Διαφάνειες Δίκτυα Επικοινωνιών

Διδάσκοντες: Γ.Σταματελος Επ.Καθηγητής

Διαφάνειες Δίκτυα Επικοινωνιών

Δημοσίευσηαπό bitm@steR » 07 Φεβ 2008, 21:56

Μήπως έχει κανείς τις διαφάνειες του μαθήματος?Είχε πει νομίζω ο καθηγητής οτί θα τις έδινε.
Τελευταία επεξεργασία από megatron και 26 Ιαν 2010, 09:12, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αιτία: Προσθήκη μαθήματος στον τίτλο
The passion for destruction is also a creative passion.
Άβαταρ μέλους
bitm@steR
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: 21 Ιαν 2008, 19:21

Re: Διαφάνειες του μαθήματος ?

Δημοσίευσηαπό Joshi » 11 Φεβ 2008, 21:03

Σχετικά με τις διαφάνειες δεν έχω ακούσει κάτι, αλλά επίσης δεν είχα ακούσει ότι θα τις έδινε. Αν ισχύει αυτό, πιστεύω αν περάσεις από το γραφείο του και τις ζητήσεις, θα στις δώσει. Είναι από τους πιο συνεργάσιμους καθηγητές. Πάντως μέρος από αυτά που είπε στην τάξη, υπάρχουν στις σημειώσεις του, στο CD που διανεμόταν μαζί με το βιβλίο του μαθήματος.
Άβαταρ μέλους
Joshi
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: 09 Ιαν 2008, 00:00

Re: Διαφάνειες του μαθήματος ?

Δημοσίευσηαπό kkalop » 12 Φεβ 2008, 14:19

Ωραία , βρήκαμε το pdf με ότι έχει , βρήκαμε και λίγα (παλιά) θέματα αλλά τώρα τι διαβάζουμε ???
Ύλη μπορεί κάποιος να μας πει στο περίπου ?
Αξίζει να ανοίξουμε το κανονικό βιβλίου ?
Άβαταρ μέλους
kkalop
Sr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 475
Εγγραφή: 10 Ιαν 2008, 17:48
Τοποθεσία: Λαμία
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Διαφάνειες του μαθήματος ?

Δημοσίευσηαπό JimMichael » 12 Φεβ 2008, 15:38

Εγώ απ'όσο θυμάμαι από τις παραδόσεις του μαθήματος που παρακολουθούσα εκτός αυτών μετά τα Χριστούγεννα, υπήρχαν αυτά που έλεγε στο βιβλίο. Όμως ο τρόπος με τον οποίο πήδαγε από τη μια έννοια στην άλλη και γενικότερα ο τρόπος παράδοσης του μαθήματος ήταν πολύ χαοτικός. Δεν μπορούσα να'χω το βιβλίο για παράδειγμα μαζί και να ακούω αυτά που λέει κοιτώντας τα και στο βιβλίο. Θυμάμαι μάλιστα στα πρώτα μαθήματα είχε πει:"Είναι πολύ σημαντικό να έρχεστε στο μάθημα".

Ειλικρινά δεν έχω ιδέα πώς να οργανωθώ για το διάβασμα του μαθήματος. Από την άλλη τις σημειώσεις που κρατούσα κατά τις παραδόσεις... αν τις κοιτάξει κανείς θα χαθεί άνετα στα ακρωνύμια και γενικότερα στο με τι πραγματεύεται τελικά το μάθημα εκτός από το να πει... πραγματεύεται με τα δίκτυα επικοινωνιών....

Διαψεύστε με αν κάνω λάθος μήπως και τότε βρω καμιά άκρη με το τι να κάνω.
Φίλοι και χρήμα, νερό και λάδι.
Άβαταρ μέλους
JimMichael
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 833
Εγγραφή: 12 Ιαν 2008, 00:20
Τοποθεσία: Athens
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Διαφάνειες του μαθήματος ?

Δημοσίευσηαπό Stathmarxis » 12 Φεβ 2008, 20:15

Το μάθημα είναι όντως ανοργάνωτο, και μάλιστα είναι η πρώτη φορά που διανέμεται βιβλίο. Συγκεκριμένα, η ύλη που μας διδάσκει ανταποκρίνεται σε εκείνη του βιβλίου που καλύπτουν οι πρώτες 90 σελίδες του pdf. Αυτό ήτανε και το μοναδικό υλικό που διανέμονταν μέχρι πέρυσι. Ο κ.Σταματέλος νομίζω έχει το μάθημα από το 2004-5 (είναι η 4η χρονιά που το διδάσκει) και νομίζω πως υπάρχουνε τα πρώτα του θέματα, εκείνα του 2005, τα οποία και δεσμεύομαι να ανεβάσω από αύριο. Επίσης υπάρχει πληθώρα θεμάτων (4-5) από τότε που το είχε ο κ.Κουκουρλής (έως το 2003) τα οποία και δεν θα κάνω τον κόπο να σκανάρω.
Stathmarxis
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: 10 Ιαν 2008, 15:16
Τοποθεσία: Xanthi

Re: Διαφάνειες του μαθήματος ?

Δημοσίευσηαπό gatos » 13 Φεβ 2008, 00:47

Μ'αρέσει που σε μερικά μαθήματα υπάρχει οργάνωση... ;) Πιστεύω και τον ίδιο τον καθηγητή να ρωτήσουμε τι να διαβάσουμε συγκεκριμένη απάντηση δεν θα πάρουμε! Ότι να΄ναι...
I see dead people...
Άβαταρ μέλους
gatos
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 10 Ιαν 2008, 19:23

Re: Διαφάνειες του μαθήματος ?

Δημοσίευσηαπό Stathmarxis » 13 Φεβ 2008, 03:14

Δεν έχεις δίκιο Γάτε, τον ρώτησα ο ίδιος απο που να διαβασουμε, αφου το βιβλιο φαινεται ασχετο με το μαθημα και πήρα πολύ συγκεκριμένη απάντηση: "έ, κοιτάξτε αυτά που κάναμε στο μάθημα..." συνεπώς-προσωπικά-θα διαβάσω καλά το βιβλίο που περιέχεται στο pdf, όλο και απ'έξω (LBH) και βλέπουμε...
Stathmarxis
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: 10 Ιαν 2008, 15:16
Τοποθεσία: Xanthi

Re: Διαφάνειες του μαθήματος ?

Δημοσίευσηαπό pxanth » 13 Φεβ 2008, 11:06

Ας ανεβάσει κάποιος αυτό το περίφημο pdf...
All those moments will be lost in time, like tears in the rain.
Time to die.
Άβαταρ μέλους
pxanth
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: 14 Ιαν 2008, 14:20
Τοποθεσία: Xanthi
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Διαφάνειες του μαθήματος ?

Δημοσίευσηαπό Stathmarxis » 13 Φεβ 2008, 17:47

Φοβαμαι πως ΔΕΝ επιτρεπεται να ανεβασουμε το βιβλιο που μας μοιραζουνε, εστω και σε ηλεκτρονικη μορφη. παντως, αν καποιος δεν το εχει παρει-η απλα το εχασε-ας μου στειλει ενα email να του το στειλω. ([email protected])
Stathmarxis
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: 10 Ιαν 2008, 15:16
Τοποθεσία: Xanthi

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες