Διημερίδα ΗΜΜΥ

Ανακοινώσεις γενικής φύσεως σχετικά με το Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Δ.Π.Θ.

Διημερίδα ΗΜΜΥ

Δημοσίευσηαπό patirgerasimos » 02 Δεκ 2008, 17:45

Τη Πέμπτη κ τη Παρασκευή (4-5/12) οργανώνεται μια ενημέρωση στους φοιτητές οσον αφορά την επιλογή του κύκλου σπουδών. Θα μιλήσουν καθηγητές από όλους τους τομείς( κ του τομέα λογισμικού) καθώς κ άτομα από την αγορά εργασίας..

Η ενημέρωση θα λάβει χώρα στο αμφιθέατρο Α2 στις 20:00.. Επίσης προστέθηκαν επιπλέον δρομολόγια για την εκδήλωση.
Τελευταία επεξεργασία από macJohn και 02 Δεκ 2008, 19:16, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αιτία: Διόρθωση Τίτλου: Κεφαλαία σε μικρά.
Άβαταρ μέλους
patirgerasimos
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 1158
Εγγραφή: 09 Απρ 2008, 20:02
Τοποθεσία: Μονή Εσφιγμένου

Re: ΔΙΗΜΕΡΙΔΑ ΗΜΜΥ

Δημοσίευσηαπό paul21 » 02 Δεκ 2008, 17:47

Ωραια ...να ενημερωθουμε και τι κυκλο θα διαλεξουμε ..
Δε θέλω τζάκι , Δε θέλω σόμπα.... θέλω μονάχα της Original τη μπόμπα.
Άβαταρ μέλους
paul21
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: 09 Απρ 2008, 21:11

Re: Διημερίδα ΗΜΜΥ

Δημοσίευσηαπό cmavr8 » 02 Δεκ 2008, 22:29

"Α2 στις 20:00" εννοούν την πέμπτη ε?
Παρασκευή όλη μέρα??
cmavr8
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 519
Εγγραφή: 17 Μάιος 2008, 16:15
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Διημερίδα ΗΜΜΥ

Δημοσίευσηαπό Giannis » 02 Δεκ 2008, 23:20

patirgerasimos έγραψε:Τη Πέμπτη κ τη Παρασκευή (4-5/12) οργανώνεται μια ενημέρωση στους φοιτητές οσον αφορά την επιλογή του κύκλου σπουδών. Θα μιλήσουν καθηγητές από όλους τους τομείς( κ του τομέα λογισμικού) καθώς κ άτομα από την αγορά εργασίας..

Η ενημέρωση θα λάβει χώρα στο αμφιθέατρο Α2 στις 20:00.. Επίσης προστέθηκαν επιπλέον δρομολόγια για την εκδήλωση.



Μάλλον ξεχνάς (ή θέλεις να ξεχνάς) ότι είναι εκδήλωση της ΠΑΣΠ. Για να τα λέμε όλα. ;)
Άβαταρ μέλους
Giannis
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 182
Εγγραφή: 15 Ιαν 2008, 01:39
Τοποθεσία: Banana Republic
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Διημερίδα ΗΜΜΥ

Δημοσίευσηαπό patirgerasimos » 03 Δεκ 2008, 00:22

Αυτό το άφησα για σένα... Αν νομίζεις ότι έχει παραταξιακό χαρακτήρα κάνεις λάθος..Θα μιλήσουν καθηγητές που μας κάνουν μαθημα άτομα απο το ΤΕΕ κ τον ιδιωτικό τομέα..Τη σημασία έχει ποιος το κάνει? Θα πάμε κ θα ακουσουμε 5 πραγματα τα οποια μπορει να μας φανούν χρήσιμα στην επιλογή..αυτό.

