Εξέταση ΣΗΕ Ι [Σεπτέμβριος 2012]

Re: Εξέταση ΣΗΕ Ι [Σεπτέμβριος 2012]

Δημοσίευσηαπό brera » 19 Σεπ 2012, 01:38

1) Εσύ πρώτα με έκρινες για ψευτοκαθωσπρεπεισμό χωρίς να με ξέρεις. Οπότε με κατηγορείς για κάτι που έκανες εσύ αρχικά..

2) Δεν υπερασπίστηκα πουθενά την καθηγήτρια. Σας λέω πού είναι το πρόβλημα και πού πρέπει να πατήσετε. Και το πρόβλημα δεν είναι στην ύλη ή στα θέματα γιατι εκεί δε μπορείτε να πατήσετε. Θα σας πει "τα είχαμε". Στο τρόπο βαθμολόγησης όμως μπορείτε να αντιδράσετε.
Βέβαια δεν έκατσες να διαβάσεις το ποστ μου ολόκληρο πριν και είπες να πετάξεις ό,τι προλάβεις..

3) Αν φοβάσαι φίλε μην πάρεις πτυχίο τότε κάτσε και φάτην. Εγώ το έχω κάνει σε ανάλογη περίπτωση και δε φοβήθηκα τίποτα.. Αν εσύ δε μπορείς, απλά κάτσε μόνο και κρίνε ανώνυμα στα forums. Δεν πρόκειται να πετύχεις τίποτα έτσι. Το forum είναι για να μπορείτε να οργανωθείτε για να πάτε να βρείτε λύση εκεί με τα πρόσωπα σας. Από εδώ μόνο λύση δε βρίσκεται. Εδώ μόνο μπορεί να συζητηθεί το πρόβλημα.
Alfa Romeo is love and passion...
Senza cuore saremmo solo macchine!!
Άβαταρ μέλους
brera
Γενικός Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1327
Εγγραφή: 05 Φεβ 2008, 18:30
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Εξέταση ΣΗΕ Ι [Σεπτέμβριος 2012]

Δημοσίευσηαπό James » 19 Σεπ 2012, 01:45

monopaok έγραψε:Το να υπερασπιζεσαι τετοιες ενεργειες καθηγητων ...

Σόρρυ που είμαι offtopic (όχι πως είμαι ο μόνος...) αλλά αυτό από πού το συμπέρανες πάλι; Νομίζω ότι η έκφραση "Το πρόβλημα είναι ο τρόπος βαθμολόγησης" κάθε άλλο παρά υπεράσπιση είναι (εκτός κι αν διορθώνουν γραπτά οι φοιτητές). Καταλαβαίνω την αγανάκτηση όλων γιατί τα έχω περάσει κι εγώ αυτά αλλά ας μην εξάγουμε συμπεράσματα τόσο βιαστικά...
(Μόνο) James
Άβαταρ μέλους
James
Διαχειριστής
 
Δημοσιεύσεις: 1740
Εγγραφή: 08 Ιαν 2008, 22:29
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Εξέταση ΣΗΕ Ι [Σεπτέμβριος 2012]

Δημοσίευσηαπό christospap44 » 19 Σεπ 2012, 01:48

Ομορφοι και όμορφες το topic είναι για τα τωρινά θέμματα.Στην συγκερκριμένη εξεταστική φταίνε τα θέμματα.Για να πάρεις 5 έπρεπε να έχεις κάνει διδακτορικό και να έχεις 5 χρόνια προϋπηρεσία στη ΔΕΗ.Συμφωνώ οτι γενικότερα ο τρόπος βαθμολόγησης είναι το λιγότερο λάθος και άδικος(αφου θέλει βάση και βάση και είναι σαν ξεχωριστή εξέταση θα πρέπει αν κάποιος περάσει ένα απο τα 2 να κρατάει τον βαθμό για μία εξεταστική το λιγότερο και να δίνει το άλλο.Διότι μπορεί κάποιος να έχει πρόβλημα σε ασκήσεις η θεωρία, δεν είναι σωστό να τον εξετάζεις και στα 2 ξανά αν κόβεται μόνο στο 1, γιατί μετα τον πρώτο λόγο παίρνει η μπίλια (τύχη) να σου κάτσουν και τα 2 ταυτόχρονα).Αλλά τώρα τα θέμματα ήταν βαλτά για να κατακρεουργήσουν κοσμάκι.Είδα με τα μάτια μου άτομο να κλαίει.Ποια ειναι η κ.Σαφιγιάννη να παίζει με το μέλλον των φοιτητών έτσι?Άλλος έχασε μεταπτυχιακό άλλος φανταρικό και άλλος θα αναγκαστει να συνεχίσει να πληρώνει την "Ξάνθη" για να παρακολουθήσει ένα ακόμα χρονο..Δεν είμαστε 15 χρονών για να γινόμαστε υποχείρια στις ορέξεις του κάθε καθηγητή.Δεν είπαμε να μας πάρει για μεταπτυχιακό ούτε συστατική επιστολή ζητήσαμε, αυτό που ζητάμε είναι normal θέμματα μεχρι το 5..
christospap44
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 11 Ιουν 2012, 20:27

Re: Εξέταση ΣΗΕ Ι [Σεπτέμβριος 2012]

Δημοσίευσηαπό monopaok » 19 Σεπ 2012, 02:11

brera έγραψε:1) Εσύ πρώτα με έκρινες για ψευτοκαθωσπρεπεισμό χωρίς να με ξέρεις. Οπότε με κατηγορείς για κάτι που έκανες εσύ αρχικά..

2) Δεν υπερασπίστηκα πουθενά την καθηγήτρια. Σας λέω πού είναι το πρόβλημα και πού πρέπει να πατήσετε. Και το πρόβλημα δεν είναι στην ύλη ή στα θέματα γιατι εκεί δε μπορείτε να πατήσετε. Θα σας πει "τα είχαμε". Στο τρόπο βαθμολόγησης όμως μπορείτε να αντιδράσετε.
Βέβαια δεν έκατσες να διαβάσεις το ποστ μου ολόκληρο πριν και είπες να πετάξεις ό,τι προλάβεις..

3) Αν φοβάσαι φίλε μην πάρεις πτυχίο τότε κάτσε και φάτην. Εγώ το έχω κάνει σε ανάλογη περίπτωση και δε φοβήθηκα τίποτα.. Αν εσύ δε μπορείς, απλά κάτσε μόνο και κρίνε ανώνυμα στα forums. Δεν πρόκειται να πετύχεις τίποτα έτσι. Το forum είναι για να μπορείτε να οργανωθείτε για να πάτε να βρείτε λύση εκεί με τα πρόσωπα σας. Από εδώ μόνο λύση δε βρίσκεται. Εδώ μόνο μπορεί να συζητηθεί το πρόβλημα.


Ο ψευτοκαθωσπρεπεισμος σας και η υπερασπιση της καθηγητριας φαινεται απο την στιγμη που μπαινετε σε αυτο το topic, εφοσον δεν εχετε δωσει σε αυτην την εξεταστικη, και μας υποδεικνυετε πως να διαβασουμε και πως οχι. Κυριολεκτικα παιζεις με τον πονο μας γιατι το χουμε λιωσει το μαθημα.. Καταλαβαινεις οτι καποιοι καθυστερουν λογω των ΣΗΕ να παρουν πτυχιο; Δεν ειναι οτι πανε αδιαβαστοι, απεναντιας. Οποτε δεν εισαι σε θεση να ποσταρεις σε αυτο το τοπικ. Επισης το να λες οτι δεν εχεις δεχτει παραξενιες καθηγητων ειναι ψεμα. Ολοι τις τρωμε, καμια φορα ξεσπαμε και δεν μας βγαινει και σε καλο. Δεν ξερω τι τομεα εισαι αλλα στον ενεργειακο το προβλημα ειναι μεγαλο. Ξες πολυ καλα οτι υπαρχουν καθηγητες με μηδενικη ερευνα και πανεπιστημιακο εργο και εχουν απαραδεκτη συμπεριφορα. (πολυωρες αναμονες εξω απο τα γραφεια, να μην πατανε στις διαλεξεις κλπ.) και τους ανεχομαστε ολοι...
monopaok
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 18:30

Re: Εξέταση ΣΗΕ Ι [Σεπτέμβριος 2012]

Δημοσίευσηαπό riri » 19 Σεπ 2012, 02:14

τουλάχιστον για τους επί πτυχίω που δεν έχουν την πολυτέλεια χρόνου να το ξαναδώσουν και είναι έτοιμοι να τελειώσουν να γινόταν ένα θαύμα..
riri
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: 06 Μαρ 2012, 19:41

Re: Εξέταση ΣΗΕ Ι [Σεπτέμβριος 2012]

Δημοσίευσηαπό brera » 19 Σεπ 2012, 02:15

monopaok έγραψε:Ο ψευτοκαθωσπρεπεισμος σας και η υπερασπιση της καθηγητριας φαινεται απο την στιγμη που μπαινετε σε αυτο το topic, εφοσον δεν εχετε δωσει σε αυτην την εξεταστικη, και μας υποδεικνυετε πως να διαβασουμε και πως οχι. Κυριολεκτικα παιζεις με τον πονο μας γιατι το χουμε λιωσει το μαθημα.. Καταλαβαινεις οτι καποιοι καθυστερουν λογω των ΣΗΕ να παρουν πτυχιο; Δεν ειναι οτι πανε αδιαβαστοι, απεναντιας. Οποτε δεν εισαι σε θεση να ποσταρεις σε αυτο το τοπικ. Επισης το να λες οτι δεν εχεις δεχτει παραξενιες καθηγητων ειναι ψεμα. Ολοι τις τρωμε, καμια φορα ξεσπαμε και δεν μας βγαινει και σε καλο. Δεν ξερω τι τομεα εισαι αλλα στον ενεργειακο το προβλημα ειναι μεγαλο. Ξες πολυ καλα οτι υπαρχουν καθηγητες με μηδενικη ερευνα και πανεπιστημιακο εργο και εχουν απαραδεκτη συμπεριφορα. (πολυωρες αναμονες εξω απο τα γραφεια, να μην πατανε στις διαλεξεις κλπ.) και τους ανεχομαστε ολοι...



1) Έχεις δίκιο για τους καθηγητές..
2) Ακόμα δεν έκατσες να διαβάσεις ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ λέω και να καταλάβεις ότι δε σου κάνω υποδείξεις.
3) Αν έδινα σε αυτή την εξεταστική ΣΗΕ , δε θα έγραφα στο forum.. Θα πήγαινα στο γραφείο της κατευθείαν αν με έκαιγε τόσο.
4) Οταν με πονάει κάτι πραγματικά και νιώθω αδικημένος, το τραβάω μέχρι εκεί που δεν πάει και δε φοβάμαι τίποτα. Αν δεν το κάνω, τότε είναι που δεν έχω δικαίωμα ούτε να μιλάω και κάθομαι στα αυγά μου. Δεν λέω "φοβάμαι να αντιδράσω, άντε να μπω να βρίσω λίγο στο forum". Μέση λύση δεν υπάρχει. Ή αντιδράς πραγματικά ή το τρώς.
Έχεις pm γιατί φεύγουμε offtopic.
Alfa Romeo is love and passion...
Senza cuore saremmo solo macchine!!
Άβαταρ μέλους
brera
Γενικός Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1327
Εγγραφή: 05 Φεβ 2008, 18:30
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Εξέταση ΣΗΕ Ι [Σεπτέμβριος 2012]

Δημοσίευσηαπό brera » 19 Σεπ 2012, 02:16

riri έγραψε:τουλάχιστον για τους επί πτυχίω που δεν έχουν την πολυτέλεια χρόνου να το ξαναδώσουν και είναι έτοιμοι να τελειώσουν να γινόταν ένα θαύμα..

Πηγαίντε και πείτε της ότι τελειώνετε. Κάντε κάτι όμως. Όχι αυριο,μεθαύριο ή τη Δευτέρα. Κάντε το, χθες..Συγκεντρωθείτε, ορίστε ένα ραντεβού απο εδώ και πηγαίντε. Μακάρι να ήμουν και εγώ στη θέση σας, να έρθω μαζί σας.
Alfa Romeo is love and passion...
Senza cuore saremmo solo macchine!!
Άβαταρ μέλους
brera
Γενικός Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1327
Εγγραφή: 05 Φεβ 2008, 18:30
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Εξέταση ΣΗΕ Ι [Σεπτέμβριος 2012]

Δημοσίευσηαπό monopaok » 19 Σεπ 2012, 02:41

brera έγραψε:
monopaok έγραψε:Ο ψευτοκαθωσπρεπεισμος σας και η υπερασπιση της καθηγητριας φαινεται απο την στιγμη που μπαινετε σε αυτο το topic, εφοσον δεν εχετε δωσει σε αυτην την εξεταστικη, και μας υποδεικνυετε πως να διαβασουμε και πως οχι. Κυριολεκτικα παιζεις με τον πονο μας γιατι το χουμε λιωσει το μαθημα.. Καταλαβαινεις οτι καποιοι καθυστερουν λογω των ΣΗΕ να παρουν πτυχιο; Δεν ειναι οτι πανε αδιαβαστοι, απεναντιας. Οποτε δεν εισαι σε θεση να ποσταρεις σε αυτο το τοπικ. Επισης το να λες οτι δεν εχεις δεχτει παραξενιες καθηγητων ειναι ψεμα. Ολοι τις τρωμε, καμια φορα ξεσπαμε και δεν μας βγαινει και σε καλο. Δεν ξερω τι τομεα εισαι αλλα στον ενεργειακο το προβλημα ειναι μεγαλο. Ξες πολυ καλα οτι υπαρχουν καθηγητες με μηδενικη ερευνα και πανεπιστημιακο εργο και εχουν απαραδεκτη συμπεριφορα. (πολυωρες αναμονες εξω απο τα γραφεια, να μην πατανε στις διαλεξεις κλπ.) και τους ανεχομαστε ολοι...



1) Έχεις δίκιο για τους καθηγητές..
2) Ακόμα δεν έκατσες να διαβάσεις ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ λέω και να καταλάβεις ότι δε σου κάνω υποδείξεις.
3) Αν έδινα σε αυτή την εξεταστική ΣΗΕ , δε θα έγραφα στο forum.. Θα πήγαινα στο γραφείο της κατευθείαν αν με έκαιγε τόσο.
4) Οταν με πονάει κάτι πραγματικά και νιώθω αδικημένος, το τραβάω μέχρι εκεί που δεν πάει και δε φοβάμαι τίποτα. Αν δεν το κάνω, τότε είναι που δεν έχω δικαίωμα ούτε να μιλάω και κάθομαι στα αυγά μου. Δεν λέω "φοβάμαι να αντιδράσω, άντε να μπω να βρίσω λίγο στο forum". Μέση λύση δεν υπάρχει. Ή αντιδράς πραγματικά ή το τρώς.
Έχεις pm γιατί φεύγουμε offtopic.


2)Παιδιά, η ουσία με τα ΣΗΕ είναι ότι πρέπει να έχεις νιώσει το αντικείμενο για να περάσεις..............
Ψυχραιμία.. Με το να τσακωθείτε δε νομίζω να λυθεί κανένα πρόβλημα..
Αυτά που λέει ο Patirgerasimos δεν είναι περίεργα......
Το βασικό πρόβλημα δεν είναι τα δύσκολα θέματα............ Εγω εδω βλεπω υποδειξεις...
4)Ολοι αντιδραμε οταν νιωθουμε αδικημενοι και το φτανουμε σε σημειο που ερχεται η καταχρηση εξουσιας. Το ξερουμε ολοι οτι υπαρχουν τετοιοι καθηγητες.
monopaok
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 18:30

Re: Εξέταση ΣΗΕ Ι [Σεπτέμβριος 2012]

Δημοσίευσηαπό brera » 19 Σεπ 2012, 02:48

1)Όχι δεν υπάρχει καμμία υπόδειξη. Απλά κόβεις επιλεκτικά τις προτάσεις. Ακολουθεί μια που λέει" Το πρόβλημα είναι η βαθμολόγηση" άρα προφανώς δε δείχνω τους φοιτητές όπως καταλαβαίνεις (ελπίζω).
2) Δε βλέπω όμως να αντιδράτε πραγματικά. Απλά προσπαθείτε να αποδείξειτε σε μένα ( που δεν είμαι αυτός που μπορώ να σας βοηθήσω πραγματικά ή να σας λύσω το προβλημα) ότι διάβασατε όταν κατεβηκατε και δεν κάνατε δουλειά του ποδαριού.. Αυτό το πράγμα πηγαιντε και κάντε το εκεί που πρέπει μήπως και πετύχετε τίποτα. Εμένα αν με πεισειτε το πολύ πολύ να πω "μπράβο σας".
Που δεν έχω λόγο να μη σας πιστέψω. Αλλά κάτι με εμένα δε θα αλλάξει.
Alfa Romeo is love and passion...
Senza cuore saremmo solo macchine!!
Άβαταρ μέλους
brera
Γενικός Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1327
Εγγραφή: 05 Φεβ 2008, 18:30
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Εξέταση ΣΗΕ Ι [Σεπτέμβριος 2012]

Δημοσίευσηαπό Seitjo90 » 19 Σεπ 2012, 07:50

Για τις ασκήσεις που λέτε,

συγγνώμη αλλά όταν σε ένα εξάμηνο οι μοναδικές ασκήσεις που έχουν αναλυθεί/εξηγηθεί μέσα στην τάξη βήμα προς βήμα είναι οι 3 ασκήσεις από το φυλλάδιο με τον πυλώνα και οι άλλες απλά διαβάστε τες μόνοι σας

Ε πως θα γράψει ο κόσμος τις ασκήσεις τώρα??
Some people want it to happen, some wish it would happen, and others make it happen - Michael Jordan
Άβαταρ μέλους
Seitjo90
Γενικός Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1983
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2008, 19:24
Τοποθεσία: Dublin, Ireland
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Εξέταση ΣΗΕ Ι [Σεπτέμβριος 2012]

Δημοσίευσηαπό BronzeLeet » 19 Σεπ 2012, 09:00

Απ' ότι φαίνεται, ο brera έχει ξεχάσει το ρόλο του διαχειριστή...
Αντί να αφήνει το thread να κυλήσει ή να πει την απόψή του και να το αφήσει εκεί, προσπαθεί απεγνωσμένα να επιβάλει τη θέση του...
BronzeLeet
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 17 Αύγ 2012, 22:36

Re: Εξέταση ΣΗΕ Ι [Σεπτέμβριος 2012]

Δημοσίευσηαπό sofia » 19 Σεπ 2012, 09:09

Τη γνώμη του είπε προσπαθώντας να μας βοηθήσει...Νομίζω πως αυτό δείχνει ενδιαφέρον, άλλοι που έχουν περάσει το μάθημα ούτε που τους νοιάζει αν εμείς κοπήκαμε και παιδευόμαστε...Δυο άτομα όμως ασχολήθηκαν να μας συμβουλεύσουν και να μας βοηθήσουν, όπως οι ίδιοι θεωρούν καλύτερο...
sofia
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: 30 Μαρ 2012, 10:14

Re: Εξέταση ΣΗΕ Ι [Σεπτέμβριος 2012]

Δημοσίευσηαπό brera » 19 Σεπ 2012, 10:00

BronzeLeet έγραψε:Απ' ότι φαίνεται, ο brera έχει ξεχάσει το ρόλο του διαχειριστή...
Αντί να αφήνει το thread να κυλήσει ή να πει την απόψή του και να το αφήσει εκεί, προσπαθεί απεγνωσμένα να επιβάλει τη θέση του...

Φίλε στην τελική δε με νοιάζει κιόλας. Κάντε ότι καταλαβαίνετε. Πηγαίντε, παραπονεθείτε για τα δύσκολα θέματα αν θέλετε, να σας απαντήσει ότι τα είχατε άρα έπρεπε να τα διαβάσετε, να φύγετε άπραγοι και ούτε γάτα ούτε ζημιά. Αν αυτό κατάλαβες απο αυτά που θέλω να πω, απλά λυπάμαι.

Σήμερα δίνω μάθημα και χθές ασχολιόμουν μέχρι τις 4 το πρωί με τα ΣΗΕ σας, προσπαθώντας να σας δείξω που μπορείτε να πατήσετε για να παραπονεθείτε. Ο ένας με είπε ψευτοκαθωσπρεπειστή που υποστηρίζει την καθηγήτρια και εσύ ότι ξέχασα το ρόλο μου. Αν είναι να τα ακούσω κιόλας, σας εύχομαι απλά καλή επιτυχία..

sofia έγραψε:Τη γνώμη του είπε προσπαθώντας να μας βοηθήσει...Νομίζω πως αυτό δείχνει ενδιαφέρον, άλλοι που έχουν περάσει το μάθημα ούτε που τους νοιάζει αν εμείς κοπήκαμε και παιδευόμαστε...Δυο άτομα όμως ασχολήθηκαν να μας συμβουλεύσουν και να μας βοηθήσουν, όπως οι ίδιοι θεωρούν καλύτερο...

Ευτυχώς υπάρχουν και άνθρωποι που καταλαβαίνουν. ;)
Alfa Romeo is love and passion...
Senza cuore saremmo solo macchine!!
Άβαταρ μέλους
brera
Γενικός Συντονιστής
 
Δημοσιεύσεις: 1327
Εγγραφή: 05 Φεβ 2008, 18:30
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Εξέταση ΣΗΕ Ι [Σεπτέμβριος 2012]

Δημοσίευσηαπό riri » 19 Σεπ 2012, 10:32

Seitjo90 έγραψε:Για τις ασκήσεις που λέτε,

συγγνώμη αλλά όταν σε ένα εξάμηνο οι μοναδικές ασκήσεις που έχουν αναλυθεί/εξηγηθεί μέσα στην τάξη βήμα προς βήμα είναι οι 3 ασκήσεις από το φυλλάδιο με τον πυλώνα και οι άλλες απλά διαβάστε τες μόνοι σας

Ε πως θα γράψει ο κόσμος τις ασκήσεις τώρα??


..πήρα και την απάντηση που ήθελα. Έλεγα μήπως μία στο εκατομμύριο έφταιξε που δεν παρακολούθησα φέτος.
riri
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: 06 Μαρ 2012, 19:41

Re: Εξέταση ΣΗΕ Ι [Σεπτέμβριος 2012]

Δημοσίευσηαπό cmavr8 » 19 Σεπ 2012, 10:50

riri έγραψε:
Seitjo90 έγραψε:Για τις ασκήσεις που λέτε,

συγγνώμη αλλά όταν σε ένα εξάμηνο οι μοναδικές ασκήσεις που έχουν αναλυθεί/εξηγηθεί μέσα στην τάξη βήμα προς βήμα είναι οι 3 ασκήσεις από το φυλλάδιο με τον πυλώνα και οι άλλες απλά διαβάστε τες μόνοι σας

Ε πως θα γράψει ο κόσμος τις ασκήσεις τώρα??


..πήρα και την απάντηση που ήθελα. Έλεγα μήπως μία στο εκατομμύριο έφταιξε που δεν παρακολούθησα φέτος.


Ναι, αυτό είναι καλό επιχείρημα!
Thanks seitjo.

Παιδιά μόλις πέρασα από γραφείο της και δεν έχει εμφανιστεί ακόμα σήμερα λένε (οι γραμματείς)...

Τί θα κάνουμε?
cmavr8
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 519
Εγγραφή: 17 Μάιος 2008, 16:15
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron