2008, 20:02
Τοποθεσία: Μονή Εσφιγμένου

Re: Μετακίνηση ημερομηνίας εξέτασης

Δημοσίευσηαπό DiTz » 22 Σεπ 2008, 23:33

Ναι παιδιά, καλή η ιδέα σας, αλλα έτσι κρεμάτε εμάς που είμαστε απο μακρυα και καθίσαμε για να δώσουμε πεδία 2.
Έχουμε κανονίσει αεροπορικά εισητήρια για να φύγουμε, δεν μπορούμε να κάνουμε τέτοιες αλλαγές 3-4 μέρες πριν.
DiTz
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 14 Ιαν 2008, 23:12

Re: Μετακίνηση ημερομηνίας εξέτασης

Δημοσίευσηαπό megatron » 22 Σεπ 2008, 23:43

Ναι ρε παιδιά....συμφωνώ απόλυτα με τον Ditz, κάποιοι δεν μπορούν να μείνουν για λόγους που προαναφέρθηκαν (μακρυά τα σπίτια, εισιτήρια κλπ.),οπότε αν γίνεται αύριο που θα κάνει το φροντιστηριακό μάθημα ο κ.Παύλος, ας του αναφερθεί ότι είναι δύσκολο ή καλύτερα αδύνατο να μεταφερθεί η ημερομηνία εξέτασης....  :-[
Άβαταρ μέλους
megatron
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 979
Εγγραφή: 08 Απρ 2008, 17:46
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Μετακίνηση ημερομηνίας εξέτασης Σεπτεμβρίου 2008

Δημοσίευσηαπό Bombastic » 22 Σεπ 2008, 23:59

Σεβαστές οι γνώμες όλων για αυτο άλλωστε έχουμε κ το φορουμ να λέμε ελεύθερα ότι θέλουμε. Υπαρχουν όμως όπως βλέπουμε από τα ποστς δύο κατηγορίες φοιτητών, αυτοί που καίγονται να περάσουν το μάθημα για να τελειώσουν τη σχολή και αυτοί που καίγονται να δώσουν το μάθημα για να τελειώσει η εξεταστική. Χωρίς να θέλω να θίξω τα παιδιά που βιάζονται να φύγουν μιας κι εγώ μικρότερος το ίδιο ήθελα, καλό ειναι να σκεφτούμε ότι δεν ειμαστε σχολείο, αλλά από τη στιγμή που αρχίζει το ακαδημαικό έτος οφείλουμε καλώς ή κακώς να είμαστε εδώ και να κατανοήσουμε αυτούς που καίγονται να το περάσουν.
Τελευταία επεξεργασία από Bombastic και 23 Σεπ 2008, 00:01, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Bombastic
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: 03 Φεβ 2008, 17:36
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Μετακίνηση ημερομηνίας εξέτασης Σεπτεμβρίου 2008

Δημοσίευσηαπό megatron » 23 Σεπ 2008, 00:05

Bombastic έγραψε:Σεβαστές οι γνώμες όλων για αυτο άλλωστε έχουμε κ το φορουμ να λέμε ελεύθερα ότι θέλουμε. Υπαρχουν όμως όπως βλέπουμε από τα ποστς δύο κατηγορίες φοιτητών, αυτοί που καίγονται να περάσουν το μάθημα για να τελειώσουν τη σχολή και αυτοί που καίγονται να δώσουν το μάθημα για να τελειώσει η εξεταστική. Χωρίς να θέλω να θίξω τα παιδιά που βιάζονται να φύγουν μιας κι εγώ μικρότερος το ίδιο ήθελα, καλό ειναι να σκεφτούμε ότι δεν ειμαστε σχολείο, αλλά από τη στιγμή που αρχίζει το ακαδημαικό έτος οφείλουμε καλώς ή κακώς να είμαστε εδώ και να κατανοήσουμε αυτούς που καίγονται να το περάσουν.


Καμμία αντίρρηση σε αυτό που λες, αλλά τι θα γίνει με αυτούς που έχουν βγάλει εισιτήρια?αν δεν γίνεται να τα ακυρώσουν? Πάντως, επειδή όπως λες (και όπως βέβαια φαίνεται μέσα από το forum), υπάρχουν 2 κατηγορίες φοιτητών, ας ανακοινωθούν αμφότερες οι 2 σκέψεις, όσων αφορά τις 2 μερίδες φοιτητών, αύριο στο μάθημα προς τον κ.Παύλο, και....όσο το δυνατόν γίνεται δημοκρατικά, ας αποφασιστεί κάτι. ;)
Άβαταρ μέλους
megatron
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 979
Εγγραφή: 08 Απρ 2008, 17:46
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Μετακίνηση ημερομηνίας εξέτασης Σεπτεμβρίου 2008

Δημοσίευσηαπό deme00 » 23 Σεπ 2008, 00:12

Παιδιά και εγώ είμαι της άποψης ότι εφόσον δεν δημιουργεί πολλά προβλήματα είναι καλύτερα να μεταφερθεί το μάθημα για Δευτέρα. Εκτός των άλλων θα έχουμε και ένα τριήμερο παραπάνω για διάβασμα και δεν θα πέφτει με κάποιο άλλο μάθημα που πιθανόν θέλουν κάποιοι από εμάς να δώσουν...
deme00
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: 26 Φεβ 2008, 15:42
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Μετακίνηση ημερομηνίας εξέτασης Σεπτεμβρίου 2008

Δημοσίευσηαπό megatron » 23 Σεπ 2008, 00:21

deme00 έγραψε:Παιδιά και εγώ είμαι της άποψης ότι εφόσον δεν δημιουργεί πολλά προβλήματα είναι καλύτερα να μεταφερθεί το μάθημα για Δευτέρα. Εκτός των άλλων θα έχουμε και ένα τριήμερο παραπάνω για διάβασμα και δεν θα πέφτει με κάποιο άλλο μάθημα που πιθανόν θέλουν κάποιοι από εμάς να δώσουν...


Κοίταξε deme00, πράγματι για κάποιους δεν δημιουργεί πολλά προβλήματα η μεταφορά του μαθήματος, αλλά για κάποιους άλλους... είναι πρόβλημα το όλο θέμα, για λόγους που προείπαμε.Σωστό που λες ότι θα έχεις και ένα παραπάνω τριήμερο για διάβασμα, επιπλέον όμως μπορεί κάποιος να δίνει κάποιο από τα εργαστήρια Μετρήσεις - Κ1 - Κ2 (σημειωτέον γνωρίζω πολλούς που δίνουν τα εργαστήρια αυτά). Οπότε τότε τι κάνουμε? Δεν θα ήταν καλή ιδέα να το συζητήσουμε με τον καθ' ύλην αρμόδιο, που είναι ο κ.Παύλος?
Άβαταρ μέλους
megatron
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 979
Εγγραφή: 08 Απρ 2008, 17:46
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Μετακίνηση ημερομηνίας εξέτασης Σεπτεμβρίου 2008

Δημοσίευσηαπό patirgerasimos » 23 Σεπ 2008, 00:23

το σωστο θα ειναι να μην αλλαξει η εξεταση αφου θιγει καποιους.. μιας κ το προγραμμα της εξεταστικης ειναι γνωστο...απο την αλλη η αληθεια ειναι οτι κερδιζουμε μερικες μερες δαιβασμα..αν αυτοι που εχουν προβλημα ειναι λιγοι ισως κανονισθει κατι με τον καθηγητη, (γιατι διαφορετικα δεν βλεπω λογο να μην αλλαξει η ημερομηνια..) καλο ειναι να πατε να τον βρειτε.. Παντως δεν  το θεωρω σωστο να στερησουμε την πιθανοτητα απο καποιον να παρει πτυχιο επειδη καποιοι θελουν να πανε σπιτια τους...Επισης σε περιπτωση που θα μεταφερθει η εξεταση καλο θα ηταν να μην πεφτει μαζι με τις εξετασεις στα Κυκλωματα ή τις μετρησεις
Άβαταρ μέλους
patirgerasimos
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 1158
Εγγραφή: 09 Απρ 2008, 20:02
Τοποθεσία: Μονή Εσφιγμένου

Re: Μετακίνηση ημερομηνίας εξέτασης Σεπτεμβρίου 2008

Δημοσίευσηαπό DiTz » 23 Σεπ 2008, 02:59

Ρε παιδιά, μαζί σας και για να αλλάξει και για να πάρετε πτυχίο...
Σε λίγο και εμείς στην θέση σας θα είμαστε...
Αλλα έπρεπε να το είχατε κανονίσει απο πιο νωρίς ωστε να μπορέσουμε να ακυρώσουμε εισητήρια κτλ...

