Βελτίωση βαθμού μαθημάτων

Θέματα που αφορούν το τμήμα των Η.Μ.Μ.Υ.

Βελτίωση βαθμού μαθημάτων

Δημοσίευσηαπό NeFalcon » 13 Ιαν 2015, 15:57

Γινεται να βελτιωσω το βαθμο των μαθηματων που εχω περασει και εχουν καταχωρηθει στο unistudent και αν ναι με ποιο τροπο? εχω ακουδει κατι για "αιτηση βελτιωσης"
Τελευταία επεξεργασία από brera και 15 Ιαν 2015, 11:27, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αιτία: Επεξεργασία τίτλου
NeFalcon
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 12 Ιουν 2014, 15:53

Re: βελτιωση βαθμου

Δημοσίευσηαπό alehunter » 13 Ιαν 2015, 16:05

Δεν ισχυει κατι τετοιο στο πανεπιστημιο μας.

Νμζ αυτο π εχεις ακουσει ειναι μαλλον απο το ΕΜΠ


ΣΕ ΕΜΑΣ ΟΧΙ.
Άβαταρ μέλους
alehunter
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 1527
Εγγραφή: 24 Δεκ 2011, 01:33
Τοποθεσία: ακριβώς εκεί που θες να 'μαι
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Βελτίωση βαθμού μαθημάτων

Δημοσίευσηαπό ThanksForStoppingBy! » 18 Φεβ 2015, 18:53

Θα έπρεπε να γίνεται δηλαδή δεν μπορεί να γίνεται σε άλλο πανεπιστήμιο και σε εμάς να είναι ΤΟΣΟ δύσκολο όσο λένε. Αφού το σύστημα ανοίγει έτσι και αλλιώς όσο περνιούνται οι βαθμολογίες, μια ανανέωση δεν θα ήταν καθόλου δύσκολη!!! Έχω ρωτήσει καθηγητές και λένε πρέπει να γίνει συνέλευση κλπ, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόσα πράγματα για μια απλή διαδικασία, ήρθε κάποιος -> έδωσε -> έγραψε παραπάνω -> περνιέται η νέα βαθμολογία. Γιατί να γίνει συνέλευση?

Σε κάτι μαθήματα πρώτου εξαμήνου και γενικά "εύκολα" και μεγαλύτερων εξαμήνων είναι κρίμα να μένουμε με 5ρια και 6ρια. Δεν τα κόβεις τότε επειδή λες δεν θέλω να χρωστάω παραπάνω μαθήματα, όμως θα έπρεπε να σου δίνεται η δυνατότητα, αν θες, να βελτιώνεις.
ThanksForStoppingBy!
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: 22 Ιαν 2013, 13:53

Re: Βελτίωση βαθμού μαθημάτων

Δημοσίευσηαπό Evender » 18 Φεβ 2015, 19:14

Γίνεται και στο δικό μας πανεπιστήμιο στο τμήμα των Πολιτικών Μηχανικών!Εκεί μπορούν να δώσουν άλλη μια φορά ένα μάθημα και αν γράψουν μεγαλύτερο βαθμό να περαστεί αλλιώς να κρατηθεί ο προηγούμενος...Συμφωνώ και εγώ ότι θα έπρεπε να συμβαίνει και στο τμήμα μας αλλά νομίζω ότι δε θα περαστεί,τουλάχιστον όσο είμαστε εμείς εδώ!Πάντως αν κάποιος μπορεί να κινήσει διαδικασίες για να γίνει κάτι τέτοιο ας το πει πιστεύω θα έχει την στήριξη αν όχι όλων της πλειοψηφίας!
Evender
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: 17 Ιαν 2013, 13:39

Re: Βελτίωση βαθμού μαθημάτων

Δημοσίευσηαπό alehunter » 18 Φεβ 2015, 22:10

ναι +1 ισχυει για τους πολιτικους

Ποιος νοιαζεται για εμας? Προφανως αρκετοι καθηγητες πρεπει αν διαφωνουν με την προταση,οταν θα γινουν οι μεγαλοι φοιτιτικοι αγωνες θα ειμαστε και εμεις εκει :P


Υ.Γ.ρε ποιος νοιαζεται πραγματικα για αυτο δεν ξερω. περα απο ελαχιστα μαθηματα του 1ου ετους δεν νμζ να εδινα και τοσα πολλα μαθηματα ξανα. αρα νμζ θα ηταν αδιαφορη κίνηση. Τεσπα μακαρι ;)

bonus:Υ.Γ. πως θα γινει κατι τετοιο οταν αρχικα δεν ξερω που θα απευθυνθώ για να το ζητησω + εδω καλα καλα δεν ξερουμε σε ποιον να μιλησουμε οταν θελουμε να αλλαξει το προτεινομενο προγραμμα εξεταστικης...
Άβαταρ μέλους
alehunter
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 1527
Εγγραφή: 24 Δεκ 2011, 01:33
Τοποθεσία: ακριβώς εκεί που θες να 'μαι
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Bing [Bot] και 5 επισκέπτες