Τροφοδοτικό πόσα watt;

Γενική συζήτηση μόνο γύρω από θέματα hardware.

Τροφοδοτικό πόσα watt;

Δημοσίευσηαπό alehunter » 09 Απρ 2012, 18:28

Πως μπορω να δω ποσα watt ειναι το τροφοδοτικο μου καθως και ποσα απο αυτα χρησιμοποιω-καταναλωνω???υπαρχει καποιο προγραμμα(freeware ή μη) ???

(χωρις να ανοιξω το κουτι και δω πανω την ετικετα του τροφοδοτικου ποσα watt ειναι... )
Άβαταρ μέλους
alehunter
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 1527
Εγγραφή: 24 Δεκ 2011, 01:33
Τοποθεσία: ακριβώς εκεί που θες να 'μαι
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Τροφοδοτικό πόσα watt;

Δημοσίευσηαπό JimMichael » 09 Απρ 2012, 23:09

Καλησπέρα,
Δεν έχω ακούσει για λογισμικό που να μπορεί να κάνει κάτι τέτοιο και αμφιβάλλω αν υπάρχει, καθώς απ'όσο γνωρίζω δεν υπάρχει κάποια επικοινωνία μεταξύ μητρικής και τροφοδοτικού πέραν της τροφοδοσίας. Υπάρχουν διατάξεις όμως που μπορούν να συνδεθούν και να σου δώσουν μια απάντηση στην κατανάλωση. Μια εκτίμηση αυτής μπορεί να γίνει και από ιστοσελίδες όπως αυτή, δεδομένου ότι γνωρίζεις το σύστημά σου από τα επιμέρους στοιχεία από τα οποία αποτελείται, δηλαδή μοντέλο επεξεργαστή, μητρική, όπως και αριθμό και μέγεθος των ανεμιστήρων που έχεις.
Άβαταρ μέλους
JimMichael
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 833
Εγγραφή: 12 Ιαν 2008, 00:20
Τοποθεσία: Athens
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Τροφοδοτικό πόσα watt;

Δημοσίευσηαπό alehunter » 09 Απρ 2012, 23:39

ναι το βρηκα και εγω αυτο το site που ειναι η μοναδικη καλη και αξιοπιστη λυση αλλα δεν μου κανει διοτι δεν θυμαμαι ποσα ανεμιστηρακια εχει ο υπολογιστης....
Τελος παντων,δεν πειραζει θα το ανοιξω να δω,σιγα το θεμα(απλα βαριομουν αφανταστα να το ανοιγω και μετα να το ξανακλεινω αλλα τι να κανουμε...)



Ευχαριστω πολυ φίλε για την απαντηση
Άβαταρ μέλους
alehunter
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 1527
Εγγραφή: 24 Δεκ 2011, 01:33
Τοποθεσία: ακριβώς εκεί που θες να 'μαι
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron