Ενσωμάτωση flash movie στο PowerPoint 2007

Για οποιαδήποτε ερώτηση σχετικά με τη χρήση καθώς και την ανάπτυξη εφαρμογών, εδώ είναι το κατάλληλο μέρος. Απαγορεύονται θέματα σχετικά με warez καθώς και η αναζήτηση serial και cracks προγραμμάτων.

Ενσωμάτωση flash movie στο PowerPoint 2007

Δημοσίευσηαπό JimMichael » 26 Νοέμ 2008, 15:47

Έχω εγκατεστημένο το flash player (αφού μπορώ και τρέχω τα flash που θέλω να ενσωματώσω) και προσπαθώ να κάνω την εν λόγω ενσωμάτωση. Επειδή είναι η πρώτη φορά που δοκιμάζω να κάνω κάτι τέτοιο, έψαξα και βρήκα το ακόλουθο link: http://office.microsoft.com/el-gr/power ... 0673441032

Έκανα όλα τα βήματα που λέει. Έχω επίσης κοιτάξει και την ασφάλεια των ActiveX να επιτρέπονται οι μακροεντολές και τα συναφή (και τα VBA δλδ).

Το πρόβλημα είναι ότι ενώ πληκτρολογώ το κατάλληλο path για να λάβει το συγκεκριμένο .swf που θέλω να τρέξει στην παρουσίαση, πατάω να γίνει παρουσίαση και μου εμφανίζει ένα μαύρο τετράγωνο (όσο ακριβώς το'χω σχεδιάσει για να ενσωματωθεί εκεί το .swf) και αν πατήσω δεξί κλικ μου λέει movie not loaded...

Έχει κανείς κάποια ιδέα του τι να κάνω; Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας
Άβαταρ μέλους
JimMichael
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 833
Εγγραφή: 12 Ιαν 2008, 00:20
Τοποθεσία: Athens
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Ενσωμάτωση flash movie στο PowerPoint 2007

Δημοσίευσηαπό megatron » 26 Νοέμ 2008, 15:57

Φίλε μου JimMichael, κοίτα τι γίνεται. Επειδή κι εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα, αλλά με το PowerPoint 2003, θα σου πρότεινα ελέγξεις για μια ακόμα φορά
εάν το flash movie που θέλεις να εισάγεις, έχει σίγουρα ολοκληρωθεί το κατέβασμά του στον υπολογιστή σου.Με ποιο πρόγραμμα κατέβασες αυτό το flash movie
στο pc σου? Εγώ κάνω αυτή την δουλειά με το πολύ καλό Flash Saver.
Για κοίταξε λιγάκι κι εδώ σε αυτό το Link: http://www.dmxzone.com/ShowDetail.asp?NewsId=13958, μπορεί να σε βοηθήσει....

Ααα, και κάτι να μην το ξεχάσω: Μόλις κάνεις import το flash movie στο PowerPoint, και μετά πατησεις το F5 για την Παρουσίαση, καλό θα ήταν πρώτα, να κλείσεις όλο το πρόγραμμα PowerPoint και να ξανανοίξεις να παίξει από την αρχή...Μπορεί να δουλέψει....... :)
Άβαταρ μέλους
megatron
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 979
Εγγραφή: 08 Απρ 2008, 17:46
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Ενσωμάτωση flash movie στο PowerPoint 2007

Δημοσίευσηαπό JimMichael » 26 Νοέμ 2008, 16:18

Για να πω την αλήθεια δοκίμασα στη διαδρομή να βάλω ένα άλλο .swf το οποίο και δούλεψε κανονικότατα. Άρα κάτι τρέχει με το συγκεκριμένο που θέλω να ενσωματώσω. Ευχαριστώ πολύ πάντως για την άμεση ανταπόκριση, problem solved (μερικώς μεν για μένα αλλά σαν topic λύθηκε).
Άβαταρ μέλους
JimMichael
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 833
Εγγραφή: 12 Ιαν 2008, 00:20
Τοποθεσία: Athens
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Ενσωμάτωση flash movie στο PowerPoint 2007

Δημοσίευσηαπό megatron » 26 Νοέμ 2008, 19:32

Ναι.είδες? Πραάγματι θα ήταν πολύ πιθανόν να το πρόβλημα να το είχε το ίδιο το flash movie που θα ήθελες να χρησιμοποιήσεις εκείνη την ώρα.
Μπράβο σου πάντως που έκανες δουλειά!!! ;)
Άβαταρ μέλους
megatron
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 979
Εγγραφή: 08 Απρ 2008, 17:46
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες