Τοπ Καθηγητής (2011-2012)

Θέματα που αφορούν το τμήμα των Η.Μ.Μ.Υ.

Ποιόν θεωρείτε top καθηγητή για τη χρονιά 2011-2012;

Το δημοψήφισμα λήγει στις 15 Αύγ 2012, 17:16

Αδαμίδης Γεώργιος
1
1%
Αθανασιάδης Ιωάννης
2
1%
Ανδρεάδης Ιωάννης
1
1%
Αραμπατζής Αυγερινός
3
2%
Γεωργίου Δημήτριος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Γεωργουλάς Νικόλαος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Γκιργκινούδη Δήμητρα
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Γραββάνης Γεώργιος
2
1%
Δανίκας Μιχαήλ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Δημητρακόπουλος Γιώργος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Διαμαντίδης Δημήτριος
5
3%
Εφραιμίδης Παύλος
8
6%
Ζιμουρτόπουλος Πέτρος
1
1%
Ζωηρός Κυριάκος
1
1%
Καράκος Αλέξανδρος
1
1%
Καραφυλλίδης Ιωάννης
6
4%
Καρλής Αθανάσιος
1
1%
Καρυδάς Νικόλαος
1
1%
Κάτος Βασίλειος
6
4%
Κοσματόπουλος Ηλίας
4
3%
Κοσμίδου Όλγα
1
1%
Κοτσανίδης Παναγιώτης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κουκουρλής Χρήστος
1
1%
Κυριακού Γεώργιος
2
1%
Λυγούρας Ιωάννης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Μάλιαρης Γεώργιος
3
2%
Μεϊμαρίδου Αμαλία
4
3%
Μητιανούδης Νίκος
10
7%
Μουρούτσος Σπυρίδων
2
1%
Μπάκος Γεώργιος
2
1%
Μπεκάκος Μιχαήλ
1
1%
Μπούταλης Ιωάννης
3
2%
Νικολαϊδης Βασίλης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Νικολάου Γεώργιος
4
3%
π Γεώργιος Αναγνωστόπουλος
2
1%
Παπαμάρκος Νικόλαος
2
1%
Παύλος Γεώργιος
4
3%
Πρατικάκης Ιωάννης
3
2%
Ρήγας Αλέξανδρος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ρούτση Χριστίνα
1
1%
Σαραφόπουλος Δημήτριος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Σαρρής Εμμανουήλ
2
1%
Σαρρής Θεόδωρος
3
2%
Σαφιγιάννη Αναστασία
3
2%
Σεμιτέλου Ιουλία
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Σταματέλλος Γεώργιος
1
1%
Συρακούλης Γεώργιος
20
14%
Σχοινάς Χρήστος
17
12%
Τσαλίδης Φίλιππος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Τσαουσίδης Βασίλειος
6
4%
Φαρμάκης Φίλιππος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Χαμζάς Χριστόδουλος
3
2%
Χρυσομάλλης Μιχαήλ
1
1%
 
Σύνολο ψήφων : 144

Re: Τοπ Καθηγητής (2011-2012)

Δημοσίευσηαπό brera » 31 Ιούλ 2012, 18:10

Supersonya έγραψε:Είναι απο την πολλή ελευθερία λόγου... :P

Τι εννοείς; Από την πλευρά του forum;

Supersonya έγραψε:Βλέποντας τις παραπάνω ψήφους αφού ψήφισα, μου δημιουργείται η απορία σε κανα δυο χειριστους καθηγητές, ποιος τους ψηφισε?!?!?!?!...

Δε θα καταλάβω ποτέ

Είναι διαφορετικά τα κριτήρια για τον καθένα.
Alfa Romeo is love and passion...
Senza cuore saremmo solo macchine!!
Άβαταρ μέλους
brera
Γενικός Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1327
Εγγραφή: 05 Φεβ 2008, 18:30
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Τοπ Καθηγητής (2011-2012)

Δημοσίευσηαπό JimMichael » 01 Αύγ 2012, 12:47

Supersonya έγραψε:Είναι απο την πολλή ελευθερία λόγου... :P


Σας έχω βαρεθεί όσο δεν πάει... Ελευθερία λόγου και ελευθερία λόγου, δικτάτορες συντονιστές, μοναρχία και δεν ξέρω 'γω τι άλλη χαζομάρα γεννά το απαίδευτο μυαλό του καθενός. Μόνο για ξεκατίνιασμα είστε. Μόνο για μεσημεριανάδικα. Δεν αξίζετε τίποτα. Χαραμίζονται τα παιδιά να προσφέρουν τις ώρες τους για να μπορείτε να τα βρίσκετε εσείς όλα με ευκολία και το μόνο που δίνετε ως αντάλλαγμα είναι κουτσομπολίστικα σχόλια για την μπουγάδα της κυρα-Μαρίας απέναντι, ώστε να ξέρει και η υπόλοιπη κοινότητα τι μαλακτικό χρησιμοποίησε και μοσχοβόλισε η γειτονιά κρεμμύδι μπαγιάτικο. Θα γίνετε ίδιοι και χειρότεροι από τους γονείς μας που μας έφεραν σε αυτήν την κατάσταση. Σας αξίζει κάθε δεινό που ήρθε και θα'ρθει σε αυτή τη χώρα γιατί με τη συνολική σας συμπεριφορά του είστε οι πιο φιλόξενοι άνθρωποι.

Το μόνο που με θλίβει είναι ότι που και που με παίρνει κι εμένα η μπάλα... Αλλά τουλάχιστον όχι όσο θα πάρει εσάς.

Και τα μαθήματα δημοκρατίας σας συμβουλεύω να μην τα παραδίδετε άλλο. Φτάνει. Χορτάσαμε.

Υ.Γ. Όποιος θέλει ξεκατίνιασμα, ελεύθερος, σε δικό του χώρο, με δικές του μηνύσεις και συνέπειες.
Άβαταρ μέλους
JimMichael
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 833
Εγγραφή: 12 Ιαν 2008, 00:20
Τοποθεσία: Athens
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Τοπ Καθηγητής (2011-2012)

Δημοσίευσηαπό Ecro » 01 Αύγ 2012, 18:44

Μου αρέσει που κατηγορείς τα "μεσημεριανά" (κι εγώ μαζί σου είμαι) αλλά διαφωνώ κάθετα στο συγκεκριμένο νήμα το οποίο το θεωρώ το νήμα του υπέρτατου γλυψίματος.

Εγώ με τα χίλια θα ψήφιζα σε ένα poll που θα έλεγε "ποιον καθηγητή θεωρείτε τον χειρότερο και γιατί" μπας και το δει ο εν λόγω καθηγητής ή καθηγήτρια και αποφασίσει να κάνει κάτι διαφορετικό στο μάθημά του και στη νοοτροπία του από το να βλέπει τις ψήφους και να χαίρεται!
Ecro
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 01 Αύγ 2012, 18:28

Re: Τοπ Καθηγητής (2011-2012)

Δημοσίευσηαπό alehunter » 01 Αύγ 2012, 20:55

Ecro έγραψε:Μου αρέσει που κατηγορείς τα "μεσημεριανά" (κι εγώ μαζί σου είμαι) αλλά διαφωνώ κάθετα στο συγκεκριμένο νήμα το οποίο το θεωρώ το νήμα του υπέρτατου γλυψίματος.

Εγώ με τα χίλια θα ψήφιζα σε ένα poll που θα έλεγε "ποιον καθηγητή θεωρείτε τον χειρότερο και γιατί" μπας και το δει ο εν λόγω καθηγητής ή καθηγήτρια και αποφασίσει να κάνει κάτι διαφορετικό στο μάθημά του και στη νοοτροπία του από το να βλέπει τις ψήφους και να χαίρεται!

Συμφωνώ.
Τελευταία επεξεργασία από brera και 02 Αύγ 2012, 13:03, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Αιτία: Το ποστ επεξεργάστηκε κατόπιν αιτήσεως του χρήστη.
Άβαταρ μέλους
alehunter
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 1527
Εγγραφή: 24 Δεκ 2011, 01:33
Τοποθεσία: ακριβώς εκεί που θες να 'μαι
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Τοπ Καθηγητής (2011-2012)

Δημοσίευσηαπό JimMichael » 02 Αύγ 2012, 02:12

Η ίδια τακτική μπορεί να λειτουργήσει και με ένα δημοψήφισμα του κορυφαίου καθηγητή. Γιατί να μη θέλει ένας καθηγητής να είναι ο καλύτερος; Επίσης ένα δημοψήφισμα του χειρότερου μπορεί να προξενήσει περισσότερη ζημιά από καλό. Παράδειγμα, φοιτητές να μην πατάνε ποτέ στο μάθημά του μόνο και μόνο επειδή το είπε ένα τέτοιο δημοψήφισμα. Και αυτοί που βλέπουν τις ψήφους τους να αυξάνονται, χαίρονται πραγματικά γιατί αναγνωρίζεται η προσπάθειά τους. Το λέω από προσωπική πείρα. Όποιος δεν κάνει καλό μάθημα, προφανώς και έχει λίγες ή και μηδαμινές ψήφους. Τι να χαρεί;

Επίσης, ποιό το νόημα του γλυψίματος όταν δε γνωρίζει ο καθηγητής ποιός τον ψήφισε; Δεν ευσταθεί αυτό που λες.

offtopic: Είναι προτιμότερο να μην παραθέτετε μηνύματα ολόκληρα και συμπληρώνετε ένα "+1" από κάτω. Καλύτερα να γράψετε ένα "συμφωνώ" ολόκληρο, χωρίς την παράθεση, παρά αυτό. Ένας λόγος στα γρήγορα... εξοικονόμηση χώρου στον σέρβερ από περιττή πληροφορία.
Άβαταρ μέλους
JimMichael
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 833
Εγγραφή: 12 Ιαν 2008, 00:20
Τοποθεσία: Athens
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Τοπ Καθηγητής (2011-2012)

Δημοσίευσηαπό James » 02 Αύγ 2012, 11:14

Ecro έγραψε:Μου αρέσει που κατηγορείς τα "μεσημεριανά" (κι εγώ μαζί σου είμαι) αλλά διαφωνώ κάθετα στο συγκεκριμένο νήμα το οποίο το θεωρώ το νήμα του υπέρτατου γλυψίματος.

Εγώ με τα χίλια θα ψήφιζα σε ένα poll που θα έλεγε "ποιον καθηγητή θεωρείτε τον χειρότερο και γιατί" μπας και το δει ο εν λόγω καθηγητής ή καθηγήτρια και αποφασίσει να κάνει κάτι διαφορετικό στο μάθημά του και στη νοοτροπία του από το να βλέπει τις ψήφους και να χαίρεται!

Άμα θες να κάνουν κάτι οι καθηγητές για το μάθημά τους να πας στο γραφείο τους, να τους πεις το όνομά σου και το Α.Μ. σου και να τους εξηγήσεις που σφάλουν. Ψηφίζεις ένα ναι ή ένα όχι και το θεωρείς κριτική αυτό?! Δεν έχει απολύτως κανένα νόημα αν ο άλλος δεν ξέρει πώς να βελτιωθεί. Βάλε μαγιώ λοιπόν (ή άμα βολεύεσαι και χωρίς αυτό) και πάρε σβάρνα τα γραφεία. Όσο για το γλύψιμο δεν θα θα το σχολιάσω καθόλου ... Ούτε ξέρω ποιος γλύφει ποιον. Το πρωτάθλημα έχει και λίγο χιουμοριστική διάθεση, ο καθένας έχει τα κριτήριά του.

Αλήθεια τι ακριβώς είναι αυτό με το οποίο διαφωνείς (τι σημαίνει "διαφωνώ κάθετα στο συγκεκριμένο νήμα";); Διαφωνείς ότι υπάρχει αυτό το νήμα ή διαφωνείς στο ότι δεν υπάρχει ο ... "χειρότερος";
Στην πρώτη περίπτωση, μπορείς να μην ψηφίσεις και να αγνοήσεις το θέμα. Στη δεύτερη σου είπα πιο πάνω τι πρέπει να κάνεις.

JimMichael έγραψε:offtopic: Είναι προτιμότερο να μην παραθέτετε μηνύματα ολόκληρα και συμπληρώνετε ένα "+1" από κάτω. Καλύτερα να γράψετε ένα "συμφωνώ" ολόκληρο, χωρίς την παράθεση, παρά αυτό. Ένας λόγος στα γρήγορα... εξοικονόμηση χώρου στον σέρβερ από περιττή πληροφορία.

Ναι, βασικά, να μην δημοσιεύονται καθόλου αυτά θα έλεγα καλύτερα. Έχουν ακριβύνει οι δίσκοι ...
(Μόνο) James
Άβαταρ μέλους
James
Διαχειριστής
 
Δημοσιεύσεις: 1740
Εγγραφή: 08 Ιαν 2008, 22:29
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Τοπ Καθηγητής (2011-2012)

Δημοσίευσηαπό brera » 02 Αύγ 2012, 13:07

1) Για την ελευθερία του λόγου που όλοι κόπτεστε πίσω από ένα forum..
Έχετε ονοματεπώνυμο κυρίες-κύριοι.. Πηγαίντε και πείτε τα παράπονά σας στους ίδιους τους καθηγητές.. Ανώνυμες "καταγγελίες" πίσω από τη μάσκα ενός forum μόνο δειλία και υποταγμένους ανθρώπους δείχνει και εκτός από αυτό δεν έχει κανένα ουσιαστικό αποτέλεσμα..

2) Για το συγκεκριμένο τόπικ.
Αυτοί που είναι χειρότεροι και να δουν ότι ειναι χειρότεροι δεν πρόκειται να αλλάξουν κάτι.. Δεν περιμένουν την άποψη των φοιτητών για να βελτιωθούν. Θα το είχαν κάνει καιρό τώρα..
Αντίθετα οι καλύτεροι που έτσι και αλλιώς νοιάζονται, τους ενδιαφέρει ποια είναι η άποψη των φοιτητών για αυτούς..
Δε θέλει και πολύ μυαλό..
Το να σας αρέσει το χαντάκωμα με ένα poll και όχι ο έπαινος μάλλον σημαίνει ότι κάτι στραβό συμβαίνει στο πώς σκέφτεστε τα πράγματα.

3) Για το γλύψιμο που λέτε.

Ποιός γλύφει ποιόν; Άλλη μια ανώνυμη καταγγελία από ένα ανίδεο, κατ'εμέ, μέλος που κρύβεται πίσω από ένα ψευδώνυμο και κατηγορεί ανθρώπους που δεν τους ξέρει για κάτι που δεν ισχύει στο ελάχιστο..

Γενικότερα μιλώντας, έχω βαρεθεί τα ανθρωπάκια, που δυστυχώς πρόκειται κάποια στιγμή να πάρουν και πτυχίο ανωτάτης σχολής επειδή ξέρουν να λύνουν 2 διαφορικές εξισώσεις και θα θεωρούνται επιστήμονες..

Είστε μονάδες με δύναμη και σταματήστε να φέρεστε ως ανώνυμα όντα μέσα σε έναν όχλο..
Αν δε μπορείτε να το κάνετε επειδή φοβάστε , δεν έχετε δικαίωμα και να κρινετε..
Alfa Romeo is love and passion...
Senza cuore saremmo solo macchine!!
Άβαταρ μέλους
brera
Γενικός Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1327
Εγγραφή: 05 Φεβ 2008, 18:30
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Τοπ Καθηγητής (2011-2012)

Δημοσίευσηαπό James » 15 Αύγ 2012, 19:35

Η οκτάδα

20Συρακούλης Γεώργιος
17Σχοινάς Χρήστος
10Μητιανούδης Νίκος
8Εφραιμίδης Παύλος
6Καραφυλλίδης Ιωάννης
6Κάτος Βασίλειος
6Τσαουσίδης Βασίλειος
5Διαμαντίδης Δημήτριος
(Μόνο) James
Άβαταρ μέλους
James
Διαχειριστής
 
Δημοσιεύσεις: 1740
Εγγραφή: 08 Ιαν 2008, 22:29
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Τοπ Καθηγητής (2011-2012)

Δημοσίευσηαπό brera » 01 Σεπ 2012, 12:59

Η τετράδα

24Συρακούλης Γεώργιος
17Σχοινάς Χρήστος
16Εφραιμίδης Παύλος
13Κάτος Βασίλειος
Τελευταία επεξεργασία από brera και 15 Σεπ 2012, 23:31, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αιτία: Λανθασμένη επεξεργασία
Alfa Romeo is love and passion...
Senza cuore saremmo solo macchine!!
Άβαταρ μέλους
brera
Γενικός Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1327
Εγγραφή: 05 Φεβ 2008, 18:30
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Τοπ Καθηγητής (2011-2012)

Δημοσίευσηαπό brera » 15 Σεπ 2012, 23:31

Ο τελικός

20Συρακούλης Γεώργιος
18Κάτος Βασίλειος
Alfa Romeo is love and passion...
Senza cuore saremmo solo macchine!!
Άβαταρ μέλους
brera
Γενικός Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1327
Εγγραφή: 05 Φεβ 2008, 18:30
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Τοπ Καθηγητής (2011-2012)

Δημοσίευσηαπό brera » 01 Οκτ 2012, 21:31

Αποτελέσμα μικρού τελικού

24Σχοινάς Χρήστος
12Εφραιμίδης Παύλος





Ο νικητής

33Κάτος Βασίλειος
32Συρακούλης Γεώργιος
Συνημμένα
Kathigitis 2011-2012.png
Alfa Romeo is love and passion...
Senza cuore saremmo solo macchine!!
Άβαταρ μέλους
brera
Γενικός Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1327
Εγγραφή: 05 Φεβ 2008, 18:30
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Προηγούμενη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες

cron