@cmavr8 πεμπτη κ παρασκευη στις 20:00 στο αμφιθέατρο Α2
Άβαταρ μέλους
patirgerasimos
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 1158
Εγγραφή: 09 Απρ 2008, 20:02
Τοποθεσία: Μονή Εσφιγμένου

Re: Διημερίδα ΗΜΜΥ

Δημοσίευσηαπό oval » 03 Δεκ 2008, 00:38

Μπράβο ρε giannis πες τα, που θα ενημέρωθω εγώ απο τους πασπίτες καλύτερα να μείνω (μείνεις) στο σκοτάδι
αλλωστε μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι.
oval
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 09 Απρ 2008, 20:07

Re: Διημερίδα ΗΜΜΥ

Δημοσίευσηαπό m.j. » 03 Δεκ 2008, 03:28

δεν καταλαβαίνω πάντως τόσο δύσκολο είναι το πανεπιστήμιο να οργανώσει κάτι αντίστοιχο χωρίς να βγαίνει μπροστά κάποιο κόμμα?
είναι λίγο έλεος αυτό ρε παιδιά,τόση συγκάλυψη πια,τόση συνεργασία,τόσο χωμένοι είναι όλοι εδώ?
εεε πια.
m.j.
Sr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 304
Εγγραφή: 18 Μάιος 2008, 14:58
Τοποθεσία: ..το υπερπέραν..

Re: Διημερίδα ΗΜΜΥ

Δημοσίευσηαπό LoVaBiLL » 03 Δεκ 2008, 04:16

ΠΑΣΠ ΚΑΙ ΤΕΕ?
αυτο ειναι;
Άβαταρ μέλους
LoVaBiLL
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 804
Εγγραφή: 16 Ιαν 2008, 01:18

Re: Διημερίδα ΗΜΜΥ

Δημοσίευσηαπό Giannis » 03 Δεκ 2008, 04:49

oval έγραψε:Μπράβο ρε giannis πες τα, που θα ενημέρωθω εγώ απο τους πασπίτες καλύτερα να μείνω (μείνεις) στο σκοτάδι
αλλωστε μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι.


Για την ενημέρωσή σου πάντως και επειδή ήμουν σίγουρος ότι τα δυό σας (patirgerasimos & oval) θα αντιδρούσατε, αντίστοιχες "εκδηλώσεις" είναι γνωστό σε όσους ξέρουν και έχουν παρακολουθήσει στο παρελθόν, ότι μόνο πλατιασμό, φαφλατισμό, αλλά και ανούσια ευχολόγια περιέχουν παρά κάτι το ουσιώδες. Όποιος θέλει να ενημερωθεί φίλε μου, αν περιμένει την ΠΑΣΠ (ή την κάθε "ΠΑΣΠ") κάηκε....

και κάτι offtopic, πτωχοί τω πνεύματι φίλε μου oval, είναι αυτοί που χρησιμοποιούν τα δημόσια forum για την εκπροσώπιση των κομματικών τους συμφερόντων, κάτι που εσύ oval έχεις κάνει με μεγάλη επιτυχία και στα 6 (7,8?) posts που έχεις μέχρι αυτή τη στιγμή στο forum....(οπότε μήπως να κοιταχθείς στον καθρέφτη για το ποιος μένει στο σκοτάδι?? Λέω 'γω τώρα...)









omg....είναι 4:48πμ και ξέχασα να ανάψω το φως....έχω μείνει για τα καλά στο σκοτάδι..... μαμάααααα φοβάμαι....... :'(
Άβαταρ μέλους
Giannis
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 182
Εγγραφή: 15 Ιαν 2008, 01:39
Τοποθεσία: Banana Republic
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Διημερίδα ΗΜΜΥ

Δημοσίευσηαπό patirgerasimos » 03 Δεκ 2008, 11:46

m.j. έγραψε:δεν καταλαβαίνω πάντως τόσο δύσκολο είναι το πανεπιστήμιο να οργανώσει κάτι αντίστοιχο


υπάρχει εκδήλωση που μιλάνε οι καθηγητές από κάθε τομέα λίγο πριν τις δηλώσεις....
Άβαταρ μέλους
patirgerasimos
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 1158
Εγγραφή: 09 Απρ 2008, 20:02
Τοποθεσία: Μονή Εσφιγμένου

Re: Διημερίδα ΗΜΜΥ

Δημοσίευσηαπό m.j. » 03 Δεκ 2008, 11:56

ουπς!είχα βγάλει το συμπέρασμα ότι η εκδήλωση που θα γίνει την Πέμπτη-Παρασκευή ταυτίζεται με αυτή που λες 8)
σημειώστε λάθος τότε.

αλλά όταν ανακοινώνεται κάτι στο φόρουμ καλό θα ήταν να δίνονται όλες οι extra "λεπτομέρειες" να ξέρουμε τι μας γίνεται,γιατί αλλιώς..μια χαρά μπαίνουν οι ταμπελίτσες......
m.j.
Sr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 304
Εγγραφή: 18 Μάιος 2008, 14:58
Τοποθεσία: ..το υπερπέραν..

Re: Διημερίδα ΗΜΜΥ

Δημοσίευσηαπό cmavr8 » 03 Δεκ 2008, 12:13

Ωραία, για να καταλάβω εγώ ο χαζός, μπορεί κάποιος να κάνει το sum-up?

Στις 8 ξεκινάνε οι ομιλίες καθηγητών ή η ΠΑΣΠ?
cmavr8
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 519
Εγγραφή: 17 Μάιος 2008, 16:15
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Διημερίδα ΗΜΜΥ

Δημοσίευσηαπό liakos » 03 Δεκ 2008, 14:13

Λοιπον βλέπω πως χάθηκε η ούσια ...... πραγματοποιείτε μια εκδήλωση στην οποία θα μιλήσουν καθήγητες του τμήματος και άνθρώποι απο τον χωρο εργάσιας και εκπρώσοποι απο το ΤΕΕ..... την εκδήλωση ναι την διωργανώνει η ΠΑΣΠ στα πλαισια της ενημερωσης των φοιτητων που ενδιαφέρονται !!! Δεν παρακαλέσαμε κανέναν να έρθει.....θα πραγματοποιηθεί την πεμπτη στις 20:00 και την παρασκευη στις 20:00 !την πεμπτη θα μιλησουν καθηγητες απο τον ενεργειακό τομεα και τον τομεά λογισμικου και την παρασκευη απο τον ηλεκτρονικο τομεα και τον τηλεπικοινωνιακο τομεα......Στο φορουμ δεν τον ανεφαραμε για να κανουμε διαφήμηση της ΠΑΣΠ αλλα για να ενημερώσουμε τον κοσμο για μια τοσο σημαντικη εκδήλωση..... Οποιος δεν θέλει να έρθει δεν έρχεται και τέλος!!
Άβαταρ μέλους
liakos
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: 11 Μάιος 2008, 16:15

Re: Διημερίδα ΗΜΜΥ

Δημοσίευσηαπό Stokos » 03 Δεκ 2008, 16:59

liakos έγραψε:Λοιπον βλέπω πως χάθηκε η ούσια ...... πραγματοποιείτε μια εκδήλωση στην οποία θα μιλήσουν καθήγητες του τμήματος και άνθρώποι απο τον χωρο εργάσιας και εκπρώσοποι απο το ΤΕΕ..... την εκδήλωση ναι την διωργανώνει η ΠΑΣΠ στα πλαισια της ενημερωσης των φοιτητων που ενδιαφέρονται !!! Δεν παρακαλέσαμε κανέναν να έρθει.....θα πραγματοποιηθεί την πεμπτη στις 20:00 και την παρασκευη στις 20:00 !την πεμπτη θα μιλησουν καθηγητες απο τον ενεργειακό τομεα και τον τομεά λογισμικου και την παρασκευη απο τον ηλεκτρονικο τομεα και τον τηλεπικοινωνιακο τομεα......Στο φορουμ δεν τον ανεφαραμε για να κανουμε διαφήμηση της ΠΑΣΠ αλλα για να ενημερώσουμε τον κοσμο για μια τοσο σημαντικη εκδήλωση..... Οποιος δεν θέλει να έρθει δεν έρχεται και τέλος!!


τομέα λογισμικού ?!? Έγινε επιτέλους ο τομέας?
Stokos
 

Re: Διημερίδα ΗΜΜΥ

Δημοσίευσηαπό James » 03 Δεκ 2008, 17:18

Stokos έγραψε:τομέα λογισμικού ?!? Έγινε επιτέλους ο τομέας?

Όχι, το ζήτημα τέθηκε αλλά απορρίφθηκε (πολύ σύντομες αλλά αξιόπιστες πληροφορίες). Ο liakos προφανώς εννοεί -κυριολεκτικά- τον τομέα, όχι τον κύκλο σπουδών.
(Μόνο) James
Άβαταρ μέλους
James
Διαχειριστής
 
Δημοσιεύσεις: 1740
Εγγραφή: 08 Ιαν 2008, 22:29
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες

cron