Πρόβλημα με τις Εστίες

Θέματα που αφορούν το τμήμα των Η.Μ.Μ.Υ.

Πρόβλημα με τις Εστίες

Δημοσίευσηαπό smpl » 30 Αύγ 2012, 13:02

Υπάρχει κανείς που δικαιούται ΝΟΜΙΜΑ να μείνει στις Εστίες (με νέα αίτηση) αλλά δεν του δίνουν δωμάτιο, γιατί είναι ΠΑΡΑΝΟΜΑ κατειλημμένα από αιώνιους φοιτητές; Να μαζευτούμε για να διαμαρτυρηθούμε όλοι μαζί
smpl
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: 30 Ιαν 2011, 03:27
Τοποθεσία: Ξάνθη
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Πρόβλημα με τις Εστίες

Δημοσίευσηαπό MNO » 30 Αύγ 2012, 13:29

Αυτο το προβλημα ηταν σιγουρο οτι θα προκυψει, νομιζω οτι το πανεπιστημιο θα σηκωσει τα χερια ψηλα και θα πει "βρειτε τα μονοι σας"...

Τωρα ποιος εχει δικιο να μεινει στο δωματιο και ποιος οχι...εξαρταται! Ξερω και περιπτωσεις ατομων που χωρις οικονομικο προβλημα πηραν φετος δωματιο στις εστιες οπως επισης και παιδια που εμεναν στις εστιες απο 1ο ετος λογο οικονομικων προβληματων και τωρα τους ζητουν να φυγουν.
MNO
Sr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 408
Εγγραφή: 11 Μάιος 2008, 20:45
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Πρόβλημα με τις Εστίες

Δημοσίευσηαπό smpl » 30 Αύγ 2012, 13:34

Υποτίθεται ότι ο τρόπος επιλογής από τη γραμματεία είναι αξιοκρατικός, με βάση το εισόδημα του καθενός κλπ κλπ....
Και δικαιούσαι μέχρι και το 7ο έτος...
Οπότε όλα είναι μόνιμα.
smpl
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: 30 Ιαν 2011, 03:27
Τοποθεσία: Ξάνθη
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Πρόβλημα με τις Εστίες

Δημοσίευσηαπό achilleas11 » 30 Αύγ 2012, 15:08

smpl έγραψε:Υπάρχει κανείς που δικαιούται ΝΟΜΙΜΑ να μείνει στις Εστίες (με νέα αίτηση) αλλά δεν του δίνουν δωμάτιο, γιατί είναι ΠΑΡΑΝΟΜΑ κατειλημμένα από αιώνιους φοιτητές; Να μαζευτούμε για να διαμαρτυρηθούμε όλοι μαζί


Νομίζω ότι το πρόβλημα με τα άδεια δωμάτια (τουλάχιστον ένα χρόνο και βάλε) είναι μεγαλύτερο από το πρόβλημα που περιγράφεις, γιατί εκεί τουλάχιστον μένουν άτομα...

Πάει ο άλλος νοικιάζει δωμάτιο και δεν πατάει ποτέ. Γιατί; Για να γεμίζουν οι εστίες στα χαρτιά;
Άβαταρ μέλους
achilleas11
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 122
Εγγραφή: 24 Δεκ 2008, 19:23
Τοποθεσία: Ξάνθη
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Πρόβλημα με τις Εστίες

Δημοσίευσηαπό savloop » 01 Σεπ 2012, 22:05

Καλό θα ήταν να ενημερωνόταν και ο πρύτανης ο οποίος με την σειρά του θα όριζε έναν (υπεύθυνο) που θα αναλάμβανε το θέμα με τα μεγάλα έτη οι οποίοι δεν λένε να φύγουν ... έτσι δεν θα έχουν κάποια δικαιολογία να πούνε ... εκτός και αν το θέμα είναι γνωστό (μάλλον) και κανείς δεν θέλει να αναλάβει το θέμα !
Τελευταία επεξεργασία από megatron και 05 Σεπ 2012, 19:07, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αιτία: Μετατροπή greeklish σε πεζά ελληνικά στη δημοσίευση - Παρακλούμε, δεν γράφουμε με greeklish!
savloop
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 24 Ιουν 2008, 21:25

Re: Πρόβλημα με τις Εστίες

Δημοσίευσηαπό smpl » 03 Σεπ 2012, 15:39

Αν ενδιαφέρεται κάποιος να κινητοποιηθούμε, ας μου στείλει μήνυμα να βρεθούμε...

Εγώ πάντως ξενοίκιασα, και δεν έχω να μείνω αλλού στην Ξάνθη.
smpl
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: 30 Ιαν 2011, 03:27
Τοποθεσία: Ξάνθη
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 28 επισκέπτες