Αίτημα για ξεκλείδωμα του τοπικ για την επαναφορά του skin

Συζήτηση αποκλειστικά και μόνο για το site και το forum. Προτείνετε ιδέες και επισημάνετε προβλήματα που συναντάτε.

Re: Αίτημα για ξεκλείδωμα του τοπικ για την επαναφορά του skin

Δημοσίευσηαπό James » 25 Οκτ 2008, 11:32

nuovo έγραψε:Να υποθέσω και αυτό φιλικά πάντα. Να απαντήσω κι εγώ φιλικά ότι μου δίνεις την εντύπωση ανθρώπου που βγάζει βιαστικά συμπεράσματα(εγώ το λέω πράγματι φιλικά).

nuovo έγραψε:Προφανώς δεν θέλετε κάτι τέτοιο και το καλύτερο θα ήταν να το λέγατε αυτό από την αρχή.

Σε αυτό καλύφθηκα, εντάξει (φιλικά πάντα).

nuovo έγραψε:Επίσης, αυτό που σου λέω είναι υπερβολικά απλό για να μη μπορεί να γίνει.

Σε αυτό δεν καλύφθηκα ακόμη. Αδυνατό να κατανοήσω που το στηρίζεις.
(Μόνο) James
Άβαταρ μέλους
James
Διαχειριστής
 
Δημοσιεύσεις: 1740
Εγγραφή: 08 Ιαν 2008, 22:29
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Αίτημα για ξεκλείδωμα του τοπικ για την επαναφορά του skin

Δημοσίευσηαπό nuovo » 25 Οκτ 2008, 11:43

James έγραψε:
nuovo έγραψε:Να υποθέσω και αυτό φιλικά πάντα. Να απαντήσω κι εγώ φιλικά ότι μου δίνεις την εντύπωση ανθρώπου που βγάζει βιαστικά συμπεράσματα(εγώ το λέω πράγματι φιλικά).

nuovo έγραψε:Προφανώς δεν θέλετε κάτι τέτοιο και το καλύτερο θα ήταν να το λέγατε αυτό από την αρχή.

Σε αυτό καλύφθηκα, εντάξει (φιλικά πάντα).

Φιλικά πάντα, δεν αποτελεί βαστικό συμπέρασμα το ότι δεν θέλετε κάτι τέτοιο(μοιρασμένα boards) απόδειξη ένα lock, συνεχείς απαντήσεις με τα ίδια και τα ίδια, απαντήσεις (δεν γνωρίζω δεν απαντώ δεν φαντάζομαι). Θεωρώ ότι είναι ακόμα μια βιαστική απόκριση για να απαντήσετε κάτι στοιχειωδώς έξυπνο...
James έγραψε:
nuovo έγραψε:Επίσης, αυτό που σου λέω είναι υπερβολικά απλό για να μη μπορεί να γίνει.

Σε αυτό δεν καλύφθηκα ακόμη. Αδυνατό να κατανοήσω που το στηρίζεις.

Αν πραγματικά σου φαίνεται τόοοοσο πολύπλοκο δώσε μου κωδικούς και backup της βάσης SMF και σε 2 ώρες το πολύ έχεις έτοιμο στημένο SMF. Τέλος.
nuovo
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: 17 Οκτ 2008, 09:49

Re: Αίτημα για ξεκλείδωμα του τοπικ για την επαναφορά του skin

Δημοσίευσηαπό James » 25 Οκτ 2008, 11:50

Μας δουλεύεις;;; Να στήσει SMF ξέρει και η γιαγιά μου! Να μεταφέρεις "κάποια" boards από το SMF στο phpBB θέλω (βασικά εσύ θέλεις).
Προφανώς όμως απ' ότι βλέπω δεν γνωρίζεις ότι η εν λόγω μεταφορά γίνεται μόνο κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης της phpBB, καθιστώντας αδύνατη τη μεταφορά σε ένα live site.
Επίσης, προφανώς (όπως λες κι εσύ) δεν θα εμπιστευτώ την ακεραιότητα της βάσης σε κάποιον ο οποίος στέκεται στα λόγια και δεν έχει δείξει ούτε ένα δείγμα της δουλειάς του.
(Μόνο) James
Άβαταρ μέλους
James
Διαχειριστής
 
