Αναζητείται Πολυμηχάνημα μέχρι 100€

Γενική συζήτηση μόνο γύρω από θέματα hardware.

Αναζητείται Πολυμηχάνημα μέχρι 100€

Δημοσίευσηαπό nikala » 05 Απρ 2009, 12:14

λοιπόν μέχρι τώρα είμαι ανάμεσα σε (δεδομένου ότι το φαξ δε με ενδιαφέρει)
Canon PIXMA MP260: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.407272
HP PHOTOSMART C4480: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.450144

από άποψη επιδόσεων νομίζω το ΗΡ υπερτερεί (βλ. ταχύτητα εκτύπωσης) αλλά δεν ξέρω από ποιότητα κατασκευής..
παρακαλώ βοηθήστε προκειμένου να...επενδύσω σωστά τα 100€ μου ;D
Άβαταρ μέλους
nikala
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 15 Ιαν 2008, 15:24

Re: Αναζητείται Πολυμηχάνημα μέχρι 100€

Δημοσίευσηαπό Guest » 05 Απρ 2009, 12:45

Αφού θέλεις γύρω στα 100€ , γιατί δεν παίρνεις αυτό της Canon με 105€? Το μεγαλύτερο πλεονέκτημά του είναι ότι για κάθε χρώμα υπάρχει και διαφορετικό μελάνι σε αντίθεση με την HP, που παρέχει ένα μόνο για όλα τα χρώματα. Βέβαια, το αντίστοιχο της Canon που πρότεινες εσύ έχει σαν την ΗP ένα έγχρωμο.
Και εγώ προ καιρού είχα το ίδιο δίλημμα, Canon VS HP, και μετά από πολύυυ ψάξιμο κατέληξα στο ότι τα πολυμηχανήματα της Canon είναι κατά βάση πολύ πιο ανθεκτικά από αυτά της HP και πολύ καλύτερα κατασκευαστικά. Τώρα, σχετικά με το οικονομικό της υπόθεσης, αν επιμένεις στις 2 επιλογές που ανέφερες παραπάνω, καλύτερα ψάξ'το λίγο ως προς τα μελάνια και τις τιμές τους.
Guest
 

Re: Αναζητείται Πολυμηχάνημα μέχρι 100€

Δημοσίευσηαπό JimMichael » 05 Απρ 2009, 15:04

Εγώ έχω εδώ και 2 χρόνια τον αντίστοιχο c3110 της HP και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Φαντάζομαι πώς θα πηγαίνει αυτός που πρότεινες εσύ... Από προσωπική εμπειρία, όσους εκτυπωτές είχα hp κρατούσαν 5χρονα πάντα.
Φίλοι και χρήμα, νερό και λάδι.
Άβαταρ μέλους
JimMichael
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 833
Εγγραφή: 12 Ιαν 2008, 00:20
Τοποθεσία: Athens
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Αναζητείται Πολυμηχάνημα μέχρι 100€

Δημοσίευσηαπό LoVaBiLL » 05 Απρ 2009, 19:27

JimMichael έγραψε:Εγώ έχω εδώ και 2 χρόνια τον αντίστοιχο c3110 της HP και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Φαντάζομαι πώς θα πηγαίνει αυτός που πρότεινες εσύ... Από προσωπική εμπειρία, όσους εκτυπωτές είχα hp κρατούσαν 5χρονα πάντα.


+1
Άβαταρ μέλους
LoVaBiLL
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 804
Εγγραφή: 16 Ιαν 2008, 01:18

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

cron