Τηλεπικοινωνιακές Ζεύξεις - Πτυχιακή Φεβρ. 2009

Τηλεπικοινωνιακές Ζεύξεις - Πτυχιακή Φεβρ. 2009

Δημοσίευσηαπό manix » 24 Φεβ 2009, 15:12

Ξερει κανεις πότε θα κατεβασει ο καθηγητης πτυχιακη εξεταση για τις Ζευξεις ? Εχει αλλαξει το βιβλιο? Τα θεματα ειναι στο ιδιο στυλ με τα προηγουμενα ετη?
Ευχαριστω
manix
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: 30 Ιουν 2008, 21:48

Re: Τηλεπικοινωνιακές Ζεύξεις - Πτυχιακή Φεβρ. 2009

Δημοσίευσηαπό Giannis » 24 Φεβ 2009, 15:56

Όσα μαθήματα δεν είναι στο πρόγραμμα της πτυχιακής θα διεξαχθούν μετά από συνενόηση με τους διδάσκοντες και τους φοιτητές που θέλουν να εξεταστούν σε αυτά. Αν και πλέον υπάρχει η λίστα συγγραμμάτων, νομίζω ο διδάσκων μοιράζει και τις δικές του σημειώσεις (το παλιό βιβλίο) οπότε από εκεί θα μπούνε τα θέματα και λογικά θα είναι στο ίδιο στυλ με τα παλιά.
Θα σε παρακαλούσα να μην σπαταλάς το πολύτιμο ρεύμα και πόρους από αυτόν τον πλανήτη για να γραφεις αυτά που σκέφτεσαι.

Να κλέβεις ιδέες από ένα άτομο είναι κλοπή, να κλέβεις από πολλά...είναι έρευνα.

Πάτα εδώ
Άβαταρ μέλους
Giannis
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 182
Εγγραφή: 15 Ιαν 2008, 01:39
Τοποθεσία: Banana Republic
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Τηλεπικοινωνιακές Ζεύξεις - Πτυχιακή Φεβρ. 2009

Δημοσίευσηαπό ivan » 27 Φεβ 2009, 18:29

Επειδή χρωστάω και γω Ζεύξεις, μήπως έχει κανονίσει κανείς με τον καθηγητή ημέρα διεξαγωγής της εξέτασης?
Τελευταία επεξεργασία από James και 27 Φεβ 2009, 19:00, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αιτία: Δημοσίευση Νο. 10000 :-)
ivan
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 15 Σεπ 2008, 08:30

Re: Τηλεπικοινωνιακές Ζεύξεις - Πτυχιακή Φεβρ. 2009

Δημοσίευσηαπό macJohn » 27 Φεβ 2009, 23:41

Άντε ivan με το καλό να είσαι και ο πρώτος που θα βρει το Easter Egg...
Άβαταρ μέλους
macJohn
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 568
Εγγραφή: 09 Ιαν 2008, 23:52
Τοποθεσία: Cambridge, MA, U.S.A.
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Ναι

Re: Τηλεπικοινωνιακές Ζεύξεις - Πτυχιακή Φεβρ. 2009

Δημοσίευσηαπό tstolt » 27 Φεβ 2009, 23:43

Αυτά είναι! Με μια δημοσιευση jackpot 10.000. Φίλε ivan μάλλον θα γράψεις καλά ζεύξεις! Οιωνός οιωνός.
Άβαταρ μέλους
tstolt
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 30 Αύγ 2008, 12:17

Re: Τηλεπικοινωνιακές Ζεύξεις - Πτυχιακή Φεβρ. 2009

Δημοσίευσηαπό fortsatos » 28 Φεβ 2009, 16:02

macJohn έγραψε:Άντε ivan με το καλό να είσαι και ο πρώτος που θα βρει το Easter Egg...

:D :D
Άβαταρ μέλους
fortsatos
Full Member
 
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: 17 Ιαν 2008, 17:48

Re: Τηλεπικοινωνιακές Ζεύξεις - Πτυχιακή Φεβρ. 2009

Δημοσίευσηαπό Mane68 » 10 Μαρ 2009, 17:58

Καλησπέρα. Ο κύριος Χρυσομάλλης μου είχε πει σήμερα ότι θα έστελνε e-mails σε αυτούς που είναι γραμμένοι στο μάθημα για την ακριβή διεξαγωγή της πτυχιακής εξέτασης. Η πτυχιακή θα πραγματοποιηθεί πέμπτη ή παρασκευή. Έχει λάβει κανείς e-mail με την ακριβή ημέρα και ώρα των εξετάσεων? Ευχαριστώ.
Mane68
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 21 Ιαν 2009, 14:47

Re: Τηλεπικοινωνιακές Ζεύξεις - Πτυχιακή Φεβρ. 2009

Δημοσίευσηαπό manix » 10 Μαρ 2009, 18:39

Ναι φιλε εστειλε mail σημερα στο κανω copy:

"ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΜΑΘΗΜΑ \"ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ ΤΗΛ/ΚΩΝ ΖΕΥΞΕΩΝ\"

(η ανακοίνωση αυτή προορίζεται για τους επι πτυχίω φοιτητές που έχουν δηλώσει συμμετοχή στις εξετάσεις. Οι υπόλοιποι φοιτητές, παρακαλώ να την αγνοήσουν)

Ανακοινώνεται στους φοιτητές που έχουν δηλώσει ότι επιθυμούν να εξεταστούν στο μάθημα του εαρινού εξαμήνου "Σχεδιασμός Τηλεπικοινωνιακών Ζεύξεων", ότι οι εξετάσεις θα γίνουν την Παρασκευή, 13 Μαρτίου, ώρα 10:00 - 13:00, στην αίθουσα 2.1.

ο διδάσκων "

Μηπως εσυ η κανεις αλλος εχει τα θεματα απο τις τελευταιες 3 εξεταστικες?
manix
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: 30 Ιουν 2008, 21:48

Re: Τηλεπικοινωνιακές Ζεύξεις - Πτυχιακή Φεβρ. 2009

Δημοσίευσηαπό Mane68 » 10 Μαρ 2009, 18:53

Ευχαριστώ για την ενημέρωση. Έχω κάποια θέματα αλλά είναι από παλιότερα έτη τα περισσότερα,εκτός από τα θέματα του Ιουνίου 2008. Αν τα θέλεις πες μου.

-----------------------------------------------------------------------
Τσέκαρε τα pm σου, είπαμε ότι τα greeklish απαγορεύονται.
Παρακαλώ να μην επαναληφθεί και 3η φορά...
JimMichael

-----------------------------------------------------------------------
Mane68
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 21 Ιαν 2009, 14:47

Re: Τηλεπικοινωνιακές Ζεύξεις - Πτυχιακή Φεβρ. 2009

Δημοσίευσηαπό manix » 10 Μαρ 2009, 21:05

Ναι θελω τα θεματα του 2008 και οτιδηποτε νεοτερο του 2004 αν εχεις. Μπορεις να τα scan και να μου τα στειλεις? Σου στελνω σε pm το email μου
Ευχαριστω

PS. JimMichael, Δεν εγινε και τιποτε πως εγραψε σε greeglish. Δεν ειμαστε εθνικιστες. Ολοι ξερουμε να διαβαζουμε greeglish και για παρα πολλους ειναι πολυ ευκολοτερη η γραφη και αναγνωση σε greeglish, αλλωστε ολοι περισσοτεροι οροι και συμβολισμοι που χρησιμοποιουμε ως ηλεκτρολογοι μηχανικοι ειναι σε αγγλικο αλφαβητο. Δυσκολοτερη ειναι η αλλαγη συνεχως απο ελληνικο σε αγγλικο αλφαβητο καθε φορα που πρεπει να γραψουμε καποιο συμβολο η εξισωση κλπ παρα απλα η γραφη και αναγνωση σε greeglish. Κοιτα απο μονος σου ποσες απο τις επιλογες του foroum γραψατε εσεις οι ιδιοι οι δημιουργοι του foroum στα αγγλικα, ακομα και το δικο σου nickname
manix
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: 30 Ιουν 2008, 21:48

Re: Τηλεπικοινωνιακές Ζεύξεις - Πτυχιακή Φεβρ. 2009

Δημοσίευσηαπό JimMichael » 10 Μαρ 2009, 21:31

Αν αυτό που ζητάς είναι μια συζήτηση ανοιχτή σε όλα τα μέλη του φόρουμ για το θέμα: greeklish, τότε δε θα γίνει σίγουρα σε αυτό το θέμα, αλλά σε κάποιο board που αφορά τη λειτουργία του φόρουμ. Κι επειδή ίσως έτσι μείνεις με την απορία, θα σου απαντήσω στα σύντομα εδώ.
Ναι, βολεύει γιατί όταν θες να γράψεις και αγγλικές ορολογίες δε χρειάζεται να πατάς το "τρομερά κουραστικό" alt+shift. Ναι, βολεύει γιατί και οι χρήστες είναι γραμμένοι με λατινικούς χαρακτήρες. Ναι, βολεύει κι αυτούς που έχουν συνηθίσει να κάνουν chat σε irc servers.
Όχι δεν είναι περισσότερο ευανάγνωστο (δεν χρειάζεται να φέρω επιστημονικές μελέτες για να σου δείξουν ότι η μητρική σου γλώσσα και συνεπώς και το αλφάβητό της σου είναι πιο ευανάγνωστα από την αλχημεία του greeklish). Όχι δε θα σβήσουμε όλη την ελληνική γλώσσα επειδή η παγκόσμια κοινή γλώσσα είναι τα αγγλικά κι επειδή οι ορολογίες γράφονται σε αυτήν. Όχι είμαστε ελληνική ιστοσελίδα και καλό είναι να γράφουμε ό,τι είναι δυνατό στα ελληνικά. To bbcode που βλέπω αυτή τη στιγμή δεξιά μου καθώς γράφω είναι επίτηδες στα αγγλικά γιατί δεν λειτουργεί με ελληνικά η "γλώσσα προγραμματισμού" αυτή. Τέλος, αν και θα μπορούσα να γράφω για μέρες, το λένε οι κανονισμοί τους οποίους αποδεχθήκαμε όλοι ως μέλη της κοινότητας αυτής.

Για περισσότερη συζήτηση, κατάλληλο θέμα στον κατάλληλο τομέα θεμάτων και θα απαντήσω σε περισσότερα αν αυτά δεν σε καλύπτουν.
JimMichael
Φίλοι και χρήμα, νερό και λάδι.
Άβαταρ μέλους
JimMichael
Hero Member
 
Δημοσιεύσεις: 833
Εγγραφή: 12 Ιαν 2008, 00:20
Τοποθεσία: Athens
Φοιτητής ΗΜΜΥ: Όχι

Re: Τηλεπικοινωνιακές Ζεύξεις - Πτυχιακή Φεβρ. 2009

Δημοσίευσηαπό manix » 11 Μαρ 2009, 23:58

Mane68 έγραψε: Έχω κάποια θέματα αλλά είναι από παλιότερα έτη τα περισσότερα,εκτός από τα θέματα του Ιουνίου 2008. Αν τα θέλεις πες μου.

Δεν εχω παρει ακομα στο mail mou tpt. Μπορεις να τα ανεβασεις εδω?
manix
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: 30 Ιουν 2008, 21:48

Re: Τηλεπικοινωνιακές Ζεύξεις - Πτυχιακή Φεβρ. 2009

Δημοσίευσηαπό Mane68 » 12 Μαρ 2009, 12:24

Δεν έχω scanner για να σου σκαναρω τα θεματα του Ιουνιου 2008 που σου είπα ότι έχω.Αν πας στο γραφείο του καθηγητή μπορεί να τα έχει.
Mane68
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 21 Ιαν 2009, 14:47

Re: Τηλεπικοινωνιακές Ζεύξεις - Πτυχιακή Φεβρ. 2009

Δημοσίευσηαπό ivan » 12 Μαρ 2009, 22:04

Mane68 έγραψε:Δεν έχω scanner για να σου σκαναρω τα θεματα του Ιουνιου 2008 που σου είπα ότι έχω.Αν πας στο γραφείο του καθηγητή μπορεί να τα έχει.


Αν μπορείς βγάλτα με ένα κινητό φωτογραφία και ποσταρέτα, ή ανεβασέτα στα αρχεία. (του 2008 τουλάχιστον)
ivan
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 15 Σεπ 2008, 08:30

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron