Ανακοίνωση Δηλώσεων Μαθημάτων Επιλογής Χειμερινού Εξαμήνου 2008-2009

Ανακοινώσεις γενικής φύσεως σχετικά με το Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Δ.Π.Θ.

Re: Ανακοίνωση Δηλώσεων Μαθημάτων Επιλογής Χειμερινού Εξαμήνου 2008-2009

Δημοσίευσηαπό paul21 » 09 Οκτ 2008, 13:59

παιδια ,εγω χτες δηλωσα ωσ επιλογης  html ...και αμεσως πηγα στις βαθμολογιες και μου το εμφανιζε και εκει...
Τωρα ,ομως , που ξαναπηγα , πρωτα στις βαθμολογιες και μετα στη δηλωση μου  , δεν εμφανιστηκε πουθενα το μαθημα !!!! Δε πιστευω να ξαναγινει ???(θα πρεπει δλδ να το ελεγχουμε καθε μερα μεχρι τις 20 -10-2008 >:( >:()
Δε θέλω τζάκι , Δε θέλω σόμπα.... θέλω μονάχα της Original τη μπόμπα.
Άβαταρ μέλους
paul21
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: 09 Απρ 2008, 21:11

Re: Ανακοίνωση Δηλώσεων Μαθημάτων Επιλογής Χειμερινού Εξαμήνου 2008-2009

Δημοσίευσηαπό Stokos » 09 Οκτ 2008, 14:22

το ίδιο ακριβώς έγινε και με εμένα...
Stokos
 

Re: Ανακοίνωση Δηλώσεων Μαθημάτων Επιλογής Χειμερινού Εξαμήνου 2008-2009

Δημοσίευσηαπό jimmy_thomas » 09 Οκτ 2008, 17:59

Και σε μένα ακριβώς το ίδιο συνεβη. Παίζει να έχω κάνει συνολικά 4 φορές τη δήλωση μέχρι τώρα. Τι στην ευχή συμβαίνει και εξαφανίζονται? Θα πρέπει να έχουμε και αυτό το άγχος τώρα?
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
jimmy_thomas
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: 16 Ιαν 2008, 05:30
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Ανακοίνωση Δηλώσεων Μαθημάτων Επιλογής Χειμερινού Εξαμήνου 2008-2009

Δημοσίευσηαπό paul21 » 09 Οκτ 2008, 19:19

Ναι ρε παιδια δε μας φτανουν ολα τα αλλα ...θα εχουμε τωρα και αυτο!!! Οπως ειπα και προηγουμενως ,μαλλον θα πρεπει να το ελεγχουμε καθε μερα ...μεχρι να παει 20 του μηνος...ΑΑΑΑ ΡΕ οργανωση και ενημερωση που υπαρχει απο μερους της γραμματειας!!! Ας ελπισουμε να διορθωθει αυτο το προβλημα ,οσο πιο γρηγορα γινεται!!!
Δε θέλω τζάκι , Δε θέλω σόμπα.... θέλω μονάχα της Original τη μπόμπα.
Άβαταρ μέλους
paul21
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: 09 Απρ 2008, 21:11

Re: Ανακοίνωση Δηλώσεων Μαθημάτων Επιλογής Χειμερινού Εξαμήνου 2008-2009

Δημοσίευσηαπό paul21 » 10 Οκτ 2008, 11:18

αρχισαμε παλι τα ιδια!!!!!! >:( :-\
Δε θέλω τζάκι , Δε θέλω σόμπα.... θέλω μονάχα της Original τη μπόμπα.
Άβαταρ μέλους
paul21
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: 09 Απρ 2008, 21:11

Re: Ανακοίνωση Δηλώσεων Μαθημάτων Επιλογής Χειμερινού Εξαμήνου 2008-2009

Δημοσίευσηαπό jimmy_thomas » 10 Οκτ 2008, 19:27

Επιτυχής ενημέρωση δηλώσεων! (Για 4η φορά! Να δούμε πόσες θα χρειαστούν)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
jimmy_thomas
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: 16 Ιαν 2008, 05:30
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Ανακοίνωση Δηλώσεων Μαθημάτων Επιλογής Χειμερινού Εξαμήνου 2008-2009

Δημοσίευσηαπό jimar » 10 Οκτ 2008, 21:49

Μήπως... λέω.. μήπως, υποθετικά μιλώντας πάντα, η γραμματεία καταχωρεί τις δηλώσεις και μετά θα προσθέσει τις επιλογές σε κάθε φοιτητή. Μπορεί βέβαια να υπάρχει όντως πρόβλημα αλλα δεν ξέρω αν θα το μάθουμε... ;D. Πάντως η κατάσταση είναι για  ;D ;D ;D και για  :'( :'( :'(

Τη δήλωσή μου πάντως την έκανα στη γραμματεία... είθε η επόμενη μέρα να μας διαψεύσει όλους μας Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από jimar και 11 Οκτ 2008, 09:32, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Once upon a time i was walking in the wild and i fell onto a tree...
People they say that it happens everyday and the tree just came to me...
Άβαταρ μέλους
jimar
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: 17 Ιουν 2008, 17:52
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Ανακοίνωση Δηλώσεων Μαθημάτων Επιλογής Χειμερινού Εξαμήνου 2008-2009

Δημοσίευσηαπό patirgerasimos » 10 Οκτ 2008, 23:53

τι εννοεις να τα μαζευει καπου κ μετα να τα περναει στο συστημα? τοτε γιατι εφτιαξε το συστημα?? μαλλον ειναι δυσλειτουργια. επισης μη γραφεις συνεχομενα post μπορεις να κανεις modify κ να προσθεσεις/διορθωσεις κατι...
Άβαταρ μέλους
patirgerasimos
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 1158
Εγγραφή: 09 Απρ 2008, 20:02
Τοποθεσία: Μονή Εσφιγμένου

Re: Ανακοίνωση Δηλώσεων Μαθημάτων Επιλογής Χειμερ&

Δημοσίευσηαπό REIGN_ » 11 Οκτ 2008, 13:08

Ρε παιδιά συγνώμη αλλά η μαθηματική ανάλυση 1 που είναι; Εμένα πάντως δεν μου την βγάζει στη λίστα των μαθημάτων από τα οποία μπορώ να διαλέξω για την δήλωση μου. Επίσης μου εμφανίζει το σχέδιο το οποίο είναι περασμένο. Μήπως έχουν μπλεξει τα μπούτια τους τελείως;

Είπα να μην περιμένω μέχρι τελευταία ημέρα για να δηλώσω μαθήματα αλλά τελικά θα το κάνω και εγώ με τον εληνικό τρόπο στις 20 του μηνός.
Τελευταία επεξεργασία από REIGN_ και 11 Οκτ 2008, 13:16, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
REIGN_
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 07 Ιουν 2008, 13:10

Re: Ανακοίνωση Δηλώσεων Μαθημάτων Επιλογής Χειμερινού Εξαμήνου 2008-2009

Δημοσίευσηαπό Cobra_MX5 » 11 Οκτ 2008, 13:11

Η αναλυση 1 ειναι υποχρεωτικο μαθημα, δεν πρεπει να το δηλωσεις...

Η πρεπει να δηλωσεις και τα υποχρεωτικα?
Cobra_MX5
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 114
Εγγραφή: 20 Φεβ 2008, 20:13

Re: Ανακοίνωση Δηλώσεων Μαθημάτων Επιλογής Χειμερ&

Δημοσίευσηαπό REIGN_ » 11 Οκτ 2008, 13:21

Αυτό συζητήθηκε και σε προηγούμενα post αλλά δεν έβγαλα άκρη. Η ανακοίνωση λέει να προσθέσουμε και τα υποχρεωτικά που χρωστάμε. Τώρα τι γίνεται δεν ξέρω. Για σιγουριά θα ρωτήσω τόσο την γραμματεία την δευτέρα όσο και τον κ.Κουκουρλή και θα μεταφέρω την απάντηση τους. Εκτός και αν κάποιος ρώτησε ήδη και του έδωσαν απάντηση.

Edit : Τώρα πάντως που διάβασα την ανακοίνωση ξανά πολύ προσεκτικά, έχω την εντύπωση ότι τα υποχρεωτικά δεν χρειάζεται να τα δηλώσεις. Καλού κακού θα κάνω μία ερώτηση.
Τελευταία επεξεργασία από REIGN_ και 11 Οκτ 2008, 13:41, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
REIGN_
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 07 Ιουν 2008, 13:10

Re: Ανακοίνωση Δηλώσεων Μαθημάτων Επιλογής Χειμερ&

Δημοσίευσηαπό m.j. » 11 Οκτ 2008, 15:24

REIGN_ έγραψε:Αυτό συζητήθηκε και σε προηγούμενα post αλλά δεν έβγαλα άκρη. Η ανακοίνωση λέει να προσθέσουμε και τα υποχρεωτικά που χρωστάμε. Τώρα τι γίνεται δεν ξέρω. Για σιγουριά θα ρωτήσω τόσο την γραμματεία την δευτέρα όσο και τον κ.Κουκουρλή και θα μεταφέρω την απάντηση τους. Εκτός και αν κάποιος ρώτησε ήδη και του έδωσαν απάντηση.

