Τοπ Καθηγητής (2007-2008)

Θέματα που αφορούν το τμήμα των Η.Μ.Μ.Υ.

Ποιον θεωρείτε τον ΤΟΠ καθηγητή του ΗΜΜΥ

Το δημοψήφισμα λήγει στις 19 Μαρ 2008, 15:33

Ανδρεάδης Ιωάννης
5
6%
Γεωργουλάς Νικόλαος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Καραφυλλίδης Ιωάννης
10
12%
Μπεκάκος Μιχαήλ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Παπαδόπουλος Δημήτριος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Παπαμάρκος Νικόλαος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Σαρρής Εμμανουήλ
1
1%
Σπάρης Παναγιώτης
8
9%
Χαμζάς Χριστόδουλος
5
6%
π. Γεώργιος Αναγνωστόπουλος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Γεωργίου Δημήτριος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Δανίκας Μιχαήλ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Καράκος Αλέξανδρος
1
1%
Κοτσανίδης Παναγιώτης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κουκουρλής Χρήστος
1
1%
Κυριακού Γεώργιος
6
7%
Λυγούρας Ιωάννης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Μπάκος Γεώργιος
2
2%
Μπούταλης Ιωάννης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Παύλος Γεώργιος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ρήγας Αλέξανδρος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ρούτση Χριστίνα
1
1%
Σαραφόπουλος Δημήτριος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Σαφιγιάννη Αναστασία
1
1%
Σεμιτέλου Ιουλία
1
1%
Σούντρης Δημήτριος
3
4%
Χρυσομάλλης Μιχαήλ
2
2%
Αδαμίδης Γεώργιος
1
1%
Γκιργκινούδη Δήμητρα
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Γραββάνης Γεώργιος
7
8%
Διαμαντίδης Δημήτριος
1
1%
Ζιμουρτόπουλος Πέτρος
1
1%
Καρυδάς Νικόλαος
3
4%
Κοσμίδου Όλγα
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Μεϊμαρίδου Αμαλία
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Μουρούτσος Σπυρίδων
1
1%
Νικολάου Γεώργιος
4
5%
Σταματέλλος Γεώργιος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Σχοινάς Χρήστος
5
6%
Τσαουσίδης Βασίλειος
3
4%
Εφραιμίδης Παύλος
7
8%
Ζωηρός Κυριάκος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Καρλής Αθανάσιος
2
2%
Δεν γνωρίζω/Δεν απαντώ
3
4%
 
Σύνολο ψήφων : 85

Τοπ Καθηγητής (2007-2008)

Δημοσίευσηαπό somada141 » 18 Μαρ 2008, 15:33

Λοιπόν αγαπητοί συμφοιτητές και αγαπητές συμφοιτήτριες,

Θέτω ένα ερώτημα που πάντα ήθελα να κάνω και τώρα έχω την ευκαιρία....
Δεν ξέρω να κάνω poll (δεν ξέρω καν αν δέχεται το φόρουμ).

Ποιος είναι κατά την γνώμη σας ο καλύτερος καθηγητής του ΤΗΜΜΥ;

Ρωτάω από κάθε άποψη (φιλικότητα, χιούμορ, μεταδοτικότητα κ.λ.π)

πραγματικά θέλω να ακούσω την άποψή σας.

Τελικά μπορώ να βάλω poll...

Δεν έχω ιδέα πως θα κάνω edit τον τίτλο του poll να διορθώσω το ορθογραφικό, ο κόσμος θα με περάσει για αγράμματο.

περιμένω απαντήσεις

Merge συνεχόμενων posts
Τελευταία επεξεργασία από somada141 και 18 Μαρ 2008, 16:12, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
somada141
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 18 Μαρ 2008, 15:11

Re: Τοπ καθηγητής 2008

Δημοσίευσηαπό kkalop » 18 Μαρ 2008, 15:56

efraimidis  rulezz
Άβαταρ μέλους
kkalop
Sr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 475
Εγγραφή: 10 Ιαν 2008, 17:48
Τοποθεσία: Λαμία
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Τοπ καθηγητής 2008

Δημοσίευσηαπό JimMichael » 18 Μαρ 2008, 19:10

Καραφυλλίδης 4 ever ρεεεεεεε.
Φίλοι και χρήμα, νερό και λάδι.
Άβαταρ μέλους
JimMichael
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 833
Εγγραφή: 12 Ιαν 2008, 00:20
Τοποθεσία: Athens
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Τοπ καθηγητής 2008

Δημοσίευσηαπό LoVaBiLL » 18 Μαρ 2008, 20:00

JimMichael έγραψε:Καραφυλλίδης 4 ever ρεεεεεεε.


Μεταδοτικός, προσιτός, ευσεβής, γενναιόδωρος, αποτελεσματικός.
Και έχει και μ@μω τα μαθήματα.

Ευχή μου; Να είχε όλα τα μαθήματα... χιχι....
Άβαταρ μέλους
LoVaBiLL
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 804
Εγγραφή: 16 Ιαν 2008, 01:18

Re: Τοπ καθηγητής 2008

Δημοσίευσηαπό Giannis » 18 Μαρ 2008, 22:08

somada141 έγραψε:Λοιπόν αγαπητοί συμφοιτητές και αγαπητές συμφοιτήτριες,

Θέτω ένα ερώτημα που πάντα ήθελα να κάνω και τώρα έχω την ευκαιρία....
Δεν ξέρω να κάνω poll (δεν ξέρω καν αν δέχεται το φόρουμ).

Ποιος είναι κατά την γνώμη σας ο καλύτερος καθηγητής του ΤΗΜΜΥ;

Ρωτάω από κάθε άποψη (φιλικότητα, χιούμορ, μεταδοτικότητα κ.λ.π)

πραγματικά θέλω να ακούσω την άποψή σας.

Τελικά μπορώ να βάλω poll...

Δεν έχω ιδέα πως θα κάνω edit τον τίτλο του poll να διορθώσω το ορθογραφικό, ο κόσμος θα με περάσει για αγράμματο.

περιμένω απαντήσεις

Merge συνεχόμενων posts


Σίγουρα υπάρχουν αρκετοί αξιόλογοι καθηγητές που αξίζουν την "επιβράβευση", έστω και μέσω μιας τέτοιου είδους άτυπης αξιολόγησης. Αναρωτιέμαι ωστόσο....ποιό θα είναι άραγε το αποτέλεσμα, αν αντιστρέψουμε το ερώτημα της ψηφοφορίας?? ??? ???
Αν και πιστεύω οτι πολλοί από εσας, ήδη υποψιάζονται ποιος θα ήταν ο συντριπτικός θριαμβευτής...
Θα σε παρακαλούσα να μην σπαταλάς το πολύτιμο ρεύμα και πόρους από αυτόν τον πλανήτη για να γραφεις αυτά που σκέφτεσαι.

Να κλέβεις ιδέες από ένα άτομο είναι κλοπή, να κλέβεις από πολλά...είναι έρευνα.

Πάτα εδώ
Άβαταρ μέλους
Giannis
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 182
Εγγραφή: 15 Ιαν 2008, 01:39
Τοποθεσία: Banana Republic
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Τοπ καθηγητής 2008

Δημοσίευσηαπό LoVaBiLL » 19 Μαρ 2008, 00:18

Giannis P έγραψε:Αναρωτιέμαι ωστόσο....ποιό θα είναι άραγε το αποτέλεσμα, αν αντιστρέψουμε το ερώτημα της ψηφοφορίας?? ??? ???


LOL!Κατι τετοιο δεν θα ήταν καθόλου φρόνιμο...
Moderator, το νου σου!  ;D ;D
Άβαταρ μέλους
LoVaBiLL
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 804
Εγγραφή: 16 Ιαν 2008, 01:18

Re: Τοπ καθηγητής 2008

Δημοσίευσηαπό JimMichael » 19 Μαρ 2008, 01:30

Giannis P έγραψε:Σίγουρα υπάρχουν αρκετοί αξιόλογοι καθηγητές που αξίζουν την "επιβράβευση", έστω και μέσω μιας τέτοιου είδους άτυπης αξιολόγησης. Αναρωτιέμαι ωστόσο....ποιό θα είναι άραγε το αποτέλεσμα, αν αντιστρέψουμε το ερώτημα της ψηφοφορίας?? ??? ???
Αν και πιστεύω οτι πολλοί από εσας, ήδη υποψιάζονται ποιος θα ήταν ο συντριπτικός θριαμβευτής...


Εγώ φίλε μου βαρέθηκα να κοιτάω τα στραβά και τα ανάποδα όλη την ώρα. Το να κράζεις πλεόν είναι το πιο εύκολο πράγμα. Αν όμως όλοι μας επιβραβεύαμε τα καλά, τότε δεν υπήρχε κι ένας ζήλος από τους υπολοίπους; Για μένα αυτό είναι καλύτερο και με κάνει να νιώθω και πιο καλά.  :)
Φίλοι και χρήμα, νερό και λάδι.
Άβαταρ μέλους
JimMichael
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 833
Εγγραφή: 12 Ιαν 2008, 00:20
Τοποθεσία: Athens
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Τοπ καθηγητής 2008

Δημοσίευσηαπό Giannis » 19 Μαρ 2008, 08:18

JimMichael έγραψε:Εγώ φίλε μου βαρέθηκα να κοιτάω τα στραβά και τα ανάποδα όλη την ώρα. Το να κράζεις πλεόν είναι το πιο εύκολο πράγμα. Αν  όμως όλοι μας επιβραβεύαμε τα καλά, τότε δεν υπήρχε κι ένας ζήλος από τους υπολοίπους; Για μένα αυτό είναι καλύτερο και με κάνει να νιώθω και πιο καλά.  :)



Έχεις δίκιο, δεν διαφωνώ. Πολλοί από μας ίσως έχουμε βαρεθεί να κοιτάμε τα στραβά κ τα ανάποδα στο Τμήμα γενικότερα. Άλλωστε όπως όπως ανέφερα κ προηγουμένως είμαι απόλυτα σύμφωνως με αυτού του είδους την άτυπη επιβράβευση, έστω κ μέσω του forum και σίγουρα είναι καλύτερο από μια διαρκή "γκρίνια" ότι όλα πάνε στραβά.

Αλλά από την άλλη, η κριτική θα μπορούσε να παίξει ακριβώς τον ίδιο ρόλο, να σπρώξει δηλαδή κάποιους σε μια μεγαλύτερη προσπάθεια, όταν τέτοιου είδους "επιβραβεύσεις" τους αφήνουν αδιάφορους. Εκεί, καλώς ή κακώς, πρέπει να ασκηθεί κριτική, ίσως και έντονη ορισμένες φορές, όχι απαραίτητα για να προσβάλουμε ή να μειώσουμε προσωπικότητες, άλλα για να υποδείξουμε οτι κάτι όντως παει στραβα.

Δεν λέω ότι κάτι τέτοιο με φέρνει κ εμένα σε εύκολη θέση, σε καμία περίπτωση. Θα άλλαζε όμως ποτέ τίποτα (και αναφέρομαι γενικότερα στην κοινωνία κ τον κόσμο), αν κάναμε όλοι μας μόνο αυτό που μας "κάνει να νιώθουμε καλά με τον εαυτό μας"??
Τελευταία επεξεργασία από Giannis και 19 Μαρ 2008, 08:28, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Θα σε παρακαλούσα να μην σπαταλάς το πολύτιμο ρεύμα και πόρους από αυτόν τον πλανήτη για να γραφεις αυτά που σκέφτεσαι.

