Έκτακτη ανακοίνωση σχετικά με τον τρόπο εξέτασης

Διδάσκοντες: Ι. Μπούταλης, Επ. Καθηγητής

Έκτακτη ανακοίνωση σχετικά με τον τρόπο εξέτασης

Δημοσίευσηαπό Stathmarxis » 17 Φεβ 2008, 13:37

Σήμερα -Κυριακή 17/2/2008- περί τις 11.10 π.μ. ανακοινώθηκε από τον κ.Γ.Συρακούλη, διδάσκοντα του μαθήματος για το τρέχον ακαδημαϊκό έτος, η εξεταστέα ύλη του μαθήματος (σελίδες 1-160 βιβλίου) όπως και ο τρόπος εξέτασης, που περιλαμβάνει: Ασκήσεις με ανοικτά βιβλία && Θεωρία με ΚΛΕΙΣΤΑ βιβλία.

Η ανακοίνωση του τρόπου εξέτασης 21(+κάτι) ώρες πριν την εξέταση -προσωπικά- με άφησε άναυδο..
Είχαμε αρχίσει να στέλνουμε e-mail από την αρχή της εβδομάδας (απ'τη Δευτέρα νομίζω) όμως η απάντηση ήρθε λιγότερο από 24 ώρες πριν την εξέταση. Επίσης, το μεσημεράκι της παρασκευής που πήγα -προσωπικά- να τον αναζητήσω στο γραφείο του, δεν ήτανε κανένας.

Το μόνο που έχω να πω είναι πως αν δεν βάλει πραγματικά εύκολα θέματα, τσάμπα κάψιμο του μαθήματος... δεν μπορώ να καταλ΄'αβω αυτήν την τακτική, είναι απλά ΕΛΕΟΣ
Stathmarxis
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: 10 Ιαν 2008, 15:16
Τοποθεσία: Xanthi

Re: Έκτακτη ανακοίνωση σχετικά με τον τρόπο εξέτασης

Δημοσίευσηαπό JimMichael » 17 Φεβ 2008, 13:56

Stathmarxis έγραψε:Ασκήσεις με ανοικτά βιβλία && Θεωρία με ΚΛΕΙΣΤΑ βιβλία.


Να σου πω την αλήθεια, το περίμενα κάτι τέτοιο. Αυτό σκεφτόμουν 2 λεπτά πριν δω το post σου. Το να θυμάσαι όλα αυτά για να λύσεις ασκήσεις είναι λίγο δύσκολο. Επίσης, μιλάμε για δημοσίους υπαλλήλους τώρα... Η Παρασκευή, και ειδικότερα το μεσημέρι της, αποτελούν αργία... Θυμάμαι πως στο μάθημα είχε πει: "Μίλησα με τον κύριο Μπούταλη για τον τρόπο εξέτασης και δεν είχε πρόβλημα εξέτασης με ανοιχτά βιβλία. Όμως, θεώρησα σωστό να γίνουν οι εξετάσεις με κλειστά βιβλία για να μη δυσκολέψουν τα θέματα." Αυτή η δήλωση και μόνο μπορεί να δώσει οποιοδήποτε άλλοθι. Γενικότερα έχω την εντύπωση ότι σαν καθηγητής διαφέρει. Δεν μου έδωσε να καταλάβω ότι είναι άλλος ένας μόνιμος δημόσιος υπάλληλος. Τουλάχιστον όχι 100%. Υπάρχει πιθανότητα να έκανε κάτι τέτοιο τελευταία στιγμή, αναλογίζοντας πόσο δύσκολο είναι να τα θυμάσαι αυτά απέξω, προς δικιά μας εξυπηρέτηση. Δε θα ήθελα να κακοχαρακτηρίσω κάτι τέτοιο από τώρα πρωτού δω τα θέματα.
Φίλοι και χρήμα, νερό και λάδι.
Άβαταρ μέλους
JimMichael
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 833
Εγγραφή: 12 Ιαν 2008, 00:20
Τοποθεσία: Athens
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Έκτακτη ανακοίνωση σχετικά με τον τρόπο εξέτασης

Δημοσίευσηαπό Stathmarxis » 19 Φεβ 2008, 00:37

JimMichael έγραψε:Δε θα ήθελα να κακοχαρακτηρίσω κάτι τέτοιο από τώρα πρωτού δω τα θέματα.

Είχες δίκιο φίλε JimMichael, σήμερα φάνηκε πως είχε διάθεση να μας βοηθήσει σε κάθε περίπτωση, και εντάξει δεν πιστεύω πως επίτηδες μας ενημέρωσε τελευταία μέρα. Απλά με άγχωσε λιγάκι την παραμονή... καλά αποτελέσματα να έχουμε..
Stathmarxis
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: 10 Ιαν 2008, 15:16
Τοποθεσία: Xanthi

Re: Έκτακτη ανακοίνωση σχετικά με τον τρόπο εξέτασης

Δημοσίευσηαπό JimMichael » 19 Φεβ 2008, 00:52

Όπως σου είπα γενικά δε μου έχει δώσει την εικόνα του στρίντζου.... Φάνηκε ΕΙΔΙΚΑ σήμερα... να μην αναλύσω δηλαδή.
Φίλοι και χρήμα, νερό και λάδι.
Άβαταρ μέλους
JimMichael
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 833
Εγγραφή: 12 Ιαν 2008, 00:20
Τοποθεσία: Athens
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες