WoW - παίζει κανείς;

Ενότητα αποκλειστικά για συζητήσεις σχετικά με παιχνίδια για τον ηλεκτρονικό σας υπολογιστή και ό,τι άλλο σχετικό.

WoW - παίζει κανείς;

Δημοσίευσηαπό panxer » 19 Φεβ 2008, 01:55

Για διάφορους λόγους κάηκα τελείως με το world of warcraft..
Μιλάμε για εργατοώρες -όχι αστεία.. Πέρσι το χειμώνα ένα σαββατοκύριακο πρέπει να έκλεισα 38ωρο πρίν ψοφήσω στον καναπέ.

Μιας και υπάρχουν πολλές και πολλοί κατεστραμμένοι στο τμήμα, θα υπάρχουν και άλλοι δύστυχοι φαντάζομαι.
Για κάντε το outing σας..

Υ.Γ. Για όσους δεν γνωρίζουν, το world of warcraft είναι ένα mmorpg της blizzard, βασίζεται στο προηγούμενα παιχνίδια rts warcraft της ίδιας εταιρίας (δεν τα έχω παίξει ποτέ, δεν ξέρω τί παίζει με αυτά). Έχει αρκετά εκατομμύρια συνδρομητές. Βγήκε στην αγορά πριν τρία χρόνια περίπου, πριν σχεδόν ένα βγήκε ένα expansion του, και συνεχίζει να καίει κόσμο.
Παν.Μ.
Άβαταρ μέλους
panxer
Jr. Member
 
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: 04 Φεβ 2008, 11:54
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: WoW - παίζει κανείς;

Δημοσίευσηαπό LoVaBiLL » 19 Φεβ 2008, 02:00

38 ΩΡΕΣ!!!

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

φίλε έσπασες κάθε ρεκορ που έχω ακούσει....

Και τελικά τι έγινε; Τωρα καλά είσαι;
Άβαταρ μέλους
LoVaBiLL
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 804
Εγγραφή: 16 Ιαν 2008, 01:18

Re: WoW - παίζει κανείς;

Δημοσίευσηαπό James » 19 Φεβ 2008, 02:11

T6 spriest > ΣΗΕ 3


Κρίνοντας από αυτό και μόνο να φανταστώ ότι όντως έχεις φάει πολλές πολλές ώρες ... (αν βέβαια σου ανήκει ο συγκεκριμένος χαρακτήρας :P)

Ξεκίνησα WoW από περιέργεια να ανακαλύψω το χάρτη(!). Έχοντας παίξει όλη τη σειρά των Warcraft, ήθελα κι εγώ ο δύστυχος να νοιώσω καλύτερα το τοπίο! Ε, προχωρούσαν οι μέρες, είναι και εθιστικό το παιχνίδι, τελικά φτάσαμε να συμπληρώσουμε ένα χρόνο... Έχω σταματήσει εδώ και καιρό βέβαια.

Η εμπειρία του παιχνιδιού είναι πραγματικά συναρπαστική, από το level up, στα dungeons και στο raid (εμένα μ' άρεσε και το PvP ;)). Όσον αφορά το ρεκόρ μου... εντάξει, δε νομίζω να ήταν πάνω από 18-20 ώρες αλλά και πάλι αυτό το πρόγραμμα 'ξυπνάω-φαρμάρω-φαγητό-raid-κοιμάμαι' ήταν συνήθεια για αρκετό καιρό.

Ώρες ώρες χαζεύω κάτι ξεχασμένα βιντεάκια... Έχουν φάση :P
(Μόνο) James
Άβαταρ μέλους
James
Διαχειριστής
 
Δημοσιεύσεις: 1740
Εγγραφή: 08 Ιαν 2008, 22:29
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: WoW - παίζει κανείς;

Δημοσίευσηαπό JimMichael » 19 Φεβ 2008, 13:39

Εγώ κάηκα με ένα άλλο αντίστοιχο παιχνίδι πέρσι με τις καταλήψεις, το επονομαζώμενο Lineage 2. Απ'όσο έχω ακούσει αυτά τα δυο παιχνίδια μοιάζουν πολύ. Μπορεί κανείς να μου πει διαφορές αν τα'χει παίξει και τα 2;

Εγώ πάντως για 1,5 μήνα κατά τη διάρκεια των καταλήψεων έπαιζα από 15-17 ώρες τη μέρα. Ξύπνημα - καφες * τσιγάρο - καψιμο - φαΐ βραδινό - καψιμο - ύπνος.
Φίλοι και χρήμα, νερό και λάδι.
Άβαταρ μέλους
JimMichael
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 833
Εγγραφή: 12 Ιαν 2008, 00:20
Τοποθεσία: Athens
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: WoW - παίζει κανείς;

Δημοσίευσηαπό LoVaBiLL » 19 Φεβ 2008, 13:43

WoW.GreaterThan.L2=TRUE!
Άβαταρ μέλους
LoVaBiLL
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 804
Εγγραφή: 16 Ιαν 2008, 01:18

Re: WoW - παίζει κανείς;

Δημοσίευσηαπό fortsatos » 20 Φεβ 2008, 17:00

Μακριά από αυτά τα μπλιμπλίκια... Θάνατος...
Incarnated Solvent Abuse
Άβαταρ μέλους
fortsatos
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: 17 Ιαν 2008, 17:48

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

cron