Δήλωση Εξέτασης Μαθημάτων Εαρ. Εξαμ.[Εξεταστικής Φεβρ.2010]

Ανακοινώσεις γενικής φύσεως σχετικά με το Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Δ.Π.Θ.

Δήλωση Εξέτασης Μαθημάτων Εαρ. Εξαμ.[Εξεταστικής Φεβρ.2010]

Δημοσίευσηαπό megatron » 20 Ιαν 2010, 04:18

Αναρτήθηκε στις 19/01/10 από Γραμματεία Τμήματος

"Ανακοινώνεται ότι, σύμφωνα με τον Πρότυπο Γενικό Εσωτερικό Κανονισμό λειτουργίας των ΑΕΙ (Π.Δ.160/2008, άρθρο 37, παρ.3): "Οι φοιτητές ή σπουδαστές που ολοκλήρωσαν τον προβλεπόμενο ελάχιστο αριθμό εξαμήνων και στην διάρκεια των οποίων έχουν δηλώσει τα μαθήματα με τα οποία συμπληρώνουν τον απαραίτητο αριθμό διδακτικών μονάδων ή μαθημάτων που απαιτούνται για τη λήψη του πτυχίου, έχουν τη δυνατότητα να εξετάζονται σε όλες τις εξεταστικές περιόδους στα μαθήματα αυτά, ανεξάρτητα εάν διδάσκονται σε χειμερινό ή θερινό εξάμηνο". Ως εκ τούτου, οι φοιτητές και οι φοιτήτριες του Τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών που ενδιαφέρονται να εξεταστούν σε μαθήματα Εαρινού Εξαμήνου στην Εξεταστική Περίοδο Φεβρουαρίου 2010, καλούνται να υποβάλλουν τις δηλώσεις τους ηλεκτρονικά με την χρήση των προσωπικών κωδικών πρόσβασης στην διαδικτυακή πύλη της Πολυτεχνικής Σχολής http://secr.eng.duth.gr/unistudent κατά το χρονικό διάστημα από 19-01-2010 έως 28-01-2010.

*Οι φοιτητές και φοιτήτριες που δεν διαθέτουν προσωπικούς κωδικούς πρόσβασης, καλούνται να υποβάλλουν εγγράφως την δήλωσή τους στην Γραμματεία του Τμήματος κατά το προαναφερόμενο χρονικό διάστημα.
*Κατεβάστε το συνημμένο έντυπο της Δήλωσης
Συνημμένα
Deloseis_Exetaseon-unilimited-ear.pdf
Έντυπο Δήλωσης
(21.84 KiB) Έχει μεταφορτωθεί 241 φορές
Άβαταρ μέλους
megatron
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 979
Εγγραφή: 08 Απρ 2008, 17:46
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Δήλωση Εξέτασης Μαθημάτων Εαρ. Εξαμ.[Εξεταστικής Φεβρ.2010]

Δημοσίευσηαπό neoklas » 20 Ιαν 2010, 11:31

Σε εμένα δεν εμφανίζει τα μαθήματα:

1. Υψηλές Τάσεις 2 (κ. Δανίκας)
2. Συστήματα Ηλεκτρικών Μηχανών για Κίνηση και Ηλεκτροπαραγωγή ΙΙ (κ. Καρλής)

Οι δύο αυτοί καθηγητές δεν κατεβάζουν εξέταση ή υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα;

Ευχαριστώ!
Τελευταία επεξεργασία από megatron και 20 Ιαν 2010, 15:19, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αιτία: Επεξεργασία δημοσίευσης - Μετατροπή κεφαλαίων σε πεζά
neoklas
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: 15 Ιαν 2008, 23:14
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Δήλωση Εξέτασης Μαθημάτων Εαρ. Εξαμ.[Εξεταστικής Φεβρ.2010]

Δημοσίευσηαπό Itsa » 20 Ιαν 2010, 12:53

Και σε μένα υπάρχει πρόβλημα στο unistudent...Ενώ αναφέρεται η ανακοίνωση στα μαθήματα του εαρινού εξαμήνου, μου εμφανίζονται μόνο τα μαθήματα του χειμερινού!!! ::)
Itsa
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: 06 Ιαν 2009, 17:01

Re: Δήλωση Εξέτασης Μαθημάτων Εαρ. Εξαμ.[Εξεταστικής Φεβρ.2010]

Δημοσίευσηαπό Dimitrisgz » 20 Ιαν 2010, 13:23

Itsa έγραψε:Και σε μένα υπάρχει πρόβλημα στο unistudent...Ενώ αναφέρεται η ανακοίνωση στα μαθήματα του εαρινού εξαμήνου, μου εμφανίζονται μόνο τα μαθήματα του χειμερινού!!! ::)



Νομίζω πρέπει να πατήσεις πάνω αριστερά που λέει "προσθήκη" και από κει προσθέτεις τα μαθήματα του Εαρινού.

Εγώ έχω άλλη απορία.... 1)Υπάρχει κάποιος περιορισμός στο αριθμό μαθημάτων ή δηλώνουμε όλα του εαρινού που χρωστάμε??
και 2) Πότε θα γίνει η πτυχιακή ??? ???
Dimitrisgz
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: 04 Δεκ 2009, 14:07
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Δήλωση Εξέτασης Μαθημάτων Εαρ. Εξαμ.[Εξεταστικής Φεβρ.2010]

Δημοσίευσηαπό Itsa » 24 Ιαν 2010, 23:01

Ευχαριστώ!
Όχι περιορισμός νομίζω πως δεν υπάρχει...μπορείς να τα δηλώσεις και όλα αν θέλεις!
Και γω με την σειρά μου θέλω να ρωτήσω αν έχουμε κανα νέο για την πτυχιακή? Θα βγει το πρόγραμμα μετά το τέλος των δηλώσεων???Δηλ αφού ξεκινήσει η κανονική εξεταστική???
Itsa
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: 06 Ιαν 2009, 17:01

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 23 επισκέπτες