Edit : Τώρα πάντως που διάβασα την ανακοίνωση ξανά πολύ προσεκτικά, έχω την εντύπωση ότι τα υποχρεωτικά δεν χρειάζεται να τα δηλώσεις. Καλού κακού θα κάνω μία ερώτηση.


Αν διαβάσεις με προσοχή την ανακοίνωση...
"Ανακοινώνεται στους φοιτητές και τις φοιτήτριες του Τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ότι, οι δηλώσεις των κατ'επιλογήν υποχρεωτικών μαθημάτων του Χειμερινού Εξαμήνου 2008-2009 θα υποβληθούν ηλεκτρονικά με την χρήση των προσωπικών κωδικών πρόσβασης για την διαδικτυακή πύλη της Πολυτεχνικής Σχολής.Το χρονικό διάστημα ηλεκτρονικής υποβολής δήλωσης αρχίζει από τις 8-10-2008 και λήγει στις 20-10-2008, στην διάρκεια του οποίου καλείστε να δηλώσετε τα κατ'επιλογήν υποχρεωτικά μαθήματα που θα παρακολουθήσετε κατά το προσεχές χειμερινό εξάμηνο, καθώς..."
και προσέξεις τα έντονα γράμματα θα καταλάβεις πως πρόκειται για υποχρεωτικά μεν, επιλογής δε!

ελπίζω να βγει μία άκρη σύντομα πάντως  :)
peace just wanted to be free.
m.j.
Sr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 304
Εγγραφή: 18 Μάιος 2008, 14:58
Τοποθεσία: ..το υπερπέραν..

Re: Ανακοίνωση Δηλώσεων Μαθημάτων Επιλογής Χειμερινού Εξαμήνου 2008-2009

Δημοσίευσηαπό jimar » 11 Οκτ 2008, 15:39

Αυτό που μπορούμε να συμπεράνουμε είναι ότι είμαστε υποχρεωμένοι να διαλέξουμε ένα μάθημα επιλογής... με αυτήν τη λογική μάλλον γράφουν υποχρεωτικό κατ'επιλογής (τα υπόλοιπα είναι σκέτο υποχρεωτικά). Το θετικό είναι ότι σήμερα συνέχισε να υπάρχει η επιλογή μου στον κατάλογο με τα μαθήματα που παρακολουθώ (εκέι που λέέι βαθμολογίες) ... λέτε να το διόρθωσαν;
Once upon a time i was walking in the wild and i fell onto a tree...
People they say that it happens everyday and the tree just came to me...
Άβαταρ μέλους
jimar
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: 17 Ιουν 2008, 17:52
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Ανακοίνωση Δηλώσεων Μαθημάτων Επιλογής Χειμερινού Εξαμήνου 2008-2009

Δημοσίευσηαπό Stathmarxis » 11 Οκτ 2008, 15:41

Όντως, υποχρεωτικά κατ'επιλογήν είναι τα γνωστά μας "επιλεγόμενα", και όντως ΔΕΝ δηλώνουμε τα υποχρεωτικά..
Stathmarxis
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: 10 Ιαν 2008, 15:16
Τοποθεσία: Xanthi

Re: Ανακοίνωση Δηλώσεων Μαθημάτων Επιλογής Χειμερινού Εξαμήνου 2008-2009

Δημοσίευσηαπό nicktopas » 11 Οκτ 2008, 19:41

Τα πράγματα είναι απλά ρε παιδιά μην μπερδεύεστε:

1. Δεν δηλώνουμε βασικά μαθήματα.

2. Δηλώνουμε μόνο επιλογής κάθε εξαμήνου (και μόνο αυτά που θέλουμε,
ΔΕΝ εχει σειρά προτεραιότητας- αν δε γίνει το μάθημα που δηλώσαμε γιατί δεν το διάλεξαν πολλοί, θα δούμε τι θα γίνει)

3. Αν δεν χρωστάμε κανένα επιλογής, (για τους εκτός κύκλου) δεν στέλνουμε τίποτα (ούτε κενή αίτηση) μετά από υπόδειξη της κ. Κεσογλίδου που είναι στη Γραμματεία.

Και τέλος...
nicktopas
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 15 Μάιος 2008, 17:05

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 16 επισκέπτες