Δημοσιεύσεις: 1740
Εγγραφή: 08 Ιαν 2008, 22:29
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Αίτημα για ξεκλείδωμα του τοπικ για την επαναφορά του skin

Δημοσίευσηαπό nuovo » 25 Οκτ 2008, 12:04

http://www.simplemachines.org/community ... c=218449.0
http://www.simplemachines.org/download/?converters

Αλλά ακόμα και αν δεν ξέρεις να τους χρησιμοποιείς σου λέω χρησιμοποίησε παλιό backup του SMF που είχες!!!!
Επιτέλους, καταντάν γραφικά όλα αυτά. Απλά πράμματα.
nuovo
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: 17 Οκτ 2008, 09:49

Re: Αίτημα για ξεκλείδωμα του τοπικ για την επαναφορά του skin

Δημοσίευσηαπό Vagoulas » 25 Οκτ 2008, 12:05

Παιδιά νομίζω έχει ξεφύγει η συζήτηση λίγο. Πάντως ας μην είμαστε υπερβολικοί ένα ερασιτεχνικό forum είναι το οποίο έχει γίνει επειδή κάποιοι είχαν μεράκι ας μην το ψειρίζουμε το πράγμα πολύ. Ας κάνουμε όλοι τις υποδείξεις μας αλλά με ήρεμο τρόπο και πάντα σε λογικά πλαίσια και φυσικά πάνω από όλα υπομονή και σε λίγο καιρό όλα θα δουλεύουν τέλεια και το λέω αυτό επιδή τυγχάνει να ξέρω τα παιδιά που δουλεύουν πάνω σε αυτές τις λεπτομέρειες.
Άβαταρ μέλους
Vagoulas
Sr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 478
Εγγραφή: 10 Ιαν 2008, 19:37
Τοποθεσία: Helsinki
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Αίτημα για ξεκλείδωμα του τοπικ για την επαναφορά του skin

Δημοσίευσηαπό James » 25 Οκτ 2008, 12:07

nuovo έγραψε:http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=218449.0
http://www.simplemachines.org/download/?converters

Αυτά είναι για την αντίστροφη διαδικασία!!!!
Από phpBB σε SMF! Και όχι αυτό που πρότεινα (πρότεινες, τέλος πάντων) αρχικά.
(Μόνο) James
Άβαταρ μέλους
James
Διαχειριστής
 
Δημοσιεύσεις: 1740
Εγγραφή: 08 Ιαν 2008, 22:29
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Αίτημα για ξεκλείδωμα του τοπικ για την επαναφορά του skin

Δημοσίευσηαπό nuovo » 25 Οκτ 2008, 12:12

ΟΚ από μέρους μου. Απλά θα ήταν σωστό να ειπωθεί "δεν θέλουμε κάτι τέτοιο ευχαριστούμε nuovo". Και όχι συνεχώς να λέμε δεν γίνεται και δεν γίνεται.
Εγώ απο μέρους μου προσπάθησα να κρατήσω το επίπεδο όσο ψηλά γίνεται παραμένοντας πάντα στους όρους του φόρουμ.
Επίσης με εκφράζει πολύ το παρακάτω που είπες
Vagoulas έγραψε:Αποφασίσατε και διατάξατε να γίνει το forum από SMF σε joomla. Τέλος πάντων δεν θέλω να μπω σε λεπτομέρειες αλλά αυτό που θέλω να πω ότι καλό είναι να ακούγονται όλες οι γνώμες και να υπάρχει κλίμα φιλικό και συζητήσιμο.


Εγώ σταματάω πλέον ως ένδειξη καλής θέλησης για την προσπάθεια και μόνο. Γιατί όσον αφορά το τεχνικό μέρος το μόνο που απομένει να κάνω είναι να το γράψω με κινούμενα σχέδια.

@James
Σε παρακαλώ ξαναδιάβασε αυτά που λέω... γιατί δεν τα έχεις καταλάβει. Τόση ώρα λέω για το αντίστροφο ακόμα από το πρώτα δύο posts μου κλειδωμένο topic. Επίσης σου έχω προτείνει 3-4 λύσεις. Ξαναδιάβασε αυτά που γράφω και παρακαλώ μην απαντάτε βιααστικά.
Πρώτη από τις χιλιάδες αναφορές μου στο αντίστροφο-->
nuovo έγραψε:Ως εκ τούτου όπως έγινε η μεταφορά από SMF σε PHPBB μπορεί να γίνει και το αντίστροφο.
nuovo
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: 17 Οκτ 2008, 09:49

Re: Αίτημα για ξεκλείδωμα του τοπικ για την επαναφορά του skin

Δημοσίευσηαπό James » 25 Οκτ 2008, 12:34

nuovo έγραψε:Είναι ο λόγος που προτείνω να υπάρχουν μερικά boards εδώ, μερικά στο παλιό. Βήμα βήμα το beta-testing...

Αδερφέ, μάλλον εσύ δεν καταλαβαίνεις αυτά που λες...
Πως θα γίνει η μεταφορά από το παλιό στο καινούριο ρωτάω (όταν τέλος πάντων ολοκληρωθεί το "beta-testing") και εσύ μου απαντάς με δύο links τα οποία πραγματεύονται την αντίστροφη διαδικασία. Να σε ενημερώσω, λοιπόν, ότι δεν χρειάζεται να κάνουμε καμία μετατροπή για να πάμε στο SMF, οπότε και τα links που μας έδωσες είναι άχρηστα, επειδή η παλιά βάση υπάρχει ήδη. Σχετικά με την δεύτερη αλλαγή, δηλαδή από SMF σε phpBB, όπως είπα και πριν ...
James έγραψε:Να μεταφέρεις "κάποια" boards από το SMF στο phpBB θέλω (βασικά εσύ θέλεις).
Προφανώς όμως απ' ότι βλέπω δεν γνωρίζεις ότι η εν λόγω μεταφορά γίνεται μόνο κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης της phpBB, καθιστώντας αδύνατη τη μεταφορά σε ένα live site.
(Μόνο) James
Άβαταρ μέλους
James
Διαχειριστής
 
Δημοσιεύσεις: 1740
Εγγραφή: 08 Ιαν 2008, 22:29
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Αίτημα για ξεκλείδωμα του τοπικ για την επαναφορά του skin

Δημοσίευσηαπό JimMichael » 25 Οκτ 2008, 12:38

Ο καθένας έχει το δικαίωμα να με δυσφημεί όπως νομίζει. Εφόσον είναι μια δημόσια συζήτηση κι εγώ ένα δημόσιο πρόσωπο μπορείτε να με κρίνετε. Μόνο που αυτό που βλέπω είναι ότι τρώω μια επίθεση προσωπική (πρωτού καν αποφασίσω να κλειδώσω το θέμα κιόλας). Την τυπολατρεία των δημοκρατικών αξιών εγώ την έχω γραμμένη εκεί που δεν πιάνει μελάνι (κι αυτό αν θες nuovo κάνε το quote και επεξεργάσου το να φαίνεται ως... Τις δημοκρατικές αξίες εγώ τις έχω γραμμένες κλπ κλπ κλπ). Αλλά μην περιμένετε να πέσω κι εγώ στο δήθεν υψηλό αυτό επίπεδο του "βρίζω εκλεπτυσμένα", θα μπορούσα να πω πολλά πράγματα, αλλά αφού δεν το κάνω θα λουστώ αναγκαστικά αυτά που λέτε. Όμως, εγώ τουλάχιστον ποτέ δεν κακοχαρακτήρισα κάποιον ούτε με την καλή ούτε με την κακή έννοια. Κι αν συνεχίσει αυτή η επίθεση στο άτομό μου σε αυτό το θέμα τότε δε θα συνεχίσω να απαντάω εγώ εδώ κι απλά να παρατηρώ έξω από την αρένα. Βγάλτε τα συμπεράσματά σας.

Καλό μεσημέρι σε όλους
Άβαταρ μέλους
JimMichael
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 833
Εγγραφή: 12 Ιαν 2008, 00:20
Τοποθεσία: Athens
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Αίτημα για ξεκλείδωμα του τοπικ για την επαναφορά του skin

Δημοσίευσηαπό nuovo » 25 Οκτ 2008, 13:14

James έγραψε:
nuovo έγραψε:Είναι ο λόγος που προτείνω να υπάρχουν μερικά boards εδώ, μερικά στο παλιό. Βήμα βήμα το beta-testing...

Αδερφέ, μάλλον εσύ δεν καταλαβαίνεις αυτά που λες...
Πως θα γίνει η μεταφορά από το παλιό στο καινούριο ρωτάω (όταν τέλος πάντων ολοκληρωθεί το "beta-testing") και εσύ μου απαντάς με δύο links τα οποία πραγματεύονται την αντίστροφη διαδικασία.

Μα αναφέρεις και την λύση εσύ...:) -->
James έγραψε:Να μεταφέρεις "κάποια" boards από το SMF στο phpBB θέλω (βασικά εσύ θέλεις).
Προφανώς όμως απ' ότι βλέπω δεν γνωρίζεις ότι η εν λόγω μεταφορά γίνεται μόνο κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης της phpBB, καθιστώντας αδύνατη τη μεταφορά σε ένα live site.

Ναι θα ξανακάνεις εγκατάσταση το phpBB και θα βάλεις τα υπάρχοντα tables του phpBB ως έχουν ενώ, πλέον, δεν θα έχεις τόσο φόρτο όσο να μεταφέρεις ολόκληρο το SMF, αλλά μόνο ένα-δύο boards. Επίσης υπάρχουν και ετοιματζήδικες λύσεις που μεταφέρουν boards παλιών εκδόσεων phpBB σε καινούργια έκδοση phpBB. Έτσι μπορείς π.χ. να κάνεις μεταφορά 1 board την φορά το οποίο και θα το πηγαίνεις σε μια ενδιάμεση βάση phpBB.
Υ.Γ.: Τα πάντα αυτοματοποιούνται(ειδικά για την περίπτωση ενός board) αν ξέρεις λίγο από βάσεις δεδομένων και bash scripting.

James έγραψε:Να σε ενημερώσω, λοιπόν, ότι δεν χρειάζεται να κάνουμε καμία μετατροπή για να πάμε στο SMF, οπότε και τα links που μας έδωσες είναι άχρηστα, επειδή η παλιά βάση υπάρχει ήδη. Σχετικά με την δεύτερη αλλαγή, δηλαδή από SMF σε phpBB, όπως είπα και πριν ...

Φίλε James, σου είπα 300 φορές για το backup και σου δίνω την επιλογή των converters αν δεν θες να χάσεις ούτε ένα απο τα καμιά 20αρια posts(αφαιρουμένων αυτών εδώ) που έγιναν από τότε που μεταφερθήκατε στο καινούργιο site.
nuovo
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: 17 Οκτ 2008, 09:49

Re: Αίτημα για ξεκλείδωμα του τοπικ για την επαναφορά του skin

Δημοσίευσηαπό James » 25 Οκτ 2008, 13:37

nuovo έγραψε:Ναι θα ξανακάνεις εγκατάσταση το phpBB και θα βάλεις τα υπάρχοντα tables του phpBB ως έχουν ενώ, πλέον, δεν θα έχεις τόσο φόρτο όσο να μεταφέρεις ολόκληρο το SMF, αλλά μόνο ένα-δύο boards.

Αδερφέ έχεις υπ' όψην σου ότι το structure των δύο βάσεων είναι τελείως διαφορετικό μεταξύ τους; Αυτό το "ένα-δύο" που λες (το "μόνο" μ' άρεσε περισσότερο απ' όλα) το έχεις υπ' όψην σου ότι είναι στην πραγματικότητα μεταφορά όλων των posts (δηλαδή της κάθε εγγραφής που έχει ο πίνακας) καθώς επίσης και: permissions, επιλογές/χαρακτηριστικά board κ.ο.κ; Να σε ενημερώσω ότι ο πίνακας των post είναι ενιαίος και έχει πάνω από 5.000 γραμμές.

nuovo έγραψε:Επίσης υπάρχουν και ετοιματζήδικες λύσεις που μεταφέρουν boards παλιών εκδόσεων phpBB σε καινούργια έκδοση phpBB.

Εξακολουθείς απλά να λες και όχι να κάνεις. Παρόλ' αυτα κάτι τέτοιο είναι άχρηστο, δε νομίζω τίθεται θέμα παλιάς έκδοσης ...

nuovo έγραψε:Φίλε James, σου είπα 300 φορές για το backup και σου δίνω την επιλογή των converters αν δεν θες να χάσεις ούτε ένα απο τα καμιά 20αρια posts(αφαιρουμένων αυτών εδώ) που έγιναν από τότε που μεταφερθήκατε στο καινούργιο site.

Το μόνο που μου έδωσες είναι τα links από δύο converters, οι οποίοι όπως είπα και πριν είναι άχρηστοι.

nuovo έγραψε:Υ.Γ.: Τα πάντα αυτοματοποιούνται(ειδικά για την περίπτωση ενός board) αν ξέρεις λίγο από βάσεις δεδομένων και bash scripting.

Δε σου ζήτησα να αναφέρεις κάποιες χρήσιμες λέξεις-κλειδιά για να ψάξουμε. Σου ζήτησα να υποστηρίξεις την άποψή σου σχετικά με τη μεταφορά των "μερικών boards" που θα υπάρχουν στο SMF. Αυτά που γράφεις έχουν μια πάρα πολύ μικρή υπόσταση, συνεχίζεις να πετάς απλά λέξεις χωρίς κανένα απολύτως νόημα και χωρίς να μας έχεις υποδείξει ένα σωστό πλάνο για το πως σκοπεύεις να κάνεις αυτό που ισχυρίστηκες. Κι εγώ μπορώ να πω ότι μπορώ να πάω στη Σελήνη με ένα αυτοκίνητο, που θα του βάλω φτερά.

Υ.Γ.: Δεν ξέρω σε ποιον αναφέρεσαι για τις γνώσεις στις βάσεις δεδομένων, εγώ πάντως έκανα τη μεταφορά εκ μέρους μου ...
(Μόνο) James
Άβαταρ μέλους
James
Διαχειριστής
 
Δημοσιεύσεις: 1740
Εγγραφή: 08 Ιαν 2008, 22:29
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Αίτημα για ξεκλείδωμα του τοπικ για την επαναφορά του skin

Δημοσίευσηαπό nuovo » 25 Οκτ 2008, 14:05

James έγραψε:
nuovo έγραψε:Ναι θα ξανακάνεις εγκατάσταση το phpBB και θα βάλεις τα υπάρχοντα tables του phpBB ως έχουν ενώ, πλέον, δεν θα έχεις τόσο φόρτο όσο να μεταφέρεις ολόκληρο το SMF, αλλά μόνο ένα-δύο boards.

Αδερφέ έχεις υπ' όψην σου ότι το structure των δύο βάσεων είναι τελείως διαφορετικό μεταξύ τους; Αυτό το "ένα-δύο" που λες (το "μόνο" μ' άρεσε περισσότερο απ' όλα) το έχεις υπ' όψην σου ότι είναι στην πραγματικότητα μεταφορά όλων των posts (δηλαδή της κάθε εγγραφής που έχει ο πίνακας) καθώς επίσης και: permissions, επιλογές/χαρακτηριστικά board κ.ο.κ; Να σε ενημερώσω ότι ο πίνακας των post είναι ενιαίος και έχει πάνω από 5.000 γραμμές.

Παρακολούθησε τα μαθήματα του κυρίου εφραιμίδη παρακαλώ.
James έγραψε:
nuovo έγραψε:Επίσης υπάρχουν και ετοιματζήδικες λύσεις που μεταφέρουν boards παλιών εκδόσεων phpBB σε καινούργια έκδοση phpBB.

Εξακολουθείς απλά να λες και όχι να κάνεις. Παρόλ' αυτα κάτι τέτοιο είναι άχρηστο, δε νομίζω τίθεται θέμα παλιάς έκδοσης ...

Δώσε μου πρόσβαση και θα δεις... εκεί καταλήγουν όλα.
James έγραψε:
nuovo έγραψε:Φίλε James, σου είπα 300 φορές για το backup και σου δίνω την επιλογή των converters αν δεν θες να χάσεις ούτε ένα απο τα καμιά 20αρια posts(αφαιρουμένων αυτών εδώ) που έγιναν από τότε που μεταφερθήκατε στο καινούργιο site.

Το μόνο που μου έδωσες είναι τα links από δύο converters, οι οποίοι όπως είπα και πριν είναι άχρηστοι.

Ξαναδιάβασε τι γράφω πάλι εν θερμώ απαντάς, χωρίς βάση. Οι converters χρήσιμοι αν δε θες να χάσεις ούτε ένα post από αυτά που έγιναν τις τελευταίες μέρες στην μεταφορά phpBB--> SMF(ότε και αν το κάνεις ). Η άλλη εναλλακτική είναι το backup.

James έγραψε:
nuovo έγραψε:Υ.Γ.: Τα πάντα αυτοματοποιούνται(ειδικά για την περίπτωση ενός board) αν ξέρεις λίγο από βάσεις δεδομένων και bash scripting.

Δε σου ζήτησα να αναφέρεις κάποιες χρήσιμες λέξεις-κλειδιά για να ψάξουμε. Σου ζήτησα να υποστηρίξεις την άποψή σου σχετικά με τη μεταφορά των "μερικών boards" που θα υπάρχουν στο SMF. Αυτά που γράφεις έχουν μια πάρα πολύ μικρή υπόσταση, συνεχίζεις να πετάς απλά λέξεις χωρίς κανένα απολύτως νόημα και χωρίς να μας έχεις υποδείξει ένα σωστό πλάνο για το πως σκοπεύεις να κάνεις αυτό που ισχυρίστηκες. Κι εγώ μπορώ να πω ότι μπορώ να πάω στη Σελήνη με ένα αυτοκίνητο, που θα του βάλω φτερά.

Υ.Γ.: Δεν ξέρω σε ποιον αναφέρεσαι για τις γνώσεις στις βάσεις δεδομένων, εγώ πάντως έκανα τη μεταφορά εκ μέρους μου ...

Σιγά σιγά αρχίζουν να έχουν υπόσταση, ε; Από εκεί που:
James έγραψε:Αδερφέ, μάλλον εσύ δεν καταλαβαίνεις αυτά που λες...

Άντε ακόμα καμιά 300 posts και θα φτάσουμε στο επιθυμητό. Παρακαλώ για ακόμα μια φορά να ξαναδιαβάσετε αυτά που λέω. Και τέλος, δώστε μου πρόσβαση για να μην σπαταλώ τα εργατοseconds μου σε posts που υπερβολικά αργά αρχίζουν να έχουν υπόσταση.
nuovo
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: 17 Οκτ 2008, 09:49

Re: Αίτημα για ξεκλείδωμα του τοπικ για την επαναφορά του skin

Δημοσίευσηαπό James » 25 Οκτ 2008, 14:18

nuovo έγραψε:Δώσε μου πρόσβαση και θα δεις... εκεί καταλήγουν όλα.

Με συγχωρείς, αλλά είπα και πριν ότι σε κάποιον που δεν έχει δείξει δείγμα της δουλειάς του και το μόνο πράγμα στο οποίο στηρίζει τις γνώσεις του είναι ένα μάθημα που δεν έχει ολοκληρώσει και δεν έχει εξεταστεί στο Πανεπιστήμιο, δεν πρόκειται να του εμπιστευτώ την ακεραιότητα της βάσης.

Δεν αποτελεί επειχειρηματολογία το να προσπαθείς να αποφύγεις τη συζήτηση με διάφορους τρόπους.
Αν θες να επιχειρηματολογήσεις, δείξε μας ότι μπορείς να κάνεις αυτά που ισχυρίζεσαι. Και κυρίως, ανέφερε και το σκοπό σου.
Είχες πει σε προηγούμενο post ότι προτείνεις αυτή την αλλαγή επειδή το phpBB δεν δουλεύει καλά. Παρόλ' αυτά ούτε πάνω σε αυτό δεν επιχειρηματολόγησες.

nuovo έγραψε:Παρακολούθησε τα μαθήματα του κυρίου εφραιμίδη παρακαλώ.

Τα μαθήματα του κ. Εφραιμίδη τα έχω ολοκληρώσει με πολύ καλό βαθμό εδώ και 2 χρόνια και τυχαίνει να εκτελώ διπλωματική στο εν λόγω αντικείμενο.
(Μόνο) James
Άβαταρ μέλους
James
Διαχειριστής
 
Δημοσιεύσεις: 1740
Εγγραφή: 08 Ιαν 2008, 22:29
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Αίτημα για ξεκλείδωμα του τοπικ για την επαναφορά του skin

Δημοσίευσηαπό nuovo » 25 Οκτ 2008, 14:33

James έγραψε:
nuovo έγραψε:Δώσε μου πρόσβαση και θα δεις... εκεί καταλήγουν όλα.

Με συγχωρείς, αλλά είπα και πριν ότι σε κάποιον που δεν έχει δείξει δείγμα της δουλειάς του και το μόνο πράγμα στο οποίο στηρίζει τις γνώσεις του είναι ένα μάθημα που δεν έχει ολοκληρώσει και δεν έχει εξεταστεί στο Πανεπιστήμιο, δεν πρόκειται να του εμπιστευτώ την ακεραιότητα της βάσης.

Αυτό δεν το ξέρεις... οτιδήποτε μπορώ να ισχυρίζομαι. Μπορεί να είμαι και καθηγητής σου.
James έγραψε:Δεν αποτελεί επειχειρηματολογία το να προσπαθείς να αποφύγεις τη συζήτηση με διάφορους τρόπους.
Αν θες να επιχειρηματολογήσεις, δείξε μας ότι μπορείς να κάνεις αυτά που ισχυρίζεσαι.

Άντε θα σου πω πως το είχα κάνει παλιά εγώ... λοιπόν υπάρχει μετατροπέας από SMF σε vBulletin και μετατροπές Vbulletin σε SMF.
http://www.phpbbhacks.com/category/5
http://www.simplemachines.org/download/?converters
Ο μετατροπέας vB2phpBB από ότι βλέπω τώρα υπάρχει σε μόνο για phpBB 2. Αλλά από phpBB2 σε 3 το αφήνω σε σένα να ψάξεις λίγο στο επίσημο site της phpBB.
James έγραψε:Και κυρίως, ανέφερε και το σκοπό σου.

O σκοπός μου είναι καθαρά διαφημιστικός. Θέλω να πάρω δουλειά από εσάς διότι έχω μια μικρή επιχείρηση για σελίδες στο internet.