Όσο για τον Bombastic ο οποίος λέει για το ακαδημαικό έτος, επειδή ακριβώς αρχίζει αμέσως, πρέπει και εμείς να φύγουμε την παρασκευή για να είμαστε εδώ όταν αρχίσει...
Έχουμε και οικογένεια την οποία θέλουμε να δούμε.

Το οτι τα πεδία θα είναι τελευταίο μάθημα στις 26 σεπτέμβρη το ξέρετε απο τον Άυγουστο. Θα μπορούσατε να είχατε κινηθεί πιο νωρίς και θα είμασταν όλοι χαρούμενοι...

Προσωπικά εδώ και μια βδομαδα είμαι Ξάνθη για να δώσω πεδία 2. Αν ήξερα οτι δεν θα ήταν η εξέταση την παρασκευή θα είχα φύγει απο την προιγούμενη βδομάδα.

Τέλος ο κύριος Παύλος απο πιο παλιά (λιγο πριν δώσουμε πεδία 1) είχε προτείνει να αλλάξει η ημερομηνία και τότε κανείς δεν είπε ναι.
DiTz
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 14 Ιαν 2008, 23:12

Re: Μετακίνηση ημερομηνίας εξέτασης Σεπτεμβρίου 2008

Δημοσίευσηαπό Geokon » 23 Σεπ 2008, 12:24

Κοιτάξτε παίδες από οτι φαίνεται προφανώς υπάρχουν 2 μεριές στο θέμα αλλά ήταν σίγουρο ότι θα υπήρχαν 2 μεριές έτσι και αλλιώς. Δεν γίνεται όλοι μας να συμφωνήσουμε σε κάτι γιατί ο καθένας έχει την ζωή του και τα προβλήματα του. Και συνήθως τι γίνεται σε μία τέτοια περίπτωση? Βγαίνει το αποτέλεσμα της πλειοψηφίας. Και δεν το λέω αυτό επειδή και εγώ στους +1 για να αλλάξει η ημερομηνία είμαι απλά έτσι γίνεται τις περρισότερες φορές είτε το θέλουμε είτε όχι. Παρόλαυτα όμως επείδη και οι μεν και οι δε έχουν δίκιο το πιο σωστό θα ήταν να πάει το θέμα σήμερα στο Κ. Παύλο που θα γίνει το μάθημα και να τεθούν οι απόψεις γιατί στην τελική αυτός είναι που θα πάρει την απόφαση όχι εμείς.
Άβαταρ μέλους
Geokon
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: 02 Φεβ 2008, 19:49
Τοποθεσία: Xanthistan!

Re: Μετακίνηση ημερομηνίας εξέτασης Σεπτεμβρίου 2008

Δημοσίευσηαπό DiTz » 23 Σεπ 2008, 13:51

Βγαίνει το αποτέλεσμα της πλειοψηφίας, όταν υπάρχει η δυνατότητα. (Με το σκεπτικό σου, η πλειοψηφία θέλει να περάσει το μάθημα με άλλον καθηγητή, οπότε πρέπει να αλλάξει και ο καθηγητής.)
Υπάρχουν όμως και κανόνες που πρέπει να τηρούνται. Το πρόγραμμα της εξεταστικής έχει βγει και είναι κοινό για όλους.
Και εμένα δεν μου άρεσε που έδινα πρώτα Κ2 και μετά Κ1... Αλλα το σεβάστηκα γιατί καλώς ή κακώς έτσι αποφάσισε αυτός που έβγαλε το πρόγραμμα.
Τρια χρόνια σε αυτή την κωλοσχολή και μια φορά δεν έχει τηρηθεί το πρόγραμμα της εξεταστικής.
Έλεος πια.
DiTz
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 14 Ιαν 2008, 23:12

Re: Μετακίνηση ημερομηνίας εξέτασης Σεπτεμβρίου 2008

Δημοσίευσηαπό massimo » 23 Σεπ 2008, 13:53

DiTz έγραψε:Τρια χρόνια σε αυτή την κωλοσχολή και μια φορά δεν έχει τηρηθεί το πρόγραμμα της εξεταστικής.
Έλεος πια.

Γιατι πότε αλλαξε κάτι,δεν μπορώ να θυμηθω.
Άβαταρ μέλους
massimo
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: 14 Ιαν 2008, 13:40
Τοποθεσία: thessaloniki-xanthi

Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

cron