Αίτημα για ξεκλείδωμα του τοπικ για την επαναφορά του skin

Συζήτηση αποκλειστικά και μόνο για το site και το forum. Προτείνετε ιδέες και επισημάνετε προβλήματα που συναντάτε.

Re: Αίτημα για ξεκλείδωμα του τοπικ για την επαναφορά του skin

Δημοσίευσηαπό nuovo » 25 Οκτ 2008, 15:45

James έγραψε:
nuovo έγραψε:Άντε θα σου πω πως το είχα κάνει παλιά εγώ... λοιπόν υπάρχει μετατροπέας από SMF σε vBulletin και μετατροπές Vbulletin σε SMF.
http://www.phpbbhacks.com/category/5
http://www.simplemachines.org/download/?converters
Ο μετατροπέας vB2phpBB από ότι βλέπω τώρα υπάρχει σε μόνο για phpBB 2. Αλλά από phpBB2 σε 3 το αφήνω σε σένα να ψάξεις λίγο στο επίσημο site της phpBB.

Άιντε επιτέλους μας έσκασες μέχρι να το βγάλεις. Παρόλ' αυτά εξακολουθείς να μην καταλαβαίνεις ότι οι μετατροπείς σε phpBB λειτουργούν μόνο κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης (πέραν του ότι φυσικά οι μετατροπείς είναι για phpBB2), καθώς επίσης και καθολικοί (δεν επιλέγουν ποια boards θα μεταφέρουν).

Αυτό εσύ το θεωρείς πρόβλημα. Μπορείς να ξαναεγκαθιστάς το phpBB και μάλιστα αυτομάτως με scriptakia. Επίσης σου είπα ότι μπορείς να βρείς από phpBB2 σε 3. Επίσης σου είπα ότι αν δεν μπορείς να διαλέξεις boards μπορείς να κάνεις ενδιάμεσες SMF.

James έγραψε:
nuovo έγραψε:Αυτό δεν το ξέρεις... οτιδήποτε μπορώ να ισχυρίζομαι. Μπορεί να είμαι και καθηγητής σου.

Μα καλά, προηγουμένως δεν είπες ότι είσαι τρίτο έτος;
nuovo έγραψε:Είμαι 3ο έτος και συμμετείχα σε μερικά φόρουμ παλιότερα, δεν είχα ποτέ πρόβληματα να συμμετέχω και προσαρμοζόμουν άμεσα.


Συνεχίζω να λέω ότι αυτό δεν το ξέρεις...:) Μπορώ να δηλώνω ότι θέλω γιατί (εκτός οτι είμαι Έλληνας) μου προσφέρετε και το πολυτιμότατο αγαθό της ανωνυμίας.

James έγραψε:
nuovo έγραψε:Λείπουν λειτουργικά χαρακτηριστικά είπα. Α, επίσης, βλέπε tracker.

Η έλλειψη λειτουργικών χαρακτηριστικών δεν αποτελεί πορόβλημα, εφόσον φυσικά δεν είναι προβληματική η λειτουργικότητα.
Στον tracker, από τα δικά σου έχω δει δύο προβλήματα τα οποία μόνος σου απάντησες ότι τα πράγματα είναι μια χαρά τώρα και άλλο ένα το οποίο είχε ήδη απαντηθεί στο FAQ, το οποίο προφανώς δεν διάβασες (αυτό με το Wiki).
Επίσης έχω δει θέματα μετάφρασης, τα οποία επίσης δεν θεωρούνται προβλήματα. Εντάξει αν σε ενοχλεί η μετάφραση γύρνα σε Αγγλικά. Εξάλλου δεν είχαμε Ελληνικά στο παλιό site.

Τα υπόλοιπα από τα λεγόμενά σου δεν έχουν απολύτως καμία σχέση με το θέμα της συζήτησης.

Νομίζω ότι η έλλειψη λειτουργικών χαρακτηριστικών είναι πρόβλημα! Αν σου λείπουν shoutbox, recent posts, downloads, στατιστικά... ναι είναι πρόβλημα.
Επίσης είναι απαράδεκτο να υπάρχουν link που δεν λειτουργούν, αυτό είναι εντελώς ενάντια στον χρήστη αφού μπορεί να τον αναγκάσεις μέχρι και να ψάχνει την σύνδεση του για να δει τι δεν δουλεύει. Επίσης σου είπα ότι το wiki το είχα είδα ήδη δει και ήταν απολύτως περίεργο να έχεις link που δεν οδηγεί πουθενά για ένα site που μπορεί ούτως ή άλλως να το δει ο καθένας. Απολύτως αντιεπαγγελματικό, συνάδελφε.
Μόνο σε ένα θέμα είπα ότι πλέον δεν υπάρχει πρόβλημα, κατά τα άλλα γενικά η έλλειψη λειτουργικότητας είναι το πρόβλημα.

Επίσης, σου είπα ότι τιμώ τον κόπο σου, αλλά ίσως τα πράγματα θα μπορούσαν να γίνουν πιο ομαλά ώστε αντί να χάνουμε λειτουργηκότητα να αυξάνουμε:)
Υ.Γ.: Ελληνικά είχε το παλιό site απλώς είχαν και εκεί πρόβλημα
nuovo
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: 17 Οκτ 2008, 09:49

Re: Αίτημα για ξεκλείδωμα του τοπικ για την επαναφορά του skin

Δημοσίευσηαπό James » 25 Οκτ 2008, 15:58

nuovo έγραψε:Αυτό εσύ το θεωρείς πρόβλημα. Μπορείς να ξαναεγκαθιστάς το phpBB και μάλιστα αυτομάτως με scriptakia. Επίσης σου είπα ότι μπορείς να βρείς από phpBB2 σε 3. Επίσης σου είπα ότι αν δεν μπορείς να διαλέξεις boards μπορείς να κάνεις ενδιάμεσες SMF.

Πάμε το ίδιο τροπάριο με το όλα γίνονται αλλά δεν έχουμε δοκιμάσει τίποτα από αυτά και πετάμε τα τυράκια.

nuovo έγραψε:Νομίζω ότι η έλλειψη λειτουργικών χαρακτηριστικών είναι πρόβλημα! Αν σου λείπουν shoutbox, recent posts, downloads, στατιστικά... ναι είναι πρόβλημα.

Φτάσαμε και στο ψητό (να ναι καλά ο φίλτατος Vagoulas), τα Downloads ...
Ομολογουμένως αν δεν έχεις shoutbox δεν μπορείς να περιηγηθείς στη σελίδα. Recent Posts όχι δεν υπάρχουν. Θέλεις να μετονομάσω το μενού New Posts σε Recent Posts? Ευχαρίστως ... Στατιστικά;; Είμαι σίγουρος ότι δεν μπορείς να κάνεις ούτε καν log in χωρίς αυτά.
Και για πολλοστή φορά λέω ότι μετατροπή γίνεται μόνο κατά τη διάρκεια του installation. Δεν υπάρχει τρόπος ώστε αυτά να προϋπάρχουν. Πρέπει να μπουν μετά την εγκατάσταση. Το ίδιο πράγμα έγινε πριν από 8 περίπου μήνες με το SMF.

nuovo έγραψε:Επίσης είναι απαράδεκτο να υπάρχουν link που δεν λειτουργούν.

Δηλαδή αν τα αφαιρέσω τελείως θα είμαστε εντάξει;
(Μόνο) James
Άβαταρ μέλους
James
Διαχειριστής
 
Δημοσιεύσεις: 1740
Εγγραφή: 08 Ιαν 2008, 22:29
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Αίτημα για ξεκλείδωμα του τοπικ για την επαναφορά του skin

Δημοσίευσηαπό nuovo » 25 Οκτ 2008, 16:41

James έγραψε:
nuovo έγραψε:Αυτό εσύ το θεωρείς πρόβλημα. Μπορείς να ξαναεγκαθιστάς το phpBB και μάλιστα αυτομάτως με scriptakia. Επίσης σου είπα ότι μπορείς να βρείς από phpBB2 σε 3. Επίσης σου είπα ότι αν δεν μπορείς να διαλέξεις boards μπορείς να κάνεις ενδιάμεσες SMF.

Πάμε το ίδιο τροπάριο με το όλα γίνονται αλλά δεν έχουμε δοκιμάσει τίποτα από αυτά και πετάμε τα τυράκια.

Κατα το ίδιο τροπάριο, όλα αυτά δεν γίνονται...:)
Σου είπα ότι εσύ έχεις πρόβλημα να το ξαναεγκαταστήσεις. Είναι πρόβλημα δικό σου. Μπορείς να ξαναεγκαταστήσεις όποτε θες phpΒΒ...
James έγραψε:
nuovo έγραψε:Νομίζω ότι η έλλειψη λειτουργικών χαρακτηριστικών είναι πρόβλημα! Αν σου λείπουν shoutbox, recent posts, downloads, στατιστικά... ναι είναι πρόβλημα.

Φτάσαμε και στο ψητό (να ναι καλά ο φίλτατος Vagoulas), τα Downloads ...
Ομολογουμένως αν δεν έχεις shoutbox δεν μπορείς να περιηγηθείς στη σελίδα. Recent Posts όχι δεν υπάρχουν. Θέλεις να μετονομάσω το μενού New Posts σε Recent Posts? Ευχαρίστως ... Στατιστικά;; Είμαι σίγουρος ότι δεν μπορείς να κάνεις ούτε καν log in χωρίς αυτά.
Και για πολλοστή φορά λέω ότι μετατροπή γίνεται μόνο κατά τη διάρκεια του installation. Δεν υπάρχει τρόπος ώστε αυτά να προϋπάρχουν. Πρέπει να μπουν μετά την εγκατάσταση. Το ίδιο πράγμα έγινε πριν από 8 περίπου μήνες με το SMF.