James έγραψε:Είχες πει σε προηγούμενο post ότι προτείνεις αυτή την αλλαγή επειδή το phpBB δεν δουλεύει καλά. Παρόλ' αυτά ούτε πάνω σε αυτό δεν επιχειρηματολόγησες.

Λείπουν λειτουργικά χαρακτηριστικά είπα. Α, επίσης, βλέπε tracker.

nuovo έγραψε:Παρακολούθησε τα μαθήματα του κυρίου εφραιμίδη παρακαλώ.

Τα μαθήματα του κ. Εφραιμίδη τα έχω ολοκληρώσει με πολύ καλό βαθμό εδώ και 2 χρόνια και τυχαίνει να εκτελώ διπλωματική στο εν λόγω αντικείμενο.[/quote]
Συγχαρητήρια! Νομίζω ότι είσαι άξιος θαυμασμού(ειλικρινά).
nuovo
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: 17 Οκτ 2008, 09:49

Re: Αίτημα για ξεκλείδωμα του τοπικ για την επαναφορά του skin

Δημοσίευσηαπό James » 25 Οκτ 2008, 14:50

nuovo έγραψε:Άντε θα σου πω πως το είχα κάνει παλιά εγώ... λοιπόν υπάρχει μετατροπέας από SMF σε vBulletin και μετατροπές Vbulletin σε SMF.
http://www.phpbbhacks.com/category/5
http://www.simplemachines.org/download/?converters
Ο μετατροπέας vB2phpBB από ότι βλέπω τώρα υπάρχει σε μόνο για phpBB 2. Αλλά από phpBB2 σε 3 το αφήνω σε σένα να ψάξεις λίγο στο επίσημο site της phpBB.

Άιντε επιτέλους μας έσκασες μέχρι να το βγάλεις. Παρόλ' αυτά εξακολουθείς να μην καταλαβαίνεις ότι οι μετατροπείς σε phpBB λειτουργούν μόνο κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης (πέραν του ότι φυσικά οι μετατροπείς είναι για phpBB2), καθώς επίσης και καθολικοί (δεν επιλέγουν ποια boards θα μεταφέρουν).

nuovo έγραψε:Αυτό δεν το ξέρεις... οτιδήποτε μπορώ να ισχυρίζομαι. Μπορεί να είμαι και καθηγητής σου.

Μα καλά, προηγουμένως δεν είπες ότι είσαι τρίτο έτος;
nuovo έγραψε:Είμαι 3ο έτος και συμμετείχα σε μερικά φόρουμ παλιότερα, δεν είχα ποτέ πρόβληματα να συμμετέχω και προσαρμοζόμουν άμεσα.


nuovo έγραψε:Λείπουν λειτουργικά χαρακτηριστικά είπα. Α, επίσης, βλέπε tracker.

Η έλλειψη λειτουργικών χαρακτηριστικών δεν αποτελεί πορόβλημα, εφόσον φυσικά δεν είναι προβληματική η λειτουργικότητα.
Στον tracker, από τα δικά σου έχω δει δύο προβλήματα τα οποία μόνος σου απάντησες ότι τα πράγματα είναι μια χαρά τώρα και άλλο ένα το οποίο είχε ήδη απαντηθεί στο FAQ, το οποίο προφανώς δεν διάβασες (αυτό με το Wiki).
Επίσης έχω δει θέματα μετάφρασης, τα οποία επίσης δεν θεωρούνται προβλήματα. Εντάξει αν σε ενοχλεί η μετάφραση γύρνα σε Αγγλικά. Εξάλλου δεν είχαμε Ελληνικά στο παλιό site.

Τα υπόλοιπα από τα λεγόμενά σου δεν έχουν απολύτως καμία σχέση με το θέμα της συζήτησης.
(Μόνο) James
Άβαταρ μέλους
James
Διαχειριστής
 
Δημοσιεύσεις: 1740
Εγγραφή: 08 Ιαν 2008, 22:29
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 19 επισκέπτες

cron