Να κλέβεις ιδέες από ένα άτομο είναι κλοπή, να κλέβεις από πολλά...είναι έρευνα.

Πάτα εδώ
Άβαταρ μέλους
Giannis
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 182
Εγγραφή: 15 Ιαν 2008, 01:39
Τοποθεσία: Banana Republic
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Τοπ καθηγητής 2008

Δημοσίευσηαπό JimMichael » 19 Μαρ 2008, 13:40

Το ότι με κάνει να νιώθω καλά η επιβράβευση των θετικών στοιχείων ενός καθηγητή δεν είναι επειδή με συμφέρει. Είναι επειδή δεν κάνω κάτι κακό, όπως να διαβάλω κάποιον άνθρωπο είτε αυτά που θα πω ισχύουν είτε όχι. Ειδικότερα αν αυτός ο άνθρωπος είναι μέλος μιας κλειστής κοινωνίας όπως είναι και το πανεπιστήμιο. Εγώ για παράδειγμα διαμόρφωσα γνώμη για κάποιους καθηγητές στο παρελθόν από τα λεγόμενα κάποιων άλλων, που αργότερα διαπίστωσα ότι δεν ισχύουν. Φαντάσου τι κακό θα μπορούσε να κάνει ένα φόρουμ αν μαζεύονταν όλοι αυτοί και κακοχαρακτήριζαν κάποιον καθηγητή, όταν αυτά θα τα διάβαζε ένας φρέσκος φοιτητής. Και ο καθηγητής αλλά και ο φοιτητής μετά θα είχαν μεγάλα προβλήματα. Ο ένας είτε να αποδείξει ότι δεν ισχύει κάτι τέτοιο είτε να ξεσπάσει πάνω σε φοιτητές. Ενώ ο άλλος να συνεχίσει αυτήν την φήμη και να μην δοκιμάσει καν να περάσει το μάθημα με σκοπό να το χρωστάει μια ζωή. Από το πουθενά δηλαδή, μπορεί κανείς να δημιουργήσει έναν φαύλο κύκλο... Είναι ό,τι χειρότερο και πρέπει να προσέχουμε κάτι τέτοιο.

Εμένα λοιπόν με κάνει να νιώθω καλά το γεγονός το ότι θα αποτρέψω τουλάχιστον από την πλευρά μου να δημιουργηθεί κάτι τέτοιο, καθώς επίσης είναι και μια συμπεριφορά αισιοδοξίας. Αλλιώς είναι να βλέπεις τους καθηγητές ως... οι δυο-τρεις χειρότεροι π.χ. και οι υπόλοιποι... κι αλλιώς ως... οι υπόλοιποι και οι δυο-τρεις καλύτεροι. Για δες πόσοι καθηγητές έχουν πάρει έστω και μία ψήφο.... αυτό τους κάνει και λίγο καλύτερους, άρα όποιος το βλέπει αυτό μπορεί να συνειδητοποιήσει ότι δεν είναι τόοοοσο άσχημα τα πράγματα. Φαντάσου να είχαμε τους χειρότερους, και να υπήρχαν μετά και ένα ίδιο πλήθος καθηγητών που να'χει πάρει από μία ψήφο αρνητική. Θα φαινόταν ότι όλο το πανεπιστήμιο απαρτίζεται από κακούς καθηγητές και τίποτα άλλο.
Φίλοι και χρήμα, νερό και λάδι.
Άβαταρ μέλους
JimMichael
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 833
Εγγραφή: 12 Ιαν 2008, 00:20
Τοποθεσία: Athens
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Τοπ καθηγητής 2008

Δημοσίευσηαπό henrik » 16 Ιουν 2008, 19:00

Βλέπω πως ξεχάστηκε το poll..

Άντε παιδιά, τελειώνει η σεζόν..Να βγάλουμε πρωταθλητή!! Ψηφίστε!
Άβαταρ μέλους
henrik
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: 19 Μαρ 2008, 23:12

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Bing [Bot] και 19 επισκέπτες