Ναι εγώ το παραδέχτηκα πρώτος. Φυσικά και το πρόβλημα είναι τα downloads. Υπάρχουν εκεί αρχεία που πιθανόν να είναι και δικά μου και σας τα έδωσα για να χρησιμοποιούνται, όχι για να τα έχεις αποθηκευμένα στον σκληρό σου (δεν ξέρω αν τα έχεις σε δικο σου σκληρό ή σε άλλον... προσπαθώ να ξεδιαλύνω και τα πιο φανερά σημεία μεταφοράς που χρησιμοποιώ μήπως και πάλι υπάρχει πρόβλημα συνεννόησης). Πιθανώς, επίσης, να σας έδωσα τον κόπο της δουλειάς μου γιατί θεωρούσα ότι θα είναι συνεχώς και αδιαλείπτως διαθέσιμα στους συμφοιτητές μου.(Για να προλάβω ερωτήσεις: δεν πρόκειται να σου πω ποια αρχεία είναι δικά μου γιατί πιθανόν θα συνδεθώ με το πιθανόν παλιό μου λογαριασμό. ) Σκέφτηκες ότι όλα αυτά μπορεί να είναι μη χρειαζούμενος υπερβάλλων ζήλος(μπράβο ρε Jim) από μέρους σου που πιθανώς σύμφωνα και με τα λεγόμετα του φίλτατου Vaggoula "Αποφασίσατε και διατάξατε να γίνει το forum από SMF σε joomla" να φτάνει και στα όρια της ανηθικότητας απέναντι σε αυτούς που βοήθησαν να γεμίσει αυτό το φόρουμ; Νιώθω ότι σας γεμίσαμε το site για να μπορείς εσύ να πειραματίζεσαι και να παίζεις joomla και phpBB(πιθανόν λόγω της διπλωματικής σου;). Σύμφωνα με αυτή την άποψη είναι απολύτως αντιδημοκρατικό να χρησιμοποιείς τα αρχεία μας μια και έχουμε πλέον δικαίωμα να αρνηθούμε να τα ξαναανεβάσεις στο νέο φόρουμ. Για αυτό και θα ήθελα να βάλεις μια ανακοίνωση όπου όποιος θέλει να μην ανέβουν τα αρχεία του στο φόρουμ να σου στείλει μήνυμα ή κάτι τέτοιο(γνωρίζω ότι το πιο πιθανό είναι να μην το κάνει κανείς άλλος εκτός από εμένα).

Επίσης, ο vaggoulas με κατηγόρησε για "άρμεγμα"... δεν νομίζω κι εσύ να θεωρείς το ίδιο για εμένα! Όπως βλέπεις "βοηθάω στο μέγιστο βαθμό(που μου επιτρέπεται από το ίδιο το φόρουμ) αφού συζητάω όποια προβληματα βρίσκω ... προτείνω λύσεις, δίνω feedback, ποστάρω... Επίσης προσφέρθηκα και να βοηθήσω στην php. Στα σίγουρα, δεν μπορείς να πεις ότι είμαι ο κλασσικός αρμεχτής."

Στατιστικά, ναι, θέλω για να μπορώ να βλέπω πιο board είναι ενδιαφέρον, ποιο topic είναι ενδιαφέρον. Αν δεν τα θεωρείς όλα αυτά ελλείψεις για ένα φόρουμ! Αρχίσαμε εκπτώσεις;
James έγραψε:
nuovo έγραψε:Επίσης είναι απαράδεκτο να υπάρχουν link που δεν λειτουργούν.

Δηλαδή αν τα αφαιρέσω τελείως θα είμαστε εντάξει;

Ναι, θα είμαστε τέλεια. Τι νομίζει ότι θα ελέγε η αρχή διατήρησης της ενέργειας, αν είχε στοματάκι; "αφαιρώ link" ή "γράφω στο FAQ , απαντώ στο tracker, απαντώ στο φόρουμ" ; Πρόσθεσε και αυτά που είπα πριν για τα μη-λειτουργικα διαθέσιμα links σας.
nuovo
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: 17 Οκτ 2008, 09:49

Re: Αίτημα για ξεκλείδωμα του τοπικ για την επαναφορά του skin

Δημοσίευσηαπό macJohn » 25 Οκτ 2008, 17:05

nuovo έγραψε:Πιθανώς, επίσης, να σας έδωσα τον κόπο της δουλειάς μου γιατί θεωρούσα ότι θα είναι συνεχώς και αδιαλείπτως διαθέσιμα στους συμφοιτητές μου.(Για να προλάβω ερωτήσεις: δεν πρόκειται να σου πω ποια αρχεία είναι δικά μου γιατί πιθανόν θα συνδεθώ με το πιθανόν παλιό μου λογαριασμό. )


Λοιπόν, η συνεισφορά σου στο forum(εκτός από τα bug reports) είναι δύο flame topics, γιατί μάλλον γράφτηκες για να σπάσεις πλάκα...

Τα double accounts διαγράφονται(βλέπε κανονισμούς)...

Ευχαριστώ.

Τα downloads θα είναι σύντομα διαθέσιμα...
Άβαταρ μέλους
macJohn
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 568
Εγγραφή: 09 Ιαν 2008, 23:52
Τοποθεσία: Cambridge, MA, U.S.A.
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Αίτημα για ξεκλείδωμα του τοπικ για την επαναφορά του skin

Δημοσίευσηαπό James » 25 Οκτ 2008, 17:06

nuovo έγραψε:Ναι εγώ το παραδέχτηκα πρώτος. Φυσικά και το πρόβλημα είναι τα downloads. Υπάρχουν εκεί αρχεία που πιθανόν να είναι και δικά μου και σας τα έδωσα για να χρησιμοποιούνται, όχι για να τα έχεις αποθηκευμένα στον σκληρό σου

Έχεις να προτείνεις κάτι για αυτό; (αν είναι πάλι κανένα link μην το στείλεις, ξέρω κι εγώ να ψάχνω).
Δυστυχώς δεν υπάρχει κανένα δικό σου αρχείο και για να προλάβω απαντήσεις ελπίζω να ξέρεις ότι διπλός λογαριασμός είναι παράνομος.
Ιδιαίτερα, τα μέλη οφείλουν:
* Nα διατηρούν μόνο έναν λογαριασμό και να δηλώνουν έγκυρη διεύθυνση ηλεκτρονικής αλληλογραφίας, η οποία θα χρησιμοποιείται μόνο για ζητήματα σχετικά με τη λειτουργία του forum και δεν θα κοινοποιείται σε τρίτους χωρίς τη ρητή συναίνεση του μέλους.

(Τους κανόνες αυτούς αποδέχθηκες όταν πάτησες "Εγγραφή")

nuovo έγραψε:Σκέφτηκες ότι όλα αυτά μπορεί να είναι μη χρειαζούμενος υπερβάλλων ζήλος(μπράβο ρε Jim) από μέρους σου που πιθανώς σύμφωνα και με τα λεγόμετα του φίλτατου Vaggoula "Αποφασίσατε και διατάξατε να γίνει το forum από SMF σε joomla" να φτάνει και στα όρια της ανηθικότητας απέναντι σε αυτούς που βοήθησαν να γεμίσει αυτό το φόρουμ; Νιώθω ότι σας γεμίσαμε το site για να μπορείς εσύ να πειραματίζεσαι και να παίζεις joomla και phpBB(πιθανόν λόγω της διπλωματικής σου;).

Ναι φυσικά και το σκέφτηκα. Όμως δεν είδα κανέναν χρήστη να προτείνει κάτι ή να θελήσει να βοηθήσει. Το να είσαι σε ένα forum από
Date Registered: October 17, 2008, 10:49:51 AM

και να έχεις απαιτήσεις, χωρίς να έχεις βοηθήσει ούτε κατά το ελάχιστο είναι απαράδεκτο συνάδελφε. Όλα αυτά που βλέπεις και έχεις πρόσβαση τα έχεις δωρεάν με τον κόπο κάποιου άλλου. Ναι, και τα downloads με τον κόπο των συναδέλφων μας.
Αν το μοναδικό πρόβλημα (γιατί μόνο αυτό λύνεται) είναι να αφαιρεθούν τα links στο μενού, όλη η συζήτηση ήταν απλά τραγική ...
Ας σταματήσουμε να απαιτούμε πράγματα τα οποία δεν έχουμε δικαίωματα να απαιτούμε και ας επικεντρωθούμε λίγο στο αν τα έχουμε ή όχι.

Γα τη δημοκρατία που είπες ...
Όπως όλοι έχουμε δικαίωμα να μιλάμε και να ακουγόμαστε, έτσι όλοι πρέπει να έχουμε υποχρέωση να βοηθάμε.
Μόνο δικαιώματα δεν γίνεται να έχουμε.
(Μόνο) James
Άβαταρ μέλους
James
Διαχειριστής
 
Δημοσιεύσεις: 1740
Εγγραφή: 08 Ιαν 2008, 22:29
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Αίτημα για ξεκλείδωμα του τοπικ για την επαναφορά του skin

Δημοσίευσηαπό nuovo » 25 Οκτ 2008, 17:23

James έγραψε:
nuovo έγραψε:Ναι εγώ το παραδέχτηκα πρώτος. Φυσικά και το πρόβλημα είναι τα downloads. Υπάρχουν εκεί αρχεία που πιθανόν να είναι και δικά μου και σας τα έδωσα για να χρησιμοποιούνται, όχι για να τα έχεις αποθηκευμένα στον σκληρό σου

Έχεις να προτείνεις κάτι για αυτό; (αν είναι πάλι κανένα link μην το στείλεις, ξέρω κι εγώ να ψάχνω).
Δυστυχώς δεν υπάρχει κανένα δικό σου αρχείο και για να προλάβω απαντήσεις ελπίζω να ξέρεις ότι διπλός λογαριασμός είναι παράνομος.
Ιδιαίτερα, τα μέλη οφείλουν:
* Nα διατηρούν μόνο έναν λογαριασμό και να δηλώνουν έγκυρη διεύθυνση ηλεκτρονικής αλληλογραφίας, η οποία θα χρησιμοποιείται μόνο για ζητήματα σχετικά με τη λειτουργία του forum και δεν θα κοινοποιείται σε τρίτους χωρίς τη ρητή συναίνεση του μέλους.

(Τους κανόνες αυτούς αποδέχθηκες όταν πάτησες "Εγγραφή")

Φυσικά και δεν έχω διπλό λογαριασμό ... όπως σου είπα μπορεί να είχα παλιά λογαριασμό και να τον έσβησες (ίσως εσύ με τα χέρια σου) και να κράτησες τα αρχεία μου και τα posts μου παρόλα αυτά.
James έγραψε:
nuovo έγραψε:Σκέφτηκες ότι όλα αυτά μπορεί να είναι μη χρειαζούμενος υπερβάλλων ζήλος(μπράβο ρε Jim) από μέρους σου που πιθανώς σύμφωνα και με τα λεγόμετα του φίλτατου Vaggoula "Αποφασίσατε και διατάξατε να γίνει το forum από SMF σε joomla" να φτάνει και στα όρια της ανηθικότητας απέναντι σε αυτούς που βοήθησαν να γεμίσει αυτό το φόρουμ; Νιώθω ότι σας γεμίσαμε το site για να μπορείς εσύ να πειραματίζεσαι και να παίζεις joomla και phpBB(πιθανόν λόγω της διπλωματικής σου;).

Ναι φυσικά και το σκέφτηκα. Όμως δεν είδα κανέναν χρήστη να προτείνει κάτι ή να θελήσει να βοηθήσει. Το να είσαι σε ένα forum από
Date Registered: October 17, 2008, 10:49:51 AM

και να έχεις απαιτήσεις, χωρίς να έχεις βοηθήσει ούτε κατά το ελάχιστο είναι απαράδεκτο συνάδελφε. Όλα αυτά που βλέπεις και έχεις πρόσβαση τα έχεις δωρεάν με τον κόπο κάποιου άλλου. Ναι, και τα downloads με τον κόπο των συναδέλφων μας.
Αν το μοναδικό πρόβλημα (γιατί μόνο αυτό λύνεται) είναι να αφαιρεθούν τα links στο μενού, όλη η συζήτηση ήταν απλά τραγική ...
Ας σταματήσουμε να απαιτούμε πράγματα τα οποία δεν έχουμε δικαίωματα να απαιτούμε και ας επικεντρωθούμε λίγο στο αν τα έχουμε ή όχι.

Γα τη δημοκρατία που είπες ...
Όπως όλοι έχουμε δικαίωμα να μιλάμε και να ακουγόμαστε, έτσι όλοι πρέπει να έχουμε υποχρέωση να βοηθάμε.
Μόνο δικαιώματα δεν γίνεται να έχουμε.

[/quote]
Νομίζω ότι προσφέρθηκα πολλές φορές σε αυτό το topic να σε βοηθήσω. Και έκανα ότι είναι δυνατόν να κάνω από τα μέσα που μου παρέχει το φόρουμ ως απλο χρήστη να βοηθήσω. Επίσης, το να ζητώ πράγματα δεν νομίζω να είναι "παράνομο"( :) ) σύμφωνα με τους όρους του φόρουμ ακόμα και αν εγγράφτηκα πριν από ένα sec. Όπως επίσης και είναι απαράδεκτο να χρησιμοποιείς όπως θες αρχεία κλπ που σου ενεχείρησαν άλλοι. Πρέπει να βγάλεις την ανακοίνωση που σου είπα. Επίσης, η συμπεριφορά "τα έκανα εγώ, να μου λες κι ευχαριστώ", φίλε, το μόνο που δηλώνει για εσένα είναι ότι το έκανες για να σου πουν ευχαριστώ.
nuovo
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: 17 Οκτ 2008, 09:49

Re: Αίτημα για ξεκλείδωμα του τοπικ για την επαναφορά του skin

Δημοσίευσηαπό James » 25 Οκτ 2008, 17:35

nuovo έγραψε:Φυσικά και δεν έχω διπλό λογαριασμό ... όπως σου είπα μπορεί να είχα παλιά λογαριασμό και να τον έσβησες (ίσως εσύ με τα χέρια σου) και να κράτησες τα αρχεία μου και τα posts μου παρόλα αυτά.

Δεν έχω σβήσει ποτέ λογαριασμό (από χρήστη). Δεδομένου, λοιπόν, ότι παραδέχεσαι ότι είχες λογαριασμό και έφτιαξες καινούριο είναι σίγουρο ότι έχεις διπλό λογαριασμό.

nuovo έγραψε:Νομίζω ότι προσφέρθηκα πολλές φορές σε αυτό το topic να σε βοηθήσω. Και έκανα ότι είναι δυνατόν να κάνω από τα μέσα που μου παρέχει το φόρουμ ως απλο χρήστη να βοηθήσω.

Το μόνο που κάνεις αυτή τη στιγμή είναι να παραπονιέσαι για πράγματα που δε σου αρέσουν. Και να παραθέτεις links, τα οποία έχουν τίτλο που ταιριάζει με τη συζήτηση.

nuovo έγραψε:Όπως επίσης και είναι απαράδεκτο να χρησιμοποιείς όπως θες αρχεία κλπ που σου ενεχείρησαν άλλοι.

Τι εννοείς, ρε "φίλε", να χρησιμοποιώ όπως θέλω; Αυτό που κάνω με τα αρχεία είναι να χάνω ένα μεγάλο ποσοστό της μέρας προσπαθώντας να τα ξαναοργανώσω και να τα ανεβάσω. Να τα χρησιμοποιήσω;;;;;;; Προς τι;;

nuovo έγραψε:Επίσης, η συμπεριφορά "τα έκανα εγώ, να μου λες κι ευχαριστώ", φίλε, το μόνο που δηλώνει για εσένα είναι ότι το έκανες για να σου πουν ευχαριστώ.

Ας μην πάμε πάλι στο θέμα με τα βιαστικά συμπεράσματα ...
(Μόνο) James
Άβαταρ μέλους
James
Διαχειριστής
 
Δημοσιεύσεις: 1740
Εγγραφή: 08 Ιαν 2008, 22:29
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Αίτημα για ξεκλείδωμα του τοπικ για την επαναφορά του skin

Δημοσίευσηαπό nuovo » 25 Οκτ 2008, 18:12

James έγραψε:
nuovo έγραψε:Φυσικά και δεν έχω διπλό λογαριασμό ... όπως σου είπα μπορεί να είχα παλιά λογαριασμό και να τον έσβησες (ίσως εσύ με τα χέρια σου) και να κράτησες τα αρχεία μου και τα posts μου παρόλα αυτά.

Δεν έχω σβήσει ποτέ λογαριασμό. Δεδομένου, λοιπόν, ότι παραδέχεσαι ότι είχες λογαριασμό και έφτιαξες καινούριο είναι σίγουρο ότι έχεις διπλό λογαριασμό.

Δεν έχω σου λέω. Επιμένεις... μπορεί να τον έσβησα μόνος μου αλλα σου λέω μπορεί να το έσβησες κι εσύ ή κάποιος άλλος administrator. Πάντως δεν έχω διπλό λογαριασμό(θα μπορούσα μια και ποτέ δε θα το έβρισκες) όχι γιατί αντίκειται στους κανόνες του φόρουμ, αλλά γιατί ο παλιότερος λογαριασμός για κάποιο λόγο έχει σβηστεί.
James έγραψε:
nuovo έγραψε:Νομίζω ότι προσφέρθηκα πολλές φορές σε αυτό το topic να σε βοηθήσω. Και έκανα ότι είναι δυνατόν να κάνω από τα μέσα που μου παρέχει το φόρουμ ως απλο χρήστη να βοηθήσω.

Το μόνο που κάνεις αυτή τη στιγμή είναι να παραπονιέσαι για πράγματα που δε σου αρέσουν. Και να παραθέτεις links, τα οποία έχουν τίτλο που ταιριάζει με τη συζήτηση.

Σου ξαναζητώ να με αφήσεις να βοηθήσω για πολλοστή φορά. Σε παρακαλώ! Όσον αφορά τα links, σιγά σιγά αρχίζουν να έχουν υπόσταση, ε;:)
James έγραψε:
nuovo έγραψε:Όπως επίσης και είναι απαράδεκτο να χρησιμοποιείς όπως θες αρχεία κλπ που σου ενεχείρησαν άλλοι.

Τι εννοείς, ρε "φίλε", να χρησιμοποιώ όπως θέλω; Αυτό που κάνω με τα αρχεία είναι να χάνω ένα μεγάλο ποσοστό της μέρας προσπαθώντας να τα ξαναοργανώσω και να τα ανεβάσω. Να τα χρησιμοποιήσω;;;;;;; Προς τι;;

Δε ξέρω, πάντως το αρχικά εμφανές είναι ότι τα χρησιμοποιείς για να παίζεις με joomla και να πειραματίζεσαι(μου περνάει από το μυαλό και η διπλωματική σου).

James έγραψε:
nuovo έγραψε:Επίσης, η συμπεριφορά "τα έκανα εγώ, να μου λες κι ευχαριστώ", φίλε, το μόνο που δηλώνει για εσένα είναι ότι το έκανες για να σου πουν ευχαριστώ.

Ας μην πάμε πάλι στο θέμα με τα βιαστικά συμπεράσματα ...

Δεν νομίζω ότι είναι τόσο βιαστικό ... θα κρίνουν οι αναγνώστες:

James έγραψε:να έχεις απαιτήσεις, χωρίς να έχεις βοηθήσει ούτε κατά το ελάχιστο είναι απαράδεκτο συνάδελφε. Όλα αυτά που βλέπεις και έχεις πρόσβαση τα έχεις δωρεάν με τον κόπο κάποιου άλλου.

Αυτό ο άλλος αυτός ο άλλος είναι ευεργέτης μου μεγάλος.
nuovo
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: 17 Οκτ 2008, 09:49

Re: Αίτημα για ξεκλείδωμα του τοπικ για την επαναφορά του skin

Δημοσίευσηαπό James » 25 Οκτ 2008, 18:17

James έγραψε:Όλα αυτά που βλέπεις και έχεις πρόσβαση τα έχεις δωρεάν με τον κόπο κάποιου άλλου. Ναι, και τα downloads με τον κόπο των συναδέλφων μας.

Αυτό είπα, όχι αυτό που έκανες quote.

Στα υπόλοιπα νομίζω έχω ήδη απαντήσει (υπόσταση links, χρησιμοποίηση αρχείων).
(Μόνο) James
Άβαταρ μέλους
James
Διαχειριστής
 
Δημοσιεύσεις: 1740
Εγγραφή: 08 Ιαν 2008, 22:29
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Αίτημα για ξεκλείδωμα του τοπικ για την επαναφορά του skin

Δημοσίευσηαπό Stokos » 25 Οκτ 2008, 18:27

Διαβάζοντας όλη τη συζήτηση ένα έχω να πω... έλεος!

Το καινούργιο φόρουμ δεν έχει κλείσει ΚΑΝ μια εβδομάδα λειτουργίας και έχεις πέσει και το κατηγορείς για πράγματα που όντως είναι μειονεκτήματα του αλλά στο κάτω κάτω όχι και τόσο σημαντικά ώστε να θέλουμε να γυρίσουμε στο παλιό... π.χ. Τα recent posts δεν υπάρχουν στο front page, χρειάζεται 2 click για να τα δεις...
Έχεις αναλογιστεί πόσο χρόνο έχει αφιερώσει το team αυτό για να στήσει ένα φόρουμ και άλλο πόσο για να το αναβαθμίσει σε αυτό που είναι σήμερα? Εαν τα παιδιά αυτά δεν είχαν πάρει αυτή τη πρωτοβουλία η σχολή μας ακόμα δε θα είχε φόρουμ... Αυτό βέβαια δε πρέπει να σημαίνει ότι δε θα πρέπει να ασκούμε κριτική για να βελτιώσουμε το forum αντιθέτως μάλιστα. Στη συγκεκριμένη περίπτωση όμως τα επιχειρήματα σου δεν είναι καθόλου ισχυρά για να ζητάς να διαγράψουν τα παιδιά τόση δουλειά για να φτάσουμε σε αυτή τη μορφή και να γυρίσουμε στο παλιό... Αν δε σου αρέσει πολύ απλά μη το χρησιμοποιείς, πάνε στήσε δικό σου forum αφού όπως ισχυρίζεσαι έχεις τις γνώσεις να το κάνεις καλύτερο...

---

Επίσης πρέπει να διορθώσεις το
μου προσφέρετε το πολυτιμότατο αγαθό της ανωνυμίας.


σε
μου προσφέρετε η ψευδαίσθηση της ανωνυμίας.
Stokos
 

Re: Αίτημα για ξεκλείδωμα του τοπικ για την επαναφορά του skin

Δημοσίευσηαπό nuovo » 25 Οκτ 2008, 21:01

Stokos έγραψε:Διαβάζοντας όλη τη συζήτηση ένα έχω να πω... έλεος!

Το καινούργιο φόρουμ δεν έχει κλείσει ΚΑΝ μια εβδομάδα λειτουργίας και έχεις πέσει και το κατηγορείς για πράγματα που όντως είναι μειονεκτήματα του αλλά στο κάτω κάτω όχι και τόσο σημαντικά ώστε να θέλουμε να γυρίσουμε στο παλιό... π.χ. Τα recent posts δεν υπάρχουν στο front page, χρειάζεται 2 click για να τα δεις...

Ανούσιες αλλαγές δηλαδή! Χωρίς σκοπό, πιθανόν για λόγους πειραματισμού του εκάστοτε. Δικαίωμα του αφού είναι δικό του(αν και βλέπω ότι έχει ip πανεπιστημίου, οπότε χρησιμοποιεί bandwidth πανεπιστημίου), αλλά κάποιο λόγο σε αυτό πρέπει να έχουμε και εμείς και αν προτιμούμε κάτι άλλο έχουμε δικαίωμα να το λέμε. Αν ενοχλεί ότι λέμε ίσως σημαίνει ότι είναι αλήθεια.
Stokos έγραψε:Έχεις αναλογιστεί πόσο χρόνο έχει αφιερώσει το team αυτό για να στήσει ένα φόρουμ και άλλο πόσο για να το αναβαθμίσει σε αυτό που είναι σήμερα?

Εγώ να αναλογιστώ; Σε μένα αναφέρεσαι; Α, ναι, σωστά. Είπα ότι όταν κάνεις κάτι για πρώτη φορά σου παίρνει πολύυυ χρόνο και έχεις προβλήματα και καλό θα είναι να έχεις 514 άτομα(10:07pm/25.08.2008) να δοκιμάζουν αυτό που κάνεις.
Stokos έγραψε:Εαν τα παιδιά αυτά δεν είχαν πάρει αυτή τη πρωτοβουλία η σχολή μας ακόμα δε θα είχε φόρουμ...

Χμμ. Ετοιμάζεις πράσινο χρωματάκι για το ονοματάκι σου;
Stokos έγραψε:Αυτό βέβαια δε πρέπει να σημαίνει ότι δε θα πρέπει να ασκούμε κριτική για να βελτιώσουμε το forum αντιθέτως μάλιστα. Στη συγκεκριμένη περίπτωση όμως τα επιχειρήματα σου δεν είναι καθόλου ισχυρά για να ζητάς να διαγράψουν τα παιδιά τόση δουλειά για να φτάσουμε σε αυτή τη μορφή και να γυρίσουμε στο παλιό...

Αυτό κάνω κριτική ασκώ και για να ενοχλεί μάλλον πετυχημένη. Επίσης, ξαναλέω για ακόμα μια φορά ότι δεν ζήτησα να διαγράψουν, αλλά να μου δώσουν την ευκαιρία να έχω την ίδια λειτουργικότητα που είχα παλιότερα, να μην πειραματίζονται στις πλάτες μου, αλλά και να με ρωτάν όταν συμβαίνουν τέτοιες αλλαγές, εφόσον τους γεμίζω το site και συμμετέχω σε αυτό. Και για να προλάβω για ακόμα μια φορά κάποιους, ξαναλέω ότι μπορεί να είμαι χρήστης που σβήστηκε ο λογαριασμός του και έχει ανεβάσει πολύ υλικό(Βέβαια μπορεί και να τα βγάζω και από το μυαλό μου και απλά να έχω εταιρεία για ιστοσελίδες).
Stokos έγραψε: Αν δε σου αρέσει πολύ απλά μη το χρησιμοποιείς,

Ναι, αυτό είναι αλήθεια είναι δικιά μου απόφαση.
Stokos έγραψε:πάνε στήσε δικό σου forum αφού όπως ισχυρίζεσαι έχεις τις γνώσεις να το κάνεις καλύτερο...

Ναι ρε στόκε, αλλα θα έρχεσαι να ποστάρεις εσύ και να ανεβάζεις τις ωραίες σου σημειωσούλες; Πες εσύ το ναι κι εγώ αύριο θα στο έχω έτοιμο.


Stokos έγραψε:Επίσης πρέπει να διορθώσεις το
μου προσφέρετε το πολυτιμότατο αγαθό της ανωνυμίας.

σε
μου προσφέρετε η ψευδαίσθηση της ανωνυμίας.

Όχι, αυτό δεν το αλλάζω.

Τελικό σχόλιο: "Ουόουυ, σε ποιον μιλάω; james έχεις δεύτερο λογαριασμό ως stokos; Αυτό που κάνεις είναι "παράνομο"! "
nuovo
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: 17 Οκτ 2008, 09:49

Re: Αίτημα για ξεκλείδωμα του τοπικ για την επαναφορά του skin

Δημοσίευσηαπό Stathmarxis » 25 Οκτ 2008, 21:06

Παράκληση προς τους administrators: αν είναι δυνατόν, διαγράψτε τον χρήστη nuovo, έχει αρχίσει να με κουράζει.. ευχαριστώ
Stathmarxis
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: 10 Ιαν 2008, 15:16
Τοποθεσία: Xanthi

Re: Αίτημα για ξεκλείδωμα του τοπικ για την επαναφορά του skin

Δημοσίευσηαπό nuovo » 25 Οκτ 2008, 21:10

Stathmarxis έγραψε:Παράκληση προς τους administrators: αν είναι δυνατόν, διαγράψτε τον χρήστη nuovo, έχει αρχίσει να με κουράζει.. ευχαριστώ

Παράκληση για το ίδιο στον χρήστη/τρια Stathmarxis(όχι εγώ πλάκα κάνω, αλλά δεν είναι αστείο και μόνο να το ακούς-διαβάζεις;).
Αν δεν θέλει να κουράζετε πάντως, μπορεί να κλείνει τα μάτια του όταν φτάνει σε post μου.
nuovo
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: 17 Οκτ 2008, 09:49

Re: Αίτημα για ξεκλείδωμα του τοπικ για την επαναφορά του skin

Δημοσίευσηαπό JimMichael » 25 Οκτ 2008, 21:25

Stathmarxis έγραψε:Παράκληση προς τους administrators: αν είναι δυνατόν, διαγράψτε τον χρήστη nuovo, έχει αρχίσει να με κουράζει.. ευχαριστώ

Είναι εντελώς αντιδεοντολογικό να γίνει κάτι τέτοιο για τον οποιονδήποτε χρήστη που απλώς εκφράζει κάποιες απόψεις είτε αυτές είναι σύμφωνες με τις πεποιθήσεις άλλων είτε όχι. Δεν υπάρχει κάποια παράβαση κανόνα από τον εν λόγω χρήστη που να οδηγήσει σε τέτοια κίνηση.
Άβαταρ μέλους
JimMichael
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 833
Εγγραφή: 12 Ιαν 2008, 00:20
Τοποθεσία: Athens
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Αίτημα για ξεκλείδωμα του τοπικ για την επαναφορά του skin

Δημοσίευσηαπό patirgerasimos » 25 Οκτ 2008, 21:33

κοιταξτε υπαρχουν καποια πραγματα που δεν δουλευουν σωστα.ε κ τι εγινε :o υπομονη τα παλικαρια κανουν οτι μπορουν. Οσοι πιστευουν οτι ειναι σε θεση να βοηθησουν ας το κανουν αλλιως ας σωπασουν κ να αφησουν τους αλλους να δουλεψουν..
Άβαταρ μέλους
patirgerasimos
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 1158
Εγγραφή: 09 Απρ 2008, 20:02
Τοποθεσία: Μονή Εσφιγμένου

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

cron