Ανακοίνωση Δηλώσεων Μαθημάτων Επιλογής Χειμερινού Εξαμήνου 2008-2009

Ανακοινώσεις γενικής φύσεως σχετικά με το Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Δ.Π.Θ.

Re: Ανακοίνωση Δηλώσεων Μαθημάτων Επιλογής Χειμερινού Εξαμήνου 2008-2009

Δημοσίευσηαπό REIGN_ » 12 Οκτ 2008, 17:07

nicktopas έγραψε:
2. Δηλώνουμε μόνο επιλογής κάθε εξαμήνου (και μόνο αυτά που θέλουμε,
ΔΕΝ εχει σειρά προτεραιότητας- αν δε γίνει το μάθημα που δηλώσαμε γιατί δεν το διάλεξαν πολλοί, θα δούμε τι θα γίνει)



Όσον αφορά αυτό το θέμα τα μαθήματα επιλογής θα γίνουν ΟΛΑ έστω και με έναν φοιτητή. Αυτό αποφασίστηκε στο τμήμα οπότε δηλώστε όποιο μάθημα επιθυμείτε. Αν κανείς κάνει και μόνος του τόσο το καλύτερο. Θα πάρει καλό βαθμό.  ;)
REIGN_
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 07 Ιουν 2008, 13:10

Re: Ανακοίνωση Δηλώσεων Μαθημάτων Επιλογής Χειμερινού Εξαμήνου 2008-2009

Δημοσίευσηαπό paul21 » 13 Οκτ 2008, 09:22

jimmy_thomas έγραψε:Και σε μένα ακριβώς το ίδιο συνεβη. Παίζει να έχω κάνει συνολικά 4 φορές τη δήλωση μέχρι τώρα. Τι στην ευχή συμβαίνει και εξαφανίζονται? Θα πρέπει να έχουμε και αυτό το άγχος τώρα?

Ρε παιδια , μηπως εμαθε κανενας , απο τη γραμματεια , γιατι συμβαινει αυτο το πραγμα συνεχεια ????
(Τελικα , μαλλον ολοι μας θα δηλωσουμε τα μαθηματα επιλογης στις 20 του μηνος!!!!) ::)
Δε θέλω τζάκι , Δε θέλω σόμπα.... θέλω μονάχα της Original τη μπόμπα.
Άβαταρ μέλους
paul21
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: 09 Απρ 2008, 21:11

Re: Ανακοίνωση Δηλώσεων Μαθημάτων Επιλογής Χειμερινού Εξαμήνου 2008-2009

Δημοσίευσηαπό Stokos » 17 Οκτ 2008, 19:35

Λοιπόν ο κ. Καράκος (ο οποίος επικοινώνησε με τη γραμματεία) μας είπε ότι τα μαθήματα δεν σβήνονται, απλά θα εμφανιστούν μόνιμα μετά τη λήξη της προθεσμίας.

Είδωμεν...
Stokos
 

Re: Ανακοίνωση Δηλώσεων Μαθημάτων Επιλογής Χειμερινού Εξαμήνου 2008-2009

Δημοσίευσηαπό Cobra_MX5 » 17 Οκτ 2008, 21:57

Επιβεβαιωνω το παραπανω, αφου σημερα που ρωτησαμε στη γραμματεια μας ειπαν οτι την πρωτη φορα που κανει καθενας τη δηλωση αποθηκευεται στο server και απλα μια και καλη οταν κλεισουν οι δηλωσεις θα "επιβεβαιωθουν" και θα φαινονται σαν μαθηματα κανονικα... Μην παρω κανενα στο λαιμο μου, απλως μεταφερω τα λογια της γραμματεως σχεδον αυτουσια (οσο τα θυμαμαι)...

Επισης, για τους ηλεκτρονικους του 9ου εξαμηνου μας ειπαν οτι πρεπει να κανουμε την ηλεκτρονικη δηλωση κανονικα με ολα τα μαθηματα που θελουμε να παρακολουθησουμε και επιπλεον να παμε τ χαρτι που αναφερεται στη σχετικη ανακοινωση στο οποιο να γραψουμε μονο τα 3 μαθηματα που καθοριζουν τον κυκλο που θελουμε και ποιος κυκλος ειναι αυτος...

Υ.Γ. Εγω βεβαια θα κανω και ενα print screen κανοντας την ηλεκτρονικη δηλωση για καλο και για κακο...
Τελευταία επεξεργασία από James και 18 Οκτ 2008, 01:54, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Cobra_MX5
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 114
Εγγραφή: 20 Φεβ 2008, 20:13

Re: Ανακοίνωση Δηλώσεων Μαθημάτων Επιλογής Χειμερινού Εξαμήνου 2008-2009

Δημοσίευσηαπό dimitrisgzs » 18 Οκτ 2008, 01:53

για να μαι σιγουρος ξαναρωταω.... ειμαι 4ο ετος,τα πεδια που τα χρωσταω θα τα βαλω στη δηλωση???
Η μονο τα επιλογης??
Άβαταρ μέλους
dimitrisgzs
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: 09 Απρ 2008, 03:12

Re: Ανακοίνωση Δηλώσεων Μαθημάτων Επιλογής Χειμερινού Εξαμήνου 2008-2009

Δημοσίευσηαπό Stokos » 18 Οκτ 2008, 09:44

Λοιπόν για μαθήματα μη επιλογής που χρωστάς ισχύει το εξής...

α) Αν το μάθημα έχει εργαστήριο και το χρωστάς (π.χ. στα πεδία δεν είχες πάει στο εργαστήριο) και δηλώσεις τα πεδία, τότε αυτόματα σε γράφουν και στο εργαστήριο.
β) Μπορείς να μη δηλώσεις το μάθημα και να περάσεις από τη γραμματεία του εργαστηρίου και να γραφείς εκεί.

Προσωπικά έκανα το β) γιατί δεν εμπιστεύομαι και τόσο το ηλεκτρονικό σύστημα...
Stokos
 

Re: Ανακοίνωση Δηλώσεων Μαθημάτων Επιλογής Χειμερινού Εξαμήνου 2008-2009

Δημοσίευσηαπό m.j. » 18 Οκτ 2008, 10:17

Stokos έγραψε:Λοιπόν για μαθήματα μη επιλογής που χρωστάς ισχύει το εξής...

α) Αν το μάθημα έχει εργαστήριο και το χρωστάς (π.χ. στα πεδία δεν είχες πάει στο εργαστήριο) και δηλώσεις τα πεδία, τότε αυτόματα σε γράφουν και στο εργαστήριο.
β) Μπορείς να μη δηλώσεις το μάθημα και να περάσεις από τη γραμματεία του εργαστηρίου και να γραφείς εκεί.

Προσωπικά έκανα το β) γιατί δεν εμπιστεύομαι και τόσο το ηλεκτρονικό σύστημα...


αυτό που λες θα το κάνουμε μόνο σε περίπτωση που χρωστάμε το εργαστήριο του αντίστοιχου υποχρεωτικού μαθήματος, έτσι δεν είναι??
διαφορετικά δεν χρειάζεται κανένα υποχρεωτικό μάθημα δήλωση, παρά μόνο τα κατ'επιλογής υποχρεωτικά όπως σχετικά αναφέρει και η ανακοίνωση..
peace just wanted to be free.
m.j.
Sr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 304
Εγγραφή: 18 Μάιος 2008, 14:58
Τοποθεσία: ..το υπερπέραν..


Προηγούμενη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες

cron